Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Repülő úttal kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok? fórum

Repülő úttal kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok? (tudásbázis kérdés)

1 2
2011. máj. 6. 18:02
Ja, és a legjobb: a légikisasszony zuhanás esetére mindent elmondott - angolul :)
39. 470f6cae11 (válaszként erre: 37. - Adali)
2011. máj. 6. 18:00
Elnézét , az előzőre feleltem, Adaliéra :)
38. 470f6cae11 (válaszként erre: 7. - 54840f0fce)
2011. máj. 6. 17:59

Nem ótó ez drága Csibe.


Bárhová ülsz, mindenütt jó ( vagy rossz).

A legcikibb a szárny felett. Ha valaki félős, oda inkább ne. Erősen berezonál, plusz látod a kisüléseket :)

37. Adali
2011. máj. 5. 14:46
Ulj ablakhoz, akkor latsz es nem lesz hanyingered:)
2011. máj. 5. 14:43

Ahogy a többiek is írták

- felszállás előtt 1 szem Daedalon

- menet közben rágózni.

A gépen nyugodtan eheted-ihatod, amit adnak.

A kisebb gépeken zaj van, ahhoz hozzá kell szokni.

Én egyetlen dolgot nem bírok, az pedig az, amikor fordul a gép és közben kinézek az ablakon, akkor szédülök. Viszont, ha olyankor csukva a szemem semmi bajom.

A felhők felett tényleg mindig kék az ég és csoda szép, ahogy a felhőpamacsokat látod magad alatt.

2011. máj. 5. 14:32
Köszönöm:)
2011. máj. 5. 14:31

Füldugulás ellen a cukorka a legjobb, mert az folyton nyelet, és így nem dugulsz be, abból tározz be egy jó nagy adaggal.

Amúgy meg élvezd, jó dolog!!!

2011. máj. 5. 14:30
London? Még relaxálni sem lesz időd ;)
32. Ancsa19860211 (válaszként erre: 29. - Jennyke 1)
2011. máj. 5. 14:30
Nem is érdemes, jó lesz, meglátod:) Egyedül az alkohollal vigyázz, én ugyan nem próbáltam, de azt mondják, a repülőn jobban megüt, mint a földön:)
31. timycat (válaszként erre: 15. - Jennyke 1)
2011. máj. 5. 14:29

A füldugulás a legrosszabb. Vagy vigyél rágót, ez nekem nem segített. Régen búvárkodtam és akkor tanultunk egy technikát, az a neve kiegyenlítés: veszel egy mély levegőt, befogod az orrod és hirtelen úgy csinálsz mintha kiakarnád fújni a szádon, de összezárod az ajkaidat. így a pofazacsik kidudorodnak, vicces látvány, de rögtön kipattan a füled.

Tapasztalatból mondom az a jó repülés ha uncsi, de először én sem vinnék olvasnivalót... olvasás tényleg okozhat hányingert. Inkább csak relaxálj

30. a14deb9047 (válaszként erre: 27. - Jennyke 1)
2011. máj. 5. 14:29
Meg se kottyan... Mire szétnézel, már oda is érsz. Igaz, nagyon szeret/ek/nék repülni... nincs félelemérzetem; kocsiban annál inkább.
29. jennyke 1 (válaszként erre: 28. - Ancsa19860211)
2011. máj. 5. 14:27
Akkor jó nem parázom túl a dolgot:D
28. Ancsa19860211 (válaszként erre: 26. - Jennyke 1)
2011. máj. 5. 14:26
Én mondjuk hosszabb repülőúton voltam (9 órás), de szinte egész úton zabáltattak és itattak minket a stewardessek. Mindent megettem/ittam, amit kínálgattak, de így se volt semmi baj:)
27. jennyke 1 (válaszként erre: 25. - Cooltim)
2011. máj. 5. 14:22
Londonba szeretnénk majd menni de még nemtudni mikor
2011. máj. 5. 14:21
És ugye nem egyek majd indulás előtt meg ne igyak, hogy elkerüljem a rosszuléteket ha lennének ezt hallottam ?
2011. máj. 5. 14:21
Hova repulsz? Ha nem vagyok indiszkret!...
24. ujlany (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2011. máj. 5. 14:21

ilyen nagy meretu gepeken amelyek mostansag repulnek, szinte semmit nem erezni (a fuldugulason kivul)

En nagyon sokat repulok, es meg csak egy ilyen hanyos utassal talalkoztam, az is tulzasba vitte a kabitoszer-ital kombinaciot.

Mondjuk az biztos, hogy ha valaki hangosan hany, akkor esetleg masoknak is konnyebben lesz hanyingere. Velem legalabbis ez volt.

De ne izgulj, mert minden ember egyedi, es mindenki maskepp eli meg az elso repules elemenyt. Felni nem erdemes, mert ha felsz, akkor hulyeseg felszallni, ugyanis amikor bezarodik a repulogep ajtaja, rabizod az eleted a kapitanyra, es te mar ugy sem tehetsz semmit. Csak hatradolsz es elvezed a majd ezer kilometeres sebesseget.

Egyebkent van egy statisztika, hogy a repulos balesetek 94%-a felszallas vagy leszallas kozben szokott bekovetkezni.

Igy amikor elkezdunk emelkedni, akkor elhumorizalok rajta, hogy na ha most nem tortenik semmi, akkor amig a repules tart nincs miert izgulni. :-)

Egyebkent szerintem Europan belul (ha az az uticelod) teljesen biztonsagban vagy. Minden utcasarkon van egy repter, barhol le tud szallni a repulo ha baj van.

2011. máj. 5. 14:20
Köszönöm a válaszokat:)
22. *Murmi* (válaszként erre: 15. - Jennyke 1)
2011. máj. 5. 14:19
igen, olyan ;o)
2011. máj. 5. 14:18
Ja igen, ha van lyukas fogad, sokszor abba is belenyílamlik a fájdalom, az viszont borzasztó rossz, egyszer majdnem bőgtem már annyira fájt! Ahogy leszálltunk elmúlt... (így tudtam meg, hogy van lyukas fogam!)
20. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 15. - Jennyke 1)
2011. máj. 5. 14:18
Tényleg olyan. Max ha van egy kis légörvény azt érzed,de az sem vészes.
19. jennyke 1 (válaszként erre: 17. - Cooltim)
2011. máj. 5. 14:17
:)
18. arrival (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2011. máj. 5. 14:17

Én még soha nem láttam senkit hányni pedig több mint százszor repültem :)Buszon annál inkább.

Ne beszéld be magadnak és nem lesz gond. Van egyébként hányó zacskó.

2011. máj. 5. 14:16

Semmi felnivalod nincs!!! A repules egy nagyon jo dolog, jol erzi magat az ember. :-)

eloszor en is tarzottam tole, mvel ismeretlen erzes. De tuti jo!

Felszallaskor lassan emelkedik, nem gyorsan, mint egy lift. Az elso par percben erzed az emelkedest, aztan stagnal az erzes. Jo utat! Jo repulest! :-)

16. arrival (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2011. máj. 5. 14:16

Én havonta repülök (utálom).

Az első repülés még izgalmas, és nem lesz időd gondolkozni azon, hogy hányingered van, vagy rosszul vagy, mert minden új és izgalmas.

Én sem a buszt,sem az autót nem bírom, a repülővel viszont semmi gondom nincs.

Megelőzésképpen bevehetsz egy B6 tablettát indulás előtt.

A füled bedugulhat, fel és leszálláskor, ilyenkor érdemes rágózni, vagy valamit rágni, nyelni, inni, kekszezni stb.

15. jennyke 1 (válaszként erre: 12. - 236fe2f68e)
2011. máj. 5. 14:15
Nem lehet érezni ahogy megy a repülő?olyan mintha nem is menne tényleg?
14. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2011. máj. 5. 14:14
Repülni jó:) Felszállásnál bedugulhat a füled, akkor próbálj sokszor nyelni, de utána már úgy suhan, hogy észre se veszed. Előfordulhat 1-2 kisebb légörvény-szerűség, ez kicsit olyan érzés, mintha kocsival gödörbe hajtanál, meg a landolásnál lehet egy zöttyenés, de az se vészes. Ha ablak mellett ülsz, egy élmény lesz látni a gép alatt a felhőket, meg fel- és leszállásnál a tájat.
13. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2011. máj. 5. 14:13
Nem lesz gond! Nem hánynak ám olyan sokan,a felszállás gyors a leszálláskor azért készitsd be a hányós zacsit ha mégis kellene,de ha beveszel egy dedalont akkor meg aztán biztos nem lesz semmi gond. Vigyél könyvet,mp-ét,esetleg ha hosszú az út és félsz,hogy nem tudsz aludni egy altatótabit. Kellemes utat! :-)
2011. máj. 5. 14:12

mielott eloszor repultem, mindneki "hasznos" tanacsokkal latott el:

-ne ijedjek meg a nagy zajtol, a razkodastol mert termeszetes

-nagyon be fog gyorsulni a gep le es felszallaskor de ne ijedjek meg, mert termeszetes..


Hat en sem a szokatlan zajt meg rezgest nem tapasztaltam, sot a hirtelen gyorsulast annyira elveztem, h inkabb orditottam volna, hpgy: "meg egyszeeeer!" xD


Amugy nekem maga a repules tok unalmas...csak 3 ora volt nekem az ut..de ereztem megveszek ha nem lesz vege..nagyon untam, foleg, h semmi sem tortenik..csak ott repkedsz ide-oda s meg csak nem is erzed..

2011. máj. 5. 14:10
Na akkor nem nem is olyan gyakori a rosszulét:)és vajon mit érezhet az aki rosszul lesz felszálláskor?Hirtelen elindul mint egy lift felfelé vagy mihez lehetne hasonlítani?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook