Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek hogyan menthetem meg a lakásomat az árverezéstől? fórum

Szerintetek hogyan menthetem meg a lakásomat az árverezéstől? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
75. 03e8385f6c (válaszként erre: 70. - Anome)
2012. febr. 11. 19:44

Az ingatlan lefoglalása után nincs helye semmiféle bejegyzésnek, ami sérti a vh. kérő érdekeit.

Az ingatlant a jogokkal terhelten el lehet adni, vagy ajándékozni( kiskorúnak nem!)ha elidegenítési tilalom nincs rajta.

Ha több vh.kérő van és sikeres volt az árverés( lakóingatlan esetében a becsérték 70%-a a minimálár) és a befolyt összeg nem elegendő valamennyi tartozás rendezésére és a díjak, költségek fedezésére, akkor felosztási tervet készít és a kielégítési sorrendet alapulvéve fizeti ki a vh. kérőket.

Az első árverés után újabb árverést kell kitűzni, de a második sikertelen árverés után a vh. kérő az ingatlant magához veheti.


A kikiáltási ára nem lesz magasabb attól, mert több teher van rajta - most van folyamatban két olyan ügyem is, ahol a követelés több millió forinttal meghaladja a becsértéket.

74. 03e8385f6c (válaszként erre: 1. - 2954d38182)
2012. febr. 11. 09:02

Írj le mindent, összeg, ingatlan hol található, ki az eljáró végrehajtó, milyen banknál milyen hitelkonstrukció - az elmúlt hat hónapban jónéhány családot mentettem meg az árveréstől, "szakmabeli" vagyok...


A mailcímem az adatlapomon, oda is írhatsz!

Üdv

Sandman

73. Katalinaisha (válaszként erre: 70. - Anome)
2011. szept. 3. 10:05
Szia Anome, Hogyan lehet bejegyeztetni a földhivatalban? Mi ennek a menete?
2011. máj. 13. 19:44

Szia Mery!


Mi van veled? Mire jutottál? Úgy aggódom értetek!

71. lolita0407 (válaszként erre: 70. - Anome)
2011. máj. 9. 10:26

Kedves anome!

sajos azt kell mondjam, nem müködik! A banknak aki felmondja a szerződést tök mind1 kinek mennyivel tartozol, nem érdekli, és nem árverez magasabb áron, nagyívből lesz...ja hogy mi van a tulajdonlapon. Eladja az ingatlant fél áron is, csak hogy a pénzéhez vagy a pénze töredékéhez jusson, a többit meg ami fennt marad életed végéig fizeted ha dolgozol, mert levonják. Tapasztalatból beszélek....sajnos:(

70. anome
2011. máj. 9. 09:54

Sajnos a bankok nem laca-facaznak...be kene jegyeztetni a foldhivatalnal valakit,,pl.rokont,mintha adott volna kolcson es ezt terhelne a lakasra....szeljegyzetben bejegyeztetve a tartozast.

Igy ha el is arvereznek ...kotelesek ezt az osszeget is figyelembe venni......igy nehezebb a megvetel..hisz magasabb a kikikialtasi ara is....cegek csinalgatjak,igy...neheny eve legalabbis ment ez az eljaras.

2011. máj. 8. 20:34

Komolyan mondom,ez katasztrófa!!!

Hogy a bankok bármit megtehetnek!És nem számít,hogy ezzel családokat tesznek tönkre.....

Mert az emberek nem így írták alá a szerződéseket!!

Előtte nem volt válság,senki nem számított rá,mikor aláírta a szerződését,hogy munkahelyek szűnnek meg,és hogy brutálisan megemelkednek a törlesztőrészletek!!

Nem tudom,miért csinálják ezt!Tőlünk nem messze van egy lakás,kirakták a tulaját,de a mai napig üresen áll..A kutya se néz rá!!Pedig jó helyen van,nagyon jó elrendezésű,új lakás.Nem lett volna jobb,ha a bank hagyja ott lakni szerencsétleneket,mondjuk lakbérért????

Mi lesz itt,ha több tízezer család az utcára kerül????!!!

2011. máj. 6. 19:50

Szia.


Tudtál vmit intézni?

67. 2954d38182 (válaszként erre: 66. - Lolita0407)
2011. máj. 6. 05:57
Köszönöm az infókat .
66. lolita0407 (válaszként erre: 65. - 2954d38182)
2011. máj. 5. 23:00

Igen!! ha jön a végrehajtótol a határozat arra kell egy végrehajtási kifogást beterjeszteni a biróságra!! Ügyvéd kell hozzá hogy megirja. Ő tudja mit kell tenni. Igy huzhatod az időt. Eladni csak a bank ..vagy a végrehajtó engedélyével szabad. Ha önkényeskedsz lecsukhatnak. Huzd az időt, és talán valahogy meguszod....októberig huzd ki ha lehet mert akkor már nem lakoltathatnak ki télre. Ez is törvény.

De ezek a végrehajtói kifogások fellebbezése ezek sokáig eltartanak..tudsz időt nyerni vele. tedd ezt!

65. 2954d38182 (válaszként erre: 64. - Lolita0407)
2011. máj. 5. 17:55

Értem.


És azt fellebbezem meg? Vagy hol kérhetem azt hogy én adhassam el? Mert van olyasmi is nem? Vagy rosszúl tudom?


Jó lenne tudni meddig van jogom eladni és mennyiért.....

Hátha sikerülne kevesebb adósággal kimásznom ebből a mély gödörböl :(

64. lolita0407 (válaszként erre: 62. - 2954d38182)
2011. máj. 5. 17:04
ezeknél a szerveknél 15 nap a kifutási idő. tehát ha odakerül kb 10-15 nap mulva kapsz egy végrehajtói határozatot. na ezzzel nyerhetsz időt, hogy végrehajtási kifogást terjesztessz elő a bíróságon. így nyerhetsz pár hónapot. A lakást a bank és a végrehajtó engedélye nélkül nem értékesítheted, nem adhatod ki és semmit nem tehetsz vele, mert evvel büncselekményt követsz el. Ugyanis amikor felmondták a szerződésedet, onnantól a lakásod a bank tulajdona. Élj mindenféle fellebbezési joggal, ami csak van mert az van ez biztos(én végig csináltam) sokat nem értem el vele, de addig is a ház az enyém volt:(
2011. máj. 5. 14:51
És ki tudja? meddig adhatom el én a lakást ilyenkor?
62. 2954d38182 (válaszként erre: 61. - Lolita0407)
2011. máj. 5. 14:50
4-5 nap és végrehajtónál lesz az ügy :(
61. lolita0407 (válaszként erre: 57. - 2954d38182)
2011. máj. 5. 13:30
neked azt tanácsolom, ha még nincs végrehajtónál a dolog, keress megoldást. De ha nem tudsz ugyis megkapod a bíróságtól a határozatot. Itt még időt ugy nyerhetsz, ha végrehajtási kifogással élsz. Ezt a végrehajtást küldő bírósághoz kell beterjeszteni, természetesen ügyvéd kell hozzá. Evvel nyehetsz pár hónapot, de onnantól már nincs visszaút. Tudom én már megjártam ezt a poklot, végigcsináltam, és túléltem. Fel a fejjel, az élet megy tovább, és egyszer minden jóra fordul. velem így történt. Szívből kívánom neked is.
60. lolita0407 (válaszként erre: 9. - Barackmag)
2011. máj. 5. 13:26
sajnállak nagyon....itt már nem tehetsz semmit. csak reménykedni, hogy nem lesz vevő az ingatlanra. Akkor 3 hónap időt nyersz vele. 3 hónap mulva ismét mennek. ha pedig a bank veszi meg . akkor kapsz 48 órát hogy kiköltözz. nem többet...tudom én ezt már átéltem végigcsináltam. Készülj fel lelkiekben...nagyon sajnállak!:(:(
59. Maffincs (válaszként erre: 26. - 2954d38182)
2011. máj. 5. 13:18

szerintem időhúzásra vállald be a havi 85 ezret...kérd meg a fakthoring céget, hogy adjanak 3 hónap várakozási időt, hogy csak utána kezded a törlesztést.

Addig van egy kis időd...

Vagy add ki albérletbe a lakást, már tudod a felét törlesteni a hitelnek és kérj segítséget az önkormányzattól...

De sokan mondták itt előttem, hogy vmi fejest keress a cégnél a halasztással kapcsolatban is...

Mi is voltunk hasonló helyzetben kocsi miatt, és kaptunk több hónap haladékot pont ettől a cégtől, csak azért tudom..3 hónap elég lesz talán hogy megoldást találj...

Sok sikert!

58. terek (válaszként erre: 57. - 2954d38182)
2011. máj. 5. 13:02

Ha jól értem akkor van egy lakásod amin van 3,5M+szoc.pol + rezsi tartozás (ez mennyi összesen?)

de van egy másik lakásod/albérleted ahol tudsz lakni a gyerekekkel.


Akkor azonnal ár alatt el kell adni a lakásodat, ha megtartod, csak halmozod az adósságodat.

Közben megigényelheted az önkormányzati lakást, minél előbb kapjátok meg. egyedülállóként 3 gyerekkel, lakás nélkül a lista elejére fogtok kerülni

57. 2954d38182 (válaszként erre: 56. - Pera0322)
2011. máj. 5. 12:54

Nem tudok 2 lakást fizetni egyszerre.

most is kell laknom valamiben, azt fizetem.


Az enyémben már villany sincs,kikapcsolták.

56. Pera0322 (válaszként erre: 50. - 2954d38182)
2011. máj. 5. 12:29
Ja, hogy még nincs végrehajtónál?! Akkor S.O.S. hirdesd meg a lakást eladásra, közben egyezkedj részletfizetésről a céggel. Én a helyedben aláírnám a részletfizetést, és fizetném amíg tudom (még ha csak pár hónapig is), ezzel is nyersz időt és hátha akad vevő. Ha végrehajtásra kerül, akkor a vh költségek nagyon megdobják!
2011. máj. 5. 12:03
A szocpolt nem lehet újra igényelni,de átviheted a másik lakásra.
54. 7564d965a1 (válaszként erre: 52. - Nemmaci)
2011. máj. 5. 11:56
az elmúlt kb 3 évben van részem örökségben meg ilyen fincsi banki dolgokban.. lassan csak a jogra kéne felvételiznem :D Én csak azt mondom amit tutira tudok. Nem rég ugye fletónál volt örökösödési adó amit bevezetett volt is belőle botrány, majd újra megszüntették mert a nép háborgott. teszem hozzá jogosan mert nem elég hogy örökölsz még fizess is szépen... az a baj hogy mindig az állam jár jól...
53. nemmaci (válaszként erre: 51. - 7564d965a1)
2011. máj. 5. 11:55
de már nem lehet szocpolt igényelni :( megszüntették:(
52. nemmaci (válaszként erre: 48. - 7564d965a1)
2011. máj. 5. 11:53

nekünk az ügyvéd mondta, hogy ezért nem kell fizetni. ha magasabb áron értékesíttették volna, akkor a különbözet után kellett volna adózni.

aztán lehet, hogy igazad van és ez ebben a szituációban nem állná meg a helyét. sajnos nem tudom...

2011. máj. 5. 11:52
jah meg azzal sajnos kell számolni hogy addig nem értékesítheted az ingatlant amíg a szocpolt vissza nem fizeted. nah ezt jól leírtam szóval vettél egy lakást van rajta szocpol de szeretnél másikat, vissza kell fizetned a szocpolt ezután adhatod el majd az új lakásra újra megigényelheted.
50. 2954d38182 (válaszként erre: 45. - Pera0322)
2011. máj. 5. 11:51

Még nincs végrehajtónál az ügy.

Csak a követeléskezelőnél van. Ha pár napon belül nem megyek bele a havi 85.000 Ft-os részletbe,akkor adják át végrehajtásra :(


Szóval nincs sok időm sem gondolkozni,sem cselekedni :(

49. 2954d38182 (válaszként erre: 46. - O.melinda)
2011. máj. 5. 11:49

Nem,megy, felmondta a bank velem a szerződést.

Már nem tárgyalnak velem :(


Csak a Faktoring kft-vel tudok egyezkedni,azok meg havi törlesztőnek 85.000 Ft-ot szeretnének,ami nagyon sok. nekem legalábbis.

48. 7564d965a1 (válaszként erre: 44. - Nemmaci)
2011. máj. 5. 11:49
mert nem kell örökösödési adót fizetni... annyi formája van már hogy hogyan nyúlják le az embereket... az öröklésnél ha egyenesági akkor nem kell fizetni semmit ha eladják az ingatlant.
47. nemmaci (válaszként erre: 42. - 2954d38182)
2011. máj. 5. 11:47
nem tudom milyen értékűek a lakások felétek, de a 3,5 millió "nem tűnik olyan soknak", biztos jóval többet ér az ingatlan. szerintem érdemes lenne utánajárni annak, hogy saját magad értékesítsd!
2011. máj. 5. 11:45

Nemrég intéztem adósságrendező hitelt az OTP-nél,nekik nem haladta meg az elmaradás a minimálbér összegét,így nem is voltak bárosok és 1-2 óra alatt ki volt váltva a hitel,csak 2 havit nem tudtak befizetni.

Még esetleg azt próbálhatod meg,hogy szerzel annyi pénzt,amivel el vagy maradva és azt egy összegbe kifizeted,így nullázod a tartozásod és esetleg van rá esély ,hogy segíteni tudnak.

Akkor kérheted a törlesztőrészlet csökkentését is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook