Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pihenő nap fórum

Pihenő nap (beszélgetős fórum)

2011. máj. 7. 10:44
az olyan munkahelyen (étterem, benzinkút stb.) ahol vasárnap és ünnepnap is dolgozni kell a vasárnap helyett is kell pihenőnapot biztosítani vagy túlóraként kifizetni. hogy ezt a munka törvénykönyv hogy szabályozza nem tudom, de biztos van rá paragrafus
9. andi6020 (válaszként erre: 3. - Keress)
2011. máj. 7. 10:37
Ne beszélj már butaságokat!
8. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - Szilvamama)
2011. máj. 7. 09:16
a hétvége nem, de az ünnep igen.
2011. máj. 7. 09:14
Vannak kivételek, ahol folyamatos a munkarend, ilyen az egészségügy, benzinkút, éttekem stb. Ezekre nem vonatkozik a vasár illetve ünnepnap, mert minden nap "munkanap".
2011. máj. 7. 01:59
Nem tudom kívülről a munka törvénykönyvét, de tudomásom szerint az ilyen munkanap 200%; ha alapból beosztották, akkor is, minimum pótlék, vagy ugyan annyi óra szabad óra járna érte. Kicsit érdekes a főnöke, hiszen nem őt rövidíti meg a kötelező járandóság kiadása... mert ami jár az jár..
2011. máj. 6. 23:10
Azt tudni kell, h a főnökasszonya szereti elelvenni a dolgokat, ugyanis emberhiány van, ő meg nem szívesen dolgozik az emberei helyett.
2011. máj. 6. 23:01
Nem én, anyukám dolgozott, mert egy csecsemőotthonban dolgozik. És most a főnöke szerint nem jár neki, anyu viszont úgy tudja, h ilyenkor járna neki plusz egy pihenő nap.
2011. máj. 6. 23:00

A törvény szerint te húsvét vasárnapján nem is dolgozhattál volna, mivel csak a tulajdonos dolgozhat ünnepeken.

Mint vasárnapi munkaidő minimum 50% bér pótlék jár a ledolgozott óráid után, ha túlórában vagy akkor még plusz 100% is.

2. meaculpa (válaszként erre: 1. - Varga.nora)
2011. máj. 6. 22:56

Nem is dolgozhatnál húsvétkor. Hacsak nem olyan helyen dolgozol...

Egyébként járna.

2011. máj. 6. 22:50

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha valaki húsévt vasárnap dolgozott, annak nem jár plusz egy nap pihenőnap?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook