Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy lehet gyorsan elaludni? fórum

Hogy lehet gyorsan elaludni? (tudásbázis kérdés)


1 2
20. t.Ili
2011. máj. 13. 15:35

Ha megteheted,akkor lefekvés előtt ne fürödj le,mert frissíthet!

Végy a kezedbe egy dög unalmas könyvet,ami nagyon apró betűs!:)

Még jobb,ha félhomály van,és a könyvet egy sötét napszemüvegben olvasod:)

2011. máj. 13. 15:32
Ha nem tudok elaludni, meleg mézestejet iszok, vagy egy bögre meleg kakaót, attól mindig lezsibbad az agyam, és hamar elalszok. Ha még kicsit ideges is vagyok, azért nem tudok elaludni, akkor egy fél literes palackot megtöltök forró vízzel (nem kell forralni, elég a csapból a legmelegebb) jól rácsavarom a kupakot, és oldalra fekszek a hasamhoz szorítom, attól meg is nyugszok, és el is alszok hamar. :)
2011. máj. 13. 15:30
Nekem még az jutott eszembe (ha kiskorod óta vannak ezzel problémáid), h vannak alvás központok vagy mik (nem tudom a pontos megnevezést), de ott orvosok vizsgálnak, az alvásodat nézik és remélhetőleg tudnak segíteni. Ha ilyen régóta tart, én a helyedbe utánajárnék egy ilyennek.
17. Tandi25 (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2011. máj. 13. 15:27

A számolás nekem se jött be, mert arra koncentráltam és még annyira se tudtam elaludni... :) Az olvasás általában elálmosított. Viszont pld. lefekvés előtt egy jó meleg fürdő nálam egyenlő azzal, h felébredek... :)

Esetleg citromfű teát próbáltad? Nyugtató hatású, ellazít.

16. ac808a6b30 (válaszként erre: 15. - Ac808a6b30)
2011. máj. 13. 15:25

Ja, 6 hét kellett, míg ez beállt. Az elején is gyorsan eladludtam, csak hajnal 4-5 között felébredtem, mert kialudtam magam, osontam még hétvégén is hajnalban, de nem voltam fáradt még este 9-kor is pörögtem volna.

Majd letettem a fejem, és a többire nem emlékszem.

2011. máj. 13. 15:21
Én vettem egy eredeti (!) hologramos karkötőt, azóta nem forgolódom 3-4 órát elalvás előtt, mint akit fejbevágtak úgy alszom.
14. lonix (válaszként erre: 1. - MelisUK)
2011. máj. 13. 15:21
Elalvas elott egy oraval mar ne nez tv.Ott ahol alszol legyen bent friss levego.Vagy kepzelj el egy iskolai tablat magad elott.Bal kezedben szivacs a tabla letorlesehez,jobb kezedben feher kreta.Rajzolsz egy kort es beleirod:100.Bal kezedben levo szivaccsal szĂŠp lassan kitorlod a szamot.A kor megmarad.Ujbol fogod a kretat es beleirod:99.Ujbol letorlod.Igy irod szep lassan visszafele a szamokat.Agykontroll tanfolyamon igy tanultuk.De nem kell ehhez agykontrollosnak lenned,hogy megtud csinalni.Csak el kell kĂŠpzelned,persze csukott szemmel.Sok sikert hozza es konnyu elalvast.
13. kevian (válaszként erre: 1. - MelisUK)
2011. máj. 13. 15:17
Én is nehezen aludtam el. Elkezdtem figyelni rá, hogy nyugodtan vegyem a levegőt. A férjem már aludt mellettem, rákapcsoltam az ő tempójára. Azóta, kb fél éve ez nekem bejött.
12. c33bd8536b (válaszként erre: 1. - MelisUK)
2011. máj. 13. 15:14
Csak akkor fekszen le, ha már nagyon álmos vagyok. Ez nálam hajnali egy és két óra között szokott bekövetkezni.:)
2011. máj. 13. 15:05

próbáltad már azt hogy csukott szemmel fekszel és elképzeled ahogy lassan lehúz valami? nekem ált ez segít, de ha ideges vagyok akkor mind1...

Vannak nyugtató aromás cuccok is.. levendula pl nagyon jó

2011. máj. 13. 15:04

hát úgy, hogy nagyon gyorsan bele kell ugrani az ágyba és: wmmmmwmmmmmmmmmmmmm... (motor gyorsulás)


egyebet nemtók elmondani.. :)

2011. máj. 13. 15:04
Most sajnos el kell mennem, de visszajövök majd, addig is várom a hozzászólásokat, ha vannak ötleteitek. Igazság szerint már kisbaba korom óta rossz elalvó vagyok, de ma valahogy felcsillant bennem a remény, hogy hátha valahogy mégis lehetne ezen változtatni.
2011. máj. 13. 15:02

az ilyen számolós

még mélyebbre minden számnál


arra figyelj, hogy elképzeld

2011. máj. 13. 15:01
van valami agykontrollos cucc, szerintem ha keresed, hamar megtalálod
6. MelisUK (válaszként erre: 3. - F303be5590)
2011. máj. 13. 15:00

A koncentrációs dolgok nekem nem jönnek be, ha elkezdek visszaszámolni, akkor simán elszámolok nulláig és kezdhetem előről, már próbáltam.

Vannak, akik az olvasásra esküsznek, nekem ez úgyszintén koncentrációs dolog, számomra lehetetlen közben elaludni.

2011. máj. 13. 15:00

csak akkor szoktam számolni, ha nem tudok elaludni


komolyan

2011. máj. 13. 14:59

Olyan emberek válaszait várom főleg, akik rossz alvók, mint én, azaz lefekvést követően minimum egy óráig nem tudnak elaludni és csak forgolódnak az ágyban.

Vannak emberek akik 1-2 percen belül alszanak, nagyon szerencsések. Én már annak is örülnék, ha negyed óra alatt el tudnék valahogy aludni.

Van, hogy hazaérek a munkából, letusolok és van max 4 és fél órám aludni, másnap pedig pl 11 órát dolgoznom kell, mint előtte is és a kemény 4 és félből jó, ha három óra alvás összejön, mert ilyenkor még az is bosszant, hogy alig van idő a pihenésre, szóval még nehezebben alszom el. Van valamilyen praktikátok?

2011. máj. 13. 14:58

100

99

98

97

majdnem alszol

96

szétszaladnak


:D

2011. máj. 13. 14:58
birkaszámolás közben
2011. máj. 13. 14:56
Hogy lehet gyorsan elaludni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook