Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Honnan lehet megtudni, hogy a peteérés előtti 2-3 nap mikor van? Ovulációs teszt ezt kimutatja? fórum

Honnan lehet megtudni, hogy a peteérés előtti 2-3 nap mikor van? Ovulációs teszt ezt kimutatja? (beszélgetős fórum)

1 2
2011. máj. 16. 08:59

nekem bevált. kb egy hónap alatt tapsaztaltam ki, h mikor milyen alakzatú, és lehet látni a változást a PÉ előtt.

a sima ovuteszt, ami pisialapú, az nem, mert ott vagy igen-t mutat, vag ynem-et, bár az igen halványan jelentkezik először :)

2011. máj. 16. 08:58

idézet ebből: Egy szabályos -28 napos- ciklus esetén, a ciklus 11. napja körül a nyál és a cervix-váladék kristályosodási képe szálkás alakzatúvá válik. Ekkor feltételezhető, hogy a tüszőrepedés (ovuláció) 3 nap múlva a 14. napon várható. A tüszőrepedést követő 3-4 napig, vagyis a ciklus 17.-18. napjáig szálkás képet fog mutatni az ovulációs mikroszkóp.



na szóval mégiscsak válaszoltam :)

most meg úg ymocorog a babám a pocakomban, h csak na :))

2011. máj. 16. 08:57
Utólag lehet megtudni, de néhány hónap figyeléssel ha rendszeres a ciklusod, már tudni fogod. Én a legolcsóbb módszert alkalmazom, a hőmérőzést :) Az ovuteszt azért nem jó, mert azzal csak a PÉ-t látod, azt hogy szépen rendben megvolt-e a tüszőrepedés, azt nem.
2011. máj. 16. 08:53

[link]


itt a linkje. puszi!!

2011. máj. 16. 08:53

:)) helló! :)


hát nem tudom, h a kérdésedre válaszolok-e, lehet h nem, de nekem tök jól bevált ez az ovulációs mikroszkóp, ami a peteérést mutatja. egyszer kell megvenni, nyálat kell rátenni (vagy hüvelyváladékot - de az macerás) és minden nap látod a változást, és a peteérés előtt pár nappal elkezd megváltozni a kép.

bármennyiszer használható, én az előző baba után nem akartam szedni semmi hormonálist, és mivel szerettem volna teherbe esni, ezt heasználtam. persze ha pont nem akar valaki, akkor is jó :)

2011. máj. 16. 08:52
Ezt pontosan csak utólag lehet megtudni, a 14. napon mensi jelzi, hogy mikor volt. UH-al is csak a pé-t lehet megállapítani, az előtte lévő napokat sajnos nem :(
2011. máj. 16. 08:45
köszi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook