Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hepatitis C... Akinek volt és kigyógyult belőle vagy aki most küzd vele... fórum

Hepatitis C... Akinek volt és kigyógyult belőle vagy aki most küzd vele... (beszélgetős fórum)


2015. okt. 15. 11:39

Kedves fórumozó,


Segítséget kérünk tőled egy tudományos kutatáshoz.

Ma Magyarországon a hepatitis C-fertőzöttek jelentős része semmilyen kezelésben nem részesül. A diagnosztizált betegek jelentős része is elutasítja vagy halogatja a gyógyszeres ellátást.


Egy olyan szigorúan anonim tudományos kutatáshoz keresünk interjúalanyokat, amely a hepatitis-C fertőzöttség lelki oldalát vizsgálja, a következő kérdésekre fókuszálva:


• hogyan élik meg az emberek a diagnózist okozta traumát?

• mitől függ, hogy kik előtt vállalják fel / tartják titokban a betegséget?

• hogyan hat mindez általában a társas kapcsolataikra?

• és egyáltalán: mit jelent lelkileg a betegséggel való együttélés?


Célunk, hogy személyes vagy akár telefonon/skype-on keresztül történő beszélgetések révén közelebb kerüljünk annak megértéséhez, mit jelent ma Magyarországon hepatitis-C fertőzöttnek lenni, hogy aztán ezzel a tudással felvértezve azoknak is segítséget nyújthassunk, akik halogatják a vírussal való szembenézést. Az interjúkért az interjúalanyoknak pénzbeli díjazást tudunk biztosítani.


Kérünk, hogy ha akár közvetlenül, akár közvetve (családtag vagy ismerős révén) érintett vagy, írj a következő email címre, hogy felvehessük veled a kapcsolatot: hcvkutatas@gmail.com


Előre is köszönjük a segítséged!

21. miértis (válaszként erre: 20. - Egrifenyek1)
2014. febr. 18. 22:25

Szia

Erre a fórumra nem igen szoktunk jönni,ha van kedved gyere közénk az nlc hepatitis fórumra,ott most nagyon pörögnek a dolgok.

2014. febr. 6. 17:53
Szép napot mindenkinek . Nálam , kb, 20 éve fedezték fel a HCV-t. Kialakúló tünetek : haspuffadás, fáradékonyság,lehangoltság,2 tipusú cukor betegség .Ez melett a viruszám 2millió ..2013 okt végefelé, elkezdődött a három fokozatú kezelés.Január első napjaiban lekérték a viruszámot, és már csak 40 .Februárban, újra lekérték,és, - lett , a virusszám 0 Az, orvosok is , csodálkoztak, hogyan lehetséges ez , mert 3 hónap alatt, még nem lett senki - illetve 0 virusszám.Gyógyúlást kívánok mindenkinek, és szivesen adok bárkinek további tanácsot, ha érdekel valakit
19. 6b006fc769 (válaszként erre: 17. - Maffincs)
2011. máj. 31. 02:36
Míg jók a leletei, azaz nem jelentkezik a betegség nem csodálom, hogy nem vállalja a kezelést. Nem tudom, hogy mikor és meddig gyógyítható, nyilván ti utána néztetek. További szép és boldog életet kívánok Édesanyádnak!
2011. máj. 30. 21:28
jav: vállalja
2011. máj. 30. 21:27

Sziasztok!


Anyunál megvolt az ultrahang és szinte semmi jele annak, hogy a máját elérte volna a virus...

50 évesen egy ici-pici heg van rajta, a doki szerint az is valószinüleg az epemütétkor keletkezett...

Visszajöttek a leletei is, és teljesen jók a májfunkciók..Lehet, hogy csak virushordozó...


A kezelést nem válalja....

2011. máj. 30. 20:39

Szia!

Mi kicsit több, mint egy hónapja veszítettük el az anyósom ennek a betegségnek a következtében. 30 évig tünetmentes volt, csak azután derült ki nála. Gyakorlatilag 4 hónapon belül elvitte a szövődménye - májzsugor. Anyukád leletei mit mutatnak. Mi találtunk egy természetgyógyászt, aki már gyógyított ki ebből a betegségből embert homeopátiával és egyéb természetes módszerekkel. Mi sajnos későn jutottunk el hozzá. :-( Bizton állítom, hogy van segítség. Ha érdekel privin keress meg és megadom az orvos elérhetőségét.

2011. máj. 14. 11:44

Nemi úton csak akkor terjed(het), ha mindkettőnek van vérző sebe. Öcsém sem kapta el, volt teszten, vírusszáma 0.:)

Szanszi, én is találkoztam olyan dokival, aki szerint nem gyógyítható, igaz a doktorbácsi már csak helyettesített, olyan öreg volt:) Talán elég újak a gyógyszerek, amik el tudják teljesen pusztítani a vírust /és nem minden területen praktizáló doki tud róluk/ és az is valószínű, hogy nem mindenkinél hatnak egyformán.

14. 937a2a883a (válaszként erre: 11. - 6b006fc769)
2011. máj. 14. 11:09

Ez tényleg jó :)

Bár akkor nem értem,hogy az orvosok miért mondják,hogy nem gyógyítható.Ugye lentebb írtam,hogy páromnak ezt mondták.Bár szerencsére "csak" B volt.

2011. máj. 14. 10:49

Ezt most találtam...nem terjed nemi úton:



Nemi úton terjedő hepatitis C fertőzés



A közhiedelem szerint a hepatitis C-vírus nemi aktus során terjed. Olasz kutatók nemrégiben azt jelentették, hogy az ilyen fertőzés ritkán történik fertőzött partnerről egészségesre heteroszexuális és monogám párok esetében.


A kutatók 10 éven át figyeltek meg 776 párt, ahol az egyik partner fertőzött volt, és nem találtak bizonyítékot arra, hogy a vírus átterjedt a másikra is, noha még kondomot sem használtak. A kutatók megállapítják, hogy a hepatitis C-vírus nemi úton való terjedésének kockázata heteroszexuális, monogám pártoknál igen alacsony, szinte a nullával egyenlő. American Journal of Gastroenterology, Vol. 99, May 2004, pp. 855-59.

2011. máj. 14. 10:25
Köszönöm Mindenkinek, hétfőn jövök az uh eredménnyel...
2011. máj. 14. 10:17

Hali!

Tesónak volt egy barátnője, akinek volt ilyen betegsége és meggyógyult!:) /remélem végleg, szóval több kontrollon vírusmentesnek találtatott/

Elég durva gyógyszeres kezelése volt, de megérte.


Egyébként ezt találtam itt: [link]


"Hogyan lehet kezelni?


A hepatitis C vírus okozta idült májgyulladás azonban nemcsak, hogy kezelhető, de gyógyítható betegség, ellentétben a közhiedelemmel, a széles körben terjesztett tévhitekkel, amelyek szerint gyógyíthatatlan, halálos betegség. Tény, hogy a fel nem ismert vagy kezeletlen betegség szövődményeinek köszönhetően valóban akár halálos is lehet. Az idejében felismert fertőzés esetén azonban a betegség korai stádiumában elkezdett kezeléssel teljes gyógyulás érhető el: a kórokozó elpusztítható, a beteg végleg vírusmentessé válik, és a májbetegsége is – értelemszerűen – megszűnik. Mivel a betegség sok évig tünetmentesen zajlik, csak célzott vizsgálatokkal deríthető fel, ezért van a szűrővizsgálatnak nagy jelentősége.


Amikor viszont már megjelennek a tünetek (eltelhet akár 50 év is) – sárgaság, vizenyősödés, zavartság – akkor általában a máj már annyira rossz állapotban van, hogy csak az átültetés segíthet. Az új májból ugyanis ki lehet irtani a kórokozót."


Szóval jobbulást, teljes gyógyulást kívánok!

10. Papp Szilvia (válaszként erre: 9. - Maffincs)
2011. máj. 14. 08:33

sztem ha eltelt 50év, és nincs jele, akkor nem kell félnie, legalábbis biztos nem pár hét lesz a lefolyása...


tényleg az a legjobb ha uh-n látják hogy mennyire károsodott a mája!


ezek szerint egy sima labornál vette észre a dokija hogy nem stimmel valami?:S


közben behisztizett a lányom mennem kell:(( azért ha gondolod elolvasom majd hogy mi volt a hétfői uh-n...

2011. máj. 14. 08:27

uff, most kész vagyok..:((((((

anyu nagyon fél..de az egész család is..

attól félünk, hogy ha gyerekkorában kapta el, akkor most így 50 év elteltével mi várható???


A másik, hogy az orvos azt mondta neki, 2-3milliós virus számnál hatásos a kezelés, viszont neki 8 millió volt, ezért ez azt jelenti, hogy hordozó és nincsenek tünetei...

nem tudom mi lesz, nagyon bízom benne, hogy a mája rendben van..

2011. máj. 14. 08:14

ja, amúgy a legjobb hogy új házirovosnál derült ki amikor kért egy teljes laort, és megnézték már a 1993as laboron is írtó magas volt anyu májszintje vagy mi, és már akkor utána kellett volna néznie a dokijának hogy miért...


még jó hogy most új lakhely miatt váltott dokit...

2011. máj. 14. 08:12

Szia!

Keresztapám ebben szenved a kórház hibájából.Műtötték és utána fertőzött vért kapott.10 éve már tuti gyógyszereket szed.1 éve romlott kicsit az állapota,így 1 évig folyamatosan injekciókúrára kellett járnia.Most jobban van szerencsére.Valaki írta lentebb,hogy szexuális úton is terjed,ez így van,szóval védekezni kell.Felgyógyulni nem lehet,mert nem gyógyítható,csak kezelhető.Párom szeptemberben került kórházba és szerencsére neki hepatitis B volt,amit fertőzött ételből kapott el és akkor mondták neki,hogy nagy szerencséje van,mert az A,B gyógyítható,de a C nem.

2011. máj. 14. 08:11

a máj uh az jó, azzal pontosan látják hol tart a betegség:)


ne ijedjen meg és ne aggódjon...én mindig azt mondom a rák rosszabb!


tudom hogy ez is halálos, hisz nem lehet gyógyítani csak húzni a dolgot, de a végén azt mondják nincs akkora szenvedés...


bocsi hogy így írom, de én anyámmal nem vagyok túl jóban, vagyis nem vagyok oda érte, ezért lehet hidegebben hangzik amit írok:S


az hogy ázsiában volt azzal nincs gond, ezt csak vér útján lehet elkapni, vagyis 1991 előtt ha kapott vérátömlesztést, műtötték(koszos eszközök, ismerős így kapta el), akkor van esély rá, illetve minimális százalékban szexuális úton...


sajnos régen nem figyeltek ezekre oda:((( egyre több embernél derül ki, mert most jönnek a tünetek sorban elő:(((


szvl ne ijedjen meg azért! várja meg az uh-t akkor már biztos hogy hol tart a dolog és akkor látja pl hogy még nagyon jó a mája és még dédunokája is lehet:)))


mondom, a máj adja fel a küzdelmet majd, és kevesebb a szenvedés:(


remélem nem voltam túl rideg:S bocsánat ha igen!

2011. máj. 14. 08:04

anyu nem vállalja a kezelést a mellékhatások miatt...

pár hónapja állapították meg nála, és a nagyon magas vírusszám miatt, valószínűleg nem is lenne hatásos nála a gyógyszer az orvosok szerint...hétfőn kell Pécsre mennie máj-ultrahangra..majd akkor kiderül..

de nem tudjuk, hogy mikor került a vírus a szervezetébe..:(( Amikor csecsemő volt, kapott 2x vérátömlesztést, de ennek már 50! éve...azóta többször volt ázsiai országokban nyaralni...

2011. máj. 14. 08:00

anyukádnak mikor állapították meg? mikor kaphatta el?


nekünk most a családot kell átvizsgálni, vagyis engem mert én az után születtem hogy elkapta a vérátömlesztésnél tesóm szültésénél, na meg aput mert van esély arra hogy szexuális úton terjedjen...


szvl pl párkapcsolatában erre figyelni kell és védekezni....

2011. máj. 14. 07:59

amúgy ha szépen szedi a gyógyszert, akkor elég sok esélye van...ugye a májat teszi tönkre, szvl látja az ember mikor romlik az állapota...

mármint érted mire gondolok...míg a máj egész jól mükszik addig nincs baj, sőt! ugye a máj romlásánál sárgul az ember szvl még látható jele is van nagyjából...


anyu mesélte hogy ahova jár a kórházba a hepatológiára, ott mindenki ebben szenved, és sokan ismerik egymást hisz évek/évtizedek óta járnak oda 3 havonta a gyógyszerért...beszélik hogy épp ki hogy van, kinek milyen a lelete stb...és mondta hogy látszik ám hogy ki az aki épül le:S

2011. máj. 14. 07:56

szia,én anyámnak is ez van...kb fél éve jöttek rá...

kap kezelést...


ismerősünk anyukája 30 évig élt vele, majd ez vitte el 63évesen:(

állítólag kb 30év az élettartam ebben a betegségben, ezt mondta a doki az ismerős anyukájának...hát neki pont annyi volt:(

2011. máj. 14. 07:39
Anyukám szenved ebben a betegségben...Nemrég állapították meg nála és szeretném tudni, hogy mennyi esélye van ebből felgyógyulni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook