Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen tapasztalataitok vannak nyugtatóról való leszokással kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalataitok vannak nyugtatóról való leszokással kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


12. 9896a91eb9 (válaszként erre: 3. - 1328e2612d)
2011. máj. 6. 16:57
Szerintem attól az orvostól kérj tanácsot, aki felírta. Az tudni fogja, milyen csökkentésekkel érhető el a teljes leszokás.
2011. máj. 6. 16:05

Orvos nélkül tényleg lutri abbahagyni.Vagy sikerül vagy nem.

Én hangulatjavíttót szedtem közel fél évig,amikor az orvosom azt mondta h abbahagyhatom,de fokozatosan.Elő volt írva,h milyen "adagot" kell elhagynom.

Buta voltam,mert hirtelen akartam abbahagyni..utána kezdődött a pokol.

Kényszergondolataim támadtak,amik annyira eluralkodtak rajtam,h szinte csak sírni tudtam.

Ismét elkezdtem szedni a gyógyszert és amikor ismét beállt,vártam...és fokozatosan hagytam el.

Végül sikerült,azóta 1 szemet se szedtem be.


Fokozatosság,orvos és pszichológus kell (sztem).

2011. máj. 6. 15:55
A nyugtató tényleg átsegít nehéz helyzeteken, de nem old meg semmit. Ezért azt a problémát kell először megszüntetni, ami miatt a nyugtatózást elkezdted. Aztán fokozatosan, orvosi felügyelet mellett elhagyni.
9. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - Titati)
2011. máj. 6. 15:30
Ez általában negyedelést jelent és min. 3 nap után csökkenteni, de a hetenkénti jobb. És ilyenkor tavasztól ajánlatosabb.
8. 679f54a054 (válaszként erre: 2. - 1328e2612d)
2011. máj. 6. 15:27

Az orvos beleegyezése nélkül TILOS abbahagyni hirtelen! Olyan mellékhatások keletkezhetnek, amik visszavetnek, aztán kezdheted elölről ... :(

Volt egy kolléganőm, aki saját maga előtt szégyellte, hogy hangulatjavítót szed, és minden áron abba akarta hagyni. Osztom Zsóka véleményét, hogy "mankó", ha szükség van rá, akkor szedni kell. És mindenki érzi az idejét, hogy mikortól nincs már rá szükség. De csak fokozatosan szabad elhagyni, orvos utasítása mellett!

2011. máj. 6. 15:23

A nyugtató gyakran olyan, mint a mankó. Átsegít a nehéz helyzeten, időszakon és aztán viszlát...

Nálam ez közel 12 évig tartott.

3. éve se xanax, se rivotril, se más.

6. 1328e2612d (válaszként erre: 4. - Titati)
2011. máj. 6. 15:11
Nem volt semmiféle elvonási tüneted?
2011. máj. 6. 15:10

majdnem két évig, nap mint nap:


xanax 3x2

rivotril 3x1

cimbalta 2x1

zopigen 1x1


után, leszoktam magamtól mindegyikről.

remélem soha nem lesz többé szükségem rájuk.

2011. máj. 6. 15:08

Szia!

úgy tudom negydelni kell a tablettát, és ha már egy ideje bírod a negyeddel kevesebbet, akkor lehet újabb negyeddel kevesebbet.


De ha megvan az erős ELHATÁROZÁSOD, akkor egyik napról a másikra lerakhatod.

Én anno ezt tettem! De ehhez erős elhatározás kell, mindenféle kételyek nélkül. Ha hiszel magadban, akkor sikerülni fog.

Esetleg valami meditációval helyettesítheted a gyógyszert.

2011. máj. 6. 15:05
Én jelenleg napi 1 szem Rudotelt szedek, kb. 1,5 éve.
2011. máj. 6. 15:01
Kiváncsi lennék mindazok véleményére és tanácsára akiknek sikerült huzamosabb idő után elhagyni a nyugtatót.
2011. máj. 6. 14:59
Milyen tapasztalataitok vannak nyugtatóról való leszokással kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook