Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Építészmérnökök, statikusok segítsetek! fórum

Építészmérnökök, statikusok segítsetek! (beszélgetős fórum)


2015. nov. 19. 19:08

Sziasztok!

Kérném szépen, ha valaki tud válaszoljon a kérdésemre. Köszönöm szépen!! :)


1964-es építésű tégla, 2. emeleti lakótelepi lakásunk 20m2 -es szobájának térelválasztásához szeretném a véleményeteket kérni.

Gondot okozhat-e egy masszív szekrénysor a szoba közepén? A szekrénysor 3 elemből áll, össz súlya kb. 400kg. 288cmx 50 cm az alapja, és 2 m magas.

2011. máj. 30. 10:40
Köszönöm a segítséget. Majd megpróbáljuk úgy csinálni, ahogy írtad. De pár hetet még csúszik a dolog. Volt amit nem értettem abban amit írtál, de aztán rájöttem.
2011. máj. 18. 20:12

Tettem fel egy képet én is. Megpróbáltam lerajzolni az elmondásod alapján, hogy pontosan mekkora is lehet ez a lejáró rész. A zöld pontvonalnál felvettem egy metszetet, és oldalra mellérajzoltam. A metszeten látszik a szobai padlóvonal, és két méterrel lentebb a pince padlóvonala. Feltételeztem, hogy le van azért valamennyire alapozva a pincelejáró fala, körülbelül 30 cm-re. Ha abból a szabályból indulunk ki, hogy a környező alapok nem lehetnek magasabban a legmélyebb alap aljától húzott 30 fokos egyenesen (a lila szaggatott vonalon fentebb), akkor a végfal alapja minimum 1,40 mélyen van a szoba padlótól.

Úgy lehetne az egész aláalapozást megoldani, hogy a végfalat kívülről, a ház sarkától számított 1..1,5 méteres sávban ki kell ásni, teljesen, le egészen a tervezett pince padlóvonaláig, és még mélyebbre kb. 40 cm-rel. Ezt a mélységet kellene kifalazni, kibetonozni, úgy, hogy közben az áthidalót is beteszitek. Ezután ezt a falszakasz melletti földet vissza kell tölteni, és a mellette lévő szakaszon is kiásni, felfalazni. Ezzel a végfal kész is.

Most jöhet a szobában lévő, a pincelejáró és a végfal közötti kb. 1,5 méteres szakasz. Ezt egyben kiáshatjátok, a szükséges mélységig. Ha a szabályt (a 30 fokosat) betartották az építésnél, a lejáró mellett, hosszfőfalnak jelölt fal sem lehet nagyon magasan, valószínűleg lépcsőzetesen, de nagyjából követi a szaggatott vonalat felfelé. Ezen a szakaszon alá kell pótolni ugyanúgy a falnak, mint a végfalnál.

Ha kész a két főfal, a lejáró "alagút" szoba felőli falát is ki lehet már alakítani.

2011. máj. 18. 07:42

Megírtam a képeket.

Azt még nem írtam, hogy a pincének csak a lejárata van a gyerekszobában, maga a pince a nappali alatt van.


A tegnapihoz amit írtál. Kiássuk az 1 m szakaszt, teljeses szélességben? Mát minr most kb 1 m széles a lejárat, akkor kiássuk, felfalazzunk mind a két oldalát, majd visszatemetjuk a 2 m mély gödröt? Miért kell visszatemetni? Hisz ott már stabil, vagy nem? Mert ha ki kell ásni és visszatemetni, aztán megint kiásni, az elég nagy meló. De gondolom ennek si megvan az oka.

A szoba ügy nem túl széles, most a lejárat kb 120 m lóg bele a szobába, de ügye a lejárat ferde és a föld is úgy van kiszedve onnan, szóval ásunk 1 m-t, majd kihagyuk 1 m-t, akkor a következő már a végfal alatti rész.



A végfalnál, mit csináljuk előbb? Kiásni kicsit, áthidalot önteni, aztán ha már megkötött, akkor alá ásni és az alatt is felfalani? Mert ha ott előbb falazun, akkor az annyira nem jó, mivel ott a fal alatt nincs beton alap.


Túl nagy meló ez..Hiába mondom a páromnak, hogy inkább csak fedjuk le és ne foglalkozzunk vele. Nem egyszerű feladat, rizikos, nehogy elrontsunk valamit és leomoljon a ház, illetve innen azért rendeteg sitt ki fog jönni.... De sajan nem hatnak az érveim.

2011. máj. 17. 20:49
Töltöttem fel képet, holnap megírom, mi micsoda pontosan.
7. 33b22c162d (válaszként erre: 6. - Nefertiti.)
2011. máj. 16. 18:10

A szoba fala melletti földet semmiképpen nem szabad kiásni.Ezt szabályosan úgy lehetne megcsinálni, hogy szakaszosan, tehát mondjuk 1 m-es hosszon kiássuk mellette a földet, egészen olyan mélyre, amilyen mélyen a közlekedő(folyosó) lenne és még aláásunk min.40 cm-t, aztán vagy betonnal vagy kisméretű téglafalazattal aláfalazunk a falnak. Ha kész van betemetjük a gödröt,és jöhet a következő 1 m-es szakasz hasonló technológiával. Ne az egymás melletti 1m-es szakaszokat ássátok ki, hanem sakktáblaszerűen, tehát egy kimarad a következővel folytassátok, és ha végére értek a falnak,akkor lehet a közötte lévő szakaszokat is egyesével kiásni.


Az áthidalás a folyosó kijáratánál jó ötlet, de mellette mindenképpen le kell ásni a megfelelő mélységig a végfal alatt is, és azt is fel kell falazni vagy betonozni, különben a ház vége ott leomlik.


Fénykép...:-)

2011. máj. 16. 12:41
Még valami, a külső falról nem készült kép, mivel 2 éve szigetelve lett, szóval semmi nem látszik rajta. Ügye itt nincs beton alap, ha jól emlékszem 3 tégla van a föld alatt, vagy nagy kövek, hol, mi....Gondoltunk arra, hogy ahol majd kimegy a ház alatt a folyosó ott kiszedjük a földet, pl 50 cm mélyen és bevasaljuk a fal alját, mintha áthidalot raknánk. Tudod, hogy ne ássuk ki a ház alol a földet erősítés nélkül. De én igazából attól tartók, hogy a szoba fala mellet végig ássuk a földet, akkor azt ott mi tartja meg? Mert az egy dolog, hogy tényleg elég sziklás rész, de mi van, ha ott pont nincs és leomlik? Vagy ez nem így működik?
2011. máj. 16. 09:32
Képek elkészültek, csak feltenni nem sikerült, este felteszem őket. A többi adat amit írtam az jó.
2011. máj. 13. 14:39
Jó,akkor várom a képeket.
2011. máj. 13. 14:32
Próbálok majd feltenni képet a hétvégén. A ház folyton épült, mindig hozzáépítettek, de ez a rész kb 20 éves lehet. Maga a ház tágla, itt ügye az alap is(a ház többi részénél betonalap), a födém itt betongerenda, a ház többi része felett fagerenda és stukator. A pince kb 1,8-2 m mély.
2011. máj. 13. 14:28

Akkor ha jól értem,a ház többi része alatt van a pince. És a lejárót ha kiviszitek a házon kívül,akkor egy "alagútként" kellene átmenni a leendő gyerekszoba alatt.

Ahhoz hogy tudjunk segíteni, tudni kellene egy pár dogot a házról:mikori építésű, miből van a ház fala, födéme, és az alapozás kb.milyen mélyen található?


Ha tudsz tegyél fel pár fényképet a jelenlegi lejáróról, és a ház külső faláról, azon a szakaszon ahol a leendő lejárat lenne.

2011. máj. 13. 14:21

A problémám a következő lenne. A jövőbeli gyerekszobánkból lehet jelenleg lejutni a pincébe. Szeretnénk a lejáratot a házon kívűlre kivinni. De ehhez végig kellene ásni kb a faltól 50 cm távolságra a szobát, illetve az egyik fal alatt ügye "átbújni, hogy kijussunk a kertbe. Ezzel csak az a baj, hogy ez egy régi ház, és ezen a részen nincs rendes beton alap a ház alatt, csak tágla. Kérdésem az lenne, hogy ez kivitelezhető-e vagy esélyes, hogy ledől a fal, mivel meglazul mellette a talaj?

Erről egy rajzot találtok az adatlapomon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook