Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egymásra találás... fórum

Egymásra találás... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egymásra találás...

3. ilike46 (válaszként erre: 16. - Panka21)
2011. máj. 8. 17:47

Nagyon örülök, hogy néked is ilyen kedves tapasztalataid vannak.


A nevedet olvasva kedves emléket ébresztettél bennem.

Mikor fiatal édesanya voltam és a kisfiam pici, úgy hívott engem Panka. Volt abban az időben egy kedves rajzfilm sorozat Rumcájsz és Panka. Az én nevem is innen ered.

Aztán a kisfiamból apuka lett, de ha kedveskedni akar nekem, akkor Pankának szólít.

2. ilike46 (válaszként erre: 20. - Guriga01)
2011. máj. 8. 17:43

A tacsikról külön meg kell jegyezni, hogy egy huncut csibészek. A szomszédban is élt egy tacsi, s a gazdija minden nap kivitte sétálni, mert elég megnőtt a hátsója, no meg a hasa. Igen helytelenül édességgel etették. Tehát mozgással indult a fogyókúra. A furfangos kis jószág egész nap szaladgált, tehát a túlsúly nem zavarta.

Mikor sétálni mentek egy kis idő elteltével elkezdett sántítani. Oda állt a gazdi elé és felnézett rá, mintha azt mondta volna: nekem elég is volt. A gazdi felvette, és ölben vitte tovább. Mikor ez sokadszorra előfordult, elvitték orvoshoz, de semmi gondot nem találtak.

Aztán az idők folyamán rájöttek az orvossal, hogy rafinált a Snufika. Nem őt sétáltatták, hanem ő sétáltatta a gazdit. Ilyen huncutságokra képes a tacsi, hiszen nagyon okos!

2011. máj. 7. 16:08
A kutya és az ember barátsága nagyon távolra nyúlik vissza, egy erős ősi kapcsolat.
Nemcsak házőrző, családi kedvenc, de olykor gyermek hiányát pótoló kis élőlény, aki hűségével, önzetlen szeretetével, olykor kiszolgáltatott helyzetbe is kerülhet. Imádattal képes követni gazdáját, órákig képes várni reá a kert kapujában, vagy akár a busz megállóban is. Olykor sírni is képes, nagy barna szemeit reánk szegezve figyel, s velünk sír, ha bánatunk van. Megérzi, ha a gazdi betegen pihen az ágyában, minden szemrebbenését óvó tekintetével követi.

Magam is megtapasztaltam ezeket a csodás tulajdonságokat, mikor élt még a kutyám.
E történetet is, mint egykori gazdi írtam meg, s így talán mélyebben átéreztem e kutya sorsát, mert egykor részese lehettem ennek a csodás összetartozásnak.

Ugrás a teljes írásra: Egymásra találás...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook