Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kell egy temetésre a gyászbeszédet megírni? fórum

Hogyan kell egy temetésre a gyászbeszédet megírni? (beszélgetős fórum)

1 2
2011. máj. 15. 23:40

[link]


nézd meg, hátha tudsz belőle ihletet meríteni.

2011. máj. 15. 23:39
Mi a lányunkat temettük el 4 éve. Mondjuk nekünk társadalmi temetése volt, de mi írtuk meg a beszédet, sőt a zenét is mi szolgáltattuk. Nagyon szép szomorú slágereket vettünk fel magnóra, a végén a beszédet mondó elkérte tőlünk a magnókezettát annyira jól sikerült.
2011. máj. 15. 23:38
Esetleg egy verset...
7. Maruszja (válaszként erre: 1. - Biborcsiga)
2011. máj. 15. 23:36

Szia! Először is fogadd őszinte részvétemet! Nagyon sajnálom. Minden haláleset szörnyű és borzasztó.


Sok gyakorlatom nekem sincs benne, de le kell írni a nagymamád rövid életútját. Hol született, mikor. Testvérei voltak-e? Milyen iskolákat végzett, végzettsége, hol dolgozott, legalábbis az utolsó munkahelyét, családi állapotát (férjezett volt-e?) gyerekeit felsorolni, unokákat felsorolni. Mikor lett beteg és halálának időpontját.


Majd ezután kiktől búcsúzik. Férjétől, gyermekeitől, unokáitól, testvéreitől, rokonoktól, barátoktól, esetleg volt munkatársaktól, szomszédoktól.

Ilyen.


Mielőbbi megbékélést kívánok Neked és anyukádnak is!

2011. máj. 15. 23:36

Köszönöm szépen! Ez az űr nem múlik el, anyám volt anyám helyett.


Valaki segítsen már könyörgöm!

5. adrienn122 (válaszként erre: 1. - Biborcsiga)
2011. máj. 15. 23:36

Részvétem:(

Vedd bele a gyerekeket, unokákat, testvéreket, rokonokat, barátokat, akik őrzik majd az emlékét.

2011. máj. 15. 23:35

De nem én mondok beszédet. Nálunk a pap búcsúztat.


Elmondja milyem ember volt, hogyan élt. Búcsúztatj a gyermekeitől. Hogyan írjam meg, a pap azt kérte írjam meg, mert nekünk kell, ő csak átnézi.


Nálunk nincs személyes beszéd.


Istenem, rohadt sz_rul vagyok és írjak meg egy ilyet keddig. Nem megy egyedül . :(

3. fddae7c03d (válaszként erre: 1. - Biborcsiga)
2011. máj. 15. 23:33

jaj, nagyon sajnálom , őszinte részvétem !

:(


remélem, ahogy telnek a napok, kicsit jobb lesz !

2011. máj. 15. 23:32

Hát az érzéseidről :(


Kezdd el az emlékekkel, kiskorodból, folytasd a jótulajdonságaival, hogy mi mindent megtett a családért, és zárd le a reménnyel, hogy jót pihen végre az égiekben vagy az angyalokkal, vagy ami hited szerint megfelel. Csak őszintén.

2011. máj. 15. 23:28

Ma reggel elhunyt a drága egyetlen édes nagymamám. Édesanyámmal éltem és vele. Anyukám beteg így ő most totálisan padlóra került, sajnos én is, de még tartom magam, mert valakinek intézkednie kell.


Nagy bajban vagyok, soha nem írtam ilyet. A pap arra kért, írjam meg a gyászbeszédet. Kiktől búcsúzik, milyen volt az élete stb.


Istenem soha nem csináltam ilyet, könyörgöm segítsetek, hogyan kell felépíteni egy ilyen beszédet, miről írjak?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook