Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valaki genetikán? Ott mit vizsgálnak? fórum

Volt már valaki genetikán? Ott mit vizsgálnak? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 16. 22:04

Szia narancsika,


Egy genetikai vizsgalaton csak vert vesznek es megvizsgaljak amire tenyleg heteket kell varni es el kell mondanod a csaladfadat a szuleid szuleiig visszamenoleg, minden rokon betegseget tudni kell akarmilyen is....es akkor megallapitjak, hogy a bajod az genetikai-e??

Nalunk nem genetikai a problema, de legalabb ez kiderult.

Az orvos azt mondta, hogy ha genetikai hiba van akkor annak mar kulso jelei is vannak.

2011. máj. 13. 16:54
még vm vélemény?ugy látom szerencsére nem sokan jártak ilyen helyeken..
5. de6dcdc43c (válaszként erre: 2. - Narancsika)
2011. máj. 11. 19:40
Én úgy tudom, hogy jlenleg egyedül Czeizelék csinálnak ilyet.
4. Narancsika (válaszként erre: 3. - Napzuhany)
2011. máj. 11. 19:33

Szia!Egy forumrol ismerjük egymást-sajni.:(

És azt had kérdezzem meg,ezt bizonyos genetikus szakember végzi,vagy nögyogyász?És mennyibe kerül?

Egyébként erre én gondoltam,h meg kéne nézetni ezt,mert nem igaz,h tök egészségesek vagyunk és igy jártunk!Ráadásul egy magzatelhalás és egy koraszülés egy lapon se lehet emliteni,2 külön asztal....érdekes,jo lenne vk megmondaná a frankot.

2011. máj. 11. 19:22
simán vért vesznek és abból nézik meg, hogy a kromoszómák rendben vannak-e mindkettőnknél. Semmi különös, de az eredményre 3 hetet várni kell. Alapból nagyon kevés ilyen probléma van, de magzatelhalásnál felmerül. Ne aggódj, nem lesz semmi baj.
2011. máj. 11. 19:18

És nem arra a genetikai tanácsadásra gondolok,amit a kismamáknál csinálnak(kikérdezés,uh),hanem arra,amikor egy pár babát szeretne,lehet is nekik,de nem tudja végighordani,esetleg elvetél.

Légyszi erröl irjon az,aki tudja mi fán terem egy ilyen vizsgálat?

2011. máj. 11. 19:16
Volt már vk genetikán, ott mit vizsgálnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook