Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használ valaki mosódiót? Mit hallottatok róla? fórum

Használ valaki mosódiót? Mit hallottatok róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
78. mongi (válaszként erre: 75. - Emagdi)
2010. febr. 25. 15:12
Magdi,te illóolajat vagy öblítőt használsz mellé?
77. barracuda59 (válaszként erre: 76. - Tűzhelyőrző)
2010. febr. 25. 12:35
Szia! Megkérdezhetem, hogy használod a mosogatógépben a mosódióhéjat? A tabletta helyére teszel néhány héjdarabot, vagy elkészited az oldatot és azt öntöd oda?
2010. febr. 24. 22:06

Sziasztok, én 2,5 éve használom a mosódiót, mosásra, felmosáshoz, hajmosáshoz. Az egyik fórumon olvastam, hogy valaki büdösnek találta a ruhákat... Ezen csak nevetni tudok. A télen mosott, fürdőszobai fregolin szárított ruhák olyan illatúak, mintha nap-szél szárította volna. :)

Ma kipróbáltam a mosogatógépemben is, és tökéletes az eredmény! A halászlés lábas oldalán vastag csíkban állt a piros, paprikás zsír, a műa. lecsukhatós (pattintózáras) ételdobozban sült hús volt, aztán volt olyan bögrém, amiben aludtejet gyártottam (házi tejből persze), na annak a szélén is vastagon ott volt a sárga, zsíros, odaszáradt csík, a kikotráshoz szükséges kanalakat, minden egyéb szennyest bepakoltam.

Az eredmény: tükör-tiszta üvegpoharak, tükör-tiszta halászlés, sülthúsos, stb.-s edényzet!!! Persze vízlágyító sóval és öblítővel fel vannak töltve a tartályok, de legalább a mosogatószer nem "kémiai", hanem természetes. Ja, és kb. fele (v. 2/3) az ára, mint a tablettának!

Az ÖKO egyensúlyáért egyenként, egyénileg is felelősek vagyunk, csepp a tengerben ugyan, de a tenger cseppekből tevődik össze... ha értitek, mire gondolok. :)

75. emagdi (válaszként erre: 74. - Vakri)
2010. febr. 22. 18:52

én már nagyon sokszor mostam vele, színeseket is, és még sosem tapasztaltam hogy jobban fognának a ruhák. (bár azért a piros cuccokat nem mosom a világosakkal együtt....)


az öblítés előtt meg nem kell kiszedni a mosódiót, nyugodtan benne hagyhatod.


de persze használj csak arielt, mindenki azzal mos, amiben hisz:D

74. vakri
2010. febr. 22. 18:08
Én úgy dobtam ki egy az egyben, hogy csak úgy zörgött. Rögtön az első mosásnál gyerekruhát mostam vele, és a lányaim rózsaszín pólója (nem új, már legalább 10x volt mosva) összefogta az egész hóbelevancot. Köztük a fiam fehér betétes kék pólóját és az összes cuccot amiben volt egy kis fehér. Mosószódát raktam bele egy keveset meg kb 6 diót a zacskóba. Arról nem is beszélve, hogy ott kellett állni a mosógép mellett várni amíg végez a mosás, öblítés előtt és alig találtam meg a ruhák között azt a kis zacsit. Maradok a Tmi @riel prof-nál. Nagyon pipa voltam, a fiam fele ruhatárát újra kellett vásárolni. Kicsit drága tanulópénz volt...
73. mongi
2010. febr. 10. 12:49
Na,én kipróbáltam.Öblítő helyett 5 csepp illóolajat raktam bele,és végülis semmi illata nem lett a ruháknak,úgyhogy...muszáj lesz öblítőt használnom mellé.:(
72. d81878421d (válaszként erre: 70. - Mongi)
2010. febr. 7. 09:37

Az illóolajra én is kiváncsi vagyok.

Az egyik kolléganőm azt mondta, h Ő nem használt öblítőt sem a törülközőkhöz és nagyon puhák lettek.

71. gaby70 (válaszként erre: 66. - D345cbf72a)
2010. febr. 6. 20:09
a fehér ruhákhoz feltétlenül használj fehérítőt(natrium-perkarbonátot pl.)mert a dió önmagában nem fehérít!
70. mongi
2010. febr. 6. 20:00

Sziasztok!

Én tegnap vettem egy kis csomaggal,és már alig várom,hogy kipróbáljam.

Az illóolajból mennyi cseppet kell belerakni az öblítős rekeszbe?Mindegy,hogy milyen olajat használok???

2010. jan. 29. 17:04
Nekem kicsit fura a szaga mosás után. El fog tűnni?? ÉS még rendes öblítőt tettem mellé, de annak meg semmi szaga nem maradt! Kicsit ecet szagú a ruha.
2010. jan. 14. 16:13
Hatásában egy átlagos mosószer.
67. Méreg (válaszként erre: 51. - G1977g)
2010. jan. 14. 16:01
Azt senki sem mondta, hogy csodaszer. Az olyan foltokat,melyet a mosóporok sem vesznek ki, ez sem viszi ki.Ha az egyikhez használt folttisztítót, akkor a másiknál ezt miért nem teheted? De ha árban ugyanott vagy, akkor miért ne mosnál dióval,? Így környezetedet és családodat is védheted a kemikáliáktól.
2010. jan. 12. 18:24
Nekem a kolléganőm vett tavaly nyáron mosódiót, folyékony formában, s jó véleménnyel volt róla nagyon. Meg is kérdezem holnap, hogy mihez és hogyan használja, mert én is ki szeretném majd próbálni, igaz fehér ruhákhoz, de kis időt akartam hagyni, hogy mindenben kipróbálhassa. Eddig jókat mondott róla ő is.Igaz nem olcsó, azért nem siettem el eddig a vásárlását....de meglátjuk...
65. Noce
2009. dec. 18. 00:29

Sziasztok, egy kicsit visszaolvastam a hozzászólásokat. Amit érdemes kipróbálni: a mosódióhoz kevés ecetet rakni. Vagy már a mosáshoz, vagy az öblítőbe. Így nem rakódik le vízkő, és a mosógép ugyanolyan hatékony marad. Mivel a mosódió nem tartalmaz fehérítőt, vízlágyítót és vízkőoldót nagyon gyengéd a kényes ruházathoz is (pl. selyem).

16 hónapos a kissebbik gyermekünk, az alul-felül megeső foltokat pecséteket szépen ki lehet szedni marhaepe szappannal frissiben, vagy mosószódás fehérítős (nátrium perkarbonát) rásegítéssel ha kicsit beleszáradt.

A mosógépet nem szabad megtömni, mert ha a mosódiós zacsi nem tud mozogni, akkor egy helyen koncentráltan engedi ki a szappant és ott valóban foltot hagyhat (sárgás), de az újabb mosással kijön a textíliából. A folyékony mosódió talán kényelmesebb használat...

A vegyszerekre én sem fogok visszaállni. Szuper a mosódió, nekem is nagyon bevált! Használjátok a narancsolajas folt tisztítót, bio mosogató szereket és wc tiszítókat is! Ezek sem fognak csalódást okozni nektek!

64. stulika (válaszként erre: 62. - Peggy13)
2009. okt. 30. 19:06

Szia!

Priviben elküldenéd a weboldal címét? Köszönöm :)

63. gaby70 (válaszként erre: 62. - Peggy13)
2009. okt. 20. 07:41
Kakaó foltot hogy viszi ki?nekem nem sikerült,sőt mostanában a fehér zokni talpával is szenvedek
2009. okt. 19. 15:56
Sziasztok! Én már két éve használom a mosódiót . 3 gyerek mellett nagyon sokat szoktam mosni. Nagyon szeretem és mellé használok mosószódát, aktív oxigénes fehérítőt és szódabikarbónát, meg ecetet is. Sokkal olcsóbban kijövök így, mint mosószerrel jöttem és nem beszélve arról, hogy fémérzékeny vagyok, kiütéses szoktam lenni a mosóportól, de ezektől nem.Nálunk is nagyon kemény a víz és ezek mellé nem kell vízlágyító sem. Én találtam egy jó weboldalt ott a legolcsóbb és mindig onnan rendelem.
61. cirmic (válaszként erre: 60. - User09)
2009. júl. 7. 14:13

Kedves user09!

A szódabikarbónát hol szerzed be? Nagyobb szupermarketekben is lehet kapni?

60. user09 (válaszként erre: 59. - Cirmic)
2009. jún. 23. 07:11

Én csak a "finom" ruhákhoz használok mosódiót (azok meg nem olyan piszkosak)

A fehér ruhákat mosószódával és szódabikarbónával mosom (a nem étkezési szódabikarbóna olcsóbb) és ecettel öblítem.

Nálunk nagyon kemény a víz, de a fehérek szép fehérek így, és tiszták is.

59. cirmic
2009. jún. 22. 13:14

Sziasztok!

Én most használom kb egy hónapja a mosódiót, hát lenne pár kérdésem lehet hogy valamit rosszul csinálok. Én is szeretnék így áradozni róla de van néhány rossz tapasztalatom is. Pl: a foltokat egyáltalán nem mossa ki, a zokni talpát se. Kisbaba előkéjét beáztatom előtte mosószappannal utána azt se mossa ki. Pedig teszek a gépbe folttisztitó sót az előírás szerint. 2-3 evőkanállal ír én hármat teszek. Fehérekhez tényleg beválik a sütőpor. Színes türölköző foltos maradt. Tanácsot szeretnék kérni hogy javíthatnám a mosási technikát? Csináltam folyékony szappant is, hát elég folyékony viszont nagyon selymes tőle az ember bőre. Arcomat is azzal mosom. Viszont néhány színes ruhán foltot is hagy a mosódió. És mi a különbség a folttisztító és a mosószóda között? A folttisztitót a mosógép dobjába kell tenni vagy a mosószer adagolóba?

Köszönettel

ui: szeretném én is a környezetet kímélni csak más eredményt mutat eddig a mosódió mint amit vártam tőle

58. gaby70 (válaszként erre: 57. - Pampuska)
2009. máj. 31. 09:32
Hajmosáshoz hogy használod?
2009. máj. 30. 14:59
Már egy éve használjuk az Indus mosódiót. Először csak mosásra, azután szépen elkezdtük a mosogatáshoz, hajmosáshoz, ablaktisztításra is. Nem mondom, hogy zökkenőmenetes volt, de mára kitapasztaltuk, és soha nem térnék vissza a vegyszerekhez. Egyébként vigyázni kell, mert van hatékonyság különbség a mosódió fajták között is!
56. gaby70 (válaszként erre: 44. - Aminee)
2009. márc. 28. 16:49
Én azt használom.
55. gaby70
2009. márc. 28. 16:47
Én nagyon szeretem!Olcsó,kis helyen elfér,szépen mos és nem utolsó sorban környezetbarát!
54. Pannóka (válaszként erre: 52. - F5baf9d0f0)
2009. márc. 28. 14:45
Abban a műsorban, ahol tesztelték a mosódiót, nyilván nem tudták, hogy világos színű ruhák mosásánál a mosódió mellé kell használni aktív oxigénes fehérítőt is (2 evőkanálnyit). Ha ezt hozzáadták volna diós mosáshoz, akkor dió is olyan jó eredményt produkált volna, és nem lett volna szürkés/sárgás a ruha. Persze a mosószergyártók érthetően lobbiznak a dió ellen... Amúgy közepes és sötét ruháknál már nincs szükség erre az aktív oxigénesre, de mivel a diónak önmagában nincs fehérítő hatása, ezért a világosoknál igen. Én továbbra is szeretem a mosódiót, és soha nem térnék már vissza a "jól bevált" vegyszerekhez, mert érzek magamban annyi felelősséget, hogy nem csak a gyerekeimre, hanem a Földanyára is lelkiismeretfurdalás nélkül akarok gondolni. És tudom, hogy minden csepp vegyszerért fizetnünk kell...
53. emagdi (válaszként erre: 52. - F5baf9d0f0)
2009. febr. 19. 19:22

és a végén nem írták ki, hogy a műsort támogatta az Ariel?:)))


nem tudom, én gyakran használok mosódióból készült folyékony mosószert, és nem látom a ruhákon, hogy szürkések vagy sárgásak lennének.


lehet, hogy a gyerekek okozta foltokat nem hozza ki (ezt nem tudom, mert még sosem volt ilyen foltos mosnivalóm), de felnőtteknek normál mosásra teljesen jó szerintem.

2009. febr. 19. 17:09

Én egy hete làttam egy müsort,ahol teszteltek bio illetve kémiai anyagokat.

Egy ruhàt különbözö dolgokkal kentek össze(kàvé,csoki,bor,zsir stb....)

Aztàn kettö vàgtàk.

Az egyik felét moso dio àltal mostàk ki,a màsikat mosoporral.

Az eredmény:

Mindkettöböl eltüntek a foltok,de a mosodio àltal mosott darab szemmel làthatoan szürkésebb,sàrgàsabb àrnyalatu lett....

Na ezt nem én teszteltem,de ezek alapjàn én maradok a bevàlt vegyszereknél.

51. g1977g
2009. febr. 19. 16:53
nekem nem vált be. két kicsi gyerekem van,ha a ruháik ételfoltosak, vagy kint játszanak akkor ugyanúgy kell folttisztító, ,meg áztatgatás, dörzsölgetés,és még így sem lett tiszta. a saját ruháinkhoz/felnőttek, nem túl koszos/ jó, de ezekhez ugyanolyan jó szerintem egy olcsóbb mosópor is.
2009. febr. 19. 16:33
Akkor megnyugodtam, hogy nem csak nekem nem habzik. Azt is hallottam, hogy minél inkább összetöri valaki, annál inkább kioldódik belöle a hatóanyag. Én szeretem, ha a ruha illatos, ezért öblítövel használom, mert valahogy nem szívesen olajoznám össze a ruhákat mosás után, még akkor is, ha az úgymond "eloszlik" rajtuk. De ez lehet, hogy csak nekem tünik ilyen furcsának. Aki így használja annak mi a tapasztalata?
49. emagdi (válaszként erre: 46. - Pannóka)
2008. dec. 16. 18:26

nekem folyékony van. almawin márkájú (valami német). most direkt megnéztem, de semmi olyan nincs benne, amiből az sls-t ki lehetne rakni, szóval tuti nincs benne:)))

de persze lehet hogy van olyan gyártmány amiben van, nem tudom. ebben nincs.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook