Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudod mit jelent a gyerekek rajza? fórum

Tudod mit jelent a gyerekek rajza? (tudásbázis kérdés)

21. Orsóka78 (válaszként erre: 13. - Töprengő)
2011. máj. 15. 13:26

A gyerekek nem azt rajzolják, amit valóban látnak, hanem, amit a dolgok mögé látnak, ami a véleménye a dolgokról. És igen, a szorongás, a félelem is nagyon jól tükröződik a rajzokban. Ők még szavakkal nem tudják pontosan kifejezni magukat, ezért rajzban mondják el.

A hosszú haj a gondoskodás jelképe, akit ilyennek rajzol, abban megbízik (ahogy a királylány is). A magassarkú a nőiség jele, a nővé válás szimbóluma is lehet.

20. Orsóka78 (válaszként erre: 5. - F3b788b175)
2011. máj. 15. 13:20

Ahogy már írták előttem is, a családrajznál nézzük, a felállított sorrendet, a méreteket-kit mekkorának rajzol, hogy helyezi el őket a papíron, és az egymáshoz való viszonyukat is. Emellett a színeknek is jelentőségük van.

Nálatok konkrétan az állatok szimbolikus jelentését figyelném. Apa: érzékeny, de védelmező is (ha a nyuszifülek felfelé állnak), Anya: éles látó, függetlenségre törekszik, de ugyanakkor szereti ha kényeztetik. Öcsi: hűséges, megbízható, kitartó és mutatja az erős érzelmi kötődést. Kislány: az életenergia, a vitalitás jele, ösztönei jól működnek (döntéseiben is ezek vezérlik)

19. Molyka (válaszként erre: 18. - F3b788b175)
2011. máj. 12. 23:30
Csak lestem hallod. :)
18. f3b788b175 (válaszként erre: 10. - Molyka)
2011. máj. 12. 21:47
Igen ügyes!!!:-))
17. f3b788b175 (válaszként erre: 9. - Snapdragon)
2011. máj. 12. 21:47
Ez komoly....igazad van...mivel a testévre betegen született...rengetet voltunk vele kórházban...és hordjuk kontrollokra ma is, és akarva karatlanul...de sajnos ő ebből lehet ezt szüri le...és ezért féltékeny szegénykém...pedig igyekszem mindkettőjüket nagyon nagyon szeretni!!!Nagyon érdekes amiket irtál.Te ezzel foglalkoztál?
2011. máj. 12. 06:41
Igen egyetértek az előttem szólókkal a gyerekek igen is kifejezik rajzaikkal, mit is akarnak mondani sőt sokkal jobban, mint a modern festők alkotásai, azok legalább, mármint az óvodások olyat tudnak papírra alkotni. Én is őrzőm a gyermekeim műveit, hiszen ez örök szép emlék marad. Üdv.Ágnes
15. kovan
2011. máj. 12. 06:21
Az állatos rajzoltatásnak az a célja hogy ki milyen szerepet tölt be a családban-tömören.Sok fajtája van még ennek.
14. c1e9612cd3 (válaszként erre: 13. - Töprengő)
2011. máj. 12. 06:11
ki lehet olvasni ilyesmit is, de ahhoz fát szoktak rajzoltatni velük. A családrajz az a családtagok egymáshoz viszonyulását, a hierarchikus rendzsert ábrázolja.
2011. máj. 12. 06:10

Ez érdekelne engem is...

Lelki állapotukat, szorongás, félelem stb lehet kiolvasni?

a sorrend, ( apa - anya ) magasság.

Ha jól emlékszem egyik rajzán az én lányom hosszú hajjal, akkor se volt rövid, magassarkú cipő, és kisminkelve rajzolt. Magassarkúba ősidők óta nem járok, és sminket sose használtam, nem is volt otthon ilyenem..

Milyennek szeretnének látni, azt is lerajzolja??

2011. máj. 12. 05:41
Családrajznál azt nézik, hogy kit rajzol magához legközelebb, legtávolabb. Kinek fogja a kezét, ki a legkidolgozottabb a rajzon, ki a legszínesebb, ki arányos méretben, ki kisebb a többi családtagnál, stb.. Ezek a dolgok a gyermek családban elfoglalt helyére, az érzelmi kötődésekre utalnak.
2011. máj. 12. 02:18

A grafológiához tartozik ez az ág, ott minden konkrétan megvan, akit érdekel.

Én is tudok pár dolgot, de egész konkrétan egy témában jártas tudna csak konkrét példákat adni, aki alaposan foglalkozott már gyerekrajzok kiértékelésével.

Engem is nagyon érdekel ez a téma, ugyanis foglalkoztam gyerekkel és próbáltam őket megérteni a rajzukon át.

10. Molyka (válaszként erre: 9. - Snapdragon)
2011. máj. 12. 00:48
Ügyes! :)
2011. máj. 11. 23:00

Sziasztok!


Hát például amit egy rajzon néznek, hogy az alakok hogyan helyezkednek el, például a szülő és gyermek fogják e egymás kezét, vagy az egyes testrészek eltúlzásának is van jelentősége.

Az is fontos hogy a gyermek kiket rajzolt le.Kiket tekint családtagnak.


Az állatos játék (melyik családtag milyen állat lenne), ott sok minden érdekes pl. hogy ugyanabba az fajba tartoznak e a választott állatok.

Itt nálatok konkrétan számomra az az érdekes hogy míg apa és anya (nyuszi és macska), addig a tesó a kutya, vagyis a "főnök".

Itt talán egy kis testvéri féltékenységet vélek felfedezni.


A további elemzéshez nekem kicsit késő van, de épp most csináltam ezekből beadandót :)

8. c1e9612cd3 (válaszként erre: 5. - F3b788b175)
2011. máj. 11. 22:37

így hirtelen nem, meg régen volt már, amikor ilyet kellett csinálnom, azt is csak 1szer. Van egy könyv, amit mi alapnak használtunk.

Ha jól emléxek, ebben voltak benne a gyermekrajzok jelentése:

[link]

Könyvtárból is meg tudod szerezni.

7. danama (válaszként erre: 6. - F3b788b175)
2011. máj. 11. 22:33
én azt hallottam, hogy azt nézik milyen színeket használ meg ilyenek, ha embereket rajzol akkor azoknak az arcát
6. f3b788b175 (válaszként erre: 4. - Danama)
2011. máj. 11. 22:30
Ez lapra került.És szakdolgozat lesz belőle.CSak még nincs kiértékelve.:-)
5. f3b788b175 (válaszként erre: 2. - C1e9612cd3)
2011. máj. 11. 22:29

családot, minket

Szinesekkel.Azt már nem tudom ki milyen szinű, és mekkora volt.De volt egy olyan kérdés, hogy ki mi lenne ha állat lenne.Apa nyuszi volt, Anya (én)Macska, az öcsije (3 éves) kutya volt, ő saját maga pedig ló volt.Tudod mi mit jelent?

2011. máj. 11. 22:28
a falon, bosszúságot .-)
2011. máj. 11. 22:28
8 éves kislányom rajzát elemzi ki egy pszichológiát tanuló hölgy.Te tudod mi mit jelent?
2. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - F3b788b175)
2011. máj. 11. 22:28
mit rajzolt?
2011. máj. 11. 22:27
Tudod mit jelent a gyerekek rajza?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook