Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Honnan lehet megtudni, hogy a peteérés előtti 2-3 nap mikor van? Ovulációs teszt ezt kimutatja? fórum

Honnan lehet megtudni, hogy a peteérés előtti 2-3 nap mikor van? Ovulációs teszt ezt kimutatja? (beszélgetős fórum)

1 2
37. kutykurutty3 (válaszként erre: 36. - Hobnobs)
2011. máj. 18. 08:26

Hát előtte nem repedhetett meg a tüsző, azt látta volna az UH egyértelműen. Meg tüszőrepesztőt is kaptam amikor már elég nagy petét láttak, meg csináltam ovutesztet is, ez az az eset, amikor pontosan lehet tudni, mikor volt tüszőrepedés. Hogy utána mikor termékenyült meg, na az nem.

Hát ki tudja, de nekünk teljesen mindegy, csak egészséges legyen. Úgyis lesznek kistesói, egy biztosan.

36. hobnobs (válaszként erre: 35. - Kutykurutty3)
2011. máj. 18. 07:00
lehet p.érés előtt fogant és azért lesz lányotok :)
35. kutykurutty3 (válaszként erre: 34. - Jaina)
2011. máj. 17. 08:59

Nem lőtt mellé. Az LH szintem a véreredmények szerint rendben volt, mert ugye azt is nézik ilyenkor.

Mindezzel csak azt akartam mondani, hogy az ovuteszt nem az ovut mutatja, hanem, hogy megvan-e az az LH szint, ami előkészíti a peteérést. De a tüszőnek még meg is kell repednie, és után rendesen fejlődnie....

(a gyógyszeres kezelésnél nekem előidézték a peteérést gyógyszerrel, csökkentették a prolatkinszintemet - mert az megakadályozza a peteérést - és amikor volt növekvő tüsző, progeszteron és hcg injekcióval megrepesztették)


Nem okoskodásnak szántam, csak én nem voltam rendben és két évet szenvedtem vele, mire rájöttem (én), hogy mi a baj, de addig nyugodt voltam, hiszen nem látta szakember a hormonjaimat.

És ebben a helyzetben nem lehetett baba, és azt túl nagy luxusnak tartom, hogy valaki azért ne szeretkezzen (a babához eleget), mert ilyen vagy olyan nemű gyereket akar, hiszen, ha folyamatosan szeretkezünk, akkor sem olyan egyszerű teherbe esni.


Mellesleg, mi a peteérés előtt most folyamatosan szexeltünk, mindennap, és utána is két napig, és lányunk lesz. (most ugye az UH miatt pontosan tudtam a peteérés napját)

A tesómék csak egyszer, peteérés napján, nekik is lányuk lesz.:)


Szóval csak az álláspontomat írtam le a tapasztalataim alapján, de mindenki más, csak szerettem volna esetleg új infót mondani, hátha tudok segíteni.

34. Jaina (válaszként erre: 33. - Kutykurutty3)
2011. máj. 17. 08:36
Ez tényleg durva! És hogy az ovuteszt mennyire mellélőtt! Döbbenet!
33. kutykurutty3 (válaszként erre: 32. - Jaina)
2011. máj. 17. 07:42

Igen, ezen a görbén látszott, hogy nem volt, de volt pozitív ovuteszt, csak azért raktam ezt.

Minden hónapban nem Uh-oztunk, de ez a görbe sem jó, a luteális baromi rövid, itt voltam vérvételen, és kevés volt a progeszteron: [link]


De itt már aviva tornáztam, és attól legalább véreztem kb. havonta.

32. Jaina (válaszként erre: 30. - Kutykurutty3)
2011. máj. 17. 07:21
De azt írtad hogy úgy nem volt PÉ-d, hogy a görbe mutatta, ez egy totál PÉ nélküli görbe amit feltettél :) Van olyanról képed, amin úgy tűnt van PÉ-d aztán közben mégsem volt?
2011. máj. 17. 07:10
De ha valakinek nyilván gyönyörű szabályos a ciklusa, akkor nem valószínű, hogy gáz van. Engem a foggátló tett teljesen tönkre.
2011. máj. 17. 07:07
Szívese mutatok görbét is, ez volt a legdurvább: [link]
29. kutykurutty3 (válaszként erre: 26. - Pethoevi)
2011. máj. 17. 07:06

Igen, most vagyok 20 hetes állapotos.

Elmentem Avivázni, csináltam, attól legalább menstruálni kezdtem, és volt hőingadozás ugyan, nyák, de látszott, hogy valami nem oké, és lehet, hogy 1-2-szer megrepedt tüsző, de az esetek többségében nem.

A nőgyógyász nem tudott velem mit kezdeni, elmentem endokrinológushoz, ő nézte a hromonokat, magas volt a prolaktin, nem volt elég progeszteron... ilyenek. UH-gal néztük a gyógyszeres kezelést, ami 3 hónap alatt rendbe hozott, és babát eredményezett.

Nem kirívó az esetem, mert az több fórumon (amit már kevésbé látogatok már), sokan vagyunk, akik így ebben a helyzetben vannak/voltak.

28. hobnobs (válaszként erre: 20. - F758a7200f)
2011. máj. 16. 23:03
27. Jaina (válaszként erre: 23. - Kutykurutty3)
2011. máj. 16. 20:10
Ez tök döbbenet! Pedig azt gondolná az ember, ha a hő, a nyák, meg az ovuteszt mutatja, akkor 1000%, hogy van PÉ! Hogy derült ki?
26. pethoevi (válaszként erre: 23. - Kutykurutty3)
2011. máj. 16. 19:54

és neked lett babád?

hogy derült ki,h nincs peteérésed?végül mitől lett?ha nem titok...:-)

25. pethoevi (válaszként erre: 21. - Jaina)
2011. máj. 16. 19:52

ezek nem kész tények,egyszerűen nagyobb a valószínűsége.

persze én is hallottam már olyat,h ha a bal oldaladra fordulsz,fiú lesz,ha jobbra,akkor lány.na,ezekben én sem hiszek.:-)

24. pethoevi (válaszként erre: 17. - Jaina)
2011. máj. 16. 19:51
de van alapja.ugyanis az x kromoszómát hordozó kiskatonák tovább maradnak életben,viszont lassabbak.Ezrt van az,ha nagyobb eséllyel lesz fiú,ha peteéréskor vannak együtt,és lány,ha előtte pár nappal.ugyanis a hímivarsejt 2-5 napig is életben maradhat odabent.
2011. máj. 16. 15:45

Én hőmérőztem, figyeltem mindent, csináltam tesztet 1 évig. Aztán kiderült, nincs peteérésem, pedig volt pozitív is az ovuteszt, volt tojásfehérje, hő emelkedés, nagyjából mindent kipróbáltam....

Ha rendben vagy és csak a neme miatt akarsz "variálni", szerintem nem érdemes, mert belegabalyodsz, mert azért az sokkal bonyolultabb, hogy mitől lesz lány meg fiú. Időtől étkezéstől függetlenül. Ez genetika, és nem tudod kiszámolni.

Sok babonának én is bedőltem, hát ez annyira összetett biológia, hogy semmi nem jött be belőle...az hogy valakinek pont egyeznek a dolgok....

22. f758a7200f (válaszként erre: 21. - Jaina)
2011. máj. 16. 15:37

;)))


Hat igen mert akkor hova tegyuk azokat akik nem kompatibilisek pl a fiuterhessegekkel vagy a lanyterhessegekkel?


Allitolag a termeszet is szabalyozza pl haboru idejen, haborus teruleteken tobb fiu szuletik hogy potolja az elvesztett ferfiakat stb. Tehat valahol mashol is kell keresni az okokat

21. Jaina (válaszként erre: 18. - Hobnobs)
2011. máj. 16. 15:20
Babona az egész :) Akinek bejön annak amúgy is bejött volna, azok meg nem hangoztatják, akiknek nem jött be :) Ne haragudj, de én nem hiszek ebben :)
20. f758a7200f (válaszként erre: 18. - Hobnobs)
2011. máj. 16. 15:15
Melyik forum? Mi a neve?
19. f758a7200f (válaszként erre: 15. - Hobnobs)
2011. máj. 16. 15:14

En meg ugy tudtam hogy az etkezes tipusa is meghatarozo. Terhesseg elotti etrend. Nekem pont stimmelt es fiu lett.


A masodiknal ugyanugy ettem es az meg lany lett! Azota nem tudom, hova tegyem ezeket a modszereket a nemre vonatkozolag es mindketto az ovulacio elotti egyuttletbol szuletett, szoval akkor nem ertem hogy a fiu miert is lett fiu?:)


Sot ugy latszik hogy most utban van a 3. Szinten ovu elott 2 nappal voltunk egyutt, kivancsi leszek a nemere

18. hobnobs (válaszként erre: 17. - Jaina)
2011. máj. 16. 15:13
több embernek bejött már! van egy fórum és ott is írnak róla. itt a hoxán
17. Jaina (válaszként erre: 15. - Hobnobs)
2011. máj. 16. 15:06
Ez egy ezeréves babona, aminek semmi orvosi valóságalapja nincs. De hinni jó benne :)
2011. máj. 16. 14:59
:))
15. hobnobs (válaszként erre: 8. - Pethoevi)
2011. máj. 16. 14:45
úgy olvastam, hogy ha valaki lányt szeretne akkor érdemes próbálkozni... csak nem értettem hogy derül ki a p.érés előtti pár nap :)
14. szakalyadri (válaszként erre: 13. - F758a7200f)
2011. máj. 16. 14:34
Én nem hőmérőztem sosem,annak ellenére hogy jó módszer.Az orvos beszélt le róla,mondván egyenes út a begolyózáshoz minden napot ezzel kezdeni annak aki régóta,nagyon akar gyereket.Egyetértek ezzel,de nem vitatom a módszer hatékonyságát.
2011. máj. 16. 14:30
Ja, homerozesnel esetleg bezavarhat a keves alvas, megfazas, de azert nem fazunk meg minden honapban
12. f758a7200f (válaszként erre: 11. - Szakalyadri)
2011. máj. 16. 14:29

Igen, de amig belejon az ember, megeri homerozni is es irogatni minden reggel mindkettot, huvelyvaladek allagat es a homersekletet. Mert igy talan teljesebb a kep ha valaki nem ismeri fel elsore milyen is az a "nyulos" :)


Mindenkinel mas es mas (oke, van egy standard ertmezes hogy 2 ujjbegy koze teve, ha eltavolitom az ujjbegyeket egymastol akkor nem szakad el es abszolut atlatszos szinu, de ha valakinek nem ilyen standard, akkor is vahogy ki kell kapizsgalni), szerintem szamit a homerozes is, 2 modszer egyutt szuper es olcso is:)

11. szakalyadri (válaszként erre: 10. - F758a7200f)
2011. máj. 16. 13:59
A hüvelyváladék figyelését tartom a legmegbízhatóbb módszernek.Tojásfehérjeszerű,nyúlós lesz.
2011. máj. 16. 09:22

Hőmérőzésnél látni, hogy egy kicsit csökken az ébredési hőmérséklet. Hüvelyváladék átlátszóbb lesz már ovuláció előtt 2-3 nappal.


Pár hónap alatt, ha rendszeresen figyeli az ember, megismeri a saját ciklusait stb. De még ekkor sem biztos, hogy teherbe esel, mert végülis, ha az ovuláció gyenge volt, nem biztos, hogy lesz megtermékenyülés, még akkor sem, ha tényleg mindenre odafigyel az ember.


A hőmérőzésnél is kell pár hónap, hogy felismerd előre, hogy mikor kezd csökkenni a hőmérséklet, mert utólag könnyű látni, hogy ez az, ebben a 3 napban már alacsonyabb volt. Utólag van viszonyítási alapod, hogy minél volt alacsonyabb? Amúgy ezt is pár hónap alatt el lehet sajátítani:)

9. Jaina (válaszként erre: 8. - Pethoevi)
2011. máj. 16. 09:04
Óramű pontosságú ciklus kell ehhez, meg hogy pont 14 nap legyen a luteális fázisod...mert ez is változhat személyenként 12-16 nap között.
2011. máj. 16. 09:01

rendszeres a ciklusod?

mert ha igen,akkor nagyon könnyen kiszámolhatod.

Ha pl 30 napos a ciklusod,akkor 30-14=16. napon van a PÉ-ed,így előtte 2-3 nap:12-14. nap.Ennyi.De ez csak óramű pontosságú ciklusnál biztos.

Azt megkérdezhetem,h miért a P előtti 2-3 nap kell?:-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook