Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Esküvőt olcsón kreatívan fórum

Esküvőt olcsón kreatívan (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Esküvőt olcsón kreatívan

1 2 3 4 5 6
2012. jan. 5. 16:51

Ha valakinek kell egy szerényebb esküvő költségvetése az szóljon privátban és szivesen elküldöm a 2011. augusztusi esküvőnk árlistáját... :)

Ha Somogy megyei az illető, akkor még segíteni is tudok!!!

141. Rubyney01 (válaszként erre: 140. - CsillagTM)
2012. jan. 5. 15:59
Úgy érzem ez nem reklám volt! Ha az lett volna, az így nézne ki: Induljatok a Rákóczi Rendezvényterembe, mert ott 6.000,-Ft/ fő-től lehet esküvőt tartani kreatívan, olcsón....
140. CsillagTM (válaszként erre: 139. - Rubyney01)
2012. jan. 5. 15:48
ühüm, látom, nem érted az iróniát. akkor érthetően: itt nem lehet reklámozni...
139. Rubyney01 (válaszként erre: 138. - CsillagTM)
2012. jan. 5. 05:21
Is-is:-)
138. CsillagTM (válaszként erre: 137. - Rubyney01)
2012. jan. 4. 19:07
a tied? :P
2012. jan. 4. 13:47
Sajnos a gazdaság válság érinti a házasságra lépőket is, de talán felcsillan a remény egy páratlan lehetőséggel. Van egy rendezvényterem Csepelen a II. Rákóczi Ferenc úton ahol mindenki pénztárcájához mérten állíthatja össze esküvőjét. Érdemes rákeresni és nézelődni, megéri!Tapasztalatból mondhatom, hogy páratlanul jó és tényleg olcsó:-)
136. CsillagTM (válaszként erre: 135. - Vidagabesz80)
2011. dec. 2. 03:17
szívesen. ja és plusz 15% tartalékot kalkuláljon bele mindenki.
135. vidagabesz80 (válaszként erre: 133. - CsillagTM)
2011. dec. 1. 09:59

Hát ez így összeírva egy kicsit tényleg sok... :(


De köszönöm, mert így legalább van mihez viszonyítanom, mert eddig nem sok esküvői szervezésben volt részem!

134. CsillagTM (válaszként erre: 133. - CsillagTM)
2011. nov. 30. 14:43
csajok, sztem ne kattintsatok arra a linkre, amit küldött...
133. CsillagTM (válaszként erre: 132. - Vidagabesz80)
2011. nov. 30. 14:39

ha ez reklám, akkor cseles :P


ha nem, akkor ki kell, h ábrándítsalak: 100-120 főre alsó hangon, nagyon spórolva se jösztök ki 1 milla alatt, de ha lesz zenekar, fotós 8amit nagyon ajánlok), stb., akkor inkább 1,5-2 milla...persze helyszíntől meg minden egyébtől nagyban függ.


- menyaruha: 30e-től

- vőlegénynek: 30e-től

- zenekar: 60e-től

- fotós: 40e-től

- vacsora: 4000/főtől, azaz 100 főre 400e-től

- italok: 40e-től

- nászút: 100e-től

- vőfély, videós, ha lesz: össz. 50e-től

- dekor: 40e-től

- sminkes, kozmetikus, fodrász: össz. 10e-től


soroljam még? :) ez eddig 700e, és még csomó minden kimaradt, pl. az apróságok (meghívó, kiegészítők, polgári költsége, templomi költsége, virágok, stb.)...sztem célozzátok meg inkább a másfél millát...

2011. nov. 30. 10:26

Kedves Hölgyek/lányok!


Szeretném a tanácsotokat kérni, esküvő témában! :)


Úgy döntöttem (hosszas gondolkozás után), hogy idén megkérem a kedvesem kezét karácsonykor!


Mivel, túl sok pénzem nincs, de mindenképpen emlékezetessé szeretném tenni, a lánykérést, és az esküvőt is, amit tavaszra tervezek (remélem, hogy nem kosaraznak ki :)) kölcsönt veszek fel.


[link]


Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy mennyibe kerülhet egy esküvő teljes lebonyolítása?

Már számolgattam én is egy kicsit, és kb. 100-120 vendégel számolva nekem olyan 700-800 ezer Forintra jött ki a dolog.

Ebbe már majdnem mindent bele számoltam.

Nem szeretnék nagy luxus felhajtást csinálni, csak egy szép esküvőt, egy meghitt helyen.


Biztos sokaknak van tapasztalat hasonlóban, ezért kérlek írjátok, meg, h ilyen létszám mellet mennyibe került nektek az esküvő, mert aszerint kell bemennem a bankba a kölcsönt elintéznem.


Köszönöm

Gábor

2011. okt. 9. 14:31

Sziasztok!

Nagy Dóra vagyok, a szakdolgozatomat az esküvőkről, esküvőszervezésről írom.

Nagyon sokat segítenétek, ha kitöltenétek a kérdőívemet, ami pár kérdésből áll, maximum 5 percet vesz igénybe :)


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki segít :)


A kérdőív:

[link]

130. CsillagTM (válaszként erre: 129. - Vintage)
2011. szept. 14. 22:06

ha annyira profi vagy, miért itt hirdetsz? :P (ami amúgy nem túl korrekt :))


egyébként kíváncsivá tettél, szívesen rákeresnék a fotóidra :)

129. vintage
2011. szept. 14. 15:44
sziasztok, minőségi kreatív-élmény fotókat készítek nemcsak esküvőre:)
2011. aug. 18. 21:13

...hátha jár még erre valaki, a segítségeteket kérném. nem nagy dolog, ide kellene írni 1-2 mondatot:


[link]


nagyon köszi előre is, a többiek nevében!

2011. jan. 8. 17:55

Sziasztok!

Mi is gondolkodunk külföldi esküvőben. Görögo. vagy Ausztria lenne szimpatikus. Részletesebben tudnátok mesélni? Norbi 12345, vagy agneees? Jöhet akár priviben is! Köszi előre is!

2010. nov. 28. 00:13

szia Norbi 12345!


Mi is kacérkodunk a gondolattal a párommal,hogy Cipruson házasodjunk össze tavasszal,de tartok a sok szervezési macerától.Tetszik amit írtál hogy pár e-maillel le tudtátok szervezni és az ár is barátságosabb így mint utazási irodán keresztül.

Tudnál nekem egy két jó tanácsot adni hogy hogyan indultatok el,vagy mire figyeljünk a szervezésnél?!

Köszi:fritteve

125. Norbi12345 (válaszként erre: 119. - Andici86)
2010. nov. 21. 18:49

Szia!


Nekünk Cipruson volt az esküvőnk szeptember végén. Csodás volt minden, de ha e-mellett döntötök, nagyon nem ajánlom azt az egy utazási irodát ami ciprusi esküvőszervezéssel foglalkozik. Nagyon le akarnak húzni.Bemásolom a nekik írt levelet, szerintem tanulságos:


"Tisztelt Chryciana!


Talán emlékszik rám, kb egy évvel ezelőtt kértem önöktől egy árajánlatot, ciprusi esküvőre. Mivel az önök ajánlatát nagyon drágának találtuk, kerestünk egy olcsóbb megoldást.

Mikor lemondtuk önöknél az utat, ön nem hitte el h az önök ajánlatánál olcsóbban ki lehet hozni, ezért gondoltam tájékoztatom a sikeres esküvőnkről.

Agia Napa-n az Olympic Lagoon Beach Club 4 csillagos hotelben volt a szállásunk (alap áron, tengerre néző nászutas lakosztály feldíszítve, peszgővel, édességgel), reggelivel tíz éjszakára 1170€

Az esküvő szervezése és díszítés plusz 250€ (tartalmazta a másnapi pezsgős reggelit a szobánkba, másnap esti romantikus pezsgős vacsorát)

Torta, smink, csokor, ünnepi ebéd, 380€

Fotó 560€

Az önkormányzat díja 500€

Ez összesen 2860€


Önök 5000€ előleget kértek a 7 éjszakás 3 csillagos hoteles esküvőért.

Mi első körben azért gondoltunk önökre, mert tudjuk h az utazási irodák elég komoly kedvezményeket kapnak. Ezért lepett meg bennünket az önök ajánlata. Így magán úton gyakorlatilag 4-5 e-mail váltással le tudtuk szervezni az egészet a hotellal, és a hivallal.


Tisztelettel,"

124. agneees (válaszként erre: 123. - Morkika)
2010. szept. 13. 13:35
Szia! Itt is érvényes, akkor, ha honosítod. Mi most tartunk ennél a szakasznál, a lényeg, h a külföldi házassági anyakönyvi kivonatot le kell fordíttatni (hiteles fordítás) és aztán elsétálni vele a lakóhely szerinti illetékes anyakönyvi hivatalhoz, és ott döntheted el, h mi legyen a neved, stb.
123. morkika (válaszként erre: 122. - Agneees)
2010. szept. 11. 21:25
És az ugyanúgy érvényes Magyarországon is? Az Unió miatt? Nem akadékoskodni akarok, csak érdekel :) Ez nem mindennapi :) És hogy vetted fel a neved?
122. agneees (válaszként erre: 121. - Morkika)
2010. szept. 11. 18:33
Nekünk polgári esküvő volt külfödön, amit a helyi polgármester tartott, és egy tolmács lefordította. üdv!
121. morkika
2010. szept. 6. 08:26
Külföldön ki végzi a szertartást? Polgári, vagy egyházi esküvő volt?
120. agneees (válaszként erre: 119. - Andici86)
2010. szept. 5. 19:20

Szia!


Szerintem Korfu gyönyörű! (és árban tényleg jobb, mint Ciprus!) Én mindenképpen Moraitikán ajánlanám a Zorbas apartmanházat, az ottani tulajdonos Theo nagyon jó fej, az árai is nagyon barátiak, kedvezményt is szokott adni a kaja árából! Mondjuk mi nem ott szálltunk meg, de így utólag már oda foglalnánk! De az esküvői ebédünk ott volt, fejenként 15 euro volt, amiben volt kb. 4 féle előétel, főétel (csirke, bárány, marha, sertés hús grillezve, tzatziki, görög sali és hasábburi), és isteni finom karamell torta, na és Martini pezsgő, ouzo, üdítők, és még a ház legjobb bora is asztalra került, szóval az árak nagyon-nagyon barátiak voltak! (Magyarországon biztos nem ettünk volna 3 fogást, korlátlan italfogyasztással fejenként 15 euroért...). üdv!

2010. aug. 29. 21:35

Sziasztok!


Kérném azok segítségét, akik külföldön mondták ki a boldogító igent. Párommal nem tudunk dönteni Korfu és Ciprus között, persze ha az anyagiakat nézzük, akkor Korfun olcsóbb lenne.Igazából a tapasztalatok érdekelnének, mert nagyon nehéz kiválasztani a legmegfelelőbb utazási irodát, akik a szervezésben segítenek.Ami talán kicsit nehezíti a szervezést, hogy a két család is jelen lenne, és a szállásukról is gondoskodni kell!

Előre is köszönöm a segítséget!

118. agneees (válaszként erre: 117. - CsillagTM)
2010. aug. 22. 19:46
Engem nem zavar, mindenki azt ír, amit akar, csak nem szeretek energiát pazarolni feleslegesen... Azoknak szeretnék válaszolni, akik külföldre tervezik az esküvőjüket, nem azoknak, akik itthon, de rossz véleménnyel vannak a külföldiről, mert az hidegen hagy.. Nekem is megvan a véleményem a hagyományos esküvőről, de nem fárasztom azokat vele, akiknek olyan lesz..
2010. aug. 20. 23:06
azt hittem, szólásszabadság van...én egy másik nézőpontot írtam le, szerintem normálisan. ennyire zavar?
116. agneees
2010. aug. 19. 13:57
Csak azért írtam a fórumra, hogy aki külföldi esküvőt tervez és kérdése van a szervezéssel kapcsolatban, tudjak segíteni, mert nekünk anno senki nem segített! És van egy-két fortély, amit jó ha tud az ember! Nem azért írtam ide, hogy mások magánvéleményét olvassam, hanem ha bárki ilyet szeretne, segíteni tudjak!
115. CsillagTM (válaszként erre: 114. - Agneees)
2010. aug. 15. 20:45

nálunk (meg minden lagzin, ahol eddig voltunk) a rokonság maga fizeti a szállását. és nekem többet ér egy olyan lagzi, ami szerényebb körülmények között van, de ott vannak a szeretteim, mint egy álomszép, de szűkkörű.


de hangsúlyozom, ez csak az ÉN véleményem.

114. agneees (válaszként erre: 113. - CsillagTM)
2010. aug. 15. 19:39
Nem lehetett volna, mert a rokonság kissé szétszórtan van az országban, és már csak az elszállásolás is marha sokba lett volna.. és szerintem így sokkal szebb volt a helyszín miatt..
113. CsillagTM (válaszként erre: 112. - Agneees)
2010. aug. 15. 00:04
aham...de gondolom, annyi pénzből lehetett volna itthon ha nem is 100, de 40-50 fős lagzit csapni...persze ti tudjátok!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook