Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól lehet rizstejet adni a babának? fórum

Mikortól lehet rizstejet adni a babának? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 15. 15:22
Múlt héten voltam egy WHO-s elöadáson és ott mondták, hogy 5 hónapos kortól már lehet adni. Én is fogok.
11. Molyka (válaszként erre: 8. - Tótágas)
2011. máj. 14. 12:27
Nem is Neked szólt,és nem is csak annak, aki megkérdezte, hogy miért. Nem egyszer van hozzátáplálós kérdés, vagy ilyen-olyan, ahol bizony egyik másik nem a véleményét mondja el, hanem szinte számon kérően visszakérdez a miértekre.
2011. máj. 14. 12:22

Rizstej készítése


Hozzávalók:


•1/2 kg barna rizs,

•víz.


Az elkészítés menete:


A fél kiló rizst feltesszük főni, körülbelül 2-3 szoros mennyiségű vízzel takarék lángon, hiszen az a cél, hogy a rizst jól elfőzzük, és jó sok leve maradjon. Néha megkavarjuk, ellenőrizzük, hogy nem ragad-e le véletlenül.


Amikor a víz kellően fehéres-világosbarnás színű, tejszerű állagú, akkor a rizsről leöntjük a kész rizstejet, újra felöntjük a főtt rizst 2-3 szoros vízzel, és tovább főzzük. Ezt addig ismételjük, amíg csak tudjuk. Nekem max 4 alkalommal sikerült még eddig tejet leönteni a rizsről.

Fél kiló rizsből 3-4 óra alatt körülbelül 2 liter rizstej főzhető, ha a végén megmaradó nagyon puha rizst is hozzányomkodjuk sűrű szitán (én össze szoktam turmixolni.), de ha ezt nem tesszük, akkor kiváló puding főzhető belőle.


Az ilyen módon kapott rizsital szuper alapja a kelt tésztáknak, habarásoknak, mártásoknak, főzelékeknek, de önálló italként is nagyszerű. A növényi kalcium tartalma igen magas, ezért tejérzékenyeknek fokozottan ajánlott.

2011. máj. 14. 12:15
Mi egy éves kortól használjuk, igaz a szója tejet jobban szereti, abban még a puding is jobban oldódik!
8. Tótágas (válaszként erre: 7. - Molyka)
2011. máj. 14. 11:37
Nem kell mindjárt "francozni".Több oka is lehet rá,ez az ő dolga.Lehet vega,lehet tejérzékeny mindegy.(mellesleg én csak javítottam az előttem szólót)
2011. máj. 14. 11:25
Mi a francot érdekel az bárkit is hogy miért akarja adni? Akarja és kész. Adhatsz neki 4-5 hónapos kortól nyugodtan.
6. Tótágas (válaszként erre: 5. - JudyTim)
2011. máj. 14. 11:11
Úgy tudom rizstejet laktóz(tej)érzékenység esetén szoktak javasolni,nem lisztérzékenységnél.
2011. máj. 14. 10:58
Miért gondolod, hogy szüksége van a rízstejre a babádnak? Talán lisztérzékeny? Vannak annál jobb és táplálobb italok is amikben megtalálhatóak ugyanazok a vitaminok.
4. suzanne7 (válaszként erre: 3. - 0a84e34983)
2011. máj. 14. 10:48
gondolom,bár olvasd el mi van benne,mert ha sok az adalék anyag akkor még várnék vele,illetve a sótartalmát nézd meg.
3. 0a84e34983 (válaszként erre: 2. - Suzanne7)
2011. máj. 14. 10:45
Most fél éves a baba,rizst már ehet.Akkor rizstejet is ihat?
2011. máj. 14. 10:44
Szerintem amikor már kap rizst pépesítve akkor rizstejet is adhatsz neki!
2011. máj. 14. 10:43
Mikortól lehet rizstejet adni a babának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook