Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » SEGÍTSÉG fáj a fogam! fórum

SEGÍTSÉG fáj a fogam! (beszélgetős fórum)


29. cad3816c6f (válaszként erre: 15. - Kalmár Edit)
2009. febr. 4. 17:10

lehet, hogy már nem időszerű a dolog, de azért írok :)

én voltam. segítettek rajtam. és nem fájt, igaz a pofám akkora volt, mint egy dinnye és sírtam a fájdalomtól. kiszedte a dokicsajszi a tömést kiidegelte és megszünt a kibírhatatlan fájdalom. kb 10 percet voltam ott összesen.

én csak jót tudok mondani róluk, pláne hogy ünnepnap mentem.

28. flor95
2008. júl. 4. 17:18
Köszi Copffi és Ekidli!Remélem, hogy tényleg igazatok lesz:)
2008. jún. 28. 22:11
oké :)
26. rexona (válaszként erre: 25. - 5b3ed71e62)
2008. jún. 28. 21:20

Oké! Nem áll szándékomban még szájsebészhez, de még fogorvoshoz sem menni. Várok türelemmel.

Csak kérdeztem.

2008. jún. 28. 20:18

CSak akkor kell szájsebészhez menni, ha nincs kint annyira a fog hogy egy sima fogorvos megfogja a fogójával és kihúzza!

A szájsebész tulajdonképpen felvágja azt a részt ahol nem tud kibújni a fog és úgy ügyeskedi ki a fogat! Utána összevarja és csak egy varratszedésre kell visszamenni... de semmi nem marad belőle, nem érzez az ember ott semmi különöset a helyén!

Nekem ugye 2 bölcsességfogamat szedte ki szájsebész az egyiknél felkellett vágni és utána feldagadt az arcomnak az a fele :) pár napig, de utána szépen lement és nem is fájt! A másiknál meg semmi különös nem volt elérzéstelenítette, megbügykölte éskihúzta! ennyi! szóval nem vészes, nem kell félni! Vannak rémtörténetek is, de ne félj szerintem! :)

24. rexona
2008. jún. 28. 19:35

Különben elsem tudom képzelni, hogy milyen lehet egy szájsebésznél. De amiért ezt írtam, biztos leszek olyan szerencsétlen, hogy egyszer megtudom.


Furcsa képek jelennek meg bennem, hogy felvágja a szájat, meg ilyenek. És az nem gyógyul hegesedve?

Meglátszik az arcon a szájsebész munkája, vagyis valami vágás?

Bocs, a hülye kérdésekért, de nagyon félnék oda elmenni, pedig nem voltam egy orvosfélős típus.

Csak hogy látom, milyen rossz az egészségügy, meg legtöbb helyen az emberi hozzáállás, mostmár eléggé be vagyok tojva, ha valami komolyabb bajjal kell orvoshoz menni.

23. o.andi
2008. jún. 28. 19:15
Te szegény....kitartás Neked!
22. 5b3ed71e62 (válaszként erre: 21. - Rexona)
2008. jún. 28. 18:20

Szia!

Nekem már 3 bölcsesség fogamat kihúzták, mert mindegyik ferdén nőtt és az utolsó fogaimat "lökte". Jobban mondva 2-őt kiműtött szájsebész! De nem vészes! Egyébként nem mindenkinek nő ki az összes bölcsesség foga!

És csak azért érzed hogy fájdogál, mert nő... aztán lehet hogy pár nap múlva megáll és már nem is fáj!


u.i.: és a rosszindulatú megjegyzésekkel ne foglalkozz, igazad van, ez egy fórum és azért van hogy beszélgessünk, tanácsokat kérjünk, tapasztalatokat osszunk meg!

:)

21. rexona
2008. jún. 27. 13:09

Tanácsot kérni nem lehet?

Komolyabb betegségek esetében viszont nagyon praktikus dolognak találom, ha olyanokkal is beszélgetünk akiknek ugyanolyan problémájuk van.

Fontos az orvos ajánlata, de lehet hogy mások is tudnak néhány jó tanáccsal szolgálni.

20. Ekka
2008. jún. 27. 12:21

Mit kell ezt ragozni???

Megmondta a doki, hogy mit kellene tenni, csak jobban tudja mint az itt lévő fórumozók!!!

19. rexona
2008. jún. 27. 10:58

Sziasztok!

Nekem egy éve növöget a bölcsességfogam. Soha nem gondoltam volna, hogy ez ilyen hosszadalmas. Egyáltalán normális ez?

1 éve kibújt, utána sehova tovább, mostanában veszem észre, hogy megindult nőni. De még mindig nincs kint, csak a fele, de még lehet hogy annyi sem.

Úgy idegesít, hogy nem látom.

Kezd fájdogálni is, egész nap érzem.De még nem vészes. A többi bölcsességfog még nem jelentkezett, hogy nőni akar.

Mindegyik ki fog nőni?

És általában kihúzzák ezeket?

18. Ekidli
2008. jún. 27. 00:01
Nem fáj a szuri!Csak egy kis szúrást érzel! Én mindíg mielőtt megyek dokihoz 1 nappal teljesen ráhangolódok a történésekre, elképzelem, hogy mit is fognak velem csinálni...utána amikor adja a szurit becsukom a szemem, így van amikor azt se tudom, hogy mikor kéne fájnia. Még sose láttam a tűket, amiket belém szúrt.:)
2008. jún. 26. 21:35
Az inekció nem fáj!! Persze csak ha a doki ért is hozzá hogy jól beadja! A foghúzás sem fáj szerintem, mert jól elérzéstelenítik... De fontos hogy olyan dokihoz menj aki emberbarát és nem pénzhajhász, mert különben nem biztos hogy odafgyel rád...
16. flor95
2008. jún. 25. 18:33
sziasztok!Én 12 éves vagyok!Nagyon félek a fog húzástól, mert még egyszersem húztak nekem fogat.Fáj az inekció?
2008. ápr. 2. 19:30
Tudnátok segíteni? A Szentkirályi utcai szájsebészeten bárkit ellátnak? Vajon kell fizetni? Bölcsesség fogról lenne szó. Ha volt már valaki és van tapasztalata az kérem írjon. köszönöm.
14. 762fb1185b (válaszként erre: 12. - Viragnetothili)
2007. dec. 5. 11:32
Szia!Hát sok jóval nem tudlak kecsegtetni!Már én is jártam így és sajnos ki kellett húzni.De az is lehet hogy nem jó dokinál voltam...Nem mindig sikerül szerintem teljesen kiölni az idegeket,és ha egy kicsi ottmarad az be tud gyulladni!
2007. dec. 5. 11:31

Nem a melletti fogad? kezelt fog halott, az nem erez

Palinkaval oblogetes, amig odaersz a fogorvoshoz

2007. dec. 5. 11:29

SEGÍTSETEK!!!Valaki aki nagyon ért hozzá,írja meg nekem legyen szives,hogy az ember 5 éve kiidegelt foga hogyan tud fájni?????????Már 4 napja küzdök vele.Nyomásra érzékeny-de nem kicsit,plussz feszítő érzés a gyökérnél.Eddig soha semmilyen probléma nem volt vele.

Segítsetek!!!!

2007. nov. 24. 15:28
Egyébként azért volt az a szűnni nem akaró-több napos fájdalom,mert akkor haltak el a fogamban az idegek!Fájdalmas "halál"volt,de szerencsére vége!Remélem sok évig nem lesz ilyen bajom!
2007. nov. 24. 15:26

Sziasztok!

Eldőlt a fogam sorsa!

Gyökérkezelték,és most lett vége a tömés sorozatnak!1alkalommal kiidegelték,másodszor a gyökércsatornákat tömték be,és legutóbb a fogamat is!Szerencsére már nem fáj,megérte azt a rengeteg pénzt,amit ki kellett fizetnem!

2007. okt. 22. 17:01
Hello, nekem is volt ilyen fogam, hiaba csereltek tomest, nem segitett. Nekem a Sensodyne szajviz mintha kicsit javitott volna a helyzeten. Azota azt a fogat mar "gyokerkezeltek" es igy vegre teljesen megszunt az az erzes, hogy minden pillanatban tudtam, hogy ott fent van egy fogam.
2007. okt. 22. 16:43
Lehet, hogy csak be van gyulladva. Nem javasolt valami gyulladáscsökkentőt? Egyébként a tömött fogak, néha érzékenyek. Nekem is.
7. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 5. - Szabeebabee)
2007. okt. 10. 19:07

Ugyanerre nekem azt mondta a prof. fogdokim (az egyik legmenobb a varosban, eleg nivos ugyfelkore van), hogy a korral jon. Ezen kicsit megrokonyodtem, mert szerintem 28 ev azert meg nem egy hatalmas kor, foleg hogy hozzatette, hogy neki is ugyanez a problemaja (o 50 ev koruli).

Azt is mondta, hogy hasznaljak erzekeny foginyre valo fogkremet, nos csak olyat hasznalok es semmi sem segitett meg idaig.

Most keszulok hozza emiatt megint, ha ujra azt mondja, hogy majd elmulik es oregszem :), keresek egy masik orvost. Nehezen viselem, ha hulyebbnek neznek, mint amilyen vagyok.

2007. okt. 10. 18:38
De azt mondta az orvos,hogy elég jól zár a mostani tömésem,stabil.Félek attól,hogy majd gyökérkezelni kell,vagy az mitől függ?
5. szabeebabee (válaszként erre: 3. - 1a50c86bb0)
2007. okt. 10. 18:37
Nem fújt rá semmi hideg levegőt!Mindenhol érzékeny,nem csak a tövénél!Ugyanis,kb.3hete voltam fogat tömetni,és a másik oldalon tömte,de nem is az a fogam fájt,amit tömtek,hanem az érzékeny,mert oda spriccelt a víz,amit fúrás közben használtak...gondolhatod
4. gpetra (válaszként erre: 1. - Szabeebabee)
2007. okt. 10. 18:33
Szia! Nekem a tömés csere segített. Egy ideig utána is érzékeny volt, mára teljesen megszűnt a probléma.
2007. okt. 10. 18:32
A fogorvos rafujta a levegot a fogadra? A tovenel volt erzekeny?
2. 2dfdc4af73 (válaszként erre: 1. - Szabeebabee)
2007. okt. 10. 18:28

Szia!

Sztem az orvosnak igaza van, a tömést próbáld meg. Plusz utánna tuti h nem jön elő a fogfájás! Vagyis remélem:) Én is hasonló cipőben jártam és segített a doki. Hosszabbtávon más nem bizti h hatásos.

2007. okt. 10. 18:20

Sziasztok!

Tudtok valami jó gyógyírt a fogfájásra?Hideg-melegre érzékeny a már tömött fogam(amúgy jó,nem lyukas),de már elfajult a helyzet,és a langyos,testhőmérsékletre is fáj-hullámokban!Sensodyne fogkrémet próbáltam,de csak ideiglenes megoldást nyújtott!Segítsetek,kinek mi vált be?!(Orvosnál voltam-különösebben nem tudott segíteni-tömés cserét javasolt)Van valami más megoldás is?

Köszönöm


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook