Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi alapján válasszak cumisüveget? fórum

Mi alapján válasszak cumisüveget? (tudásbázis kérdés)


25. lola81
2010. aug. 21. 17:04

Ha még olvassa valaki... Nekünk a Tommee Tippee jött be az tényleg mellbimbó formájú, sőt még az alakja is gömbölyded kicsit. BPA mentes, szélesnyakú és sok minden kapható hozzá (bár mi csak az üveget használjuk).

Az Avent-tel nekünk visszajött a fele kaja.

24. kingi7
2010. jan. 4. 20:49
Hát, ha cumisüveg, csakis a MAM! Nem volt hasfájós a lányom a szelepes aljú cumisüveggel, olcsóbb és BPA mentes!
23. csbobo
2009. jan. 7. 09:58

Én is az Aventesnél maradtam, mert 6 hós kora után nem volt elég a tej ( csak egy ciciből tudtam szoptatni és abban nem termelődött olyan gyorsan újra, így még 5-6 hónaposan is 10-12szer szopiztunk). De nem akartam hogy leszokjon a ciciről,(főleg hogy 7-8 hós koráig alig lehetett mást beleimádkozni anyatejen kívül).

Aventnek a felicitás- csomagban lévő cumisüvege és cumija vált be csak és kizárólag.

Azon kívül mindegyik cumiból ömlött neki a tej a nyakába, nyilván a cicizésnél megszokta hogy erősen kell szívni.

Azt hiszem 1-es és teás!! cumi, szóval tényleg nagyon pici a lyuk rajta.

Jó az Avent az előbb leírtak miatt (széles száj, meg el tudod vinni magaddal, mert a kupak jól lezárja a cumi végét is nem folyik orrán száján)

De nekem csomószor előfordult, hogy hiába tekertem rá a cumis végét az üvegnek, folyt oldalt.

Ja és nekünk még 1 évesen is fuldoklott attól a cumi fajtától aminek 3 állása van elméletileg különböző lyukmérettel. Hatalmas volt a legkisebb lyuk is.

A másik problémám hogy a fogorvos azt mondta,hogy későbbiekre inkább ezt a félbevágott fejű fogszabályzós cumit használjuk, mert attól nem deformálódik a fogsor annyira.

Viszont annak meg hiába van kupakja az életbe nem zárja le rendesen, folyik orrán száján ha viszem magunkkal valahová.

Mikrós sterilizálás ügyben is egyetértek, én mindig is ótzkodtam a sterilizáló folyadéktól. A kifőzés meg nagyon macerás és tiszta vízkő lett minden hiába tettem bele ecetet, vagy citromot vagy akármit amit javasoltak.

22. direne
2008. márc. 7. 23:04

Nekem fontos volt az is, hogy széles szájú legyen, mert aztán kis gyűrűnyi átmérőjű üvegbe bármit tölteni kész művészet!

Mi Aventet használunk.

21. LoLiNa
2007. okt. 12. 07:33
én nem válogattam, a cumi forma (mellbimbóra hasonlítson) és a luk mérete dömtött.
20. 3799e1fce4 (válaszként erre: 18. - Lindike)
2007. okt. 12. 07:17

Szia!

Nyilván való hogy nem a tápra fogunk törekedni hanem a szopira, nekem is ez a célom. Azonban sosem lehet előre tudni, hogy milyen lesz a baba, mennyi lesz a tejcsi, hogy mennek majd a dolgok. A játékcumi is kérdéses, nálunk pl. nővéremnek muszáj volt adni, én meg az első percben megtaláltam az ujjam és az mindig kéznél volt. ;)

Szóval ezek előre nem látható körülmények.

Azért köszi a hsz-t neked is!


Szép napot!

Sziasztok!

19. 3799e1fce4 (válaszként erre: 16. - E3fbbc47f9)
2007. okt. 12. 07:15

Köszi a hsz-t!

A mikrós sterilizálással nincs gondom, csak a kaját, tápszert, akármit nem akarom abban melegíteni, inkább vízbe állítva. (káros sugarak a kaját ne károsítsák. a kórokozókat nyugodtan tüntessék el)

A többi tapasztalatod, tanácsod hasznos és köszönöm hogy megosztottad velem!

2007. okt. 11. 17:45
az én tapasztalatom szerint a cumi,cumisüveg elkerülhető.tévedés azt hinni,hogy ebből is csak a drága jó.vegyél egyet 200 ml-est,füleset biztonsági tartaléknak.arra törekedj,hogy szoptass,bármikor ,bárhol.az én 2,5 éves fiam 6 hónapig még vizet sem ivott pótlásként.utána pedig gyorsan megtanult pohárból inni.persze akkor megvettük az a...t üveget,feleslegesen.A kislányom 8 hónapos,az elv hasonló.a játszócumit mindkettő kilökdöste,nincs nekik.
17. Mocori (válaszként erre: 16. - E3fbbc47f9)
2007. okt. 11. 17:24

Olyan bodyról nem is hallottam. Az jó lehet!

Látom, kicsi a babád, nagyon aranyos!

2007. okt. 11. 14:12

Sziasztok!


Mint sokan mások,mi is az Aventos dolgokat használjuk.Praktikus,cserélhetö,bövíthetö,igény szerint.

Èn mikrós sterilizátort használok,szerintem nem lesz nagyobb káros sugárzása,mint ha rajta marad a sterilizáló folyadék egy része, vagy ha elmosogatod a dolgokat,akkor a mosogatószer is rajta maradhat.Amúgy a sima forralj fel vizet és abban dologgal az a baj,hogy nekem egy percem sincs fölösleges,így a mikrósba csak elmosogatom a cuccokat,bedobom a dobozkába, aláöntök egy kis vizet és pár perc alatt kész a müvelet, s nem kell felügyelned,ha otthagyod,mert sír a kicsid, s nem tudsz a tüzhely mellett állni,hogy figyeld..akkor sincs gond, ha letelik az idö,akkor leáll a gép..ennyi:)

Nekem nagyon bejött,idökímélö:)De persze mindenkinek más a jó:)

jah..és ha babavizet öntök a sterlilizáló dobozkába,akkor még vízkövesedés sincs:)Alig kell bele folyadék,így nem pazarlás a babavizet erre is használni...pár ml kell csak..kb 30-40:)

Meg úgyis csak az elsö idökben megy ez a roppant nagy sterilezés..nekem megéri:)

Aztán a mellszívóm is Aventes,isteni..elöbb vettünk egy másfajtát,de azzal az ínhüvelygyulladás tutira garantált lett volna,csak 1x tudtam használni,az is iszonyat nehéz volt.

Cumifej:nekünk annyira mohón eszik a drágánk,hogy muszáj volt a legkisebb lyukút venni,speciálisat..ez az 1-es,de még ezzel is ezerrel szív,pedig kifejezetten hasfájós babáknak való ez a fajta cumifej.

Van üvegmelegítönk is,aranyat ér,föleg éjjel!Mi csak a vizet tartjuk benne melegen, mindig frissen csinálom a tápszert,de meg kell mondjam hajnal 3-kor jól jön,ha már elöre megfelelö hömérsékletü a víz.

apropó víz:elsönek sima csapvizet forrralgattam,de aztán,mikor megláttam,hogy a cumisüvegben(kizárólag erre a célra használtam 2 üveg cumisüveget)mennyi vízkö rakódott le pár forralás után,majd szívbajt kaptam, s úgy döntöttem, hogy az elsö idökben,amíg ennyire hasfájós a babám, babavizet használok(Humanásat).

Ezt forralni sem kell..szuper.

Praktikusnak találtam és nagyon sokat használom a dm-ben kapható kis törlölapocskákat.Téglalap alakú és nem nagyon picike,de nem is hatalmas,kellemesen puha.A tejet felfogni,mikor a nyakára csurog..vagy popsit törölgetni,amikor nem akarod a nedves törlökendöt használni,vagy arcot törölni vele,nedvesen..vagy amikor csak lemosni akarod a babádat ,de nem fürdeted(valami kiborult,vagy összemaszatlotad a kicsikét), én a mellemet is ezzel szoktam letörölni ,mikor kiveszem a cicit a szájából és csupa nyálas...nekem sokmindenre nagyon bejött.

-én többféle popsikrémet használok,mindig attól teszem függövé,hogy éppen milyen állapotban van a feneke.Van cinkoxidos-kamillás,van aloe verás és van bepanthen.


Jól jönnek a kis kiszerelésü cuccok is,mert ide-oda menni kell, s akkor ne egy 10 kilós babafelszereléssel indulj neki az amúgy sem pillekönnyü baba mellett:)


Nagyon beváltak az olyan bodyk,amiket nem kell áthúzni a fejen,hanem a hasi részen patentos.

Föleg akkor szuper,ha dokihoz mész és gyors akarsz lenni,nem szeretnél küzdeni a baba fejének átszuszakolásával.


Hm..ha eszembe jut valami majd még írom,de hozzáteszem ,hogy ez nekem jó,másnak meg más a jó:))))

15. Mocori
2007. okt. 11. 09:49

Tudni fog belőle enni, nyugodj meg! :)

Mikróba melegítem én is az ételt, bár már mondták nekem, hogy inkább edény+forró víz, mert hogy a mikrónak káros sugárzása van. De ha gyorsan kell csinálni...

2007. okt. 11. 07:41

Köszi lányok mindenkinek!

Végülis vettem egy nagyobb méretű Avent cumisüveget, így már nyugodt vagyok :)

A cumirésszel mondjuk nem vagyok még tisztában hogy melyik milyen, mennyir jön belőle könnyen, v. nehezen a cucc, de végülis ráér... :)


A mikrós melegítés nekem nem szimpi, ezért kérdeztem hogy esetleg ki milyen (más) alternatívát alkalmazott. De megoldjuk. A cél mondjuk a fini, testmeleg anyatej :)))


Köszi, szép napot!

13. Kedveske (válaszként erre: 2. - 3799e1fce4)
2007. okt. 10. 21:38
Cumis üveg melegítés: aventosat lehet mokrózni. ha kellett bedobtam egy két perc és kész.
12. Kedveske (válaszként erre: 2. - 3799e1fce4)
2007. okt. 10. 21:35

Én is Aventosat ajánlom, ha cumisüvegről van szó. Az előbbiekhez még anyyit tennék hozzá, hogy abba nyugodtan adhatod akár a lefejt tejet is, mert nem fog a pici "laszokni" a ciciről. Ha a korának megflelő cumit választasz, akkor elég erősen kell neki szívnia hogy kijöjjön a tejci.


Ami még kelhet? Nekem jól jött egy cumisüveg mosó kefe. Olyat válasz aminek van cumi mosó része is. Én a Dm-be vettem a babylove-ost. Nekem nagyon bevált. Orrszívó is jól jöhet, ne kézit vegyél, mert nem ér semmit. Jól jöhet néhány tetra pelus (textil pelus).


Nem vagyok híve a nagy fertőtlenítésnek, ezért én mindent inkább főztem forráztam. hat hetes koráig a cumisüvegeket jól elmostam és hetente főztem, aztán egy két hónapos koráig csak mosogattam jó alaposan. Igaz a fiam szopik, így nem tudom hogy tápszernél mi a helyzet.

Később sterilizáló tablettát vettem, ezzel szoktam havonta kéthavonta a játékait kifertőtleníteni, majd jó alaposan elmosni.

11. Mocori
2007. okt. 10. 20:54

Aventosat tudom én is ajánlani. Főleg azért is, ha pl. az anyatejet pótolnod kell tápszerrel (reméljük nem..:9 ), akkor az aventos cumi mell formájára van kialakítva. Olyan aventos cumisüveg cumi részét is lehet kapni, amin három vonalka van, az egyesnél kevés jön, kettesnél több, stb. De ezt az elején nem ajánlatos használni.


Sterilizálonál Chicot használtam, higítani kell, le van rá írva, hogyan.

2007. okt. 10. 11:54

Sziasztok!

Én aventeset használtam mindenből,cumi,cumisüveg,sterilizáló. Nagyon jó mert csak beleteszed az üvegeket és a cumit,öt perc a mikroban és már steril is. A cumisüvegeken pedig lehet cserélni a cumikat,késöbb pedig az itatófejeket ahogy nől a baba.A fejéshez is aventesem volt,amit rálehetet csatlakoztatni bármelyik cümisüvegre,és már lehetett is adni neki.Azért jó ez,mert mindegyik paszol egymáshoz,könnyű cserélni.

2007. okt. 10. 11:48
Ok. Köszi!
2007. okt. 10. 11:47
1 literhez vízhez fél dl javasolt,és fél órát áztatod benne.Ez a chicco termékhez javallott,de a kupakja be van jelőlve, h mennyit használj.
7. 3799e1fce4 (válaszként erre: 5. - 7934d1ac97)
2007. okt. 10. 11:43

Hű, köszi, persze hogy segítettél :)

A nyílás nagysága sem jutott volna eszembe... (tápszeres kanál végett)

2007. okt. 10. 11:40

Köszi lányok. Ezek szerint érdemes 2 méretet venni.

És akkor arra lehet figyelni, hogy csepegős -e vagy sem. Aha. Én totál kezdő vagyok a témában, a baba még a pocakomban van, csak hát készülődünk. :)


A sterilizáló folyadékot hogy kell használni a gyakorlatban? Higítva, vagy önmagában???

És a mikróban hogy sterilizál az ember? Rendes mosogatás után beteszem néhány percre a cuccait???

2007. okt. 10. 11:38

Szia!


Én a saját tapasztaltaim alapján tudom elmondani azt hogy én vettem Baby Bruin-osat és Aventossat is. Az aventtal az volt a baj, hogy amikor elment a tejem, (6-hetes korában) akkor a gyerkőc bár érezte a kajcsi illatát, egy egy csepp rá is ment a szájára, de olyan kicsi volt a cumija hogy nem tudott vele mit kezdeni. Úgyhogy vettünk Baby Bruinost ahhoz pedig hatalmas nagy főzelékes cumit. És akkor szépen rájött hogy úgy is lehet enni. Miután már így ment, akkor elkezdtük egyre kissebbre venni a cumit, hogy nehogy a szája a nagy cumitól eldeformálódjon és apárnként hozzá szokott a kissebb cumikhoz is.

Az Aventossat egyébként azért szeretem, mert utazáskor ha ráteszed a kupakot akkor nem folyik ki a tartalma, míg a Baby Bruinosnak a cumi alá kell kis lapocskát tenni, hogy ne folyon ki, és az utcán tök macera szétszedni, aztán összerakni. Míg az Aventosnak csak leveszem a kupakját és kész.

Amúgy az Aventosnak jó széles a szája, és a tápszert könnyebb bele kimérni, nem megy mellé, míg a másiknak pont akkor a szája mint a tápszeres kanálnak és egy csomó elpazarolódik, mert mellé megy.

Én ma már csak Aventosat használok, 260 ml-iset teásnak, a 330 ml-est pedig régen tápszeresnek, ma tejesnek. Bár remélem hamarosan leszokunk majd róla.

Remélem tudtam segíteni!! :O)

2007. okt. 10. 11:37
Én nubyt vettem egy 140ml-et,és egy 210ml-et.Nem is inkább az üveg miatt,hanem a cumija végett vettem,mert nekem első szempont az volt, h cseppmentes legyen.tehát akkor jön a folyadék az üvegből, ha megszívja a baba.Aminek még hasznát vettem az a cumisüveg melegítő.A sterilizáló folyadékkal nem voltam megelégedve, mert olyan maradt a cumi szaga tőle...jobb ha kifőzöd.Hát hirtelen ennyi,remélem tudtam segíteni:)
2007. okt. 10. 11:33

Szia!

Én cumisüvegből az Aventet választottam, ilyen fajta a játszócumija is. Nekünk nagyon bevált. A játszócumiból a korának megfelelőt vettük mindig.

Sterilizáló folyadékból nekünk a chicco van, egész jó. Eleinte én is orba-szájba sterilizáltam, de már később nem használtam olyan gyakran, elég volt egy alaposabb mosás is. Állítólag jó a mikrós is.

Na, még ha eszembe jut valami, akkor leírom.:)

Puszi:)

2007. okt. 10. 11:19

Azon dilemmázom, hogy cumisüvegből mi alapján érdemes választani??? Mi a különbség az egyes fajták között??? Milyet vegyünk??? (hány ml-eset, melyiket lehet a legjobban kihasználni, nektek mi vált be)


És mi kellhet még vajon ha már van ágy, matrac, ágynemű, ruhák, ruhásszekrény, kád, pelenkázólap, babakocsi, autósülés, 1 db játékcumi.

Mi lehet az amit érdemes lenne még vennünk??? Ami tényleg kell is mert használtátok?


Sterilizálófolyadék hogy vált be? Mennyi fogy belőle? Vagy mikrósan hogy kell?

Cumisüveg melegítés nálatok hogy zajlott?


Mindenkinek köszönöm a választ!

2007. okt. 10. 11:18
Mi alapján válasszak cumisüveget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook