Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A zsírleszívás eltűnteti a cellulitist? fórum

A zsírleszívás eltűnteti a cellulitist? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 15. 19:00
Viszont sokkal jobban érzed magad tőle, ha túl leszel rajta. Én is úgy vagyok, ahogy alant írta valaki, hogy azt sajnálom, hogy nem 15 évvel hamarabb csináltattam meg. Olyan önbizalompluszt ad, hogy azt el sem tudja képzelni az, aki nem élte át!
2009. aug. 15. 18:58
Sajnos nem tünteti el. Tapasztalat :-(
2009. jan. 20. 15:24

Sziasztok!

cellulitis ellen az is nagyon jó,ha otthon (pl:kazira) tornázol és arra az időre betekered magad folpackkal.elég hülyén néz ki benne az ember,de nekem láthatóan szebb lett a bőröm,és csökkent a naribőröm is.

illóolajokat lehet kapni herbáriában/gyógynövényboltokban??

16. marfin
2008. ápr. 7. 19:28
nem tünteti el,mert nem azt a réteget szívják. ezt el is mondják a plasztikai sebészek. a zsírszívás veszélye, hogy ha nem egyenletesen végzik, az fokozhatja a cellulitist, illetve ha a bőr nem tapad vissza rendesen, akkor az is egyenetlenségeket okozhat...sajna közeli környezetemben láttam ilyet. Én az algás pakolást ajánlom. Jó a fahéj, ciprus, boróka, paprika, rozmaring, cédrus illóolaj is. Ezekből kell néhány cseppet krémbe, vagy más olajjal (nem illó! pl. jojobaolaj, mandulaolaj, babaolaj) elkeverni. Persze nem egyszerre mindet keverjük be! A fahéj és paprika nagyon csíp, azzal óvatosan kell bánni!
15. direne
2008. jan. 27. 01:17
Nem.
14. pufika
2007. okt. 30. 08:01
Hol lehet a rozmaringolajat beszerezni?
13. 1c99d6f977 (válaszként erre: 9. - Ancika)
2007. okt. 17. 11:19
Kérdezném azoktól, akik már túl vannak a zsírleszíváson, hogy meg voltatok-e elégedve az orvossal, aki csinálta, és kb. milyen költséget jelent.
2007. okt. 17. 05:40
Sztem fokozza.
11. adri25
2007. okt. 16. 19:58
Én a fahéjolajat hallottam,az is jó?
2007. okt. 16. 19:29
krémbe rozmaringolajat kell csepegtetni és ezzel masszírozni a narancsbőrös területet...49 kilo voltam, és lement 1,centiben láthatóan a combomról és fenekemról, pedig ugyanúgy ettem, egyszerű és hatásos módszer, mivel fokozza a vérkeringést, így elszállítódnak a méreganyagok
9. Ancika (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2007. okt. 11. 14:10

a kezelés amit írtál az többet használ a cellulitisz ellen mint a zsírleszívás! :-)


nekem olyan lovaglónadrág (bricsesz) gondom volt, amit szuper módon eltüntettek. nekem megérte. (mondjuk egy mellimplire nem vállakoznék, de megértem ezokat is akik igen).

2007. okt. 11. 14:03

Én félnék a zsírleszívástól, ugyanúgy, mint bármilyen más műtéttől :)

Igazából nem tudom, h eltűnteti-e a narancsbőrt, csak tipp volt, írtam is, h szerintem..., de természetesen a tapasztaltra kell hallgatni, aki már átesett ilyen dolgon.

Ami tuti, h csak ajánlani tudom a kezelését.

2007. okt. 11. 12:35

a zsírleszívás nem tünteti el a narancsbőrt. tapasztalatból tudom.

amúgy én személyesen sosem bántam meg a zsírleszívásom, sőt csak azt sajnálom hogy nem korábban csináltattam meg.

2007. okt. 11. 12:03

Kezelések a narancsbőr ellen:

A kezelések hatásosságának alapfeltétele az enyhe életmódváltás, hiszen a cél a zsírsejtek anyagcserjének fokozása.


Folyadék

A legfontosabb a megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékbevitel, ez ugyanis meggyorsítja a nyirokkeringést, ezáltal elősegíti a salakanyagok távozását. Naponta minimum 2,5-3 liter folyadékot kell magunkhoz vennünk és persze a legjobb, ha ezt szénsavmentes ásványvíz, frissen préselt gyümölcslevek és gyógyteák formájában tesszük. Nem ajánlottak a cukrozott üdítőitalok a magas kalória és adalékanyag tartalmuk miatt.


Táplálkozás

Csökkentsük a cukrok, az állati zsiradékok, a csoki, a tömény alkohol, a kávé, a fekete tea és a cigaretta fogyasztását, hiszen ezek a magas méreganyag tartalmuk mellett rengeteg vizet is elvonnak a sejtektől. Helyettük együnk inkább több rostot, gyümölcsöt és zöldséget. Ezen kívül a sóbevitelt is ajánlatos lecsökkentenünk, a só ugyanis megköti szervezetünkben a vizet, ezáltal nehezebben tudunk megszabadulni súlyfeleslegünktől, illetve narancsbőrünktől. A sóbevitel csökkentése mellett nem árt a minőségre is odafigyelnünk, hiszen sokkal egészségesebb, ha a finomított sók helyett természetes tengeri sót fogyasztunk.


Sport

Sportoljunk rendszeresen! Nem árt az se, ha elkezdünk őrülten konditerembe és aerobicra járni, de már az is rengeteget számít, ha napi fél órát mozgunk és ha a lift helyett a lépcsőn közlekedünk. Az is jó, ha az adrenalinszintünket növeljük, ez ugyanis köztudottan segíti a zsírpárnák eltüntetését.


Zuhany

Hihetetlen sokat segít, ha a zuhany alatt egy erős loofa szivaccsal átmasszírozzuk az egész testünket lentről felfelé, a szív irányába haladva és a szertartást egy hideg-meleg vizes váltózuhannyal fejezzük be. Ettől felgyorsul a nyirok- és a vérkeringés, ami segíti a méreganyagok távozását, de emellett még az elhalt hámsejteket is leradírozzuk, amitől üde és puha lesz a bőrünk. Ha rendszeresen ismételjük, az akár szoláriumban, akár napon szerzett barnaság is tovább tart.


Anticellulit krémek

Nagyon hatásosak egyes anticellulit krémek is, de ez sajnos általában csak a drágább fajtákra igaz, és akkor is csak rendszeres mozgás mellett. A L’Oreál Perfectslim és a Vichy D-Stock narancsbőr elleni krémei például még a kifizethető kategóriából valók és nagyon hatásosak. Ha masszázzsal ötvözzük, növelhetjük az eredményt.


Hypoxitrainer

Egyre több fitnessteremben és szépségszalonban található meg ez a Hypxitrainer nevű tojás alakú szerkezet, ami hihetetlenül hatásos. A tojás egy szobakerékpárt rejt, amihez még egy speciális légzáró ruha is tartozik, ami a tojásban keletkező vákuumhoz szükséges. A biciklin 30—50 percig kell tekerni, miközben a légnyomás folyamatosan változik, ezzel fokozván a nyirokkeringést.


Mélyizomtréning

Egy számítógép által vezérelt készülékkel mozgatják meg azokat az izmokat, amikről sokan azt sem tudják, hogy léteznek, hiszen olyan mélyen vannak. Az elektromos áram a sejteket közvetlenül stimulálja, ezzel élénkítve azok anyagcseréjét.


Vákuum masszázs

A bőr vér- és nyirokkeringésének fokozására mindenfajta masszázs megfelel, de hatása ennek a legszembetűnőbb, ezzel ugyanis a zsírsejteket is fellazítják. Kis üvegharangokat helyeznek a kritikus testrészekre, amikben vákuum keletkezik, és ezzel gyúrják a bőr felületét szimmetrikusan, a test mindkét oldalán. A hatás fokozása és a harangok csúszásának segítése céljából anyagcsere-élénkítő zselével kenik be a bőrt a kezelés előtt. A beavatkozás fájdalmas lehet, sőt a vákuum miatt véraláfutások is keletkezhetnek, de ettől nem kell megijedni, ez ugyanis csak az intenzitás maximumának a jele.


Infraszauna

Az infraszauna kabin lehet fekvő vagy akár ülő is, amiben nem kályha, hanem infracsövek találhatóak, és a hőség maximum 60 fokos. A kezelés során az infrasugarak mélyre, kb. 4 cm-re hatolnak a bőr alá, ahol a fény átalakul hőenergiává és a szervezetet felmelegítve hozza létre a méregtelenítő, sejtregeneráló hatást.

30 perces használat során szervezetünk 900 kalóriát éget el, melyből folyadékkal csak maximum 200-at vesznek vissza sejtjeink. Ez 15 km-es futótréningnek felel meg. Az izzadás mennyisége kb. háromszorosa a hagyományos szaunáénak, 20-60 szoros a méregtelenítő hatása, és 3-7-szer nagyobb mennyiségű nem vízjellegű összetevő található a verejtékben. Tartós használata a zsírcsoportokat fellazítja, és az izomzatot a nyirokfolyadék intenzív keringetésével „átrendezi”. Ezért a fogyókúrához és a narancsbőr leküzdéséhez hihetetlen nagy segítség, ami mellett méregtelenít, erősíti az ér- és az immunrendszert, ellazít és közérzetünket is javítja.

Ráadásul nem csak a kritikus területeken lévő narancsbőrre, hanem a test egész bőrfelületére nagyon látványos hatása van. Egy kúra alatt (10-15 alkalom) bőrünk 5-10 évet fiatalodik, ami a pórustisztító és sejtregeneráló hatásának köszönhető.

5. MelisUK (válaszként erre: 4. - 293a94c4f3)
2007. okt. 11. 11:57

MI IS AZ A NARANCSBŐR?

A narancsbőr olyan probléma, amelytől sok nő szenved. Ezt a bőrproblémát a bőr alatti kötőszövet meglazulása idéz elő, általában a combon, fenéken, csípőn és a hason alakul ki. Ezek olyan területek, ahol közvetlenül a bőr alatt könnyen felhalmozódik a zsírszövet, amely feltölti a bőr és az izom közti térközt, és a szakirodalom szerint ez idézi elő a bőrön látható narancsbőrre jellemző horpadásokat.

Tehát, a zsír eltávolításával a narancsbőr eltűntethető. Tényleg a bőrrétegre mondjuk, h az a narancsbőr, de az alatta levő zsírréteg okozza a narancsra hasonlatos alakzatot.

Tehát, mielőtt kritizálsz másokat, olvass kicsit utána annak, amiről írni szeretnél.

4. 293a94c4f3 (válaszként erre: 3. - MelisUK)
2007. okt. 10. 21:31
Talán ha tudnád hogy a zsír feletti bőrréteg a cellulitis,más véleménnyel volnál.
2007. okt. 10. 21:22

Nem tudom biztosan, de szerintem igen. De ha csupán a cellulitist szeretnéd eltűntetni, akkor próbáld ki előtte a köpölyözést, sokan azt írták, h hatásos, csak kissé fájdalmas.

Az biztos, h én nem mernék belevágni a zsírleszívásba, veszélyesnek tartom és ugyanakkor ostoba ötletnek. Le lehet adni a kilókat, nem kellenek ilyen mesterséges dolgok. És ha nem változtatsz az életeden, akkor zsírleszívás után úgyis újra visszajön a sok háj. Nem igaz, h majd utána tornázik az ember! Ha most nem tudod rávenni magad, akkor utána sem!

Amit még érdemes megfontolni: eltűnteti a cellulitist a helyes táplálkozás, ne egyél csípőset és nagyon fűszereset, ne ülj sokat, csak amennyit nagyon muszáj, sétálj és bicajozz. A krémek általában semmit sem érnek, tehát természetesen kell fölvenni a harcot ellene. A guggolások is nagyon jót tesznek mind a combnak, mind a fenéknek.

2007. okt. 10. 21:22
Anarancsbőr kezelési módszerei végtelenek.A fény és a színterápiától,egészen az ultrahangos gyógyításig a probléma eredetétől függően,mindenki megtalálhatja a megfelelő megoldást.A cellulitis a nők rémálma.
2007. okt. 10. 21:12
A zsírleszívás eltűnteti a cellulitist?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook