Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Esküvőt olcsón kreatívan fórum

Esküvőt olcsón kreatívan (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Esküvőt olcsón kreatívan

1 2 3 4 5 6
22. Tigger
2008. máj. 20. 15:10

Sziasztok!


Tudna nekem segíteni valaki??? Meghívót szeretnék készíteni saját kezűleg, de nem tudom, hogyan ugorjak neki...

2008. máj. 17. 17:13

Mi 5év együttlét és egy közel 1éves manó után döntöttünk úgy,hogy jövő nyáron összeházasodunk.

Mi is megpróbáljuk a legkevesebből kihozni,ami nem lesz egyszerű,hisz a rokonság közel 110fő és akkor már"mi az a 20fős baráti társaság"?

A ruhát itt bérlem helyben,a legdrágább,ami új 120e ft,na nem akarok feltétlenül újat,ami ,majd megtetszik. A meghívókből sem akarok csilicsárét,aminek 6-7száz ft darabja,szerintem elég egy egyszerű. Magát a lagzit vendéglőben tartjuk,itt kicsit szerencsés helyzetben érzem magam,mert ez a munkahelyem:)

De így is egy vagyon lesz. Én úgy vagyok vele,ha már rászántuk magunkat,legyen egy különleges nap,ahol csak mi számítunk,ahol csak mi vagyunk a középpontban.

A torta nálunk is szokás:hogy minden család hoz/at külön tortát. De itt is vannak változatok,mert van,ahol úgy kérik,hogy aki hozta az kapja,de van ahol összevissza rakják ki.

2008. máj. 15. 23:20

Mi a párommal 16 év után gondoltuk, hogy összeházasodunk egy turizmusi tanyán.Fák alatt, madárcsicsergés,kiscsirkék, pávák az udvaron stb.

Kondérban fő a kaja, mindenki azt vesz amit akar, s számomra a lényeg, hogy legyen gyümölcs és fagylalt.Az ár is tűrhető lett volna, de a bibi, hogy közel 1 évre előre le kellett foglalni és a zenekart is. Leraktunk 100000 ft-ot, s én közben áldott állapotba kerültem.Lagzi előtt 7 hónappal szóltunk, hogy nem lesz buli, s közölték így jártunk, a pénzünket nem kaptuk vissza.

Közölték: ha mégis meggondoljuk magunkat majd" honorálják": na erre kíváncsi leszek,bár nem mostanában lesz, mert megmondom őszintén valahogy nincs hangulatom a szervezéshez.

Szuperül el vagyunk így is mostmár hárman.

2008. máj. 10. 18:02
Én is hagyományos lagzit szerettem volna, de azt sajnos nem engedhettük meg magunknak.Ha a közeli rokonságot sértődésmentesen meghívjuk, az 130 fő. Aztán úgy döntöttünk, hogy apa, anya, nagyszülők, meg akik egy városban élnek velünk,és a barátnőm, így jött ki velünk együtt 24 fő. A meghívót én csináltam, merített papírra, amit feltekertünk, és vékony bordó szalaggal átkötöttük. Nagyon jól nézett ki, kb. 1000 Ft-ba került 12 db. Kosztümöt vettem, amit még használhatok. A cipőre kínaiban akadtam rá, selyemmel bevont nyomott mintás, gyöngyökkel díszítve, azt hitték valami szalonban vettem:közben 2700 Ft volt. A sütin úgy spóroltunk, hogy csak a mennyasszonyi tortát rendeltük cukiból, az édes és sós aprót mi állítottuk elő. A virágosnak volt ruhaboltja is, ott vettük a párom ingét, anyósom ruháját, így sikerült engedményt kapni a virágra. Az anyakönyvvezetőnél lévő asztaldísz egy tálon volt, amit átvittünk a vendéglőbe, és az asztal közepére tettük. Ott pluszban 6 szál barackszínű kála volt még a díszítés. A virágos tett még mellé zöldet, amire barackszín gyöngyök voltak felhúzva. A csokromat is az asztalra raktuk. Az anyakönyvvezetőnél a pezsgő 5000 lett volna, ha ők adják. Mi vittünk. A vendéglőst ismertük, nem számolt fel terembérletet, csak a kaját kellett kifizetni. Húsleves volt, aztán meg vegyestálak.Ezeken volt sült és rántott csirke és sertéshús, rántott sajt és gomba. Vegyessalátát kértünk- paradicsom, uborka, és káposztasaláta is volt. Gondolkodtunk a pörin, vagy töltött káposztán, hogy az is legyen pluszban, de a tavalyi rohadt meleg nyárban esküdtünk, és jobb is volt, hogy nem rendeltünk azt is, mert senki se evett volna belőle. A sütiből már így se evett senki, azt odacsomagoltuk. A piát, üdítőt úgy kértük, hogy ki mit rendel, de az sem lett sok, mert sokan vezettek. A barátnőm és a férje kamerázott, illetve fényképezett. Nagyon jó lett, vmi számítógépes programmal otthon kisfilmet szerkesztettek belőle. Senki sem ajándékot, hanem pénzt adott, úgyhogy a befektetett költségek megtérültek. Ciki, vagy nem, nekünk erre tellett. Örömmel gondolok rá, mert mindenki nagyon jól érezte magát.
18. 35556e805c (válaszként erre: 6. - Free)
2008. máj. 10. 10:19

Egyetértek én is a hagyományos lagzi híve vagyok! Bár nálunk nagyon sokan lesznek- le se merem írni- de hátz így jött ki a lépés.

Egyébként mindenben próbáltunk a legköltséghatékonyabbak lenni. :)

Köszönetajándék pl. nem lesz, mert feleslegesnek tartom- cserébe ehetnek amennyi beléjük fér, és kapnak egy bulit ;)

17. emily (válaszként erre: 16. - Diagonalt)
2008. máj. 7. 07:10

Nézd meg a ruhám, van fent kép! 25000 Ft volt anyaggal, varrással! És az enyém! Akár el is adhatom! ;)


Meghívót én csináltam, darabja 100 Ft alatt volt.


Sminkem, hajam ingyen, erre jó a falu, ahol sok az ismerős! :)

2008. jan. 23. 13:21

Olcsó esküvő?Hm:)Ez a mennyasszonyi csokor ötlet remek.A miénk is kisköltségvetésű lagzi lesz.A meghívóknak darabját 150 Ft-ért letudtuk,de tény,hogy nem is voltak túl extrák az igényeink.Kifogtunk egy ilyen kis házi nyomdát itt Dunakeszin.(Ha kell valakinek cím,elérhetőség meg tudom adni.)Tényleg baromira igaz,hogy amint kiejtem a számon az esküvő szót máris hosszúnak számolja a fodrász a félhosszú hajamat,2000Ft-os anyaköszöntő csokorba csak 3 szál virág fér bele stb...Ahol mi tartjuk a vacsit utána ott nincs cukrászat,így azt magunknak kell intézni.Kedvesemmel megegyeztünk,h ha már emmyire szeretek sütni,akkor kiélhetem magam,és a pogikat sütiket én készítem.(No a tortákat nem mertem bevállalni:))Az esküvői tortánk egyszintes oroszkrém lesz,majd a másik cukrászdában megvesszük a menyasszonyos vőlegényes marcipánokat rá.Nem is szezonban esküszünk,így nem kell terembért fizetni a vacsoránál.Menyasszonyi ruha az külön tortúra.Mi csak béreljük,mert megvenni nem lesz pénzünk.Először is ragadj meg egy barátnőt,aki őszinte és kimondja a véleményét.Aztán keressetek egy olyan ruhaboltot,ami külvárosban van.A nénivel legyetek nagyon kedvesek, tiszteletudóak.Amikor ruhát választotok legyen konkrét elképzelésetek is az árról,és ne féljetek kimondani,hogy ez drága stb..Legyetek nagyon kritikusak.Nekem ez olyannyira bejött,hogy egy 75ezer ftos ruhát megkaptam boleróval együtt 35ezer Ft-ért.Garantálom,h a nagy szalonokban ilyen nem lesz.

Mindnekinek jó készülődést!

15. Free (válaszként erre: 13. - Bucimami)
2007. dec. 18. 19:21
Köszi! Egyébként meghívógyártás ötletet a netről szedtem :o) De a ruhavarratás/varrás eredeti ötlet volt. Szerencsére az étterem vállalta a díszítést, így arra sincs gondunk, és a kaja is nagyon korrekt áron van. Cukrászok is dolgoznak ott, úgyhogy a sütiket és a tortákat is helyben készítik majd, azért sem kell rohangálnunk. Ráadásul kiderült, hogy tanműhelyként is szolgál fiatal szakácsok, séfek, pincérek, cukrászok számára. Talán a mi lagzink lesz majd a vizsgamunkájuk :o)
14. Free (válaszként erre: 7. - Szapi)
2007. dec. 18. 19:14
Oh, bár nálunk is így lenne! Nem kellene hagyni elveszni ezeket a hagyományokat. Arról én sem hallottam, hogy a vendégek visznek tortát, de az egyik barátnőm már járt olyan lagziban :o) ...ahány ház, annyi szokás...
13. bucimami (válaszként erre: 3. - Free)
2007. nov. 26. 23:00
Ügyesek vagytok!Mi már kifizettük a meghívókat, amikor rájöttünk, hogy akár mi is megcsinálhattuk volna, de végül az ültetőkártyák otthon készültek. A termet magunk díszítettük: kék-fehérre hangoltam a dolgot- mivel a ruhám is ilyen volt, annyiért vettem egy gyönyörű alkalmit, amennyibe a legolcsóbb kölcsönzés került volna-, lufik és kreppgirlandok a falon, origami virágok az asztalon, megkértük a pincéreket, hogy kék szalvétával és gyertyával terítsenek, nekik mindegy volt. Ráadásul a fátylamat is magam készítettem, rém egyszerű és az anyagköltség töredéke annak, amit elkérnek a készért.
12. Ever
2007. nov. 6. 00:57
Én is maradinak számítok, de szeretnék tündérmesés, gyönyörű esküvőt, szép ruhával, meg nagy tortával... :D Persze, az ember spórol, amin lehet (pl meghívók, ültetőkártyák - még egyedibb is, ha kézzel készített), de ilyen nap csak egyszer van az életben.
11. LoLiNa (válaszként erre: 7. - Szapi)
2007. nov. 4. 04:29
itt Akasztón a torta mai napig szokás, a többit nem tudom)
10. LoLiNa (válaszként erre: 6. - Free)
2007. nov. 4. 04:28
mondjuk nálunk is a szűk családi kör az kb 30 fővel indul:)
2007. nov. 4. 00:02
Én is a maradikhoz tartozom, mert még most is azt gondolom, hogy ez a te napod, hát ragyogj.Nem feltétlenül limusinban és a bazilikában a vacsin lufi hegyekkel. Nem a külsőségtől lesz egy esküvő hangulatos és jó.
2007. nov. 3. 23:30
Egyet értek a kis lagzival, mert ami nekünk ünnep, az másnak egy újabb nyűg. Ráadásul igen költséges. És lássuk be ma már egyre kevesebb a holtodiglan-holtomiglan esküvő. Mi aránylag olcson megúsztuk. Nem ragaszkodtam a több százezres ruhához, egy nagyon szép hóvehér kosztümöt vettem, csak a szűk családot hívtuk meg (14 fő). Az ebéet viszont étteremben oldottuk meg mert senkit nem akarta m munkára fogni. Ráadásul pénteken délután tatottuk, így minden olcsóbb volt, sőt a külön termet ingyen kaptuk meg kimondottan a hétköznap miatt. Igaz szép összeg bejöhet egy lagzi végére, de sokan elfelejtik, hogy azt valójában a negrendezésére már előre kifizették, Így olyan mintha a vendégeknek aztmondanák nem csak ajándékot adsz, de fizeted a lagzímat. Régen is így volt hogy a vendégek biztosítotákk a legtöbb hozzávalót (lásd 6.Szapi ), de akkor legalább tisztában voltak vele.
7. Szapi (válaszként erre: 3. - Free)
2007. nov. 2. 10:26
Kisvárosban lakom, nálunk még nagyon sok régi hagyomány él. Pl. a vacsorára a meghívott családok mind hoznak egy pár tyúkot, amit a lányos háznál a lagzi előtti napon kopasztanak. Ha nem puccos étteremben van a lagzi, akkor ezt elfogadják. (bár már olyat is hallottam, hogy állatorvosi engedély kell?!) Sütisütés háznál, a lagzi előtti héten, a rokonság ehhez is ad hozzávalókat. És amit már én is furcsának találok. A vendégtorta, minden család visz tortát a vacsorára. Azt hiszem, hogy az idősebb generáció, akit még ismerik ezeket a hagyományokat lassan elhalnak. De mindig akad egy lagzi, ahol ezek újra előkerülnek.
6. Free
2007. nov. 2. 06:24

igen, így is lehet :o)

én kicsit maradi vagyok, és szeretnék hagyományos lagzis esküvőt, cicomákkal :o)

ráadásul nálunk a szűk család is 37 fő, úgyhogy az a pár barát belefér a meghívásba :o)

5. LoLiNa (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2007. nov. 2. 05:17
egyetértek ezzel :) szerintem, ha "én erre adom a fejem :))", egy sima esküvő, barátok, haverok nélkül, csak a szűk család, és utána egy közös otthoni ebéd vagy vacsi, amit mi főzünk, sütünk. :) már meg is kaptam ( beszélgettünk erről a családban) , mert rágják a fülünket:)), hogy majd ki, mit fog főzni, sütni:)))
2007. nov. 1. 16:52

a legolcsóbb akkor lesz, ha mindenféle cicoma nélkül bemegy a pár a házasságkötő terembe, visznek magukkal 2 tanút, és csókolom...

az esküvőn megspórolt pénzt meg magukra költhetik, elmehetnek valami klassz helyre nászútra, vagy ilyesmi.

szerintem tök felesleges nagy partyt adni, az ismerősök meg a rokonság úgysem emlékszik már egy év múlva, hogy kinek mi volt az esküvőjén, egy idő után összemosódnak ezek a "bulik". egyébként is a legtöbbjüknek csak nyűg, hogy már megint menni kell, ajándékot kell venni, stb.

3. Free
2007. nov. 1. 16:41

Mi májusra kaptunk időpontot házasságkötéshez, és gyűjtőm az ötleteket, amiken spórolni lehet.

Mi a meghívót sk. csináljuk meg. A 60 darabot 7ezer forintból. Így spórolunk 20ezret :o)

A ruhát varratni fogom, a menyecskeruhát magam varrom.

Olyan helyet választottunk a lagzinak, ahová lehet bevinni italt, meg sütit, mert ezen szintén hatalmas összegeket lehet spórolni!

Ági! Az ötleted az autódíszre és a gyertyagyártásra nagyon jó! Lehet, hogy a gyertyákkal is megpróbálkozunk majd sk. :o)

2007. nov. 1. 07:46

Anno engem is felháborított, hogy amint kiderült, hogy esküvőről van szó az árak rögtön magasabbak lettek. Legyen az torta, virágcsokor vagy bármi más.

Menyasszonyi ruhát vidéken olcsóbb bérelni, érdemes a pesieknek a környező falvakban körbenézni, ha olcsóbb ruhát szeretnének. Jó ezek nem márkásak, de attól még nagyon szépek:) Plussz ott az újasszony ruha is benne van a menyasszonyi ruha árában. Menyasszonyi cipő is csillagos árban van, de fehér cipőt már normális áron találsz, végig kell járni egypár cipőboltot.

Mi a díszítést is magunk csináltuk a templomban és a vendéglőben is. A templomban a padok oldalára szalaggal virágok lettek felkötve. A vendéglőbe meg vittünk egypár lampiont, meg hajtogattam krepp papírból boszorkánylétrát. Nagyon jól nézett ki a terem.

Ja meg a köszönőajándék is saját készítésű volt:) Fehércsokit megolvasztottam és mandulaforgácsot kevertem bele. Aztán kis halmokat csináltam belőle, és miután megszilárdult celofánba meg tüllbe csomagoltam őket, és egy szalaggal átkötöttem.

Anyu és anyósom is nagyüzemben gyártottak sütit. Biztos ami biztos alapon rendeltünk még sütit, de a végén alig tudtuk a maradékot elosztogatni:)

2007. okt. 10. 14:05
Kinek ne lenne olyan ismerőse, aki már túl van az eljegyzésen, de már évek óta várnak a nagy napra, mert anyagilag még nem állnak készen rá. Ezzel a pár ötlettel, ha nem is radikálisan de észrevehetően csökkenteni lehet a költségeket. Nem kell hozzá más csak egy kis kézügyesség.

Ugrás a teljes írásra: Esküvőt olcsón kreatívan
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook