Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan védjem meg magam pszichikailag, hogy ne fáradjak le tőle? fórum

Hogyan védjem meg magam pszichikailag, hogy ne fáradjak le tőle? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 22. 11:50
hűűűű, lányok, akkor most már én is lemerem írni a tapasztalataimat, mert eddig mélyen hallgattam róla, nehogy kattantnak gondoljon valaki. Volt nemrég egy ismerősöm, akivel ha találkoztam, vagy ha telefonon beszélgettem, iszonyú migrénes fejfájás gyötört...ezt soha azelőtt nem tapasztaltam. Azt, hogy migrén volt, csak a leírásokból tudtam, hogy mik a tünetei. Szerencsére megszakadt a kapcsolat, és a migrénemet is elfújta a szél.
15. Agi03 (válaszként erre: 13. - De6dcdc43c)
2011. máj. 9. 18:24

Úgye, korábban írtam is, hogy eddig csak jót nevettem azon a szón, hogy "energiavámpír". Tehát ebből indulj ki esetemben. :)


Viszont ha meg úgy közelítem meg, ahogy szintén korábban már írtam, hogy "minden energia", csak más-más rezgésszintű, stb. akkor magam is rájövök, hogy nem szükséges az, hogy fizikailag egy helyen legyünk, ahhoz, hogy lecsapolja az energiát.

14. seképsehang (válaszként erre: 1. - Agi03)
2011. máj. 9. 17:42
Ha teheted,minél hamarabb szakítsd meg vele a kapcsolatot. Én is voltam már így többször. Általában a toleráns emberekre ragadnak az ilyen "panaszkodók" . Lelkileg totálisan kiakasztják az embert.
13. de6dcdc43c (válaszként erre: 9. - Agi03)
2011. máj. 9. 17:17

"Azért az elgondolkoztató, hogy neten keresztül is képes elvonni energiákat"


Nem értem, ezt csak most tudtad meg? Egészítsd ki a gondolattasl+beszéddel, még akkor is ha nem vagy jelen.

12. cel (válaszként erre: 9. - Agi03)
2011. máj. 9. 17:17
Az energia vámpírt ne úgy képzeld, mint a filmekben ábrázolt valódit, hogy szívja az energiád. Akár szemtől szembe állsz vele, akár neten, vagy levélpapíron olvasod, mindegy, a lényeg, hogy "fárasztó" személyiség. Zúdítja rád a dolgokat, általában negatívakat, ami lehúz téged is. Az állandó rá való figyelem kifáraszt, míg ő, attól, hogy kibeszélte magából a gondját, megkönnyebbül. A beszélgetés végére Te teljesen kimerülsz, míg ő remek formába lendül.
11. era06
2011. máj. 9. 17:04

Nem kell neki tanácsokat adni, sajnálkozni."Jaj szegény Bözsikém, de sajnállak"

Ilyenkor megy az érzelmi zsarolás, hogy "téged nem is érdekel az én sorsom"

Válaszolsz, megy tovább a vita.

Voltam olyan társaságban, egy óra múlva úgy éreztem magam mint akinek leszívták az agyát.

Semmi erőm nem volt.

10. c1e9612cd3 (válaszként erre: 9. - Agi03)
2011. máj. 9. 16:41
azért, mert én úgy érzékelem, h mi emberek képesek vagyunk bizonyos csatornákat megnyitni mások felé.... és hiába neten keresztül kommunikálsz vele, a kommunikáció kezdetével megnyitottad azt a csatornát a másik irányába, és bumm, máris hozzáfér az energiádhoz. Lehet hülyeség, amit írtam, de sztem pont ezen az elven működik az is, amikor másokkal (pld. családtag, párunk, vagy mint az ikreknél!) kapcsolatban megérzünk dolgokat....
9. Agi03 (válaszként erre: 8. - Ancsa19860211)
2011. máj. 9. 16:31

Uh, ez durva!


Azért az elgondolkoztató, hogy neten keresztül is képes elvonni energiákat. Mert neten keresztül beszélgetve (akár szóban, akár csak írás formájában) is ugyanúgy lefáraszt szellemileg, lelkileg, hogy csak csodálkozom...


Ez is lehet egy bizonyíték arra, hogy minden energia, és az emberek között is a kapcsolat energia formájában van (még ha láthatatlan is, de érezni mindenképpen).

8. Ancsa19860211 (válaszként erre: 7. - Agi03)
2011. máj. 9. 16:23
Először én is röhögtem ezen, de csak addig, míg egyszercsak találkoztam eggyel. A vele való beszélgetések után pontosan azt éreztem, amit leírtál a netes barátoddal kapcsolatban, hogy elfáradok és elvesznek az energiáim. Mikor földrajzilag távolabb kerültünk egymástól, akkor mondta telefonon, hogy most érzi csak igazán, hogy míg ott voltam a közelében és minden nap beszéltünk, mennyi energiát kapott tőlem. Aztán szerencsére ő megismerkedett egy lánnyal (aki azóta már a felesége), aki engem riválisnak tekintett és utált (szerencsére nem tudta, hogy a srác az én útmutatásaim szerint udvarolgat neki:)), így aztán megszűnt a barátságunk (ami lehet, hogy nem is olyan nagy baj). Szóval ezek után annyit tudok tanácsolni, hogy a netes kapcsolattartást próbáld meg ritkítani, csak akkor kommunikálj vele, amikor úgy érzed, annyi energiád van, hogy másoknak is adhatsz:)
7. Agi03 (válaszként erre: 2. - Cel)
2011. máj. 9. 15:59
Eddig egy jót röhögtem azon, amikor azt a szót hallottam, olvastam, hogy "energiavámpír". Viszont most már kezdem ezt komolyan venni, ahogy lehet, éppen ezt tapasztalom meg... :(
6. Agi03 (válaszként erre: 5. - 40163fd81d)
2011. máj. 9. 15:58

Szia!


Már nem egy alkalommal jeleztem felé finoman, hogy nekem ugyanúgy vannak gondjaim, mint neki, vagy bárki másnak, mégsem zúdítom olyan szinten másra, ahogyan ő.


Erre az volt a válasza, hogy én milyen érzéketlen vagyok, hogy nem hallgatom meg, pedig azt hitte, barátok vagyunk. Persze azt tudom, hogy ez meg a manipuláció nagyszerű példája!

5. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Agi03)
2011. máj. 9. 15:29
Szerintem ha legközelebb beszélsz vele ,mond el neki mit érzel vele kapcsolatban,csak hogy legalább tudja,hogy nem harag,vagy bármi más az oka,hogy eleged van belőle,és hogy miért is szünteted be a vele való "barátságot":)
4. rohiani (válaszként erre: 1. - Agi03)
2011. máj. 9. 15:27
Ő egy energiavámpír. Felejtsd el gyorsan.
3. de6dcdc43c (válaszként erre: 1. - Agi03)
2011. máj. 9. 15:24
Zárd a soraidat. Magyarul fejezd be a vele való kapcsolatodat.Tankoljon mástól. Valószínűleg tudatosan teszi azt amit, ugyanis nincs olyan ember aki örökké csak panaszkodna. Ez egy technika, amit némely ezo-s előaszeretettel használ, ha le van ürülve az "aksija".
2. cel
2011. máj. 9. 14:33
Ha nem tévedek nagyot téged egy energia vámpírral hozott össze a net. Olvass utána mit tudsz tenni ellene.
2011. máj. 9. 14:25

Van egy ismerősöm, akivel neten ismerkedtem meg pár hónapja. Azóta személyesen 2-3 alkalommal találkoztunk. De neten napi szinten tartjuk a kapcsolatot. Az országnak egymástól nagyon távoli részében lakunk, azért is ilyen ritka a személyes találkozás.


Viszont mára besokalltam tőle, mert mindig csak panaszkodik, sajnáltatja magát, mintha ő lenne a legrosszabb helyzetben az országban-világban.


De akármivel kapcsolatban próbálok neki segíteni, hogy mit lenne célszerű tennie, hogy megoldódjon egy-egy valós problémája (egyébként sok "problémát" inkább maga kreál talán "unalmában"), neki egyik lehetőség sem jó... sokszor az az érzésem, hogy ő csak siránkozni szeret, azt akarja, hogy mások segítsenek neki sajnálkozni, így tulajdonképpen pl. engem konkrétan a lelki szemetesládájának használ. Csak visszahúz, mintha az én életenergiámból "táplálkozna". Sajnos nem tudom másképpen kifejezni ezt.


Szinte a tanácsadójának tart, megvárja, hogy más keressen helyette megoldást a (sokszor mondva csinál) problémáira, de minden javaslatot elvet, csak panaszáradat jön tőle, stb.



Most már ott tartok, hogy egyszerűen kiiktatom az életemből - letiltom az üzenőkön, stb.


Ugyanis amikor pár napra már ezt megtettem, akkor szinte remekül éreztem magam, nem voltam annyira fáradt, kimerült. De amint újra beszéltem vele, szinte megcsappant az energiám, és fáradtnak éreztem magam.


Ti voltatok már ilyen helyzetben? Mit tettetek? Mit tanácsolnátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook