Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki hogyan mosogat? fórum

Ki hogyan mosogat? (tudásbázis kérdés)

1 2
2014. nov. 16. 05:22
ket kezzel.nincs mosogatogepem.
47. 1c18d76f9e (válaszként erre: 46. - 1c18d76f9e)
2014. nov. 16. 01:52
az egész meg edény száítóra meg lerázás után, sorban. - azt is kell rendszeresen takaírtani igaz.
2014. nov. 16. 01:50

Folyóvízel olcsó mosogatószerrel, úgyis kell kammilás kézkrém (ekcéma), alap szívacs és egy-es mosogatóban. Langyós vízzel öblőgetni is lehet, meg mosogatni is, és sok mosogató szerrel még úgy is olcsó. Alaposan öblőgetve. Gyors és alapos vagyok így sem, fogy sok víz, (jó sorend mert perem, alapja kitőrlése, és szívacs mosás, és jöhet a köv. tányér, villáknál használom a kefét. Kanalakat háromat is egy kézben sorban.


Jó nekem csak pohár, evőeszkőz és tányér van hónap szám.


Ha valami mégis komolyan vagy rossz helyre letapad, van egy mosogató kefém.

2014. nov. 15. 18:01
Imádom a mosogató gépemet!
2014. nov. 13. 22:26
s a többi..
2014. nov. 13. 22:11
van két kezem. :)
42. lilibe
2014. nov. 13. 22:06
Folyóvízzel és mosogatószerrel.
2014. nov. 13. 03:23
kezzel es mososzerrel.
2014. nov. 10. 16:58
Géppel.
39. mige (válaszként erre: 35. - Szmirma)
2012. ápr. 28. 07:42

Én pont ezért kaptam a napokban egy gépet. :)

A párom utálta nézni, de ő sem vette át, így a mosogatógép lett a megoldás, sokkal gazdaságosabb,mint a folyóvizes kézi mosogatás, és éjjel alvás közben már el is mosogattam. :)

Így mindkettőnk számára a legjobb megoldás született.

38. Szmirma (válaszként erre: 37. - B4c06bc553)
2011. máj. 12. 09:29
Biztos jó lehetett, de ami jó azt általában megszüntetik.
2011. máj. 10. 09:56

Már sajnos nem gyártják azt a kis kiegészítőt, amit a csapra kellett szerelni, és azzal nagyon sok vizet lehetett spórolni.

Úgy néz ki, mintha egy szívószál lógna ki a csap kifolyó részénél. Az a lényeg, hogy beállítod a hőmérsékletet, és ha víz kell, akkor ezt a szívószál-szerűséget a kézfejeddel odébblököd és máris folyik a víz. Ha elveszed a kezed, azonnal leáll (visszaugrik zár állapotba).

IMÁDTAM!

A mosogatásnál lehetett a legjobban spórolni a vízzel.

2011. máj. 10. 07:44
Egyébként tudom én , hogy nem gazdaságos így mosogatni, mindig úgy fogok neki, hogy most aztán majd engedek vizet a mosogatóba és úgy mosogatok, és aztán majd csak a végén öblögetek forró vízzel , de valahogy sohasem jön össze.
35. Szmirma (válaszként erre: 31. - Bosszús)
2011. máj. 10. 07:42
Én hallgatom eleget az biztos, hogy mennyi vizet pocsékolok, pedig azért mindig elzárom amikor egy nagyobb edényt mosogatok, vagy amikor a villákat, kanalakat mosom a mosószeres szivaccsal, és majd csak akkor nyitom ki mikor öblögetem őket.Mondjuk mondtam már a páromnak, ha nem teszik ahogy mosgatok el mosogathat ahogy akar, úgy mosgat ahogy neki tetszik én aztán nem szólok bele, de érdekes módon azóta is én szoktam mosogatni :).
2011. máj. 10. 07:27
Míg nem volt mosogatógépem,addig két tálcás mosogatóm volt. Az egyikbe engedtem a forró vizet egy kis mosogatószerrel+ a szivacsra is tettem,a másikat viszont folyóvizes öblítésre használtam.Azt öblítést viszont csak folyóvízzel!Pohár,tányér, evőeszköz,fazék volt a sorrend.
33. Katinkaboszi (válaszként erre: 24. - Virgilius)
2011. máj. 9. 23:13
páran lesik, hogy mit csinálok, de nekem ez a gazdaságos megoldás :)
32. Katinkaboszi (válaszként erre: 30. - Macskanita)
2011. máj. 9. 23:12
próbáld a zöld teás változatot, kissé fura az illata, de a kéznek jó, vagy van sensitív változat is.
31. bosszús (válaszként erre: 30. - Macskanita)
2011. máj. 9. 20:58

Gondolom, hallgatsz is érte eleget!:)))))

Pontosan ezt teszem én is, és folymatosan, a főzés egész ideje alatt!

Nem viselem el, a mosatlant, attól írtózom!:((((

2011. máj. 9. 20:43

na... csak forró, folyóvízzel, végig folyik mosogatás alatt, plusz esküszöm a Jarra, bár a kezem nem annyira szereti:-)

nem túl gazdaságos, de így esik jól:-)

29. alann
2011. máj. 9. 20:37
géppel
2011. máj. 9. 20:29
Folyóvízzel
2011. máj. 9. 20:21

géppel


amúgy folyó víz alatt, ami kimarad

jó meleg vízzel öblítve is

2011. máj. 9. 20:20
Kéttálcás mosogatóban mosogatok, jó meleg vízben, egyikben mosogatok, másikban öblítek. Először poharak, baba-tányérok, majd tányérok, utoljára a főzőedények. Evőeszközt közben, mert utálom egyszerre:)
2011. máj. 9. 20:17

Mivel nagyon kevés pénzem van, ezért spórolnom kell a vízzel is - dézsába öntök forró vizet (3-4 liter), egy kis szódát és u ltrát. Az üveg dolgokkal kezdem, majd a kerámia, az eszcájg, végül az edények.

Ha piszkos lenne, vagy kihűlne közben a mosogatóvíz, akkor az öblítést a dézsa fölött végzem, és ez lesz a következő adag mosogatóvíz.

Öblíteni folyóvízzel szoktam.

Kb. 8-10 liter vizet használok egy komplett mosogatáshoz.

24. virgilius (válaszként erre: 22. - Katinkaboszi)
2011. máj. 9. 20:16
Én is így szoktam, és én is szeretek mosogatni! :) Végre valaki, aki szintén hasonlóan csinálja! :)
23. Yulcsy
2011. máj. 9. 20:13
Én is általában folyóvízzel,de 2 tálcás mosogatónk van,így amikor kedvem van akkor az egyikbe a mosószeres víz megy,a másikba pedig az öblítővíz.Sokkal takarékosabb.
2011. máj. 9. 20:11

szeretek mosogatni, lehet ez másnak fura, de olyan jó látni, mikor a koszos dolgokból, csillogó tiszta holmi lesz :)


elöblítem a poharakat, majd elzárom a vizet. ekkor elmosogatom víz nélkül, Jar mosogatóval és félre rakom. A mosogatóba teszem a következő, kevésbé zsíros edényeket, erre öblítem rá a poharakat, amitől már bent van a mosószeres víz, tehát a nagyja koszt könnyen leöblíti az előző edény vize.

És így tovább. Elég sokat lehet megspórolni, ha nem folyik a víz folyamatosan.

21. umi86
2011. máj. 9. 20:09

Én is folyó vízzel mosogatok. Ha nagyobb edény van, akkor abba engedek egy kis forró vizet és amíg elsúrolom, addig elzárom a csapot.

Anya nem folyó vízzel mosogat, de úgy meg sokszor kell cserélni a vizet, mert gyorsan elzsírosodik.

20. de6dcdc43c (válaszként erre: 14. - Fehérleander)
2011. máj. 9. 20:07
detto:)
2011. máj. 9. 20:04
géppel...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook