Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kiszáradt kézre mi a legjobb gyógymód? fórum

Kiszáradt kézre mi a legjobb gyógymód? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 18. 11:56

Nyertes Zsuzsa is megmondta:a pisi, a pisi ,a pisi... :D

na viccet félretéve... az én kezem néha szárazabb mint a sivatag, a kórházi kézfertőtlenítőktől.. kipróbáltam rá ilyen olyan drága kencéket, de mindegyik csak átmenetileg volt jó... mikor elfogyott X kézkrém, lementem a kisboltba, megkérdeztem milyen krémük van,a mi olcsó.. mondván most gyorsan kell valami, aztán majd hétköznap ha ráérek veszek valami mást...

olcsó, mégis jó krémet kaptam :Nuky hidratáló krém, nagyon olcsó,kiadós, hasonló az illata a Niveához, és nekem nagyon is bevált!!!

2011. máj. 18. 11:32

Kipróbáltam az olívaolajat, és nekem leginkább ez vált be. A férjem keze is ki volt száradva, ami nála nemigen szokott (de nem a mosogatástól, hanem mert építkeztünk) és neki is eredményes volt.

Akkor amikor már rendesen vérzett szinte az egész kezem, utána már másnapra nagy javulást vettem észre, és 2 napra rá el is múlt az olívaolajtól.

Lehet, hogy gyógyítóereje is van, nem csak egészséget?

Azért mindenkinek nagyon köszönöm a segítségét és a jótanácsát.

Üdv.

2011. máj. 9. 15:25

Szia,


Én a Sanatopic nevű krémet használom, gyógyszertárban lehet kapni. Nekem nagyon bevált, télen nyáron nagyon száraz a kezemen a bőr.

2011. máj. 8. 20:22

Mégegyszer köszönöm szépen mindenkinek a jótanácsokat.

Mivel olívaolaj van itthon, és az a legolcsóbb, akkor azzal kezdem. Ezentúl megpróbálok gumikesztyűvel mosogatni, ami elég nehéz lesz, de a kezem érdekében kipróbálom. Remélem segíteni fog.

2011. máj. 7. 16:04

Köszönöm szépen mindenkinek a jótanácsokat!

Kipróbálom, de hol érdemes venni legolcsóbban neutrogénát, a patikában vagy a drogériákban?

6. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Buborék1)
2011. máj. 7. 15:31
nekem is a hidegtől szokott vérzésig kirepedni. Évek óta neutrogenát használok, ez a legjobb, próbáld ki!
5. elina79 (válaszként erre: 4. - Buborék1)
2011. máj. 7. 15:30
Azért is kérdeztem, mert a kislányomnak is így volt, egész télen kenegettük neki azt hittük a hidegtől van.Jött a jó idő és még mindig nagyon kiszáradt ,vérzett is neki. Elvittem orvoshoz rögtön mondta, hogy ekcéma . Kaptunk rá kenőcsöt plusz neutrogénával kell kenni.Azóta szép a keze!:)
4. buborék1 (válaszként erre: 3. - Elina79)
2011. máj. 7. 15:23

Eddig általában télen volt száraz, és mindig vérzésig kirepedt. Most már akárhányszor kenegetem mindenféle gyógynövényes kenőccsel, már állandóan.

Lehet, hogy a mosógatószertől (Jar) vagy a kemény víztől szárad ki ennyire, hogy csak akkor veszem észre, ha már vérzik, a fájdalomról nem is beszélek?

2011. máj. 7. 15:17
Szia!Mennyire száraz?A kislányomnak a neutrogéna jött be.
2011. máj. 7. 15:14
Bio kakaóvaj
2011. máj. 7. 15:12
Tudnátok segíteni abban, mit csináljak, hogy állandóan ki van száradva a kezem, hiába kenem bármiféle kenőccsel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook