Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyöngyfűzés fórum

Gyöngyfűzés (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. nov. 1. 13:29
Végre volt egy kis időm fűzni. Talán még lesz is a héten. Puszi mindenkinek!:-)
658. nagyreni (válaszként erre: 657. - Guti73)
2010. okt. 28. 14:13

Hát, majd jelzek, ha újra nekiveselkedtem, hogy megfűzzem.

Viszont tettem fel a gyűrűről, na ahhoz képest a fülit úgy képzeld el, hogy maga az egy egység pukli, rombusz alakban, körítés nélkül, csak még a szélére fűztem fekete delicát, mert úgy láttam, igazából az az, ami összehúzza az egész mintát, hogy kiadja a domborulatot. Így kicsit széles volt a teteje meg az alja, és nem tudom/tam, hogyan rakjam fel az alapra.

657. guti73
2010. okt. 28. 09:50
Reni tudnál képet feltenni a füliről mert, nem igazán tudom elképzelni mire gondolsz.
656. nagyreni (válaszként erre: 655. - Bibirc)
2010. okt. 27. 16:53
Magát a puklit megfűztem, sikerült a szép rombuszmintát, nem is kellett a szélét díszíteni, annyira jól kiadta magát így szólóban is minta, középről kezdtem és kétirányban haladtam kifelé. De ahogy elkészült az egy egység pukli, a tetején is volt 4 gyöngy egymás mellett, meg az alján is, azt kellene valahogy szépen rávarázsolni a fülbialapra, hogy jól is mutasson. Ezen nem bírok túllépni:-(
655. bibirc
2010. okt. 27. 13:31

Sziasztok!

Úgy látom nagyon lemaradtam tőletek.Ezek a szalagvégek nem jók ,mert gömbölyűek.Én sem tudom rászerelni a karkötőre.Ami nekem volt az lapos és szépen beleillett a gyöngy.

Reni szerintem csak a puklit fűzd meg és az egyik végére rátudod tenni a kapcsot.Azután próbálkozhatsz a szélét díszíteni.

2010. okt. 27. 09:40

Van esetleg valakinek ötlete arra, hogy a rombusz mintás puklisból hogyan lehetne fülbevalót csinálni?

Én megfűztem, kétszer is, vissza is bontottam. A mintát szépen kiadja, de aztán nem tudom, hogyan lehetne felszerelni a fülbevalóalapra, vagy hogy tudnám a szélét "kicsicsázni"... Nincs elég fantáziám:-(

2010. okt. 19. 21:53

A Magyar Epilepsziás Betegek Jövőjéért Egyesület kéri a támogatóit: szavazzanak a Vodafone Angyalok lencsevégen c. fotópályázatra "Tévhit" címmel beküldött fotónkra! Munkánkkal részben a társadalmi diszkrimináció ellen szeretnénk küzdeni. Előre is köszönjük a támogatást!


Szavazni a következő oldalon lehet NAPONTA egyszer:


http: //apps.facebook.com/vf_gallery/?installed=1&session={%22session_key%22%3A%222.CfSnpIsTrw6cMVwPig8xAA__.3600.1287061200-100001398379

2010. okt. 19. 21:53

Sziasztok!

Én is "gyöngyös" vagyok, bár a klubba szoktam írogatni, ide kevésbé.

Szeretnélek megkérni Titeket egy kisebb szívességre - a klubban már jeleztem.

Epilepszia betegként tagja vagyok Mo. legnagyobb epilepsziás betegérdekvédő szervezetének. Egyesületünk egy közösségi oldalon nevezett egy fotópályázatra. A kép a hátrányos megkülönböztetés elleni tiltakozás jegyében született. Okt. 21-ig lehet szavazni a fotókra, és a legjobb 5 díjat kap. Hiába elismert a szervezetünk, anyagilag elég rosszul állunk, és nagy szükségünk lenne arra a díjra.

Ha van köztetek olyan, aki fent van azon az oldalon, és támogatna minket a szavazatával, annak nagyon hálásak lennénk! Bemásolom ide is a felhívást!

Előre is köszönöm annak, aki segít!

Üdv, Eszti


U.i. Van mintás naplóm. Aki még nem látta, annak ajánlom, mert lehet, hogy talál ott olyat, ami szimpi!

651. guti73 (válaszként erre: 650. - Nagyreni)
2010. okt. 7. 11:57
Ha simán rakod rá a zárat akkor fogyaszd le a karkötő végét háromszög alakúra.Úgy talán nem fog furán kinézni.
650. nagyreni (válaszként erre: 649. - Guti73)
2010. okt. 6. 11:32

Nem szőttem, peyottal csináltam, egy puklis karkötőről van szó, és több képen is láttam, hogy szalagvég van a végén (rá is kérdeztem, azt hiszem, pont ebben a fórumban, hogy az-e). És ott, ahol a szalagvégnek össze kellene záródnia, kicsit jól összenyomtam, és mivel a peyote ugye cikkcakkos, ahol gyöngy volt a fogak alatt, ott 2 gyöngy is eltört.

És hogy akkor hogy is tovább? De már kezdek rá hajlani, hogy simán rárakom a zárat a végére. Csak hát valami zárószerűséggel a végén szebb lenne.

649. guti73 (válaszként erre: 648. - Nagyreni)
2010. okt. 6. 10:53

Milyen szalagvégre gondolsz?Arra amit gyöngyszövésnél használnak?

Hol törik el a gyöngyöd?

648. nagyreni (válaszként erre: 647. - Guti73)
2010. okt. 6. 08:56

Akkor segíts kérlek az én alkotói válságomon... hogyan rakjam fel a peyote karkötőre a szalagvéget?

Több helyen is láttam már ilyet, de nekem csak eltört a gyöngyöm, ahol összecsuktam a szalagvéget:-(

Ezer köszönet!

647. guti73
2010. okt. 6. 08:20
Gyöngyöző jelentkezik!Alkotói válság és sajnos időhiány lépett fel!!
2010. okt. 5. 11:44
Hahó, Föld hívja a gyöngyfűzőket:-) vételvétel
645. nagyreni (válaszként erre: 644. - Barbi25)
2010. okt. 1. 17:30
Nekem pont a napokban ajánlotta a barátnőm a virág nagybani piacot. De ha ez nem megoldható, szinte minden hobbiboltban árulnak hozzá mindenfélét. Nálunk ünnepek előtt külön kis helyiséget rendeznek be a karácsonyi/húsvéti dolgokból.
644. Barbi25 (válaszként erre: 643. - Nagyreni)
2010. okt. 1. 13:45

Szép napot!


Elnézést a zavarásért.

Szeretnék tippeket,ötleteket,hogy hol

szerezem be mostanság, olcsón az adventi koszorú alapanyagokat?


Válaszát előre is köszönöm:Barbi

2010. szept. 30. 18:34

Hogy lehet a szalagvéget szépen rárakni a peyote karkötőre?!

Normális, hogy nem tudom rendesen összenyomni? Vagy csak kicsit nyomjam össze és előtte ragasztózzam be a belsejét?

642. nikletty (válaszként erre: 638. - Nagyreni)
2010. szept. 16. 14:26

mi az a webáruház, megírod nekem?

Köszi

641. nagyreni (válaszként erre: 639. - Piglet81)
2010. szept. 16. 13:56
megírnád priviben a nevét?
2010. szept. 16. 13:18
jah és én is nagy damil meg drótzabáló vagyok,mert ha valami nem úgy sikerül,hajlamos vagyok lebontani. :D
639. Piglet81 (válaszként erre: 638. - Nagyreni)
2010. szept. 16. 13:15
hát igen,ezzel én is így vagyok. Viszont van egy baromi jó ragasztó,azt a bricoban is a hobby részlegen lehetett kapni,700 Ft és állítom sokkal se sokkal jobb,mint a pillanatragasztó. Mindent ragaszt,de tényleg...német gyártmány
638. nagyreni (válaszként erre: 636. - Nikletty)
2010. szept. 16. 12:59

Azért a méretét nézd meg, mert egyszer én is vettem horgászzsinórt, amikor akcióban volt, gondoltam, jó lesz majd gyöngyöt fűzni, aztán jól befürödtem, mert 0,3-as meg 0,4-es, arra viszont már nem lehet.

A drót is nagyon drága, én azt egy webáruházból szoktam, ahol 5,-Ft körül van métere, a hobbiboltban meg minimum 25,-Ft. 50 méternél azért már nagyon nem mindegy, és nekem pikk-pakk elfogy, ha drótravalót fűzök.

Viszont nem veszek hobbiboltban üvegtányért, fugázóport, meg ilyesmiket, aminek a többszörösét kapom meg szakboltban ugyanannyiért.

637. Piglet81 (válaszként erre: 636. - Nikletty)
2010. szept. 16. 12:55
hát igen,ezzel már én is megjártam még az elején. A krokira visszatérve a lábát jobb drótra fűzni szerintem,mert akkor tudod ide-oda rakni :) nah meg behajlítani. Nem tudom neked milyen képed van,de nekem olyan,mint az igazi krokinak,be van hajlítva egy "s" alakban lába.mintha mászna. Ilyen drótot lehet hobbi boltban is kapni,bár én nem ott vettem,mert ahogy írod drágább. Lehet van barkácsboltan,vagy nézz körül a neten,van egy-két olcsóbb hely,vagy a vat*ra ill. teszv. oldalakon is szokott lenni sokkal olcsóbban.
636. nikletty (válaszként erre: 635. - Piglet81)
2010. szept. 16. 12:17

azt szeretném amelyiknek a lába nem csak egy soros

és csak damilom van itthon, ilyen drótot nem is tudom honnan lehetne, az is van hobby boltban?


de fura ez a hobby bolt úgy értem bementem venni ezt a damilt vagy mit hazavittem, és jé ugyanúgy néz ki mint az olcsóbban vett horgászzsinór (amit még a virág kúsztatásához vettünk).

635. Piglet81 (válaszként erre: 633. - Nikletty)
2010. szept. 16. 08:39
én megcsináltam vastagabb damilból,mert akkor még csak az volt,és úgy is jó lett :) Attól függ melyik kroki,mert van olyan is,aminek a lábai nem csak egy sorosak. Az egy kicsit jobban néz ki.
634. nagyreni (válaszként erre: 632. - Piglet81)
2010. szept. 15. 21:22
És tényleg egyszerű is, úgyhogy noszarajta:-)
2010. szept. 15. 20:39

Sziasztok


a krokodil csak dróttal lesz jó?


Köszi

632. Piglet81 (válaszként erre: 628. - Nagyreni)
2010. szept. 15. 10:22
nah megtaláltam,csak én nem láttam,hol lehet lapozni a naplóban,olyan eldugott helyen voltak az oldalszámok :) Nagyon nagyon szééééép!!!!
2010. szept. 15. 10:06

e-mailcímet kérhetek? vagy ha nem akarjátok itt megadni,akkor az enyém: bkdaniella@gmail.com és arra dobjatok egy üres mailt. Mert képeket akarok csatolni,de itt nehéz.

Köszönöm!

2010. szept. 15. 10:01
nah küldöm akkor nektek,hátha többen tudtok segíteni :D és előre is köszönöm!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook