Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tgyás igénylésének mi a menete, ha most táppénzen vagyok, de a szülés előtt már szeretném igényelni? fórum

Tgyás igénylésének mi a menete, ha most táppénzen vagyok, de a szülés előtt már szeretném igényelni? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 18. 13:20
Abban tudna valaki segíteni, hogy ha szülés előtt veszem igénybe a tgyást, akkor melyik adatlapot kell kitölteni? Mert az oep oldalán ez nem egyértelmű, van egy csomó pótlap, meg nyilatkozat...
11. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 10. - Nóruska)
2011. máj. 16. 17:08
nekem is így volt
10. Nóruska (válaszként erre: 7. - Énakivagyok)
2011. máj. 16. 17:05

Értem.

Igen,én a háziorvossal szüntettem meg a táppénzt,de a Tgyás igénylést én csak a szülés után intéztem,és akkor viszont már a kórházi zárójelentést és a többi bekért papír fénymásolatát kérte a munkáltató ők intézték mert ők kifizetőhely!

2011. máj. 16. 17:05
2011. máj. 16. 17:02
Én is nagy cégnél dolgozom,sajna én sem tudom így mi a menete.
7. énakivagyok (válaszként erre: 4. - Nóruska)
2011. máj. 16. 17:02
A szabimat már a táppénz előtt kiadta a főnököm, mert így be tudtam menni még néha, ha szükség volt rám, így az már nincs. A körzeti orvosnál vetetted át magad a táppénzről gyásra? Mert ilyet is olvastam, hogy a körzeti orvos állít ki egy papírt a betegszabadság kezdetekor, meg hogy a kiskönyvet kell lefénymásolni, amin rajta van a várható születési dátum, és amikor megvan a baba, akkor kell beadni az anyakönyvi kivonatot. Elég bonyolultnak tűnik nekem.
2011. máj. 16. 17:00
passz, nekem a munkahelyem intézett mindent, tgyás, gyed...mondjuk Én egy nagy cégnél dolgoztam.
5. énakivagyok (válaszként erre: 3. - 08a4eb16b7)
2011. máj. 16. 16:59

Azt olvastam, hogy ha nem kifizetőhely a munkáltató, akkor az illetékes Oepnek kell beadni, munkáltatóval aláíratva....De nem igazán értem.

Az első gyereknél ezt szerintem nekünk kellett intézni, de akkor a szülés után ment anyósom meghatalmazással az Oephez. Most elég zavaros ez nekem, a főnököm könyvelője, meg elég tájékozatlan ebben szerintem, ezért gondoltam, hogy kézbeveszem a dolgot.

2011. máj. 16. 16:59

Szia!

A szülés kiírt dátuma előtti 28 naptól kell igényelni a formanyomtatványon a munkáltatódtól.

Nekem a formanyomtatványt a munkáltató adta,de a netről is letölthető.

Én pl úgy csináltam,hogy a táppénzt megszüntettem,és még az ez évi szabimat is kivettem mert ugye az sem 60% hanem egy kicsit több pénz:-)

Aztán mikor megszültem attól a naptól igényeltem a TGYÁS-t ami 168 napi jár majd.

2011. máj. 16. 16:55
munkahelyeden szólj, ők intézik
2011. máj. 16. 16:55

Június 30-ra vagyok kiírva, így ha jól számolom, már június 2-tól igényelhetek Tgyást. Viszont, ha jól tudom, más így az igénylés menete. Tudnátok segíteni, hogy induljak el vele, mit kell kitölteni és kinek? Beadhatom már most, hogy gyorsabb legyen az elbírálás? A munkáltatóm egy kis kft, nekik kell ezt intézni, vagy én is beküldhetem az illetékes Oepnek?

Köszi előre is!

2011. máj. 16. 16:52
Tgyás igénylésének mi a menete, ha most táppénzen vagyok, de a szülés előtt már szeretném igényelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook