Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közterületi fűnyírás az önkormányzat feladata? fórum

Közterületi fűnyírás az önkormányzat feladata? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 27. 21:34
Köszönöm a válaszokat! Hát szerintem is le kéne váltani...
5. 6187eb1c9a (válaszként erre: 1. - Jana27)
2011. nov. 2. 07:43
Le kell váltani az ilyen polgármestert....
2011. nov. 1. 23:45
Igen, az önkormányzat feladata.
2011. nov. 1. 23:29
Az önkormányzat feladata a fűnyírás,a sátrat sajnos nem feltétlenül kell odaadnia.Ha az önkormányzat,vagy az óvoda rendezné a gyereknapot akkor igen,de mivel az szmk rendezi nem biztos hogy hivatalos rendezvénynek számít.
2011. nov. 1. 22:53
Önkormányzat feladata.
2011. máj. 12. 18:58

Sziasztok!


A következő felháborító esettel találkoztam a minap:

A községünk óvodásainak szülői munkaközössége gyereknapot, majálist szervezett a helyi sportpályára. Ám mivel a pályán derékig érő gaz volt, megkérték a helyi polgármestert, hogy nyirassa le a füvet a közmunkásokkal, vagy akivel gondolja. Mivel ezek a jóemberek (közmunkás)munkaidejük nagy részét valahol üldögélve töltik, gondoltuk, belefér az idejükbe. Szóval a polgármester kijelentette, hogy erre nincs pénz és a 200 fős sátort sem adja kölcsön a rendezvényre, ami a falu tulajdona. Ezt a sátrat pályázaton nyerte a falu, a helyi rendezvények lebonyolítására. Sajnos a polgármester rendelkezik vele, kinek adja oda és kinek nem. Hozzáteszem, alig van valamilyen rendezvény nálunk és hol tenne jobb szolgálatot ez a sátor, mint egy csomó kis óvodás és iskolás játéknapján, ahol a település csemetéiről szól az egész nap?


A kérdésem az lenne, hogy a községi focipálya fenntartása az önkormányzat feladata-e vagy sem, illetve hogy nincs-e valamilyen kötelezettsége az önkormányzatnak a közterület fenntartását, fűnyírását illetően? Mert ha én nem vágom le a füvet a telkemen, hamar kapok felszólítást! Rájuk ez már nem vonatkozik?

Ha igen, milyen szervnél tudok panaszt tenni?

Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook