Kuvasz (beszélgetős fórum)


1 2
2012. szept. 26. 12:21
1éves kutyám hogyan lehet le szoktatni hogy ne jöjön utánnam.
2012. máj. 31. 09:06
Seggitségeţeket szeretnékkerni 8hónapos a kutyám mindenüt a sarkanban van ha elakarok menni a boldba vagy szomszédba vagy máshova jön utánnam nincs előte akadáj igy megkel kötnöm
33. Tina
2012. febr. 19. 19:00
Köszi minden segítséget.Természetesen egyet értek veled, nekünk mindig voltak kutyáink és sosem engedtük a gyerekeket felügyelet nélkül játszani velük. Remélem minden simán megy majd és ugyanolyan szeretni való lesz, mint a tavaly elpusztult bundásunk. Egyébként az ő neve is ez lett. Azért kellett az új kutya, mert a másik kutyánk teljes depresszióba került, mikor elpusztult a társa, pedig elég sokat veszekedtek. A férjem akarta ezt a fajtát és most már én is kezdem megkedvelni a kis huncutot, már most látni milyen gyönyörű lesz majd.
32. martini64 (válaszként erre: 30. - Tina)
2012. febr. 19. 17:31

Mint láthattad, ezt a fórumot én indítottam, mert ugyanolyan bizalmatlan voltam, mint Te. Most úgy látom, hogy a kuvasz pont olyan kutya, mint a többi nagytestű kutya.

Egy valamit azonban szeretnék megjegyezni, semmilyen fajta kutyával se szabad kisgyereket hagyni egyedül játszani, se felügyelet nélkül hagyni. Szerintem sose a kutya a hibás.

31. martini64 (válaszként erre: 30. - Tina)
2012. febr. 19. 17:16

Már messziről megismeri a szomszédokat, ha jönnek az utcán. Őket nem is ugatja meg, ha elmennek a ház előtt, hanem próbál hízelegni a kerítésen keresztül. A postással, a gázossal a vízóra leolvasóval sincs haragban, pedig a vizes csak két-három havonta jön.

Más. Minden kiskutya ugrál, nemcsak a kuvasz. Kinövi, hidd el. Most még annyira játékos, vágyik a szeretetre, mindent megtenne, hogy valaki foglalkozzon vele. Egyet kell megtanulnia: nem ő a falkavezér, a gyerekek is rangban felette állnak. Nekünk nyáron volt kicsi a kutyus, megtanulta, hogy szépen végigvárja, míg eszünk a teraszon, ő kapott utoljára. Most, hogy már simán feléri az asztalt, csak ül és néz türelmesen, míg megvacsorázunk, tudja, hogy eljön az ő ideje is.

Nagyon tanulékony, ismeri a vezényszavakat, sétálni is visszük, nem szaladgál el és más kutyákkal se kap össze. Ül, fekszik, marad, amit eldobálunk visszahozza.

30. Tina
2012. febr. 19. 16:53
Köszi, most azért egy kicsit megnyugodtam. Most már azt elértük nála, hogy ránk hallgat és nem ugrál és kapkod, de a gyerekekkel még mindig annyira játszani akar, szinte semmit sem tudnak csinálni az udvaron rajta kívül, folyamatosan bújuk hozzájuk és persze ugrál. A kislányomat nem hagyta a kis motorján menni folyton odabújt és követelte a simogatást és játékot, majdhogynem fellöki nagy örömében. Ha magamhoz hívom akkor abbahagyja és odajön hozzám, de mihelyst elfordulok, már kezdi is elölről. Állandó figyelmet követek magának az udvaron és ilyenkor a másik idősebb kutyánk /ő egy labrador keverék/ is féltékenykedik és bepróbálkozik az ugrálással, pedig ő már nem szokta csinálni. Hogy tudnám leszoktatni erről? Még egy kérdés? Hallottam a későbbiekben majd nehezen tűri az idegeneket. Ki számít idegennek, aki pl. hetente meglátogat minket az is? a kisfiamhoz gyakran jön a szomszédból a legjobb barátja, őt félteni kell majd tőle?
29. martini64 (válaszként erre: 28. - Tina)
2012. febr. 19. 07:59
A miénk sincs még egy éves, de tényleg nagyon jámbor mindenkivel, aki a kapun belül van. Ebben a nagy hidegben éjszakára beengedtük, hát többször is előfordult, hogy ráléptünk a farkára vagy a lábára, de nagyon békésen tűrte a megpróbáltatásokat. Szeret nagyon játszani, de igen puha harapása van és nagyon tud kontrollálni. Szerintem ha nem kötitek meg és jól szocializáljátok, biztosan semmi gond nem lesz a gyerekekkel. Egyáltalán nem látom, hogy bármilyen agresszivitás lenne a miénkben. Egy békés óriás mamlasz :) És gyönyörű.
28. Tina
2012. febr. 18. 15:22

Sziasztok! Egy tapasztalt kuvasz gazdi segítségét kérném. Keverék kutyusunk mellé kaptunk egy 6 hónapos kuvasz kan kutyát. Nagyon barátságos és rögtön megszerettük.Mi is és a másik kutyánk is, viszont erről a fajtáról sok negatívumot is hallottam.Egy 3 éves és egy 9 éves gyerkőcöm van,akik folyamatosan játszani akarnak vele. most még nagyon élvezi és alig várja, hogy kimenjenek hozzá, persze csak felügyelet mellett. Viszont nagyon ugrál rájuk és már most is elég termetes, hogy tudnám erről leszoktatni és később vajon, hogy fog viselkedni a gyerkőcökkel. Az udvarunk hatalmas, és semmiképp nem szeretném bezárni. Tudom, hogy nagy a helyigénye és a futásra bőven van lehetősége. A gyerekekkel kapcsolatban kérdezném, hogy később is megbízhatok e majd benne.


köszönöm

2012. febr. 18. 15:22
Egy rövid pálcikával jeleztem "vissza!" a mai napig érti ezeket a jelzéseket.(azaz már tudja,hogy tilos kimenni az utcára,a kapu a határ!)
26. martini64 (válaszként erre: 25. - Saletrosemil)
2012. febr. 16. 16:53
Ebben a korban a miénk is kiment időnként. Nagyon kiabáltunk vele és visszakergettük. Szégyellte magát, aztán leszokott róla.
2012. febr. 16. 12:02
sziasztok. tanĂĄcsot szeretnĂŠk kerni 5 hĂłnapos kuvaszom van.ha nyitva a kapu elszĂśkik hogy leszoktatni
2011. máj. 13. 16:05
Imádnivaló fajta, ragaszkodó, hűséges, viszont öregkorára nagy az esély rá, hogy megbolondul. Akit a gazdájává fogad, bárki ellen és bármi áron megvédi.
23. martini64 (válaszként erre: 21. - Fáradt*)
2011. máj. 13. 15:58
Tudom, hogy ugyse lehet megvétózni, szinte már el van döntve. Örülnék, ha adnál tanácsokat a tartással kapcsolatban. Mit adjak enni, milyen helye legyen, ilyenek. Gondolom, kicsike kora óta neveled.
22. martini64 (válaszként erre: 21. - Fáradt*)
2011. máj. 13. 15:57
Láttam a kuttyodat, gyönyörű! Nem is az a bajom, hogy esetleg ronda lenne ez a fajta, de mindenki rettegve hallgatja, hogy kuvaszunk lesz. Félek.
21. Fáradt* (válaszként erre: 20. - Martini64)
2011. máj. 13. 14:18

Sya Martini!

nézd meg a kuttyomat a naplómban.Én támogatom a gyerekeid ötletét!A kis 5 éves unokánk úgy kezeli"Főhadnagyot",ahogy akarja.Tudom sok rosszat leírnak róla,de a miénk a világ legjámborabb ebe.Életében még nem volt megkötve,de a kapu sarkig nyitva lehet,nem lép ki rajta!Nyugodtam nyitva maradhat éjszakára az ajtónk,mert Ő teljes hosszával őrzi a bejáratot.Rettent hangja van!Soha nem bántja az ismerősöket!Aki egyszer már járt nálunk,szeretettel köszönti.Viszont nagyon féltékeny,valóban tudni kell a szokásait!Mellesleg rengeteget eszik!A szomszédjaink átadják neki a maradékot!

20. martini64 (válaszként erre: 15. - Fáradt*)
2011. máj. 12. 20:05
Na ez az, én is ettől félek, hogy ezentúl meg sem próbálnak majd bejönni hozzánk az ismerőseink. Nem ilyen kutyát szeretnék.
2011. máj. 12. 20:04

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásaitokat. Abban reménykedtem, hogy talán kapok pozitív visszajelzéseket, hogy mégis érdemes megpróbálni. Meg fogom mutatni a családnak a kis bongyi tündér jövőjét, hátha mégis le tudom beszélni őket.

Nem szeretném, ha el kellene altatni vagy elajándékozni amiatt, mert nem vagyunk képesek bánni vele.

2011. máj. 12. 19:28
Nekünk kuvasz és újfullandi keverékünk volt. Keverél létére még hatalmasabb volt szeretet teljes jószág borzasztóan makacs nem ismer határokat viszont időskorára meghülyül.Nagyon jó házörző viszont a kuvasz természete miatt időskorára elkellett altatnunk mert szinte megörült. Sajnos a kuvaszokra jellemző időskorra a különböző rák betegségek és a bénulás valamint eléggé rosszul lát. Nálunk édesapám már nem tudta mivel megkötni a kutyát mint egy rendes vastag bányász szíjból készített hámmal mert a 2m-s kerítést átugrotta és mindenkit megtámadott akit nem ismert fel a hangjáról.Csak egy embert fogad el gazdának gyerekek mellé heves természete miatt nem ajánlott igazán, és bizony néha helyre kell tenni az erőviszonyokat.Sok mozgásra nagy területre van igénye, a séta kész procedura, édesapámat szinte vonszolta maga után és ha felágaskodik 2 lábra ha támad felér egy grizzly medvével.
2011. máj. 12. 18:45
Juj de önfejű, makacs fajta. Volt egy kis dögünk, bár kertesben laktunk,gondoltam esténként pórázon megsétáltatom a környéken. Két napig ment, 3 nap lefeküdt az úttesten és nem mozdult. Ölben hazavittem. Másnap megismétlődött: odafele jött mellettem, visszafele lefeküdt, s akárhogy rángattam, nem mozdult.Majd megszakadtam, míg hazacipeltem.Hát őkelme így jelezte, hogy nem akar még hazajönni. Mikor megnőtt, apukám vitte volna oltásra. A csuklójára tekert pórázon vitte volna. Az utca sarkáig ment is a dög, akkor nekiindult, húzta a földön apukámat. Ha nem tud megkapaszkodni a kerítésben, talán most is húzná. Szóval ésszel, beszéddel nem lehet rá hatni. Makacs, öntörvényű. S mikor 2 lábre állva a vállamra tette a mellső lábait, úgy hatalmasodott felém, mint Rákóczi Feri a 190 centijével. Erős kéz kell hozzá.
16. a14deb9047 (válaszként erre: 15. - Fáradt*)
2011. máj. 12. 18:43

A hölgyet személy szerint ismerem...

És akkor még nem dívott a plasztikai sebészet.

2011. máj. 12. 18:40

Nekünk igazi Kuvaszunk van..semmi pénzért nem adnám!

Micsoda legendák Zsóka???Remélem nem hiszed el!Kamu!

Aki fél a kutyától,az a tacskótól is fél,és meg is érdemli,hogy megharapja egy kutya,persze az a harapás épp csak hozzáérés a legtöbb esetben.

Én kutyapárti vagyok..csak próbáljatok bejönni hozzám!

2011. máj. 12. 18:31
találtam egy oldalt, ahol kifejezetten a kuvaszokról fórumoznak, kuvasz tulajdonosok. mondjuk ők nyilván elfogultak, de esetleg jobban tudnak segíteni bizonyos kérdésekben.
2011. máj. 12. 18:24

a mienk soha senkit nem bántott, de az nem volt fajtatiszta.

amit hallottam róluk az nem jó, azt mondják buta fajta, és mikor megöregszik, ez csak romlik. de kutya és kutya között is sok a különbség, ahogy ember és ember között. a rosszul nevelt bármelyik kutya félelmetes lehet. (ha már magyar, akkor inkább komondor. de ezek mind pásztorkutyák, őrzésre hajló génekkel.)

2011. máj. 12. 18:20

Nekünk is volt gyermekkoromban.Nagyon szerettük.De az öcsémet aki akkor 3,5éves volt megkapta meg anyámat is.Igaz a kutyu akkor 5éves volt.így elaltattuk.A látása se volt a legjobb.

Inkább német juhászt javaslok azokkal sosem volt problémánk.

11. aduhil
2011. máj. 12. 18:14
Én is csak rosszat tudok mondani sajnos a kuvaszról. Szomszédnak volt és egyszer leszedett a bicikliről és megharapott.De nem csak engem, az a kutya végigharapta a postást és az utcából szinte mindenkit...
10. martini64 (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2011. máj. 12. 18:06
Számomra is félelmetes. Még azok az internetes oldalak, amelyek kifejezetten a magyar fajták dicsőítésére hivatottak sem tudnak érdemileg bíztatót írni erről a fajtáról. Attól tartok, jobban járnánk akár még egy rotweilerrel is. (remélem, jól írtam...)
9. a14deb9047 (válaszként erre: 7. - Martini64)
2011. máj. 12. 18:03
Első gazdának ajánlatos csak lenni, akiknél felnőtt, megszokott.
2011. máj. 12. 18:02

Úgy tudom, már nem szabad megkötni a kutyát, hanem kennelt csináltatni neki.

Amíg kicsi, tényleg nagyon aranyos.

Számomra félelmetes.

Egy biztos, azt mondják rá, hogy megvesztegethetetlen.

Akkor inkább németjuhász...

Néhány évvel ezelőtt megtörtént, hogy egy novemberi éjszakán a sötéthajú betörőt a földre teperte, és rajta maradt reggelig. Reggelre megőszült és összefagyott. Így találták meg a tulajdonosok.

7. martini64 (válaszként erre: 6. - Kelemon)
2011. máj. 12. 18:01
Ezt már többször is hallottam, hogy csak egy gazdát fogad el. Ez azt jelenti, hogy a családból valakit, és a többit idegenként kezeli?
2011. máj. 12. 17:58
Szia! Nekünk is kuvasz kutyánk van, mióta az eszemet, tudom, állandóan kuvasz kutyánk volt, volt már, hogy menhelyről elhoztunk fajtiszta kuvaszt, tavaly örökbe fogadtunk egy 8 éves kuvaszt, mert már a családnak nem kellett. Volt hogy az utcáról be fogtunk kölyök 8 hónapos körüli kuvaszt. Volt egy tenyésztőtől megvásárolt kuvaszunk, csak megmérgezték. Nagyon jó házőrzők, csak 1 gazdát fogadd el. Tudni kell velük bánni, de ha most kölyök korba tanítjátok, nem lesz vele gond. Találkoztam már jámbor kuvasz kutyával.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook