Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futni-futni-futni fórum

Futni-futni-futni (beszélgetős fórum)


2012. aug. 14. 08:19

szerintem kezd az első 5 km-em edzéstervvel, az is 1 perc futással kezd és fokozatosan emeli a távot, mindenki szerint annyira könnyű.. én most tartok a 3. hét első napjánál nem a legkönnyebb, de meg tudom csinálni mindig a következő lépcsőfokot így már 4*5 percet futottam ma :)

szerintem ha tudsz fuss futópályán, én egyszer futottam el a pályáig betonon és rögtön megfájdult a bokám..

2012. aug. 13. 19:19
Meg ha nagy a melled, sportmelltartó-->ez sem hülyeség. Engem zavar pl, ha libeg a nadrágom szára. Így futógatyám is lett:-)
2011. máj. 19. 13:09
Mókuskerék!:)
2011. máj. 10. 10:22
Én is elkezdtem futni reggelente, néhányszor egy héten. Szerintem hobbifutáshoz nem kell kifejezetten drága futócipőt venni. Valami sportcipő elég ami jól tartja a lábat és csak erre használod.
10. miel77
2011. máj. 10. 08:57
Persze az igaz, hogy hosszútávnál már fontosabb a cipő :))) és az is igaz, ha nem lesz rendszeres az edzés felesleges beruházni egy drágább, speciális fazonra. De egyet azért érdemes betartani, azt a cipőt amit futásra használunk, ne használjuk a mindennapokban is.
9. miel77 (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2011. máj. 10. 08:55
Mondjuk a cipőnél is a stabilitás a fontos, egy pl. tornacipőben nem érdemes próbálkozni. Neked azért rendes sportcipőd van, attól, hogy nem egy drága sportcipő még lehet stabil. Nagyobb súlynál érdemes minél gondosabban cipőt választani, mégis nagy súllyal indul neki az ember a mozgásnak, az ízületeknek nem mind1.
8. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Miel77)
2011. máj. 10. 08:40

Lehet:)

Nekem nem fájós a lábam, ezért nem gondolom, hogy még nem kell.

2011. máj. 10. 08:26

Szerintem ami a legfontosabb kezd azzal hogy végy 1 jó harapós,veszett kutyát,rúgjál bele és fuss!

Ha ez nem vált be meny a cigánysorra és ordibáld hogy rohadék cigányok és vizeld le őket!

Na valamék hatásos lesz meglátod!:)

2011. máj. 10. 08:22
Én pont azt mondom, hogy a kezdőknek nagyon fontos a cipő. Egy futócipő teljesen más tulajdonságokkal rendelkezik, mint egy sima. Pl. véd attól is, hogy megfájduljon a térded. Én pl. onnan tudom, hogy cipőt kell cserélnem, hogy kb. 15 perc után fáj a térdem már, tehát már nem jó a csillapítása. Azt is érdemes figyelembe venni, hogy betonon vagy földúton tudsz futni. Ha nagyon kezdő vagy és nem megy egyszerre sok, én is azt ajánlom, hogy váltogasd a sétát és a futást kb 20 percen keresztül.
2011. máj. 9. 08:35

Ha csak most kezdesz futni, akkor semmiképp ne fusd le a távot egyszerre. Az a legjobb, ha 1-2 perc futás, majd ugyanennyi séta.

Cipő? Nekem egy tök egyszerű edzőcipőm van (Wink), teljesen megfelel a célnak. Jobb cipőt majd akkor ha már sokat tudsz futni egyhuzamban:)

4. lujzaa (válaszként erre: 2. - Emi75)
2011. máj. 9. 08:05

Köszi.

Igazából a cipő érdekelne nagyon. Vannak kimondott futócipőt. Érdemes olyat venni? Ha igen, az milyen?

2011. máj. 9. 07:57
ja és előtte kis tornával mozgasd át magad picit.
2011. máj. 9. 07:55

:) hát fuss :)


kényelmes cipő, megfelelő melltartó, kényelmes ruha, jó levegőjű hely, esetleg zene ha szereted.


legalább 20 percig csináld, (először ez nagoyn soknak fog tűnni) még ha nehezedre esik is, nem baj, ha séta tempóban, vagy nagyon lassan, majd ha belejössz megy gyorsabban is. lesz vagy egy hét, mire elkezd jólesni :) utána emelheted a tempót ha úgy érzed. ha fáj valamid, pl. térdízület stb. akkor válassz más sportot.


KITARTÁS!

2011. máj. 9. 07:34

Sziasztok

El AKAROK kezdeni futni. Mi szükséges hozzá? Értem ezalatt, pl. cipő. Milyet vegyek?

Egyéb dolgok?

Tudom, melegítő, poló. De ebből bármilyen jó?

És mit javasoltok? Hogy kezdjek hozzá? Van kb 15 kg plussz rajtam, tehát hosszútávot biztos nem fogok tudni futni.

Milyen lépésekben haladjak?

köszi


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook