Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogamzásgátló váltás.... fórum

Fogamzásgátló váltás.... (beszélgetős fórum)


14. veraesbalu (válaszként erre: 12. - Wildy)
2011. máj. 12. 13:22

Szia!

Nekem bevált a Depo Provera.

Itt Mo-on nem támogatják az orvosok. Ausztriában ez már 15 éve természetes!

Több évig kaptam utána szünet a babavárás miatt. A baba is sikerült, most már nem fő tápláléka a picurnak az anyatej , így újból kaphattam.

Nincs kecmec, olcsó, nem kell a gyógyszerszedéssel bajlódni - bevettem-e vagy sem.

Egy idő után a mensi is eltűnik, nem kell tamponnal bajlódni. Persze megérzed hogy mensid lenne, de nem görcsölsz csak egy kicsit idegesebb vagy vagy furcsán érzed magad.

A több ezres gyógyszereket lekörözi.

Arra kell ügyelned, hogy ha hétfőn kapod meg az injekciót a 12. hét hétfőjén újból kapd a következőt.

Az orvosoknak nem érdekük az olcsót felírni!!!

Lehet hogy neked nem jön be, de egy próbát megér.

Az első hónapban lehet hogy többször lesz pecsételő vérzésed, amíg megszokja a szervezeted.

Régebben a körzeti orvos is felírhatta.

13. KisFarkas83 (válaszként erre: 12. - Wildy)
2011. máj. 10. 21:28
Nem hallottam még róla, de a helyi fogamzásgátlókat nem ajánlom... Próbáltuk, felcsípett mindkettőnket,és bennem volt a para egész hónapban hogy hatott-e... Én maradok a hancúrbogyónál :) A hüvelygyűrűt már hallottam, dícsérték,de hogy mennyibe kerül,nem tudom sajna...
12. Wildy (válaszként erre: 11. - KisFarkas83)
2011. máj. 10. 21:17

Hát ige, én sem értem ezt a politikát, még ha az ára nem is lenne elrettentő, de a nőgyógyásznál is álljak sorba 2-3 órát, mert ugye vény nélkül nem lehet kapni...:S

Amúgy most nézelődtem és találtam vmi Depo-Povera nevezetű injekciót, ami 1700 ft és 3 hónapig hat, te hallottál már róla?

2011. máj. 10. 21:12
Sajna abban az árkategóriában nem nagyon fogsz találni... :S Horror amit elkérnek érte... És ne népesedjünk túl... Tiltsuk be az abortuszt is,nemde?!
10. Wildy (válaszként erre: 9. - KisFarkas83)
2011. máj. 10. 21:04
Uhh sajnálom! :( Hát én is remélem, h nem okoz majd problémát, bár abban a félévben még a Volinát szedtem, ugye amikor abbahagytam a tri regolt, nem volt problémám, úgyhogy reménykedek, de azért körülnézek még olcsóbb fogamzásgátlók után, hátha tudok váltani...
2011. máj. 10. 21:01
Ph dettó xar volt mellette,de míg szedtem csak ennyi volt. De utána! Totál hormonzavar, teljesen úgy érzékelte a szervezetem hogy terhes vagyok illetve szoptatok, csepegett a tejem,egekben volt a prolaktin szintem, pattanások,hajhullás,stb... Senki semmit nem tudott vele kezdeni... 4 év kellett mire helyreállt... Remélem a Symicia nem lesz ilyen galád... És remélem hogy neked nem lesznek ilyen utóhatásai... Mindenesetre 4 évig nem volt gondom a fogamzásgátlással.. :S
8. Wildy (válaszként erre: 7. - KisFarkas83)
2011. máj. 10. 20:56
Mit jelent hogy hazavágta? Milyen problémát okozott? Én már kb. 3 évig szedtem ezelőtt a tri-regolt, nem volt vele problémám, talán annyi, hogy a ph-mnak nem tett jót, meg mindig azt mondták, h kevés a bacim, és amiatt gyulladásaim voltak, de sajna most muszáj volt visszaváltanom rá, mert egyetemistaként nincs 6500 ft-om rá.
7. KisFarkas83 (válaszként erre: 1. - Wildy)
2011. máj. 10. 20:40
Nem valószínű...Remélem te nem jársz úgy ahogy én... nekem a Tri-Regol 4 évre hazavágta a hormonrendszeremet... Most fogom elkezdeni a Symiciát, Nagy reményeim vannak felé...
6. Wildy (válaszként erre: 4. - Arianne113)
2011. máj. 10. 20:32
Nekem mintha vmi olyasmi rémlene, hogy a Lindinette-ről rosszakat hallottam, de lehet keverem valamelyik másikkal.. :S
2011. máj. 10. 20:31
Köszi csajok! :) Akkor megnyugodtam...
2011. máj. 10. 20:24
Szia én is szeretném a volinát leváltani csak én lindinette 20-ra. Régen azt szedtem, és sokkal jobb volt, de kikérem az orvosom tanácsát is mert nekem nem a szex miatt kellett, hanem hormonális szabályzás miatt.
2011. máj. 10. 20:10
Nem kell félni :), biztosan nem lehetsz terhes :)
2. auerhelga (válaszként erre: 1. - Wildy)
2011. máj. 10. 20:09
Szerintem nem lehet gond. Gyógyszerváltás esetén vagy folytatólagosan a 7 nap kihagyása nélkül kezdesz el egy másikat vagy rendesen 7 nap szünet és a 8. napon az új tabletta. A védettség megmarad. Én úgy gondolom.
2011. máj. 10. 19:57
Volina fogamzásgátlóról váltottam vissza Tri-Regolra, úgy, hogy az utolsó szem Volina utáni 8. napon kezdtem el szedni a Tri-regolt, tehát folytatólagosan... Hétvégén együtt voltunk a barátommal... Lehetek terhes???

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook