Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meleg napos időben hogyan viszitek a babát sétálni? fórum

Meleg napos időben hogyan viszitek a babát sétálni? (tudásbázis kérdés)


30. MMMaya (válaszként erre: 29. - 83ff5144bd)
2011. máj. 15. 21:55

Mi sem vagyunk egyformák, ők sem. :)

A nap 99%-át vele töltöm, jól ismerem és tudom, hogy bőven elég volt. :)

29. 83ff5144bd (válaszként erre: 28. - MMMaya)
2011. máj. 15. 20:53
hát, sztem az meg azért kevés....
28. MMMaya
2011. máj. 15. 06:57

Póló, rövidnaci és zokni volt tegnap a 9 hónapos fiamon.

Este 7 fele jöttünk be, akkor már ráadtam a hosszú nadrágot.

De volt már, hogy csak egy bodyban vittem ki.

27. 83ff5144bd (válaszként erre: 26. - Bogyó és Babóca)
2011. máj. 15. 05:43
:D
26. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 20. - 83ff5144bd)
2011. máj. 13. 19:01
Miért érzem ismerősnek a helyzetet?? :)))
25. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 24. - 83ff5144bd)
2011. máj. 13. 18:59
Ez igaz a szúnyogok a másik nagy "ellenség" nyáron. Semmi sem tökéletes...Azért előfordul ,hogy nagy melegben is ki kell menni az utcára,de próbáltam és próbálom kerülni az ilyen alkalmakat.Tavaly vettem karra-lábra rakható (állítható méretű) karperecet ami át volt itatva szúnyogriasztóval.Persze büdös volt és nem is sokat használtuk,de mégis jobb volt mintha megettek volna minket.Van is még elrakva belölle 1 db erre a nyárra is.
24. 83ff5144bd (válaszként erre: 19. - Bogyó és Babóca)
2011. máj. 13. 14:02
nagy melegben mi sem megyünk majd ki... tavaly alap nem, hisz akkor született, és a nagy meleget itthon pancsizással, meg legyezgetéssel vészeltük át... ha már később kicsit "hűvösebb" volt, akkor mentünk ki... a baj, csak az,hogy este felé meg jöttek a szúnyogok... :S és hiába volt szúnyogháló a kocsin, beszemtelenkedtek a lábánál..
23. 83ff5144bd (válaszként erre: 21. - Mese habbal)
2011. máj. 13. 13:59

kicsit örülök, hogy nem csak én vagyok ebben a cipőben.. már kezdtem magam rosszul érezni, mert ismerősök gyerekeinek semmi baja nem volt, én lányom meg folyton náthás volt.. :S :)

én elvagyok a változó idővel... ha meleg van lekapom a rucit, ha fázok,akkor vissza.. csak férjen be a kocsiba az is a gyerek cuccai mellé :D

22. 83ff5144bd (válaszként erre: 14. - Indián lány)
2011. máj. 13. 13:56
Inni való mindig van nálunk :) bárhova megyünk, akár mennyi volt előzőleg a cumisüvegbe, séta előtt mindig teletöltöm.. :)
21. mese habbal (válaszként erre: 17. - 83ff5144bd)
2011. máj. 13. 13:56
szerintem ilyen időjárásban nem lehet jól öltöztetni.. az én lányom is megizzad, ha nagyon süt a nap, aztán jön egy szellő, és megfázik... nem lehet mit csinálni, nem tudod másodpercenként öltöztetni vetkőztetni ahogy jönnek-mennek a felhők... mi ősszel voltunk ebben a korban kb, és mindig nátha lett a vége ugyanemiatt.. most hogy már rohangál, és nem a babakocsiban ül, jobb a helyzet... de így sem lehet tökéletesen csinálni... én is sokszor megizzadok, aztán az árnyékban meg megfagyok... ez van...
20. 83ff5144bd (válaszként erre: 19. - Bogyó és Babóca)
2011. máj. 13. 13:55

:D nekünk van,hogy tele van a babakocsi alja, és csak az időjárás miatt... van benne esővédő,lábzsák, takaró, plusz pulcsi, másik sapi... és ha olyanra fordul az idő, gyors előkapom...

múltkor pl. verőfényes napsütésben, kb. 28 fokban indultunk sétálni.. úton hazafelé 1x csak elborult, és jött egy csúnya szél vihar..(akkor pont esővédő nem volt nálunk,azóta mindig bent van) gyorsan lábzsák fel, takaró a gyerkőcre, és uzsgyi haza... a szél hordta a port még így is a kocsiba(ezért kellett volna az esővédő..) de az eső részét már szerencsére megúsztuk...

2011. máj. 13. 13:44
Szerintem ez nagyon nehéz kérdés és mindenkinek gondot okoz(ot).Én mindig rétegesen próbálom öltöztetni a lányom és van nálam másik változat is az esetleges rossz döntések kijavítására.Babakocsiba van olyan amelyik szellőző nyílással rendelkezik.A mienk nem ilyen volt ,de a fejnél én akkor is felhajtottam inkább napvédő egy részét ahol be tudott menni a levegő és így nem volt zárt sem.izzadni így is izzadt kánikulába,szerintem ez kivédhetetlen,ha nem akarsz otthon ülni.Bár mi 10 és du(sokszor)fél 6 között nem voltunk semerre 30 valahány fokban.A kalap pedig szerintem fontos a kocsin kívül,vagy mikor kivédhetetlen a napsütés.
18. 83ff5144bd (válaszként erre: 16. - Mese habbal)
2011. máj. 13. 13:44
akkor jó :)
17. 83ff5144bd (válaszként erre: 15. - Mese habbal)
2011. máj. 13. 13:43

elég régóta sportbabakocsink van... :)

általában amikor az ernyőt használom, akkor a napvédőt nem, és fordítva... épp hogy ne álljon a levegő...

amúgy az én kislányom izzadós, ezért is vagyok bajban.. mert túl öltöztetni sem akarom, de azt sem,hogy ha megfújja hirtelen a szél,akkor meg attól fázzon meg...

sajna gyakran meg volt fázva télen...lehet épp a túl öltöztetés miatt... most hogy lazábban öltöztetem, semmi baja...

16. mese habbal (válaszként erre: 6. - 83ff5144bd)
2011. máj. 13. 13:39
szerintem ez teljesen jó öltözet...
15. mese habbal (válaszként erre: 11. - 83ff5144bd)
2011. máj. 13. 13:37
de 11 hónaposan gondolom már nem mózesben fekszik akkor sem ha alszik :) akkor szerintem azért nem olyan zárt a kocsi, jár ott a levegő... napfénytető az jó, persze az is van többféle, ami zártabb vagy nyitottabb.. de egy ernyő alatt is jár a levegő, nem teljesen csukódik rá, ha már sportkocsiban van...
2011. máj. 13. 13:37
A forró,nyári napokon délidőben nem nagyon mozdulunk ki.Ilyen szép tavaszi vagy kora nyári időben viszont sokat kint vagyunk.Viszünk magunkkal folyadékot,ez szerintem nagyon fontos(fontosabb mint a rágcsa).Egy kis nyári sapi jó ha van a gyerkőc fején.A kilátszó bőrt naptejjel bekenem (min. 30-assal),és szellős ruhát adok a leányzóra.Pl. rövid ujjú body,vékony naci,vagy nyári ruhácska.A lábán vékony bokazokni és szandál van.
2011. máj. 13. 13:35

5 hónapost tegnap úgy vittem, hogy ujjatlan body volt rajta, egy vékony ingecske, harisnya és kisruha. Egy pici zoknit is adtam rá, hátha elmegy a nap.

Ja, meg kendő a fejére.

Táskában vittem egy kistakarót.

Én is mindig gondban vagyok, hogy mit adjak rá.

12. mese habbal (válaszként erre: 5. - Ac808a6b30)
2011. máj. 13. 13:35

azért mindenki másképp fázós... nálunk a lakásban 24 fok van legtöbbször, de sokszor itt is fázom, és a gyerek is tök hideg, ha nincs rajta pulcsi...

most pl ebben a változó időben adok rá kint is egy pulcsit, kivéve ha tényleg a napon játszik mondjuk a homokozóban, akkor body és póló... meg egy nadrág, kiscipő zoknival... a nyári sapit csak, ha nagyon tűz a nap, amúgy most semmit a fejére...

11. 83ff5144bd (válaszként erre: 9. - Mese habbal)
2011. máj. 13. 13:35
mikor milyen kedve van és mennyire fáradt, de általában ül séták alatt és nézelődik... ha fáradt vagy alszik, akkor persze fekszik..
10. 83ff5144bd (válaszként erre: 7. - Ac808a6b30)
2011. máj. 13. 13:33
őőőő... a babakocsinak a tetejére gondolok..csak most nem jut eszembe a neve...szélvédőt meg nem akartam írni :D meg az ernyőnek sem ernyő... hanem... passz :D
9. mese habbal (válaszként erre: 4. - 83ff5144bd)
2011. máj. 13. 13:33
hát igen, az biztos, hogy ha beáll oda a fülledt levegő az nem jó.. én anno egy kis textilpelust csipeszeltem fölé, hogy árnyékoljon, de az átengedi szerintem a levegőt, jobban, mint egy ernyő... amúgy meg a karimás sapi, ami árnyékolja valamennyire az arcát, vékony szellős anyagból, az is megteszi... de nem mindegy mekkora baba, ha csak fekszik a kocsiban, akkor toljad az árnyékban és kész :P
2011. máj. 13. 13:32

hát... nálunk mindig van egy kevés szél...

amúgy általában cipzáras pulcsi van rajta, és az is széthúzva.. ha kell, akkor húzom össze..

7. ac808a6b30 (válaszként erre: 4. - 83ff5144bd)
2011. máj. 13. 13:32
A védő szerintem sem kell, amennyiben az a védő, amivel a testét takarjuk le.
2011. máj. 13. 13:31

11 hónapos, általában úgy megyünk sétálni, hogy rövid ujjú body,nagyon vékony pulcsi, kisnadrág, kis cipő van rajta... ha süt a nap, akkor vagy a nyári sapit adom rá, vagy az ernyőt húzom fel...

rosszul teszem? :S

2011. máj. 13. 13:29

Sokszor látom, túlöltöztetik a gyerekeket nagyon.

A szeles idő persze más.

2011. máj. 13. 13:29

Ezt azért kérdezem, mert én mindig figyelek, hogy vékonyan öltöztessem, de mégis fedve legyen a kis teste a naptól... ernyő van a kocsin(vagy felhúzom, vagy nem), nyári sapit is adok rá, ha úgy van...

múltkor viszont 1 gyerekorvos azt mondta,az rossz a babának, ha beszorul a kocsiba a meleg az ernyő és a védő miatt...

na most akkor a melegtől védjem, vagy a naptól? mert van,hogy a 2 egyszerre nem megoldható...sztem..

2011. máj. 13. 13:28

Ha min 23°C van, nem kell beöltöztetni szegényt, persze ez attól is függ, mekkora baba, de gondoljunk arra, hogy ez már szobahőmérséklet.

A még 6 hó alattiaknak kánikulában elég a kis body és a takaró és a vékony napozósapi.

2. Pen80 (válaszként erre: 1. - 83ff5144bd)
2011. máj. 13. 13:28
Beültetem a babakocsiba és megyünk :) Konkrétan mire gondolsz?
2011. máj. 13. 13:26
Meleg napos időben hogyan viszitek a babát sétálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook