Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Összetörtem a higanyos lázmérőt! Mi ilyenkor a teendő? fórum

Összetörtem a higanyos lázmérőt! Mi ilyenkor a teendő? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
100. 9892d65728 (válaszként erre: 99. - 9892d65728)
2014. márc. 4. 09:18
smafu
2014. márc. 4. 09:16

és az amalgám fogtömés? az samafu?

nem kell parázni, sokkal veszélyesebb anyagok között élünk, mint egy icipici higanyguriga. A szőnyeget megfordítod, sodrófával jól megcsapkodod, és jónapot.

Ha még porszívózni is akarod(mert miért ne) akkor azt csak udvaron, és ne rád/feléd fújja a levegőt...aztán a porzsák kuka, boldogság.


.. ne gondolj többet rá.

98. nojni
2014. márc. 4. 09:13

Nagyon kicsi a hőmérőben található mennyiség!

Mi annak idején a suli kémiai szertárában találtunk egy üvegben kb fél dl higanyt, amit kiöntöttünk, és a golyócskákkal szórakoztunk jó sokáig, míg ránk nem nyitott a tanár. De ő is csak nyugisan odaszólt, hogy mostmár elég a játékból és szedjük össze. Ennek már vagy 20 éve. Mindannyiunknak gyerekei vannak, és semmi problémánk nem lett belőle. Nyugi!

2014. márc. 4. 09:12
Azt írtam csak, hogy a higanyt komolyan kell venni. Ha észrevetted, nem atomkatasztrófáztam én sem, csak többen úgy írtak róla, mintha kb. annyi jelentősége lenne, mint a málnaszörpnek. A higanygőz mérgez, és igen, annyi is, amennyi a lázmérőben van, annyi is bajt csinálhat.
2014. márc. 4. 09:03
Én kiskoromban eltörtem egyszer a lázmérőt véletlen. Szétgurult a parkettán a higany,boldogan játszottam 3-4 percet a kis golyókkal. Mama bejött,hogy megnézze,mennyi a lázam,akkor látta,hogy háááát....ha jól emlékszem,nem pánikolt.Felsöpörte,kinyitotta az ablakot. Még élek :) (azóta eltelt 30 év)
95. globus
2014. márc. 4. 09:03
Semmi bajod nem lesz. Nagyjából szedd össze.Gyerekkorunkban tucatnyit összetörtünk :) Sőt, internet és kémiaóra híján még gurigáztunk is a higanygyöngyökkel.
94. 273206364e (válaszként erre: 89. - Loch ness)
2014. márc. 4. 08:51
Ne viccelj,annyi higany ami a lázmérőben van?
93. a0c1361e44 (válaszként erre: 89. - Loch ness)
2014. márc. 4. 08:45
Nem bagatelizáljuk, csak nem csinálunk úgy, mintha atomkatasztrófa történt volna. Ez a higany kevés ahhoz, hogy bármit csináljon. Persze van olyan anyag, amiből ennek a fele is elég lenne, de azt nem is teszik bele a hőmérőbe.
2014. márc. 4. 08:43
Legnagyobb baj, hogy nem tudod pótolni a hőmérőt, hacsak nem tudsz hozatni valahonnan a szomszédból, ahol még nem tartják kiskorúnak az embereket. Pedig a higanyos a megbízható hőmérő, a digitális - és nem csak az én tapasztalataim szerint - nem. Mikor betiltották a higanyos hőmérőt, hogy veszélyes, azt mondtam, hogy akkor az éles kést is be kellene tiltani ugyanilyen megfontolásból. Meg még egy sereg más dolgot is, mert az is veszélyes lehet, ha nem vigyáznak vele.
2014. márc. 4. 08:43

Én sem értem mi a gond?

Miért kellene a szőnyeget kidobni? Ha a lázmérőben lévő higanytól bajalehetne az embernek, akkor bizony nem is vehetnénk.

Gyerek korunkban mi is játszottunk a széttört hőmérő higannyal:) 46 éves vagyok a tesom pedig 47.

Kirázni a szőnyeget aztán ismét lehet használni.

90. Kubiak
2014. márc. 4. 08:41

Nem szabad felporszívózni a higanyt!

Én egyszerűen papírzsebkendővel összegyűjtöttem, felmostam , szellőztettem.

Mivel veszélyes hulladék nem lenne szabad a kukába dobni.

A szomszéd kisgyerek elharapta a lázmérőt le is nyelte a higanyt.

Orvost hívtak de akkorra már kiürült a szervezetéből mert hasmenése lett.

2014. márc. 4. 08:41
Azért ne bagatellizáljátok, a higany tényleg veszélyes! Ezek szerint azért nem okoz hirtelen halált, de Márti, azért kérdezd meg a patikában, mit csinálj a szőnyeggel.
2014. márc. 4. 07:57

Én egyszer elharaptam egyet kiskoromban...annál veszélyesebb nem lehet a Te eseted sem.:). Még élek..:)

Hogy hogyan csináltam az elharapást, ne kérdezzétek.:D

2014. márc. 4. 07:41

Takarítás, kézmosás, ennyi.

Nem értem mi a gond.

86. kisj
2014. márc. 4. 07:35

Én is játszogattam gyerekként lázmérő törés után higannyal, tényleg tök érdekes. Anyám feltakarította én meg kezet mostam.

Elmúltam már 50 is és még élek.

Mi ez a pánik?:)

2014. márc. 4. 07:30

Az erkélyen jó helyen van. Én sem hiszem, hogy takarítás után még gond lehet vele.

Gyerekkoromban velünk is történt ilyen, de baj sosem volt belőle. Anyu felszedte és kész.

84. Aville (válaszként erre: 81. - Perseida)
2014. márc. 4. 07:21

:D Ez cukiiii :D

De mikor kicsik voltunk (7-8 éves), nálunk is eltört egy a mi szobánkban, anya felsöpörte, de hozzányúlás nélkül még megnézni is engedte, mert azért marha érdekes :) oszt csókolom! Én 35, húgom 33 éves, gyereket is szültünk azóta! :)

83. 273206364e (válaszként erre: 79. - Galamb3)
2014. márc. 4. 07:15

Na ez az amit nem szabad csinálni,PORSZÍVÓZNI!


Porlasztva azonnal a levegőbe jut....

2014. márc. 4. 07:11

Kiskoromban, mikor eltort a lazmero, a higany golyokkl jatszottam, probaltam oket kezzel megfogni, es elveztem, higy tobb golyo lett belole.

Meg elek :)


Az erkelyen jo helyen van a szonyeg, mig nem veszek kent.

2014. márc. 4. 07:07
Mi is törtünk el gyerekként hőmérőt a szőnyegen, ráadásul meg sem mondtuk, mert a játékmacit hőmérőztük vele :)))) semmi bajunk sem lett, pedig csak felsepertük, amit láttunk.
2014. márc. 4. 07:05
Huh, gondolom, nagyon megijedhettél. Mindenesetre azért megnyugtattál. Köszi
2014. márc. 4. 07:05

Azért nem olyan súlyos a helyzet!!!Alaposan porszívózz fel,szellőztess ki és kész!

Régen amikor még csak olyan lázmérők voltak,sokszor eltört!Kórházakban naponta több is!A hírek nem sok higany mérgezésről számoltak be!:-)

(egyébként egy lázmérőnyi higany csekély mérgezést okoz,ha csak meg nem eszi valaki!!!

78. rinike
2014. márc. 4. 06:46
Nekem a szobában törte el a férjem testvére, és nem is szólt, egy-két napig ott voltak a higanygolyócskák, majd feltakarítás közben felszaladtak a csuklómon lévő karkötőmre. Gyorsan elszaladtam az orvoshoz, hogy mi lesz most velünk, hogy akár két napig is azt lélegeztük, de azt mondta, hogy nyugi, nem lesz semmi baj. Ez 18-19 éve volt, és senkinek nem lett baja, az aranykarkötőből a higanyos részt ugyan ki kellett vágni és kidobni, de más nem történt.
77. 273206364e (válaszként erre: 75. - KLMárti)
2014. márc. 4. 06:37
Hogyne tudna,minden énekesmadár el fog némulni...
76. 273206364e (válaszként erre: 71. - KLMárti)
2014. márc. 4. 06:34
Nem fogsz higanymérgezést kapni:)
2014. márc. 4. 06:34
Kint az erkélyen, szabad levegőn tud kárt okozni?
2014. márc. 4. 06:29
Csak sajnos a szőnyegből nem olyan könnyű kiseperni. :(
2014. márc. 4. 06:28
en is jártam már így, a fürdőben a csempén szanaszét gurult...kisseprű, lapát, aztán felmosás és csókolom:)
2014. márc. 4. 06:20

Kedves hozzászólók!


Igaz, találtam régi fórumot ebben a témában, de tavaly január óta nem volt rajta mozgás, így újra indítanék egyet.


Ma hajnalban eltört a hőmérőm benne a tokjában. (Hajnali félálomban sikerült kicsit túltolnom benne). Sajnos nem teljesen voltam még tudatomnál, így a reggeli felkeléskor döbbentem rá, hogy mekkora marhaságot csináltam, hogy nem távolítottam el azonnal a szobából. Ráadásul, ahogy kinyitottam, hogy rendesen lássam, hogy mekkora a gond (recés falon keresztül nem nagyon látszódott), kigurult a higany belőle a szőnyegre és sok kicsi darabkára ment szét. Papírlappal és kidobásra szánt körömkefével próbáltam egy golyóvá söpörni, de nagyon mélyen beleivódott a szőnyegbe, így nem sikerült kiszednem a szőnyegből. Kínomban úgy döntöttem, hogy kiviszem az egész szőnyeget az erkélyre, hogy ne a szobában gőzölögjön. Sajnos hajnali 6-kor még nincs nyitva egy gyógyszertár sem a közelben, hogy kénport tudjak venni. (Gondolom a borkénpor nem ugyanaz). Mire a gyógyszertárak kinyitnak, nekem már rég a munkahelyemen kell lennem, így legkorábban este tudom beszórni kénporral.


Kint az erkélyen mennyire van jó helyen addig a szőnyeg? Mi mást lehet tenni még? Azon túl, hogy új szőnyeget kell venni. :) :(


(Természetesen szellőztetés, szőnyeg helyének feltakarítása már megtörtént.)


Előre is köszi.

2014. márc. 4. 06:17

Kedves hozzászólók!

Ma hajnalban nekem is eltört a hőmérőm benne a tokjában. (Hajnali félálomban sikerült kicsit túltolnom benne). Sajnos nem teljesen voltam még tudatomnál, így a reggeli felkeléskor döbbentem rá, hogy mekkora marhaságot csináltam, hogy nem távolítottam el azonnal a szobából. Ráadásul, ahogy kinyitottam, hogy rendesen lássam, hogy mekkora a gond (recés falon keresztül nem nagyon látszódott), kigurult a higany belőle a szőnyegre és sok kicsi darabkára ment szét. Papírlappal és kidobásra szánt körömkefével próbáltam egy golyóvá söpörni, de nagyon mélyen berleivódott a szőnyegbe, így nem sikerült kiszednem a szőnyegből. Kínomban úgy döntöttem, hogy kiviszem az egész szőnyeget az erkélyre, hogy ne a szobában gőzölögjön. Sajnos hajnali 6-kor még nincs nyitva egy gyógyszertár sem a közelben, hogy kénport tudjak venni. (Gondolom a borkénpor nem ugyanaz). Mire a gyógyszertárak kinyitnak, nekem már rég a munkahelyemen kell lennem, így legkorábban este tudom beszórni kénporral.


Kint az erkélyen mennyire van jó helyen addig a szőnyeg? Mi mást lehet tenni még? Azon túl, hogy új szőnyeget kell venni. :) :(


(Természetesen szellőztetés, szőnyeg helyének feltakarítása már megtörtént.)


Előre is köszi.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook