Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szabad éjszaka megpisiltetni a gyereket? fórum

Szabad éjszaka megpisiltetni a gyereket? (beszélgetős fórum)

30. timycat (válaszként erre: 29. - Szmirma)
2011. máj. 17. 14:12
Látod alakul ez ;) Nem lesz itt gond!
2011. máj. 16. 07:24
Köszönöm szépen a válaszokat.Képzeljétek el, hogy most 2 éjszaka is felkelt egymás után magától hogy neki pisilni kell,úgyhogy mostmár csak jó úton haladunk, remélem.
2011. máj. 13. 21:42
Nálam a csajok annyira mélyen alszanak, hogy mindketten nehezen szoktak le az éjszakai bepisilésről. Napközben mindketten 18-20 hónapos koruk óta szobatiszták, de az éjszakai nagyon nehezen alakult ki náluk. A doktornőnk szerint nem szabad felébreszteni őket. A nagylányom 6 éves kora után lett éjszaka szobatiszta, a kicsi most 5.5 évesen. 2 hónapja nincs pelusa éjszakára és most jutottunk el oda, hogy néha magától felkel pisilni, de úgy hogy ég neki egy kis lámpa és az ágya mellett van a bigyó, hogy ne kelljen neki métereket menni. Így alakul, de persze vannak még balesetek. Szóval vannak olyan gyerekek, akiknél az éjszakai szobatisztaság nehezen alakul ki, mert annyira mélyen alszanak. A fiacskám meg 2.5 évesen éjjel-nappal szobatiszta volt. Szóval nem kell kétségbeesni, bár tudom, hogy milyen rossz érzés, de a türelem itt is meghozza gyümölcsét. Nem tudjuk rákényszeríteni a gyerekre, hogy érezze azt az ingert, hogy pisilnie kell, ha még nem érett hozzá. Azért most már én is megkönnyebbültem, hogy a harmadik manóm is leszokott az éjszakai pelusról. További kitartást és türelmet hozzá!
27. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Szmirma)
2011. máj. 13. 16:21
Adj ra ejszakara pelenkat egy darabig.
26. a14deb9047 (válaszként erre: 21. - Krisze)
2011. máj. 13. 16:19
Képzeljük el magunkat szegény kisgyerek helyébe: felkeltenek éjszaka bennünket, hogy kimenjünk pisilni... Még rágondolni is rossz...
25. Jaz79
2011. máj. 13. 14:24
Nem szabad felébreszteni,akkor sem ha rendszeresen bepisil(tudom hogy itt nem erről van most szó).Mert berögzül és minden éjjel fel fog kelni később,ami még nagyobb problémát okoz majd mint a mostani gond.Tényleg türelem kell csak hozzá,és hogy alvás-lefekvés előtt menjen el és próbálja meg.És ha ez rögzül az teljesen jó:)Akkor is próbálja meg ha nem jön semmi,a lényeg hogy az akaratlagos ürítést "gyakorolja".Életkorából adódóan az hogy 4 évesen még előfordul ilyesmi nem jelent feltétlenül nagy bajt.Ha nem javul a helyzet azért nem árt jelezni a gyerekorvosnak.
24. 91d4989ab9 (válaszként erre: 16. - Catherine.hsz)
2011. máj. 13. 14:15
nem szokás ez hanem valami bonyolult agyi érési folyamat ami a fiuknál később következik be és nem is gyorsitható semmivel, max a mosástól ment meg a pelus meg ha keveset iszik este vagy ha kiviszitek éjjel
23. 91d4989ab9 (válaszként erre: 6. - Hanyatka85)
2011. máj. 13. 14:12
a lányoknál kevesebbszer fordul elő az éjszakai bepisilés és előbb lesznek szobatiszták is mint a fiúk
2011. máj. 13. 13:37
Amikor a fiam kicsi volt, azt mondták, hogy először folyadék, vacsora, fürdés és utána a lefektetés. Az egyik kezemen megszámolnám, hogyszor történt baleset reggelre 3,5 éves kora után.
21. Krisze (válaszként erre: 1. - Szmirma)
2011. máj. 13. 13:03

Kevesebb folyadékot adtam lefekvéskor a picinek és kimentünk wc-re.

Sokan csinálják, hogy éjszaka felkeltik és kiviszik pisilni.

20. Szmirma (válaszként erre: 17. - Timycat)
2011. máj. 13. 12:41
Igen ezt én is halottam már, hogy a fiúknak ez nehezebben megy.
19. Szmirma (válaszként erre: 14. - Jk)
2011. máj. 13. 12:41
Remélem , hogy igazad lesz, de hát biztosan csak kinövi majd idővel hiszen midneki csak szobatiszta lesz egyszer éjszaka is.
18. Szmirma (válaszként erre: 16. - Catherine.hsz)
2011. máj. 13. 12:38
Lehet, hogy tényleg nincs sok értelemm a felébresztgetésnek, hiszen annak ellenére is bepisil néha hiába pisiltetjük, úgyhogy nem valószínű , hogy sokat segít. Az óvodával kapcsolatban biztos bántja valami, mert ugyan nincs probléma szívesen megy, de általában hetente egyszer bepisil ott, holott itthon már több mint egy éve nem pisilt be csak persze álmában, de nem tudom az is lehet, hogy ott csak jobban eljátsza az időt a gyerekek közt.
2011. máj. 13. 12:33

Én is azt mondanám, hogy éjszakára adjatok rá pelust... ha tényleg tiszta kóma mikor kiviszitek pisilni akkor semmi értelme, csak a mosnivaló szaporodik.

Lányom 3 éves, ő 1 éve szobatiszta. Mi is járunk pisilni éjjel, pontban 2 és 2:10 között valamikor megjelenik: anya pisilni kell!

Nyugi majd leszokik erről. Úgy hallottam a fiúknál nehezebben megy

16. Catherine.hsz (válaszként erre: 8. - Szmirma)
2011. máj. 13. 12:27

Szerintem ne ébresszétek fel pisilni éjszaka! Délután hat után már keveset igyon, és elalvás előtt pisiljen. Majd rászokik, hogy felébredjen magától. Ez egy folyamat, amin végig kell menni. Van akinek hosszabb, van akinek rövidebb.

Én biztosan nem ébreszteném fel éjszaka azért, hogy pisiljen.

Illetve érdemes lenne végigondolni, hogyan telnek a napjai. Nincs-e valami ami miatt szorong, ami nem tetszik neki, amitől fél. Ilyenek lehetnek a bölcsi, az ovi, kistestvér érkezése... De még egy-egy mese is, vagy ha a felnőttek tévét néznek, például híradót, vagy valami filmet, amit ő még nem ért.

Még egy jó tanács. Kókuszmatrac. Azon keresztülfolyik a pisi, és nem fekszik benne órákig. Nem kell gumilepedő. A matrac gyorsan megszárad. Főleg nyáron. Csak egy kicsit át kell zuhanyozni. Az ágy alá viszont érdemes betenni azt a gumilepedőt.

2011. máj. 13. 12:24
Persze, hogy kimehet, mis is kimegyünk ha ránk jön a szükség. Lehet, még nem érett rá. Főleg ha annyira mélyen alszik, hogy észre sem veszi, hogy kivittétek. ennek így nem nagyon van értelme, csupán a gyerek fáradt marad tőle. Jobban járnátok, ha vennétek valami olcsó pelust eldobhatót, vagy moshatót, és azt este lefekvés előtt felvenné. Szerintem ha egyébként semmi baja, magától elfogja hagyni az éjszakai pisit.
14. Jk (válaszként erre: 8. - Szmirma)
2011. máj. 13. 12:23
:) pont ezt akartam írni neked. ne vigyétek ki pisilni. én most próbálnám leszoktatni 3,5 éves lányomat az éjszakai pelenkáról, de egyelőre nálunk még a lekönyörgése sem megy a pelenkának. mikor nélküle aludt mindig bepisilt, így nem akar nélküle aludni. De a lényeg ne aggodj!, ne vidd ki pisilni. le fog szokni a bepisilésről. az nagyon jó hogy már nem kell pelenka neki. rakjatok alá olyan lepedőt amit erre találtak ki, meg rakjatok mellé egy bilit, hogyha megébred akkor ne kelljen messzire mennie. türelem türelem türelem. szépen kinövi majd.
2011. máj. 13. 12:19
Köszi szépen utánna nézek.
12. Danica16 (válaszként erre: 11. - Szmirma)
2011. máj. 13. 12:18

Nálunk is ez a főprobléma, hogy úszik minden ami az ágyon van, gumilepedő nekünk is van.


A leszoktató nadrág, egy mosható alsógatya, amiben van egy plusz réteg, ami elnyel valamennyit a pisiből, de azért kicsit nedves marad a popó, hogy érezze, hogy valami nem oké. Igaz ezt nappalra találták ki, de egy próbát megér úgy gondolom :)

Teszveszen vaterán találsz olcsón, de babawebáruházakban is lehet kapni, főleg ott, ahol mosható pelus is van.

11. Szmirma (válaszként erre: 5. - Danica16)
2011. máj. 13. 12:13
Milyen az a leszoktató gatya? Nekünk gumi lepedőnk van, de mivel a takarót sokszor lerugdossa magáról és ráfekszik így legtöbbször az lesz pisis.
10. Szmirma (válaszként erre: 6. - Hanyatka85)
2011. máj. 13. 12:11
Tudja ő, hogy nem jó olyan is volt már, hogy reggel ruha nélkül kelt fel, mert mikor bepisilt érezte , hogy nem valami szupi ebben a pisis ruhában, és gyorsan levette gondolm, mert akkor mi is nagyon elaludhattunk mert semmit nem vettünk észre, de nagyon mélyen el tud aludni, az biztos, mert ha bepisil és átöltöztetem akkor sokszor csak csodálkozik reggel, hogy került rá másik pizsi
9. Szmirma (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2011. máj. 13. 12:07
Mindegy nem olyan nagy tragédia, csak akkor tűnt fel amikor már kiírtam, hogy nem is ide akartam. De azért köszi.
8. Szmirma (válaszként erre: 2. - De6dcdc43c)
2011. máj. 13. 12:05
Mindig pisil este magától azzal nincs gond, csak attól félek hogyha éjszaka fél álomban pisiltejük akkor arra szokatjuk, hogy pisiljen csak be nyugodtan, hiszen mivel alszik nem tesz különbséget hogy éppen hova pisil az ágyba vagy oda ahova kell, mert mikor kiviszi az apukája pisilni akkor nem magától szól, hogy pisilni kell, hanem ő csak fogja és viszi egy bizonyos időben.
2011. máj. 13. 12:05

Miért ne lehetne éjszaka ugyanúgy kimennie pisilni, mint a felnőttnek?

Ha felébred rá, kimegy és visszaalszik.

4-5 éves korban meg még történhetnek néha "balesetek". Esetleg éjszakára kapjon pelenkát biztonságképpen...

A szobatisztaságra szokás idegrendszeri fejlődés folyamat. Ha nagyon mélyre alszik, úgy ellazulhat, hogy nem veszi észre.

Ez még akár felnőttel is megtörténhet, hogy elcsöppen...

2011. máj. 13. 12:04

Szia!

Nekem 2,5 éves lányom van.nappal és éjszaka is szobatiszta már.Sokszor ő kelt hogy pisilnie kell.3 szor pisilt be mióta éjjel is szobatiszta.1* mert lázas volt.2* mert sok kakaót ivott lefekvés előtt.

Mennyi folyadékot iszik lefekvés előtt??

Tisztában van vele hogy nem jó bepisilni éjszaka?

5. Danica16 (válaszként erre: 2. - De6dcdc43c)
2011. máj. 13. 12:04

Ez sem garancia, a 3,5éves fiam ha iszik lefekvés előtt, ha nem legalább kétszer bepisil éjjel, és persze pelenkáról már hallani sem akar... Úgyhogy most kapott leszoktató gatyát, még teszteljük, mert pár napos, remélem legalább az ágy megússza a jövőben...


És én sem tudom, hogy van-e értelme kelteni pisiltetni, mert tényleg nagyon mélyen alszik...

4. bnedora (válaszként erre: 3. - Szmirma)
2011. máj. 13. 12:04
Kérheted Hoxát, hogy tegye át másik kategóriába.
2011. máj. 13. 12:02
Nem tudom miért a minden más kategóriában indítottam a fórumot de már mindegy.:)
2. de6dcdc43c (válaszként erre: 1. - Szmirma)
2011. máj. 13. 12:02

Semmit teljesen normális..még pici..


Ha lefekvés előtt ne itatod agyon+elviszed pisilni, akkor kevesebbszer kell vinni...

2011. máj. 13. 12:00

Sziasztok!

A kisfiam 4 éves és néha éjszaka még mindig előfordul , hogy bepisil, az apukája ki szokta vinni ékszaka megpisiltetni, de van amikor alszik közbe, és ugye időnként annak ellenére is bepisil hiába lett pisiltetve, ezért lehet,hogy nincs is semmi értelem, megpisiltetni, hiszen mikor pisil alszik és észre sem veszi, hogy hova pisil tulajdonképpen, ezért amikor az ágyba alszik akkor is épp úgy bepsisil. Mit gondoltok erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook