Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mire való a háziszappan valójában? fórum

Mire való a háziszappan valójában? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mire való a háziszappan valójában?

1 2 3
35. Lilibeth59 (válaszként erre: 34. - 2a835b2a1b)
2011. szept. 28. 17:28

Mivel ebben a fórumban háziszappan a fő téma, itt inkább arról írok. Az általad kérdezett Al....o szappant én is használtam régebben, mostanában inkább magyar készítésű dolgokat vásárolok, többek között szappant is.

Nagyon jó min. házi szappanjaim vannak, a natúr a kecsketejen kívül olíva-, pálma-, kókusz- és lenmagolajat tartalmaz, valamint aloe verát. Ezt a szappant kivétel nélkül mindenki használhatja, a pici babákat is lehet fürdetni vele, és a nagyon érzékeny bőrűek is. Ekcémás és egyéb bőrbetegségben szenvedőknek is ajánlatos a használata. Bár nekem nincs különösebb gondom a bőrömmel, szoktam fürödni, mosakodni vele.

Mint írtam, most kávés kecsketejes szappant használok, ez olíva-, pálma-, kókusz-, szója- és búzacsíraolajat tartalmaz, persze kecsketejet és főzött feketekávét és kávéőrleményt. De a levendulás, mézes-kamillás, méz-zabliszt, csalános, spirulinás stb. szappanokat is nagyon szeretem.

Sajnos, nem én készítem ezeket a jó kis szappanokat, hanem egy nagyon kedves barátnőm.


A mosódiót én már szintén régóta használom, bátran ajánlom, de kell hozzá egyéb más is, hogy tiszta és jó illatú legyen a ruha, és persze a fehér ruha ne szürküljön be. Mosószóda, szódabikarbóna, oxigénes fehérítő só, folttisztító szappan (én epeszappant használok), öblítéshez ecet és 100 %-os tisztaságú illóolaj vagy mosóparfüm (én az utóbbit használom).

Sószappant szintén használok és Himalája sófürdőt is, valamint Himalája étkezési sót a bolti sók helyett, sajnos a tengeri só sem tiszta már...

Nyugodtan írjál priviben, ha lenne kérdésed, szívesen segítek, ha tudok!

34. 2a835b2a1b (válaszként erre: 33. - Lilibeth59)
2011. szept. 28. 13:38

Szia!

De örülök Neked!Én még csak nemrég kezdtem átállni a természetes dolgokra!

Tusfürdőt, habfürdőt nem használunk a párommal.

Mosódióm van, de még nem próbáltam.

Öblítőt is használok még.

Szóval még nagyon a kezdetén vagyok a dolognak!

Az a baj, hogy márkaneveket nem lehet írni vagy nem tudom, hogyan lehetne értekezni!

Olyan jó lenne egy olyan valami,ahol mindenki leírhatná,hogyan,mivel,miképp állt át a természetes dolgokra!

Itt értem ezalatt a kozmetikumokat,takarítást,ételeket,.....


Ha jól tippelek,itt amilyen szappanról volt szó,szí...,Aleppo városában készítik? Nem tudom, nos,ilyen van nekünk is!

Só szappanunk van még, amivel maximálisan megvagyunk elégedve!Főleg dezodorálásra nagyon bevált, nem beszélve arról, szerintem ennél olcsóbb nincs is!

Te készítesz szappant, vagy rendelsz is valahonnan?

Tudod mit, amit nem lehet itt leírni, írd le priviben,jó?

Minden jót, remélem lesz folytatás!

33. Lilibeth59 (válaszként erre: 32. - 2a835b2a1b)
2011. szept. 27. 18:57

Üdv. Eri!


Örülök a kérdésnek!

A borotvaszappant a férjem használja, nagyon nehezen tudtam rávenni, mert ő nemigen hisz a efféle dolgokban.. De aztán kipróbálta, és azóta csak azt használja. Már legalább 4-5 hónapja "koptat" egyet, és még mindig van belőle. Aminek nagyon örültem, hogy már ő szólt, hogy fogytán van. Csak bőrbarát, természetes összetevőkből áll, úgy mint az én szappanjaim.

Én sem használok már tus- vagy habfürdőt, csak házi készítésű természetes összetevőkből készült szappanokat. Most pl. kávés kecsketejes szappant.

Van hajmosó szappan is, azt is szeretem, bár nem mindig azt használom hajmosáshoz, van hogy csak egy kis szódabikarbónát oldok fel vízben, azzal mosom a hajam, van hogy tojást+citromlét stb. keverek össze, és azzal mosom. Sampont sem használok már régóta...

Nem mosok bolti mosószerrel és főleg nem öblítek bolti öblítővel. Takarításnál sem használok durva, agresszív tisztítószereket, szóval szinte mindent lecseréltem...

32. 2a835b2a1b (válaszként erre: 23. - Lilibeth59)
2011. szept. 27. 18:03

Sziasztok!Látom,már régen járt valaki erre,én meg csak nemrég találtam a hoxára!

Lilibeth59,milyen borotvaszappanra gondoltál?

A páromnak jó lenne valami.

Nemrégóta próbálkozunk áttérni a természetes dolgokra,minden ilyenfajta írás nagyon érdekel!

Kevés pénzből próbálnék jó dolgokat "kreálni"!

2011. máj. 23. 14:53

Szia!


Jó, hogy áttértél a natúr kozmetikumokra! Nem ártana egy jó kis méregtelenítés sem, vegyél legalább 20-30 perces Himalájai kristálysó fürdőt hetente legalább 1x. Ilyenkor ne használj semmi mást, se szappant, semmit se!!! Fürdés után ne törölközz meg, csak csavard be magad egy fürdőlepedőbe. Ha időd engedi, fél órára pihenj le, úgy a leghatásosabb.

Üdv.

30. rizsa31 (válaszként erre: 29. - Lilibeth59)
2011. máj. 22. 19:57

Szia!Valami Palmoliv-et vagy ilyesmit meg tusfürdőt.

A hámlás az úgy volt,hogy egy foltban az orcánál pikkelyes volt,meg feszült az egész arcomon a bőr.

29. Lilibeth59 (válaszként erre: 28. - Rizsa31)
2011. máj. 22. 19:47

Szia Rizsa31!


Miért hámlott az arcodon a bőr? Azt láttam, hogy nagyon száraz volt, de ez még nem ok rá.


A Weleda szappan szappan előtt mit használtál?


Üdv.

28. rizsa31 (válaszként erre: 23. - Lilibeth59)
2011. máj. 22. 19:16

Hál istennek a Weleda körömvirág szappanja nagyon bejött!Most hogy mondod,gyorsan megnéztem a lábamon,és testápoló nélkül is kibírná a bőröm!Ezt alig hiszem el.

Az arcom is rendbe jött,már nem hámlik:)

27. Lilibeth59 (válaszként erre: 26. - Mirta)
2011. máj. 22. 07:25

Hogy mennyire igazad van! Mindenkinek ajánlott, hogy mielőtt vásárol, nézze meg az összetevőket, általában a víz után rögtön a 2. összetevő az SLS,márpedig az összetevők felsorolása mindig azzal kezdődik, amiből a legtöbb van a termékben. Elgondolkodtató, hogy a víz a legtöbb, aztán a legkárosabb, az SLS és utána a többi...

Amit én használok most háziszappant, abban olíva-, pálma-, kókusz-, repce-, lenmag- és szőlőolaj van, valamint kecsketej, zöldagyag, 100 %-os tisztaságú illóolaj (nem parfüm)és aloe vera van.

26. Mirta (válaszként erre: 25. - Lilibeth59)
2011. máj. 21. 08:23
A háziszappanban nincs SLS, nincs tartósítószer, jó esetben nincs parfüm, stb. Az, hogy ilyen vagy olyan olaj van benne, még plusz előny.
25. Lilibeth59 (válaszként erre: 24. - Mirta)
2011. máj. 20. 21:36
Mire gondolsz?
24. Mirta (válaszként erre: 23. - Lilibeth59)
2011. máj. 20. 18:45
Igen, ez így van, a lényeg sokszor nem is abban van, kozmetikumok terén, hogy mi van benne, hanem, hogy mi NINCS! Na, majd erről is írunk valamit! :)
2011. máj. 19. 22:10
Vannak még a nagyon jó kecsketejes szappanok. Felnőtteknek bőrtípusnak megfelelő (száraz, érzékeny, zsírosabb, érett bőrre való) és natúr, kimondottan kisgyermekeknek, csecsemőknek,hajmosó, ill. borotva szappan is. Egyre ismertebb, sokan használják, tapasztalat, hogy TÉNYLEG nincs szükség testápolóra, ha kecsketejes szappant használunk. A borotvaszappan használata után pedig nincs szükség arcszeszre, egyáltalán semmire, finom puha, hidratált az arcbőr a használat után.
22. Mirta (válaszként erre: 21. - B486c9cf7d)
2011. máj. 19. 16:52
:)
2011. máj. 19. 15:23
Hosszu tavlatbol nem tudok irni, mert a kicsi fel eves mulott, a batyja 2 eves lesz most, de figyelek az osszetevokre, lehet felreertettuk itt egymast.
20. Mirta (válaszként erre: 18. - B486c9cf7d)
2011. máj. 18. 08:49

Valószínűleg ezekkel a márkákkal nem tettél túl sok rosszat a bababőrrel. Én most 12 év távlatából látom (ekkora a gyerekem), hogy sok dolog nem azonnal jelentkezik, hanem évek vagy esetleg 10 év távlatában. (pl. táplálék allergia csecsemőtápszer hatására)

Nekem is fura a gondolat, de ismerek olyan anyukát, aki kb másfél éves koráig csak olajjal és vízzel fürdette a gyerekét. Ilyen is van :)

19. Mirta
2011. máj. 18. 08:46

A legolcsóbb, ha saját magad készíted el a kozmetikumokat, mert akkor tényleg csak az van benne, amit beleteszel.

Ha a mama egészséges, akkor nagy valószínűséggel a baba is az lesz, és a bőre is. Viszont sajnos egyre több az olyan csöppség, akik már ekcémás bőrrel születnek...

A szappan eredetileg valóban csak állati zsírokból készült, a növényi olajok túl drágák/értékesek voltak ehhez. Viszont a régi főzős módszerrel készült szappanok tényleg nagyon lúgosak, viszont rettentő jól tisztítanak.

18. b486c9cf7d (válaszként erre: 15. - Mirta)
2011. máj. 18. 00:03

En hasznaltam a gyerekeimre, semmi gond nem volt veluk. Akamutitol, Weledatol, Burt's Bees-tol babaknak valot.

Mielott megjelentek a furdetok, tusfurdok, csak szappan volt, es ritkan olivabol...

17. Lilibeth59 (válaszként erre: 15. - Mirta)
2011. máj. 17. 21:54

Csak megkérdezném, mióta vannak babafürdetők, tus- és habfürdők, testápolók, samponok stb...

Mikor még nem voltak, nem is volt ilyen sok bőrbeteg, ekcémás, pikkelysömörös stb. gyermek, felnőtt...

Háziszappan, kútvíz, jó, tudom, a kútvizet már tényleg nem lehet használni, talán már csak locsolásra, vagy még arra sem.., de régen még tiszta volt, mint ahogy a szappanos mosakodás, fürdés sem károsította a gyermekek/felnőttek bőrét. Elég elolvasni a különböző fürdetők összetételét: víz az első helyen, tudvalevő, hogy akkor ebből van a legtöbb bennük, aztán a második helyen már ott van az SLS....

Nem mindenki tudja megfizetni a bio, tiszta (tényleg az?) termékeket, és sokan nem is tudnak róla, hogy az agyonreklámozott termékkel többet ártanak maguknak, gyermeküknek, mint azt gondolnák, mert meg vannak győződve, hogy a szappan nem jó, az csak szárít, és talán nincs is jó illata, de a jó tus- vagy habfürdő, sampon, testápoló, az bizony nagyon jó...., mert jó illata van, és alaposan tisztít, ennyi erővel akár mosószert is használhatnának a tisztálkodáshoz, hisz nem sok a különbség, mármint az összetevőket illetően...

16. t.Ili (válaszként erre: 14. - Lilibeth59)
2011. máj. 17. 21:28

Nem úgy van!

A test és a bőr pH-ja nem ugyanannyi!

A bőrünk egy védő köpeny,ami enyhén savas kémhatású.

Normál értéken 5.5 pH.

Míg a szervezet pH-ja közelít a vízéhez:< 7.0 >

15. Mirta (válaszként erre: 14. - Lilibeth59)
2011. máj. 17. 21:01

Rendben. :)

Szappannal azért inkább ne fürdessünk babát. :)

2011. máj. 17. 19:06

Összetevők: Olívaolaj (75%), Babérolaj (20%) , víz(4%), natúr szóda(<0,13%)

PH-semleges - (utána néztem: semlegesnek mondják a 7,0 értékű pH-t, az alatta lévőt savasnak és a felette lévőt pedig lúgosnak. Minél kisebb a pH értéke, annál erősebb a sav. Az 5,0-ös érték például erősebb savra (elsavasodásra) utal, mint pl. a 6,0 érték. Az emberi test 7,35-7,45 pH tartományban működik jól.)és telítetlen zsírsavak szerkezete nagyon hasonló a bőréhez, így a hatóanyagok jól kötődnek és segítenek a bőr ellenálló-képességének megőrzésében.


Még valami: Sokan használják az olíva szappanokat - nem feltétlen a szóban forgót, és egész pici babákat, valamint gyermekeket is fürdetnek, mosdatnak vele. Állítólag mindenki úgy születik, hogy normál a bőre, se nem száraz, se nem zsíros. Ha szárítana a szappan, akkor szárítaná a babák érzékeny bőrét leginkább, de még a gyermekorvos és a védőnő is helyesli az olíva szappan használatát.

13. Mirta (válaszként erre: 12. - Lilibeth59)
2011. máj. 17. 18:01

Igazat adok neked, meg egy kicsit nem is, szappan és szappan között van különbség. A háziszappan sem elég, ha valakinek ennyire sérülékeny a savköpeny az arcán.

Egy kis kémia: a természetes összetevőkből készült szappan lúgos, érettségétől függően lehet 13 (friss szappan) tól 7-ig a Ph-ja. A bőr Ph-ja savas, és ezt is kell erősíteni, hogy ne alakuljanak ki bőrproblémák. (akné, ekcéma, szárazság)

Ezt az ellentétet lehet némileg oldani azzal, hogy olyan értékes olajokat használnak a szappanhoz, mint az olíva olaj, illetve azzal, ha van némi "túlzsírozás" a szappanban. (a teljesen érett szappanban is marad valamennyi elszappanosítatlan olaj)

Ha az aleppo szappant 0% túlzsírozással készítenénk, akkor az érzékeny bőrt sajnos az is kiszárítaná, hiába nincs benne méreg.

2011. máj. 17. 17:50

Ez nem így van. Tulajdonképpen nem az számít, hogy szappannal, tus- vagy habfürdővel, esetleg tejjel/olajjal tisztálkodunk, hanem a lényeg az, hogy mik az összetevők. Vannak tiszta, méreganyag-mentes szappanok, tus- és habfürdők stb., és vannak (sajnos ez a több), olyan termékek, amikben káros összetevők vannak.

Az Aleppo szappan 100 %-ban természetes termék, amit csak és kizárólag olíva- és babérolaj felhasználásával készítenek.


Az olívaolaj táplálja és hidratálja a bőrt és az arcot, megóv a kiszáradástól.

A babérolaj fellazítja a bőrt és kitágítja a pórusokat.

Nem tartalmaz állati eredetű zsiradékot, illatanyagokat, színezéket és más kiegészítő anyagokat, környezetbarát. Hypoallergén (Ezeket a termékeket allergiás bőrön, klinikai körülmények között tesztelték) tulajdonságuk miatt minden bőrtípusra használható, főleg száraz és nagyon érzékeny bőrre.


Nagyon ajánlott olyan bőrbetegségek ápolására is, mint a pikkelysömör, ekcéma, allergiás bőrtünetek.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne használj pl.kókuszolajat, ellenkezőleg, én is szeretem, ricinusolajjal keverve hetente 2x, 3x bekenem vele a szemem alatt a bőrt, kitűnően ránctalanít, megszünteti a duzzanatot. Sőt a kókuszolajat hajpakolásként is ajánlom.Nem utolsó sorban pedig nagyon egészséges sütni-főzni vele.

11. Mirta (válaszként erre: 4. - Rizsa31)
2011. máj. 17. 09:05
Hú, te! Ne mosd szappannal az arcod, ha ennyire ki tud száradni! Inkább valamilyen tejjel/olajjal tisztítsd. A finomítatlan kókuszolaj például nem hagy olajos utóérzetet, és nagyon jól tisztít.
10. Lilibeth59 (válaszként erre: 9. - Rizsa31)
2011. máj. 16. 06:52
Nem boltban vettem, nem hiszem, hogy boltban lehet kapni. Többen összefogtunk, és a neten rendeltünk, így olcsóbb volt a szappan is, és a postaktg. is eloszlott.
9. rizsa31 (válaszként erre: 8. - Lilibeth59)
2011. máj. 15. 22:37
Lilibeth,Aleppot bioboltban lehet venni?
8. Lilibeth59 (válaszként erre: 7. - B486c9cf7d)
2011. máj. 15. 21:43

Pontosan! Erről beszéltem, az Aleppo szappan olíva- és babérolajat tartalmaz.

A csecsemőktől az idősebb korosztályig, bőrtípustól függetlenül mindenki használhatja. Mentes minden káros adaléktól, ami nemhogy táplálná, de inkább tönkreteszi az ember bőrét.

7. b486c9cf7d (válaszként erre: 6. - Lilibeth59)
2011. máj. 15. 21:33
A baberolaj kivalo a fejbor problemaira.
2011. máj. 15. 15:30

Szerintem is nagyon jó, ha tus- vagy habfürdő helyett szappant használunk, de szappanban sem mindegy, hogy milyent. Én pl. nagyon szeretem az Aleppo-t, csak olíva- és babérolajat tartalmaz. Jó fürödni, mosakodni, néha hajat is mosok vele (kisunokám koszmós fejecskéjéről ez a szappan harmadik fej/hajmosás után szépen levitte a koszmót, a babasampon, amit pedig úgy hirdetnek, hogy koszmó megelőzésére, ill. megszüntetésére, sajnos nem használt.

Szeretem még a kecsketejes szappanokat, ezek között is van száraz-, zsíros-, érzékenx-, idősödő bőrtípusnak megfelelő, attól függ, hogy milyen bázisolajjal készítik, ill. gyógynövénykivonatokat, illóolajokat tesznek bele.

A hagyományos készítésű háziszappan is jó fürödni, mosakodni, ill. gyönyörűen lehet mosni vele, a foltokat is kiveszi. Én folyékony mosószert készítek belőle, mosódió főzetet készítek, bele a reszelt háziszappan és szódabikarbóna. Ha fehér ruhához készítem, akkor teszek bele bóraxot, ha színeshez, akkor bórax nélkül készül. Fekete ruhát pedig csak sima mosódió főzettel mosok. Gyönyörű fekete marad a fekete ruha.

Szóval tényleg jó a szappan, de csak a szintetikus anyagoktól mentes!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook