Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apák napja... fórum

Apák napja... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Apák napja...

23. 70c6cee9f9 (válaszként erre: 5. - 1617f44160)
2016. márc. 12. 09:55
Ez aranyos. :)
22. tavasztvárom (válaszként erre: 20. - F5ceaf38e5)
2012. jún. 21. 19:31
Sok Apa többet ér mint az anya.
21. 55d29cec5a (válaszként erre: 20. - F5ceaf38e5)
2012. máj. 27. 07:33
Miért lenne vicc az Apák is meg érdemelnek egy napot hisz ők is sokat tesznek a gyerekeikért!
2011. aug. 3. 23:36
Apák napja....vicc...sosem lesz olyan mint az édesanyáké....
19. ilike46 (válaszként erre: 17. - Geraldine)
2011. máj. 13. 20:05
Érdekes.... az ovi is máskor ünnepel. Hát erről írtam pontosan. Össze-vissza mindenki más időpontban.
18. ilike46 (válaszként erre: 15. - Tavasztvárom)
2011. máj. 13. 20:03

Félreértettél kedves. Ezt nem értem, hogy nagy az összevisszaság:

Idézek a cikkemből:


"Bevallom, eddig soha nem hallottam erről, talán nincs kellően propagálva...pedig a kenyerem javát már megettem.

Olvasom, idézek: "A katolikus egyház az apák napját hagyományosan március 19-én, Szent József napján tartja. A legtöbb országban világi ünnepként tartják számon."


Apák napja... Minden ország más időpontban tartja, hogy ez a valóságban hogyan alakul, azt nem tudni.

Szintén olvasom: "június harmadik vasárnapja: Argentína, Bulgária, Chile, Costa Rica, Dél-afrikai Köztársaság Ecuador, Egyesült Királyság, Franciaország, Fülöp-szigetek Hollandia Hongkong, India, Írország, Japán, Kanada, Kína, Kolumbia, Kuba, Magyarország, Makaó, Malajzia, Málta, Mexikó, Pakisztán, Panama, Peru, Svájc, Szingapúr, Szlovákia, Törökország, USA, Venezuela, Zimbabwe"

2011. máj. 13. 16:09

Nálunk az óvodában novemberben tartották az Apák napját:)

De Én is úgy tudom,hogy júniusban van.

2011. máj. 13. 15:28
Én 26 éves leszek, és körül-belül 10 éves korom óta ünnepeljük Édesapánkat... június 3. vasárnapján :) azért nem májusban, mert akkor anyák napja, gyerek nap :) van ünnep bőven, és így a június az övé :) igenis kell apák napja,ó! Anyukánk 2 éve eltávozott közülünk :( és azóta még inkább kiéleződött az Apukánk napja! Minden nap szeretem, minden nap becsülöm, de apák napján virágcsokorral (igen, mert elérzékenyülnek ők is tőle) kedves megvendégeléssel :)!
2011. máj. 13. 15:27
Attól mert még csak most hallottál róla régóta létezik.Junius 3 vasárnapja és kb 15 év köszöntöm Apát.
2011. máj. 13. 14:59

Én és a testvérem mindig felköszöntöttük az Édesapánkat is!!Hiszen megérdemli!:)))Nélküle mi sem lennénk sőt az anyukám sem lehetett volna Édesanya!!:))))

Mióta apukánk meghalt azóta is felköszöntjük egy száll gyertyával amit itthon gyújtunk neki és virágot viszünk a sírjára!!

13. Kippy
2011. máj. 13. 13:05

Sziasztok!


Teljesen egyet kell értenem a cikkel!! Nekünk most lesz a második apa napunk,amióta a lányom megszületett. Kis figyelmességgel kedveskedünk majd. Nagyon megérdemlik ők is. Miért vennénk el tőlük a mennyei boldogság érzését, ami ilyenkor átveszi a hatalmat? Hiszen mi tudjuk a legjobban, hogy ez milyen sokat jelent!!

2011. máj. 13. 12:44
Mi is szoktunk apák napját ünnepelni, de a nagyobbik fiam pl. anyák napján rajzolt az apukának külön és azt adta neki.
11. pritta
2011. máj. 13. 12:43

A mi országunkban, Svédországban november 2. vasárnapja apák napja. Naptár feltünteni, de nagy felhozatal nincs körülötte, max a boltokban...

pedig jogosan lehetne!

10. d@nu
2011. máj. 13. 11:25
A nagyobbik lányom születése óta tartjuk az apák napját is, a hivatalos időpont szerint, azaz június 3. vasárnapján. Erről az Ivó napról most hallok először - részemről kicsit fura. :O
9. ilike46 (válaszként erre: 5. - 1617f44160)
2011. máj. 13. 11:09

Bevallom, nagyon örülök, hiszen a válaszaitokból kitűnik, hogy ki ekkor, ki akkor, de megköszönti az apukákat.

Nagyon szép kis vers, biztosan örült az apuka.


Gratulálok, hogy a gyermekitek tudatába már rögzítettétek ezt a napot.


Mi május 2. vasárnapján tartottuk.

8. ilike46 (válaszként erre: 3. - 0a8303ed6d)
2011. máj. 13. 11:03
Erről az Ivó napi dátumról hallottam én is, de bevallom ez olyan komolytalan. Mert miért kell ivósnak lennie egy apukának. Sőt.....
7. ilike46 (válaszként erre: 2. - Mzsuka)
2011. máj. 13. 11:01
Örülök, hogy Ti is így gondoljátok.
2011. máj. 13. 10:58

Igazad van, az Apák is megérdemelnek egy napot.

Én most ünnepelhettem először az anyák napját és reggel azzal kezdtem, hogy adtam a férjemnek egy csókot és őt is felköszöntöttem és fel is fogom mindig. Mármint majd a gyerek, én szeretném.

Annyit dolgozik értünk, igazán megérdemli!


Szép a vers! :)

2011. máj. 13. 10:53

Igazad van! Tetszett a cikk.

Családommal és lányaimmal három éve ünnepeljük Apát, úgy, mint az anyák napját. Egy kedves saját kezű képeslappal és neten talált rá illő verssel. Az eltérő időpontok miatt és személy szerint június első vasárnapját neveztem ki.

És íme a vers:

Este van, este van,

édesapa fáradt –

aranyhajú lányom,

te bonts neki ágyat.

Szelíden te simítsd

puhára a vánkost,

ágya szélire is,

te ülj ide mármost.

Homlokán a bú

nagyon elborongott,

kicsi száddal róla

leheld el a gondot.

Virágfejecskédet

hajtsd szíve fölébe,

nevess éjszakára

csillagot beléje.

Mesélj is majd egyet

szegény apukádnak,

úgy mintha mesélnél

a hajasbabának:

"Volt egy szegény ember

nagy Meseországban,

nem volt mása csak három (ez válotztattam, mert az eredeti versben egy lánykáról van szó, nekünkpedig három van)

aranyhajú lánya…"


Szép napot mindenkinek!

2011. máj. 13. 10:32

Kedves ilike46!


Teljesen igazat adok neked, ez annyira zavaros....

Én is nagyon sok időpontról tudok; nem ártana tisztázni végre, hogy Magyarországon mikor legyen egy "hivatalos" Apák napja.

Mert mint én is (háromszoros édesanya vagyok, de )az édesapákat is megilleti a tisztelet(persze vannak kivételek; sajnos)

2011. máj. 13. 10:31

Magyarországon hivatalosan június 3. vasárnapján van!

Mi Ivó napján tartjuk! :)

2011. máj. 13. 10:30
Szerintem is megérdemlik az apukák is az ünneplést. Gratula a cikkhez,nagyon tetszett.
2011. máj. 13. 10:17
Bevallom, eddig soha nem hallottam erről, talán nincs kellően propagálva...pedig a kenyerem javát már megettem.
Olvasom, idézek: "A katolikus egyház az apák napját hagyományosan március 19-én, Szent József napján tartja. A legtöbb országban világi ünnepként tartják számon."

Ugrás a teljes írásra: Apák napja...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook