Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha szeretnék egy hetet liszt, tejtermék és cukor nélkül, milyen ételeket érdemes készítenem? fórum

Ha szeretnék egy hetet liszt, tejtermék és cukor nélkül, milyen ételeket érdemes készítenem? (tudásbázis kérdés)


2014. dec. 9. 22:04

Nagyon könnyű a lisztet mellőzni. De látok itt pár tévedést is. A keményítő is szénhidrát például.


Nem a szénhidrát maga a probléma, hanem a finomított változatok. Bármilyen főzelék alapja a zöldségféle, ami ugye szintén szénhidrát elsősorban.

Én évek óta rendszeresen ezsem zabpehylet és zabkorpát, a főzeléket is szoktan zsírszegényen, azaz zabkorpával sűríteni. (Kevés hideg vízben elkeverve, majd a forró főzelék-léből is hozzátéve kell az ételbe önteni, akkor nem csomósodik.)


A tejtermékekért sem vagyok nagyon oda, de keveet azért fogyasztok, plédául a zabkásámhoz, ami sokszor vízben felfőzött zabpehely gyümölccsel. Ebbe keverek néha kefirt vagy joghurtot, édesíteni nem szoktam. Jó csak reszelt almával is, de pl. banán is mehet bele összetörve az alma mellé. Igazán bármiylen gyümölccsel finom és laktat.

Levesbe lehet főzni kölest is, levesbetétnek, vagy bulgurt.


Sütőzacskóban nemcsak a csirke sül meg hozzáadott zsír nálkül, hanem sertés is!


Kenyérfélét ritkán eszem, mert nem kívánom.

Krumplit szoktam enni viszont, rizst is, nem okoznak gondot, ha zsír nélkül készítem. (Ezt magamon figyeltem meg, nem néztem utána.)


Nem édesítek semmit a hétköznapokon, de nem is csinálok ügyet abból, ha pl. fázom, és cukrozott kávéval kínálnak meg. Akkor jól esik még az az édes is. :D

21. cel (válaszként erre: 20. - Bogmiluj)
2011. máj. 11. 15:30
Sose add fel:))
20. bogmiluj (válaszként erre: 19. - Cel)
2011. máj. 11. 15:27
köszönöm a remek ötleteket! már fel akartam adni az egészet, de kezdek benne újra lehetőségeket látni :)
19. cel
2011. máj. 11. 15:22

Paradicsomot, paprikát, kígyóuborkát darabold fel kis kockára, egy kis újhagymát is csempészhetsz bele. Enyhén sózd meg, locsolj rá frissen facsart citrom levet és két evőkanálnyi olíva olajat, még egy csipet őrölt bors is dukál hozzá. Kis ideig hagyd állni. Nagyon finom saláta, de önálló köretnek a csirke mellé is kiváló.

Sok sikert a diétához!

18. cel (válaszként erre: 15. - Bogmiluj)
2011. máj. 11. 15:17
Ha a csirkét sütőzacskóban sütöd nagyon finom. Nem kell hozzá plusz zsiradék, csak némi ízesítő, kis fűszer és nagyon előnyös, mert idő takarékos.
17. cel (válaszként erre: 16. - Bogmiluj)
2011. máj. 11. 15:14
Ok! De mindezt sütés előtt öntsd a rakottasra:))
16. bogmiluj (válaszként erre: 14. - Cel)
2011. máj. 11. 15:09
köszi kipróbálom.
15. bogmiluj (válaszként erre: 13. - De6dcdc43c)
2011. máj. 11. 15:08

húha...

natúr főtt zöldségek és natúr sült husok...

oké.

cukkini + brokkoli + csirkecomb.. de ebből egyszerűen hiányzik valami hogy meg tudjam enni... ez így nyögvenyelős.

14. cel (válaszként erre: 8. - Bogmiluj)
2011. máj. 11. 15:05
Végy keményítőt, vizet, keverd el, főzd fel csomó mentesre, ízesítsd ételízesítővel, petrezselyem zölddel és adj hozzá tojást, jól keverd el és ezt öntsd a rakottasra. Nem olyan mint a besamel, de szükség törvényt bont.
13. de6dcdc43c (válaszként erre: 12. - Bogmiluj)
2011. máj. 11. 15:04

mert ilyen diétánál nem jó. Sok a szénhidrát...


Mindent amit felsoroltál+ ez a 2 dolgot hagyd ki, és ne 1 hetet, hanem 1 hónapot csinálj végig.

Meglátod a különbséget.

12. bogmiluj (válaszként erre: 11. - De6dcdc43c)
2011. máj. 11. 15:02
hogyhogy?
11. de6dcdc43c (válaszként erre: 5. - Bogmiluj)
2011. máj. 11. 15:01
krumpli, rizs felejtős.
10. cel (válaszként erre: 5. - Bogmiluj)
2011. máj. 11. 15:01
Próbáld a főzelék sűrítést burgonyakeményítővel, rizsliszttel, kukorica liszttel, jobb mintha csak simán krumplival készíted. persze minden ízlés kérdése.
9. bogmiluj (válaszként erre: 6. - Cel)
2011. máj. 11. 15:01
a lecsó tényleg jó :)
8. bogmiluj (válaszként erre: 6. - Cel)
2011. máj. 11. 15:00
ha rakott akkor a tejfölt valahogy helyettesíteni kellene különben csak egymásra rétegzett ez-az lesz.
2011. máj. 11. 14:59
sok recept van ami egyik-másik hozzávalót kihagyja, de hogy pont ez a három ne legyen benne, olyant nem nagyon találtam...
6. cel (válaszként erre: 5. - Bogmiluj)
2011. máj. 11. 14:59

Vízzel főzzünk mindent, és adjuk feltétnek pl.gombát. Rakott zöldségek (zöldség, párolt rizs)

A lecsóban csak zöldségek vannak, rizzsel nagyszerű egytál étel.

2011. máj. 11. 14:55

Észrevettem hogy a tej, cukor, liszt pillanatok alatt hatalmas hasat csinál, persze elmúlik, de arra gondoltam, a gyomor egyensúlyát helyre kéne pofozni.

minden nap kenyérrel meg cukorral tömjük magunkat mert "sietünk", és egy idő után ez visszaüt...


nem sok megfelelő élelmiszert találtam eddig:

szójakocka-pörkölt, krumpli

spenót krumplival


kukoricadara megfőzve -de mivel?

rizs-de mivel?

kipróbáltam a "magtejfölt" is, de ilyet se ennék minden nap.

kipróbáltam a szójababot, de 3 órát kell főzni és nehéz vele bánni.

csicseriborsót is próbáltam, hiába olvastam recepteket nem lett jó ez sem.

próbáltam zöldségekből főzeléket, krumplival sűrítve, de elég furcsa.

4. cel
2011. máj. 11. 14:54

Jó sok gyümölcs, zöldség frissen vagy párolva. Tej, tejtermék helyett tiszta víz a felengedéshez. Liszt helyett használj keményítőt a sűrítéshez. Könnyű fehér húsok friss zöldség körettel, salátákkal, könnyű levesek. Ha a húst is mellőznéd, használj helyette gombát, a fehérjét pótold babbal, lencsével. Olajos magvak, dió, mandula, mogyoró nagyon jó nasik édesség helyett.


Ez csak néhány ötlet.

2011. máj. 11. 14:48

hús, zöldség,gyümölcs (kevésbé cukrosok), tojás.

sok sok variálási lehetőség van, bár nem értem h tejterméket miért nem? esetleg ha a zsir miatt nem akarod, akkor vegyél zsirszegény túrót, tejfelt, tejet... akkor még több ételt el tudsz késziteni.

2011. máj. 11. 14:47
joghurt, tej, tojás, saláta, sonka,csirkemell, gyümölcs-ezekből bármit.
2011. máj. 11. 14:45
Ha szeretnék egy hetet liszt, tejtermék és cukor nélkül, milyen ételeket érdemes készítenem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook