Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészséges, tiszta ivóviz?! fórum

Egészséges, tiszta ivóviz?! (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jan. 8. 21:15
Akkor egészségünkre! :D Nálam nem vita tárgya ez.
32. Cszsuka (válaszként erre: 30. - 580dbd446c)
2008. dec. 15. 17:33

Én is kb. annyira látok bele, mint te. Az én férjem is egy ilyen vízszűrőnek a szerelője. Valóban meg lehet kapni és meg lehet csinálni. Ha azonban azt nézem, hogy az adóbevallásomat is megcsinálhatom és beadhatom, de mivel nem vagyok szakértő, vállalnom kell a hiányosságok pótlását utólag, amiről nem tudtam, hogy kell, stb. Akkor inkább elmegyek egy könyvelőhöz, aki jó esetben akár fél óra alatt összerakja, kifizetem az árát, s tudom, hogy minőségi munkát kaptam. így vagyok én a vízszűrővel és még sok mással is. Nem ér meg annyit, hogy "összemókuljam", utána meg még 25x jövök rá, hogy hogyan kellett volna.

Ha olyan az illető, aki teljesen átlátja és valóban összerakja, akkor tegye. Az én férjem lakatos. Simán megtervez és összerak egy kútfúró berendezést pl. az akkor olcsó. Amihez értünk, azt csináljuk. Nem mindenki olyan műszaki zseni, hogy elmegy a boltba a hozzávalókért és összerak egy víztisztítót. Van olyan, aki azért is fizet, hogy a férjem cserélje ki benne a filtereket, pedig az tényleg nem nagy ügy, általában megcsinálják maguknak az emberek. Nem vagyunk egyformák.


Ebben emagdinak adok igazat. A klór csak addig kell a vízbe, amíg a rendszerben van. Amikor megisszuk, már nincs rá szükség. És valóban: örüljünk, ha van vizünk - s még jobban, ha megtisztíthatjuk:)


(Ha már az áraknál tartunk: már akkor 60 Ft volt egy mobiltelefon előállítása, amikor 60.000 Ft volt a legolcsóbb készülék. Akkor az nem biznisz? Minden biznisz, amit pénzért adnak: a kenyér és a víz, sőt, a villany is!)

31. emagdi (válaszként erre: 30. - 580dbd446c)
2008. dec. 15. 16:37

szia!

mire teszteltétek a vizeket?


nem mondta szerintem senki, hogy nem iható a csapvíz, persze, iható. csak hosszú távon mérgezed magad a klórral és a hormonanyagokkal, amit hozzáadnak ill. nem szűrnek ki a vízből.


nézd, már ha csak a klórtól megmenekülünk, ha ásványvizet iszunk, már jól jártunk. (amúgy a klór bőrön keresztül is felszívódik, szóval pont elég jut zuhanyozáskor is a szervezetünkbe)

2008. dec. 15. 15:07

mi kémia gyakorlaton teszteltünk néhány vizet, és az eredmény meglepő volt. még a csapvíz volt a legjobb, ill. minőségileg a drága ásványvizek nem különböztek az olcsóbbtól.

Inkább ami engem dühíteni szokott az az , hogy a víztisztító berendezések ennyibe kerülnek. A férjem vízszerelő, és az egyik 150-180e ftos víztisztító berendezés beszerelője is. Így mondhatni ellenreklámozok egy kicsit, mert tudom miből áll. Nem is ezzel van a baj, hanem , hogy az aktív szenes, plazmaszűrő, ozmozis szűrő...meg még ki tudja milyen szűrőkből álló rész, ami tisztítja a vizet házilag is össze lehet rakni, nemrég mutatta a férjem hogy a vizesboltba a víztisztító belsejét már 35-50e ftért árulták. Szóval mondhatni a többi 100e ft a műanyag vagy fém borítás a víztisztító berendezésen.

Másrész a férjem a vízműnél is megfordult már, és elmesélte hogyan tisztítják a vizet, és biztosított, hogy igenis jó a csapvíz.

Én csak azt sajnálom, hogy szép körítéssel mennyi pénzért rá tudják az emberre sózni a víztisztító berendezést, mikor harmadáért meg lehet a boltba vásárolni. dehát kinek mit enged a pénztárcája.

Én, hogy egy kicsit belelátok ebbe, sajnos inkább a bizniszt látom.

Az a baj, hogy az emberek sokszor csak egy-egy félmondatot hallanak meg a tudományos beszámolóból pl. És ezt kihasználva meg a cégek bármit rájuk tudnak sózni.

Én azt mondom, inkább örüljünk , hogy nálunk iható a csapvíz (és az se ingyen van), más országokba , földrészen örülnének ha lenne ilyen tiszta vizük. Dehát ki hogy látja, ez csak az én véleményem, erre van a fórum.

29. emagdi (válaszként erre: 26. - 580dbd446c)
2008. dec. 15. 09:16

más kérdés, hogy mennyi ásványi anyag van az ásványvízben, vagy hogy milyen mélyről jön.

megint más, hogy a csapvízben milyen káros anyagok vannak. ha a csapvizet megtisztítod, akkor az bár nem lesz ásványvíz, de tiszta lesz, mentes a klórtól, hormonanyagoktól, egyéb szennyeződésektől.


az ásványvíz is tiszta, mert az természetes szűrőkön keresztül tisztul, de vannak benne ásványi anyagok is.

(egyébként azt hallottam, hogy a kinyert ásványvizet is higítják tisztított (!) vízzel, talán pont azért amit írtál, hogy egyébként túl nagy koncentrációban tartalmazná az ásványi anyagokat.)

28. emagdi (válaszként erre: 27. - Cszsuka)
2008. dec. 15. 09:12
igazad van
27. Cszsuka (válaszként erre: 26. - 580dbd446c)
2008. dec. 15. 09:09

azért a 90 éves dédid már sajnos nem jó példa, mert az utóbbi 50 évben durvult el a helyzet a vízzel kapcsolatosan, s az utóbbi 10 évben még rosszabb. (Ebbe még a szélsőséges időjárás és a levegőt szennyező tényezők egyre gyorsabb szaporodása is beletartozik).

Amikor gyerek voltam (pedig az nem volt régen) A Mecsek lábainál legalább 5 forrást ismertem 2 km-en belül, amiből lehasalva mertem inni, pedig nem volt vezetékkel kicsövezve. Ma már ha hazamegyek, csak az olyan forrásból iszom, amiből csövön keresztül jön a víz és nem beszélve arról, hogy amiből lehasalva ihatnék, az elapadt.

Nem mindegy, hogy hol élünk, mert azért még vannak olyan helyek, ahol a patakból tudunk inni, de ez sajnos már nem Magyarország területén van.

Igaz, megadóztatják azokat, akik nem csatlakoznak a központi szennyvízrendszerre, de azért még mindig sokan használják a "lukas" derítőaknákat. Ez pedig mind lemegy a talajnak olyan rétegeibe, ahonnan a vizet vesszük. Ezért van olyan kevés kút az udvarokon. A nagyanyáink még abból ittak. Mostmár akinek van még mindig kútja, csak öntözésre használja, nem lehet belőle inni már..

Azért ez elgondolkoztató szerintem.

2008. dec. 15. 08:28

Szerintem kamu hogy az ásványvizet több száz méterről húzzák, ugyanis akkor az melegebb tehát hűteni kell, akkor meg több lesz benne az ásványi só, mivel a meleg víz többet old mint a hideg, szóval sótalanítani is kell...szt így nem igazán érni meg ásványvizet árulni...ez csak logika. Ja, multkor láttam egy plakátot a csapvízről: ha ezt palackoznánk jobban inná!

Amúgy meg a csapvíz és az ásványvíz is tartalmaz ionokat, és a megfelelő komplexképzőt töltik hozzá, mindegyik tud nagyon ocsmány színű lenni és ezzel lehet hülyíteni a népet.

Szóval nekünk jó a csapvíz, sőt a 90 éves dédim is csak azt ivott egész életében és ő nekem elég referencia. Ha meg valaki nagyon tisztogatni akarja a vizet vegyen desztillált vizet, az tényleg csak H2O.

Ne haragudjatok, ha kicsit nyers voltam, mindenkinek szive-joga hogy mit iszik.

25. gaby70
2008. dec. 15. 07:59
Én mérem a csapvíz minőségét,meg is tudom mutatni a pohárban,hogy ki milyen vizet iszik.Akkor szörnyülködik el mindenki amikor meglátja!Mert tényleg iszonyú!
24. c42a13b98c (válaszként erre: 9. - Apokrif)
2008. dec. 15. 00:39
Hormonok, antibiotikumok, nem-szteroid gyulladáscsökkentők...kutatják, hogy milyen hatással van és hogyan lehetne kitisztítani a vízből, de még nem tudják...tudtommal...
23. helenhadsell (válaszként erre: 18. - 302967ffb0)
2008. dec. 15. 00:11
Ott tokajit és egri bikavért is palackoznak :-)
22. ec63a7fc29 (válaszként erre: 13. - Castellina)
2008. dec. 15. 00:00

Forralt vizet.

Vagy teát forralt vízből.:))

21. Cszsuka (válaszként erre: 15. - Talentum)
2008. márc. 19. 20:35

Nekem egy R/O berendezésem van, a mosogató alá beszerelve. Most 144.000 Ft. Nagyon szeretem. Azóta mindenki megissza a vizet és a főtt étel sokkal finomabb.

Mivel lágy víz, a szorulásos embereknek különösen ajánlott.

2008. febr. 10. 16:40
Szerintem is mindenképpen érdemes víztisztítót beiktatni,mert iszonyú,hogy mi folyik a csapból.Mi még csak most tervezzük .
19. linuci (válaszként erre: 15. - Talentum)
2008. febr. 10. 15:43
Szia! Szerintem nagyon is érdemes víztisztitott venni! Nekem is van itthon, és a gyerekeim szeretnek a csapból inni így! Én meg nyugodt vagyok miatta! Ha érdekel, hogy én milyet használok megírom priviben, nehogy szó érje a ház elejét:-)
18. 302967ffb0 (válaszként erre: 10. - Edb6c38cef)
2007. dec. 7. 15:22

az alföld közepén van egy ásványvíz gyár" ahol eredti olasz ásványvizet palackoznak!

biztos ferdén fúrtak a taljánok alá....:DDD

17. helenhadsell (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2007. dec. 7. 10:27
Azok legalabb nem mérget arulnak!
16. helenhadsell (válaszként erre: 4. - Apokrif)
2007. nov. 30. 13:31
A testkontroll 2 -es könyv sokat foglalkozik ezzel a témaval . Viz, fluor, klor, gyogyszerek, stb.
2007. okt. 21. 11:28
Hallottatok már a háztartási víztisztításról, illetve berendezésekről? Hol és mennyiért lehet venni, egyáltalán érdemes-e?
14. Heppi (válaszként erre: 13. - Castellina)
2007. okt. 13. 20:26
Igyál tisztítottat , és még a környezetet sem szennyezed a sok kidobott palackkal.
2007. okt. 12. 22:46
A csapvíznél valószínűleg a palackozott ásványvíz jobb. De mivel már arról is kiderült, hogy nem a legegészségesebb megoldás, akkor milyen vizet igyak?
12. edb6c38cef (válaszként erre: 11. - Heppi)
2007. okt. 12. 17:44
Köszi a választ. Ettől féltem én is, hogy az olcsóbb, 45 Ft/l ásványvizek csapvizek, csak azt nem tudtam eldönteni, hogy vajon tisztított csapvíz-e. De valszeg nem tisztított:(
11. Heppi (válaszként erre: 10. - Edb6c38cef)
2007. okt. 12. 16:36

Elvileg az igazi ásványvizek több száz méter mélyről kerülnek a palackba - tehát nem valószínű,hogy ilyesmit tartalmaznának.

Az is igaz azonban, hogy több ásványvíznek eladott "valami" egyszerű csapvíz:o((

A szénsavmentes ásványvíz ( a jó minőségű is ) tartósítószert tartalmaz. Különben megbuggyanna annyi idő alatt,amíg a boltban áll.

2007. okt. 12. 10:00
Kérdésem részben ide is tartozik: szerintetek a palackos ásványvizek át vannak eresztve víztisztítón? Ha nem, akkor azok is tartalmazzák pl a gyógyszer maradványokat?
2007. okt. 11. 20:45

Gyógyszer- és vegyszermaradványok az ivóvízben


Gyógyszerek és kémiai anyagok utáni maradványokat mutattak ki a stockholmi vízben, egyre inkább növekvő problémáról van szó. Åke Wennmalm, környezetvédelmi igazgató most figyelmezteti a terhes nőket, hogy ne igyanak a vezetékes vízből.


„Leginkább szeretném felhívni a figyelmet arra a problémára, hogy gyógyszer- és vegyszermaradványok találhatóak az ivóvízben”, mondta Åke , Stockholm megyei tanácsának környezetvédelmi igazgatója.

„A stockholmi vezetékes víz finom, és minden minőségi elvárásnak megfelel, de ha az ember óvatos, akkor inkább nem iszik a vízből terhessége alatt”, folytatta.


Åke Wennmalm szerint a magzat annyira érzékeny, hogy nagyon könnyen lehet egészségére rossz hatással a határértékek alatt maradó káros anyag tartalom is. Nem kívánt következményként minden előfordulhat a cukorbetegségtől a pszichikai betegségekig, mint a koncentrációzavarok vagy hiperaktivitás.


Wennmalm szerint az lenne a legjobb, ha a jelenlegi helyzetben a terhes nőknek tiszta üveges forrásvíz járna.


Önnek mi a véleménye? Szóljon hozzá!

8. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Sasfioka)
2007. okt. 11. 15:48

A legtöbb ember elfelejti, hogy pl. a fluoridos fogkrémek vagy más termékek mérgezővé történő kikiáltása valaki másnak a malmára hajtja a vizet.


Jöttek a fluoriddal, és csináltak fluoridmentes fogkrémet méregdrágán.

7. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Sasfioka)
2007. okt. 11. 15:46

Szia!


A reklámszöveg maga vicces kissé: "Az AQUAPHOR MODERN ioncserélõt...tartalmazó...készülék...megtisztítja a csapvizet...miközben...megõrzi...ásványi anyag összetételét."


Érted: egyszerre ioncserélő is, és meg is tartja az eredeti ionösszetételt (ásványianyag-összetételt):-DDD

2007. okt. 10. 16:29

Dejó még linkelte is, hogy miről beszéltem :) Jipiájéó :) Egyből olvasható is :P


SF

2007. okt. 10. 16:29

Persze. A levegő is rákkeltő, a fogkrém is rákkeltő, a csapvíz is rákkeltő, az étel is rákkeltő, amit a boltban veszünk, az üdítő is rákkeltő, a zöldség és gyümölcs is rákkeltő és még sorolni lehetne.


A Földön lassan rákok élnek nem emberek. Az emberi hülyeségből lehet a legjobb hasznot húzni (lásd víztisztító berendezések és társaik pl...)


SF

2007. okt. 10. 07:29

A víz klórozásáról:


A víz klórozása gyakorlatilag a világ minden országában alkalmazott gyakorlat. Vitathatatlan tény, ez rengeteg ember életét mentette meg veszélyes fertőző betegségektől (pl. kolera, tífusz, stb.)


Viszont az is tény, hogy a klór is károsítja az egészséget, bár hivatalosan a vezetékes vízben jelenlévő klór koncentrációja nem káros az egészséges ember számára. Ugyanakkor megállapították, hogy akik asztmatikus, allergiás megbetegedésekben szenvednek, azoknak a klór kis koncentrációja is jelentősen rontja a közérzetüket.


A klór önmagában is méreg, legveszélyesebb, hogy a klór kémiai reakcióba lép a vízben lévő szerves anyagokkal, ennek következtében "trihalogén" vegyületek keletkeznek. Tudományos kísérletek folyamán bizonyítást nyert, hogy ezek laboratóriumi állatoknál rákkeltő hatásúak.


Robert Morris - ismert amerikai kutató - vezetésével amerikai tudósok komoly kutatást végeztek, az ivóvízben lévő klórnak az emberi szervezetre gyakorolt hatásáról.(Water Review journal Vol.7, N.2. 1992).

Munkájuk szoros kapcsolatot tárt fel a klóros vízfogyasztás és a belső szervek rákos megbetegedései között.


"Azok, akik 40 évig klóros vizet fogyasztottak, 70 %-kal nagyobb eséllyel betegszenek meg rákban, mint azok, akik klórmentes vizet fogyasztottak." /Robert Morris/


DÖBBENETES!

Döbbenetes tény, hogy a dohányzás esetén is ugyanilyen százalékos az esélyarány a dohányzó és nem dohányzó ember rákos megbetegedésére.


Egy pohár klóros víz = 1 cigaretta elszívása!????

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook