Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használ valaki mosódiót? Mit hallottatok róla? fórum

Használ valaki mosódiót? Mit hallottatok róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2007. jún. 24. 19:40
Én már használtam és bevált... Én nagyon olcsón megtudtam szererzni és se öblítő se mosópor nem kellett bele, ez lehet hogy attól is függ hogy hol milyen kemény a víz!!
2007. máj. 28. 20:10
Elkezdtem vele mosni, nagyon kellemes, bár nálunk eléggé kemény a víz, az olcsóbb öblítőkkel megegyező "puhaságúak" lesznek a ruhák. Illóolaj használatánál figyelni kell, hogy 100% tisztaságú legyen, másképp nyomot hagy! A bébi ruháihoz citromolajat és kevesebb petitgranuint adok, a mienkhez borsmentát is csöppentek, vagy eukaliptuszt. Érdekes, hogy száradásnál elpárolognak az olajak, de amikor vasalok, vagy összehajtom őket, újra "életre kelnek". Kellemes.
2007. márc. 2. 13:21

Én kb. három napja kaptam meg a mosódió csomagomat, már egy mosáson túl vagyunk. Az első véleményem szerint teljesen jó. Bár sötétet mostam (most van bent egy fehér adag) de nem látok különbséget a mosóporos és a diós mosás között.

Öblítőt sem használtam csak pár csepp illóolajat, de nem kemény a ruha!

Majd megírom a fehér ruhákkal való tapasztalatot is!

15. Zeora
2007. jan. 19. 11:40

Sziasztok!

A mosódiót lehet mosogatásra is használni? Mert úgy hallottam mérgező. De ha jól leöblítem utána az edényeket?

Köszi

Zeora

14. syl33
2007. jan. 11. 12:56
nagyon jó lehet éán még nem halottam róla mi ez és hol lehet kapni??
13. gkreka
2006. dec. 14. 17:59
nekem felkeltette az érdeklődésemet, de jó lenne valakinek a véleményét hallani, aki már kipróbálta, mert nem olcsó mulatság.
12. gkreka
2006. dec. 14. 17:58

folytatás az internetről:


A mosódió használatának előnyei:


100 %-os növényi mosószer, kíméletesen de mégis alaposan tisztít, a mosott ruha semleges illatú


egyaránt használható fehér és színes mosáshoz, a színes ruhák hosszabb ideig megtartják eredeti színűket


természetessége miatt kitűnően használhatják érzékeny bőrüek, csecsemők, kisbabák, allergiások, bőrbetegségben szenvedők (Neurodermitis, Pikkelysömör, Ekcéma stb...)


sokkal kedvezőbb, mint egy szokványos mosópor

1kg-os csomagolás elegendő egy 4 tagú családnál, heti 2-3 mosásnál kb. 1 évre


környezetkímélő mosás: vizeinket nem szennyezzük vegyszerekkel


a mosódió, mint termés minden évben újra terem, vásárlásával a földünk biológiai egyensúlyát védjük.

11. gkreka
2006. dec. 14. 17:56

Ezt találtam az interneten:


Vászon zsákocskába tegyünk 4-6 fél mosódió-héjat, kössük be a zsák száját és helyezzük be a mosógépbe a ruhák közé.

A mosást szokás szerint indítsuk el, ha kell előmosással. Öblítőre nincs szükség, a mosott ruha semleges illatú, ha igény van rá cseppentsünk az öblítőtartályba 2-3 csepp illóolajat pl.: narancsolaj, citromolaj stb.

A kis zsákban megmaradt dióhéjat dobjuk a bioszemétbe.

A mosódió kíméli környezetünket, különösen bőrbarát és probléma nélkül használható mosógépbe. Ellentétben a szokványos környezet szennyező, kemikáliákat tartalmazó mosóporokkal szemben a mosódió nem tartalmaz káros anyagokat.

Használható fehér és színes mosásra 30-90 fokon gyapjú és selyem mosására is.


A mosódió 100%-os környezetbarát alternatíva a szokványos mosóporral szemben: évszázadok óta használják és most a modern emberek számára egy új felfedezés. 1kg mosódió-héja elegendő 100-150 mosáshoz.

10. bibed
2006. aug. 27. 19:41
Rákerestem a google oldalon. Elég jókat ír róla. Árat nem látta, de kiváncsi lennék, hogy mennyibe kerül. Azt írja, hogy 1 kg dió elég egy négytagú családnak egy évre. (Heti 2-3 mosás)
2006. jún. 25. 22:09
Én sem hallottam róla, jó tudni, hogy micsoda:)
2006. jún. 25. 18:57
Nem hallotam még rólla
2006. jún. 25. 12:35
Nem is hallotam róla.
6. bige (válaszként erre: 3. - Courage)
2006. máj. 11. 21:03
nem, én nem próbáltam, de fogtam a kezembe:-) és barátnőm esküszik rá
5. Courage (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2006. ápr. 24. 05:58
Igen, ez egy környezetkímélö "mosószer". Az indiaiak még ma is evvel mosnak állítólag. Én a bioboltban láttam, de szerintem neten is lehet kapni. Én nagyon gondolkozom rajta, hogy jobb lenne.
2006. ápr. 23. 19:57
hű, én nagyon le vagyok maradva, még nem is hallottam mosódióról!! ez valami növényi dolog amivel mosni lehet? hol lehet kapni?
3. Courage (válaszként erre: 2. - Bige)
2006. ápr. 23. 19:51

Juj de jó:)

Én is ilyeneket hallottam, bár nekem azt mondták, hogy 3-4 dbt kell egy zacskóba tenni és akkor az olyan 5-6 mosásra jó. Mondjuk biztos adnak vmi leírást. Azért gondoltam használni, mert környezetbarát és ugyaolyan jól mos akkor ennyit igazán megtehetek. Te kipróbáltad már?

2. bige
2006. ápr. 23. 15:09
én azt hallottam, hogy teljesen környezetbarát, tisztára mossa a ruhákat, 2x lehet használni 1-t, és utána komposztálható. ára / én németországban láttam/ teljesen megegyezik a mosóporokéval. szóval csupa jót
2006. ápr. 23. 14:43
Használ valaki mosódiót? Mit hallottatok róla?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook