Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Esküvőt olcsón kreatívan fórum

Esküvőt olcsón kreatívan (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Esküvőt olcsón kreatívan

1 2 3 4 5 6
2009. jan. 7. 16:21

Valóban igaz, én is hallottam, hogy a ruhát ha jóval korábban lefoglalozod, akkor sokkal olcsóbb, így lesz nálam is. Az étterem a tápí Aranylabda étterem és hotel lenne, a másik meg a fehértói Halászcsárda. viszont az utóbbinál dupla annyiba kerülnek a szobák. igazából mivel nem lesz ez olyan hatalmas lagzi, ugy gondolom a tápéi marad, de jövö héten elnézünk arra is. Hogy pontosan hányan jönnek azt nem beszéltük, csak úgy nagyjából. Elképzeléseim már vannak a meghívókkal kapcsolatban is, a virágcsokrommal is, aztan majd meglátjuk.Csak az a fránya papirok lennének már meg, akkor itt hiphop összehazasodnának, semmi cécó...és jöhet a buli nyáron otthon. Ti hol tartjátok a lagzit?Hányan lesztek?

A fodrászok tényleg egy vagyont kernek. Akkor akadtam ki, amikor megkérdete, hogy szárazon vágja-e?Ja,meg hogy megszáritsa a hajam??Ezekért külön kell mind fizetni.Egy sima festés vágásert fizettem 68 eurot, azt hittem megörülök, pláne, hogy a vágasbol nem is latszott nagyon semmi, hiaba mondtam az 5cm-t, de alig vágott belöle 2-öt, azt is tépö ollóval. Na egyszóval megvan a véleményem....

51. Veronika27 (válaszként erre: 50. - Chrissy26)
2009. jan. 7. 13:17

A ruha a szegedi Aphrodite szalonból való, ha a héten lefoglalózom, akkor 136000 helyett 90000-ért ideadják a kiskabátkával együtt. Ez ahhoz képest, hogy elég egyedi ruha, szerintem nem sok. Egy ismerősöm tavaly ment férjhez, s neki százon felül volt, pedig egy sima nyakbaakasztós fehér ruhája volt. Szombaton megyek és lefoglalom, szerintem valamennyit biztos kell fizetni érte, 3 leveszik a méretet a kabátkához.

Egyébként csak ajánlani tudom ezt a szalont, nagyon kedvesek meg segítőkészek az eladók! Rengeteg ruha van, szép a környezet. Aztán voltam egy másikban is, ott csak ekrü meg fehér ruhák voltak, és az üzlet abszolút nem tetszett, bár a hölgy kedves volt.

Nekem mondod, hogy drága a fodrász:D Egy sima festésért 40 eurót kért kedvezményes áron. Azt hittem elájulok...

Az éttermet nyugodtan foglaljátok le szerintem, csak a dátumot kérik el, nem kell igazolni, hogy tényleg be vagy írva :) Bár mi úgy foglaltuk le, hogy az étterem tulaja jól ismeri a családunkat, mert mi számos családi eseményt tartottunk ott, szóval állítom még kedvezményt is kapunk majd. Tőlünk nem kértek előleget, bár lehet csak azért, mert ismernek.

Melyik éttermeket néztétek ki?

Nekünk is kell majd szállás a párom rokonsága miatt, ami max 10 fő lesz:) Az egyik itteni panziót választottuk, szép is és olcsó. Nekik 2 napra kell szállás, az utazás miatt 1 nappal hamarabb jönnek.

2009. jan. 7. 11:38

nagyon szép a ruhád ám! Ilyen ruhát nem sürün lát az ember,mert egyedi! Az árát nem is merem megkérdezni:-)de ha minden igaz, az ember egyszer megy csak férjhez jó esetben:-)

Én a párommal most megyünk haza vasárnap, van is idöpontom az egyik ruhaszalonba keddre. Alig várom már, az interneten néztem a weblapjukat és kinéztem már egy kettöt, tehát van elképzelésem. Csak persze az is fontos, hogy hogy áll majd. Az az igazság, hogy az ár is fontos lesz,mert ugy néz ki draga anyukám állja a ruha költsegeit (a szüleim elváltak). A smik az már megvan, barátnöm profi sminkes, régen mindig ö festett ki minden buliba, ugyhogy az megvan. A fodraszt most tesztelem majd le, mert amugy is el kell mennem a fodraszhoz, mert itt kint katasztrófa amit csinálnak és nagyon dragak is. A fot´s az egyik ismerösünk lesz. Nálunk az a helyzet, hogy a polgári az itt lesz Németországban és lesz egy szük körü templomi esküvö otthon, meg olyan 40 fös "kislagzi", de a helyet is most fogjuk megnézni, kettö jöhet számitasba majd. Fontos volt olyan éttermet nézni, ahol szállas is van,mert a páromnak a rokonai itt aludnanak. szóval igy állok most, habár az a bizonyos július 25.-ei dátum nekünk is csak ceruzás, majd akkor tudjuk lekonkretizálni, ha megvan a tanúsítványom!

Szerinted amúgy ettöl függetlenül le lehet foglalni az éttermet? kérnek elöleget? és a mennyasszonyi ruhával kapcsolatban, ha megvan az álomruha?

49. Veronika27 (válaszként erre: 48. - Chrissy26)
2009. jan. 6. 18:35

Bizony, ezen túl kell esni, ha külföldön szeretnél élni.

Én kb. 30% ruhám itthon hagytam, hogy ne kelljen mindig nehéz bőröndöket hurcolni :) De a kollekció, amit 10 éve kapok szülinapra, névnapra, hogy majd ha asszony leszek, még itthon van :D Értsd ezalatt tányérkészlet, edénykészlet, paplan, stb :)

Ja és még valami! Megvan a ruhám!:) Nézd meg az adatlapom és meglátod! :) Várom a véleményed is!

2009. jan. 6. 15:31

szio!

Akkor a ti megismerkedésetek is romantikus és villámcsapásszerü volt. Akárcsak a mienk, pedig én soha nem hittem abban, hogy az ember interneten is tud ismerkedni, merthát hall ezt is azt is. Szóval annyi csalódás és átverés után az ismerkedés eme módját választottam mégis és ahogy megismertem öt, elkezdtünk emaileket irogatni, majd 1 hét utan MSN webkamerával, majd egy hónap utan felvettem, miután minden nap 4-5 órat beszélgettünk,hogy nem-e jönne el meglatogatni. ès eljött egy hétre,majd ismet egy hónap mire én ki tudtam jönni hozzá, es akkor már tudtuk, hogy megtallatuk az igazit. Utanna 3 hét volt még, míg felmondtam a munkahelyemen, elrendeztem az itthoni dolgokat,majd jött repülövel ertem es az en kisautommal jol felpakolva elindultam egy új élet felé új otthonomba!

Viszont most, hogy megvanna a papirok egy resze, ha jövö heten hazamegyünk, csak azt tudjak elintezni, hogy kijelentkezek M.o-ról, sajna majd el kell mennünk Berlinbe,mert ott van a legközelebbi magyar konzulatus (365km csak oda!) es ott majd ki tudjak nekem allitani a tanusitvanyt. Na szóval meg a neheze most jön..Meg a lakáskeresés is most döcög egy kicsit, talán majd pár hét még...Na mindegy:-)

2009. jan. 5. 17:37
a baráttal pár sms-t és e-mailt véltottunk, de nekem annyira tetszett a párom, hogy elkértem a mobilszámát a barátjától, de mégse írtam neki. Aztán ő is elkérte a számot a sráctól, és írt nekem angolul :) Kiderült, hogy 3 évig tanulta a nyelvet suliban, csak megkopott a tudása, de azért megértettük egymást:) 2 hónap sms-ezés után eljött hozzám, onnantól kezdve vagyunk együtt 2007 nyár óta. Az elején távkapcsolatban éltünk majd 1 évig, ami nagyon nehéz volt, hisz ő hétvégenként is volt, amikor dolgozott, ezért ritkán tudott jönni. Volt, hogy havonta egyszer taliztunk, de kitartottunk egymás mellett. Aztán mérlegeltünk, hogy mi legyen, ki költözzön, végül Szlovéniát választottuk, jobb helyzetük miatt. Bezártam a szalont és kiköltöztem, de papíron még mindig itthon élek. Havonta hazajárok, közben elkezdtem szlovénul tanulni, de szörnyen nehéz :( Nem tudom, hogy mi lesz, unok nagyon otthon ülni. Most albérletet keresünk, eddig anyósékkal laktunk, de elegem lett belőle.
46. Veronika27 (válaszként erre: 45. - Chrissy26)
2009. jan. 5. 17:31

Uuu, jó nagy hülye vagyok, hogy Hannovert a neve miatt Angliába tettem :D Bocsi, földrajzból sosem voltam erős :)

Tényleg nem lehetett valami könnyű dolgod! Jó neked, hogy már ott tartasz, hogy dolgozol, meg főleg hogy magyar cégnél fogsz! Szorítok, hogy összejöjjön!

A mi megismerkedésünk is kalandos volt ám!

Kozmetikusként dolgoztam 5 évig, s a cég, amelynek a termékeivel dolgoztam, továbbképzést szervezett Szlovéniába, ahol a termékeket gyártják. Szombat este, az oktatás után elmentünk egy diszkóba a csapattal, s ott szólított meg a párom, persze szlovén nyelven. Én visszakérdeztem angolul, mire rögtön a barátjához fordult, ebből azt szűrtem le, hogy nem beszéli a nyelvet. A barátjával elcsevegtem, majd e-mail címet cseréltünk, hogy el tudjam neki küldeni a fotókat, amiket készítettünk. Mobilszámot is cseréltünk. Aztán hazajöttem

45. Chrissy26 (válaszként erre: 44. - Veronika27)
2009. jan. 5. 17:19

Szio,

De kicsi a világ, látod!Ó az én életem elég kalandos volt eddig is, de amóta kint vagyok méginkább az:-) Persze jóértelemben. Minden kezdet nehéz, szokták mondani, de gondolom biztosan te is tapasztaltad. Elöször is, bármilyen jó ez az uniós dolog, 3 hónapig nem vállahattam munkat, illetve amit talaltam ahhoz az engedelyre várni kellett több mint 1 hónapot. Egy nyomdában dolgozom most heti egyszer pénteken éjszak 11 órat reggelig. Kökemény álló munka. Nade ez kellett ahhoz, hogy megkapjam a tartozkodásit. No, aztan most 2 hónapja talaltam egy munkat ent HAnnoverben egy magyar cég, ahol angolul, meg magyarul kell forditanom, tolmácskodnom.Ez nagyon jó meló,mert amúyg angol tanárnéni vagyok papiron:-)Szóval, most mivel unios vagyok, ezert az engedelyre itt is varnom kell ennel a cegnel. Mar 2 hónapja varok lassan, a cég meg rám, dehát engedely nelkül nem megy:-( A kkor az auto atiratas sem volt zökkenömentes. A német prcizitas, meg az erös bürokrácia megkeseriti néha a mindennapjainkat, nade meg mindig azt mondom, hogy itt megiscsak jobb, mint otthon. Ettöl ugyanolyan magyar maradtam, talan meg jobban erzem, hogy az vagyok, mint otthon.Szóval ilyen kis kalandos az életem, de azt hiszem végre révbe értem!!

Ti hogy ismerkedtetek meg?

44. Veronika27 (válaszként erre: 43. - Chrissy26)
2009. jan. 5. 12:48

Majdnem szegedi vagyok, Makón lakom. Illetve laktam még fél éve:)

Szép kalandos a megismerkedésetek :)

Mesélj, milyen kint? Kíváncsi lennék. Mit dolgoztok?

Hm a szerb útlevél valóban gázosabb, mert nem EU-s. De minek útlevél, ezt nem értem? Anglia EU-s, akkor elég a személyi igazolvány is. Vagy tévedek?

2009. jan. 5. 09:13

Szio!Köszi szépen az infót, már eddig is nagy segítség!Amint olvasom, létezik, hogy szegedi vagy?

én is! csak 1 éve élek Hannover mellett egy kisvárosban. A páromat interneten ismertem meg, majd 1 hónap múlva eljött Magyarorszagra es azota dúl a love. Mar akkor tudtam, örá vártam egesz eletemben. Ö is magyar egyebkent, csak 16 éve él kint az egesz csaladja, szülei, huga,mindenki. Egy piciny Magyarorszag itt, ahol amúgyis olyan kevés magyar él. A gondunk az a párom szerb útlevele, szóval ezert megy most olyan döcögösen minden. Most várunk a tanúsitvanyának a forditasara, mert annelkül en nekem nem adja ki az itteni konzulatus az enyemet. Na mindegy.

Mégegyszer köszi az infokat, meg lesznek biztosan.

42. Veronika27 (válaszként erre: 40. - Chrissy26)
2009. jan. 4. 11:41

Szia! Igen, megvan az időpont, bár még mindig csak ceruzás.

Kezdtük ott a papíroknál, hogy a párom kikérte a városházán azt a papírt, ami igazolja, hogy nőtlen. Aztán ezt meg a születési kivonat, személyi igazolvány másolatokat + én személyim és lakcímkártyám másolatát el kellett küldeni a M.o-i konzulátusra, + a címet, hogy hol szeretnénk összeházasodni. Be kellett fizetni 10 eurót, és kiadtak egy papirt az adatainkkal, hogy egymással összeházasodhatunk. Aztán az anyakönyvi kivonatát és a nőtlenségi papírt be kellett vinni az OFFI-hoz, ahol lefordították a 2 oldalt 14000Ft-ért. Ekkor már sínen voltunk, elmentünk a hivatalba, ahol 4 oldalas jegyzőkönyvet vettek fel az adatainkkal (szükség volt tolmácsra is, 11000Ft-ért jött el). Most ezt a 4 oldalt átküldik Szegedre, ahol leellenőrzik, majd ha visszajött úgy, hogy rendben van, akkor lesz végleges az időpont.

Szóval amint látod, nem volt egyszerű, 2 hónapig tart, mire elintéződik csak a papírmunka.Közben ügyelni kell arra, hogy a papírok fél évig érvényesek, tehát fél éven belül kell elkezdeni.

Ha bármi egyéb kérdésed van, írj privit. És ajánlom figyelmedbe az Esküvő 2009-ben fórumot, ott cserélünk ötleteket a csajokkal :)

2009. jan. 4. 11:29
Esetleg ha tud valaki jó internetoldalakat a hazilag készintendö meghivóhoz, vagy úgy egya´ltalan az egesz esküvö szervezésével kapcsolatban azt szivesen várom:-)
2009. jan. 4. 11:28

Sziasztok,

Nekünk elöreláthatólag július 25-en lenne az esküvö, szük barati körrel és a csaladdal ugy körülbelül 30-40 fö. A helyet mi is kinéztük, mivel én és a párom is külföldön élünk, de a lagzi otthon lesz, így egy kicsit nehezebb. Most a papírokra várunk, merthát mindkettönknek más útlevele, és amint meglesznek a papirok megtartanaank itt Németországban a polgarit és a templomi esküvö meg a buli otthon lenne. Most emgyünk haza a héten, ugyhogy remelem minden papir meglesz péntekig, hogy otthon tudjuk a dolgokat tovább intezni. Veronika27 nektek már van idöpont? Milyen papirok kelletek otthon nektek? Bármi érdekelne ezzel kapcsolatban, de komolyan. Olyan kevésnek tünik az idö:-)

39. Veronika27 (válaszként erre: 35. - Sgbarbi)
2008. dec. 9. 12:49

Szia! Tetszettek a sporolos otleteid! Mi egyelore azon sporolunk, hogy a meghivot keszen vettuk. Van rajta egy csokor virag meg 2 pezsgospohar es karikagyuru. Nem olyan extra, kis egyszeru, de mivel ket nemzetiseg lesz, ezert nem akartunk csinaltatni kulon, meg keves is kell, mert max. 40-50 fos lesz. Az ultetokartyat szerintem magunk fogjuk csinalni, csak otlet kell hozza meg nyomtato. A menyasszonyi auto a mi Ibizank lesz, amit a noverem fog vezetni. Teremdekoraciora is vannak otleteim, de meg van kb. 5 honapom, hogy gondolkozzak rajta es kivitelezzem oket. Megneheziti a dolgom, hogy kulfoldon elunk, a lagzi pedig M.o-on lesz. Ha itt vasarolok, az dupla aru, mint otthon, otthon viszont alig tartozkodom, s ha megis, akkor ezer dolgot kell inteznem...

En minden otletet szivesen veszek, akar priviben is!

2008. nov. 28. 18:55
A tesóm lányánal a rengeteg virágot ami az autókról is lekerült, ott hervadozott a melegben, és hamar tönkrement. Valami mást kellene kitaláljatok kedves fiatalok! (az autóra dísznek). Nagyon sajnáltam hogy így végzik...
37. cukoj
2008. nov. 27. 16:22

Sziasztok:)


Nekünk május 9-én lesz az esküvőnk, de én már most mindent tudok. Ha készen lesznek a dolgok teszek fel képeket. sgbarbi megoldásaihoz hasonlót csinálok én is. A meghívót mi terveztük, és mi is fogjuk kivitelezni. A menükártyával, és ültetőkártyával egyetemben. A díszítést is én találtam ki. Szóval mindent. sok-sok zöldet szeretnék, mindenhová. A fő színek a fehér, bordó, zöld. Asztal dísz is olyan lesz, hogy minden kör azstal közepére teszünk egy nagy filodendron levelet, körbeszórjuk bordó üvegkavicsokkal, és teszünk rá egy vastag fehér gyertyát. Virág szerintem nem lesz. Maximum egy szál kála, olyan ami a csokrom lesz, Gyűrű alakúra hajlítva, száránál bordó szalaggal megkötve, és ezt ráhúzva a gyertyára. Tudom most senki nem tudja elképzelni, de majd májusban lesznek képek. Remélem:)

Szóval fő a kreativitás:) Hajrá lányok!

36. 416c7ed97f (válaszként erre: 35. - Sgbarbi)
2008. nov. 2. 19:14
Sgbarbi, szuperügyes vagy, nagyon tetszettek a megoldásaid! Nekünk is részben csináld magad volt és egyrészt így beletehettem szívem-lelkem, egyedi lett és olcsóbb is...
2008. okt. 27. 12:59

Sziasztok!

Mi sosem vágytunk nagy és puccos esküvőre, egy volt a lényeg (még ha önzően is hangzik:)), hogy MI jól érezzük magunkat!!! Itt arra gondolok, hogy ne azzal kelljen egész este/éjszaka foglalkozzunk, hogy a protokoll szerint már beszélgettem e minden rokonnal, és mindenkit felkértünk e már táncolni, van e mindenkinek ital a poharába, és hogy jól lakott e stb... Ezért úgy határoztunk, hogy a szűkebb család és a közeli barátok lezsnek ott. Nem volt egyserű a vendéglistát összeállítani, gondolhatjátok! Végül 49 fő jött össze, fele barát-fele család. Mi is sok mindenen spóroltunk. Íme néhány ötlet:

1. A meghívót én csináltam (nyomtattam) otthon, profi lett!!! Kinéztem egy nekünk tetszőtt a neten, papírboltban beszereztem a papírokat hozzá, és elbíbelődtem vele.

2. Ültetőkártyának szedtem szép borostyánlveleket, lepréseltem őket, majd arany filccel és gyöngybetűkkel erre került a vendég neve, a levél pedig a tányér közepébe.

3. Nálunk a narancs-pink szín dominált, így vettem ilyen színű üveg mécsestartókat (Ikeában fillérekért!), jó sokat, bele teamécses

4. A mécsesek közé pedig pici vázákban mini-csokrok kerültek, de tényleg csak pár szálas. A vázákat magam csináltam! Szereztem pár bébikajás-üveget (kb1,5 dl-esek), cimkét leszedtem róla, majd narancs és pink raffiával szororsan betekertem (rá is ragasztóztam) őket tetőtől-taplpig.

5. Az esküvői tortát "pucéran" rendeltem meg, csak marcipánbevonattal, és aztán a csokorban is szereplő élő virágfejekkel lett kidiszítve!

6. A köszönőajándék is sajátos volt. Vettem narancs organzát, és anyuval csináltunk otthon grillázst, ebből egy kis darabka került az organzabatyuba, átkötve a pink raffiával.

7. A sütiket pedig anyukám sütötte otthon, persze nem egyedül! Egy cukrászt béreltünk fel,a ki megmondta, mit vegyünk, és anyuval ketten megsütötték. Sokkal olcsóbb lett így, és ugyan olyan profi, mintha rendeltem volna.

Szóval ezt mind meg tudjátok otthon csinálni!!!

És higyjétek el, nem lesz gagyi! Nálam mindenki csak ámult-bámult, mikor elárultam, hogy ezek mind saját kezűleg készítettem! Egy barátomtól már kaptam is "felkérést", hogy az ő esküvőjén is segítsek ezeket megcsinálni.:):):):)

34. dogiz
2008. szept. 27. 08:38
Kreatívan igen, de olcsón nem:(
2008. szept. 9. 16:36

Sziasztok !!


Igen valóban a mai menyasszonyok többsége igyekszik olcsón és minél jobban kijönni az esküvő költségeiből. Szerintem egy kis utána járással, érdeklődéssel, segítséggel és persze kreativitással meg lehet oldani ! Saját kezű meghívó szerintem remek Ötlet, olcsón megúszod és egyedi lesz és olyan amilyet szeretnél, és esetleg egy nyomdában elkérhetnek több száz forintot is érte! Süteményeket sőtt még egy Menyasszonyi tortát is meg lehet sütni egy ügyes rokon vagy anyuka, anyós segítségével ! Egyszeűen bevonod fehér mázzal, és már elég sok boltban lehet kapni cukor ehető dekor gyöngyöket, sziveket, különböző színekben talán max 250 ft-ért.

Marcipán díszeket is be lehet rá szerezni. Sőt a menyasszonyi fátylad is meg tudod csinálni csupán tüll anyag kell hozzá, gyöngy, vagy amit még szeretnél rá tenni. Úgyhogy Hajrá menyasszonyok ! :D Sok sikert !

Szerintem így olcsóbban ki lehet jönni és garantáltan csodaszép esküvőt lehet összehozni !

32. zsluzse (válaszként erre: 29. - Dogiz)
2008. aug. 25. 12:53
Háát igen, bár úgy néz ki, hogy nekünk sátras lesz, pont ezért... Csak ki kell derítenem, hogy az ismerősöm kölcsön tudja-e adni a sátrát és, hogy hány személyes! Mert hát a bérlési is... pffuuuhhh :(
31. anyuca66 (válaszként erre: 30. - Anyuca66)
2008. aug. 23. 11:43
Folytatom, a ruha két részes, amit én láttam közelről. És fotóztam is.
2008. aug. 23. 11:15
Saját vágasú, termésből "állat- savanyúság". Előételnek kaszínótojás, utána igazi húsleves. Ha nem főzik szét a húst, sültnek is krumplival, vagy rizzsel. Sós nasi pogácsa vagy sajtos kocka. ( szinte ugyan az mint a pogácsa). Menyasszonyi ruhának béléssel tül csipke illetve nehéz selyemből "körszoknya" derékba "elvágott" a háta felül "zsinoros összehúzósan". Szerintem a kölcsönzőkbe is ilyesmi a felső része a ruháknak, így akár 4-12 cm bőségkülömbséggel is többen tudják húzni. Ha hosszú "hosszanti ráncolással a varrásoknál". Remélem érthetően leírtam. Szerintem varrónőt ha találtok, biztosan megvarrja. Bizonyára mai árba számolva se lesz 40.000 Ft. Persze alaposan körül kell nézni a kínálatot, divatot anyagokat....
29. dogiz (válaszként erre: 28. - Zsluzse)
2008. aug. 19. 18:39

sajnos nem:(

tényleg sokmindent megoldunk házilag, de vannak dolgok amiért kell fizetni és nem is keveset.

2008. aug. 15. 19:27

Sziasztok!

Olyan drága minden... ez kicsit elveszi a kedvemet.. Mindenhol 7500 Ft/fő felett van a kaja. Nem tud valaki olcsóbb helyet?

27. dogiz (válaszként erre: 6. - Free)
2008. júl. 23. 12:31
Hát igen, mi is összeszámoltuk, de csak az első ági rokonok részünkről 22 fő! akkor, hogy lehet kicsi lagzi? egy pár közeli barát és rögtön 60-70 fő lesz a kér részről.
2008. júl. 23. 12:12
ide is nézz be,előrehozom
25. 35556e805c (válaszként erre: 22. - Tigger)
2008. máj. 21. 11:24
Hát szerintem netről nézz ki valamit (mintát) és azt nyomtasd papírra. Dekorboltokba lehet venni mindenféle jó kis díszítőt hozzá, szöveget meg a netről tudsz leszedni. Én is onnét szedtem le és nagyon jópofák voltak
24. Tigger (válaszként erre: 23. - Emily)
2008. máj. 20. 16:29
15.30-kor jött 1 üzi. Te voltál?
23. emily (válaszként erre: 22. - Tigger)
2008. máj. 20. 15:24
Nem kaptad meg az üzim?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook