Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akiknek terhességi cukorbetegsége volt/van, azoktól kérdeznék fórum

Akiknek terhességi cukorbetegsége volt/van, azoktól kérdeznék (beszélgetős fórum)


2011. aug. 20. 16:03
A fogyás az benne van a pakliban... Én 6 kilót fogytam az utolsó két hónapban... De ha szerencséd van tényleg megúszod egy könnyebb diétával. Drukkolok :)
2011. aug. 19. 19:28
Ma töltöttük be a 29. hetet, a 27. héten voltam a terheléses vizsgálaton. Kedden megyek a dietetikushoz. Azt mondta a nődoki asszisztense, h kicsi az eltérés szerinte megúszom egy könnyebb diétával. Most már kiiktattam a fehér kenyeret és minimálisat sem nasizom, cukrot amúgy sem használok, mert nem vagyok édesszájú. Viszont fogytam 2 kilót egy hét alatt, pedig 5-6-szor eszem egy nap.
26. szjudy77 (válaszként erre: 25. - Juharlevél)
2011. aug. 19. 14:44

Szia,

Hanyadik héten vagy? Mert ha még az elején, akkor nem árt komolyan venni :( Nekem a 26 hét körül ennyi volt, aztán szépen ment feljebb. A végén egy elég kemény 155g CH diétát kellett tartsak vagy két hónapig plusz egy kevés inzulin is kellett... Remélem nálad nem lesz semmi gond :) De azért a dietetikushoz menj el mindenképp!!

2011. aug. 12. 21:50

Sziasztok Lányok, szia Rora :-D

Tegnap derült ki, hogy kissé magas lett a terheléses eredményem. Az éhgyomri 4,3 lett, a terheléses 7,9. A nődokim azt mondta, 7,8 a normál felső határa, de mivel ez magasabb, el kell mennem dietetikushoz. Mennyire kell komolyan venni ezt a kis eltérést? A terhelés előtti héten szokásomtól eltérően minden nap sütiztem és elég sok cukros löttyöt ittam. Légyszi segítsetek!

Előre is köszönöm!

24. cac78ceb03 (válaszként erre: 23. - SzaZsuBo)
2011. máj. 10. 15:04

Köszönöm! Még nem vettem cukormérőt, előbb teszek még egy próbát, hátha elvégzik nekem a terhelést mégis. Holnap megpróbálok egy új orvost.


Köszi a címet, lehet, hogy használni fogom :)

2011. máj. 10. 14:39

Szia!

Remélem azóta már vettél mérőt. Nekem sem volt tünetem, de mind a két terhességemnél kijött a második terhelésnél, illetve másodjára az éhgyomrim volt magas( 7,8), újabb terhelést nem csináltatott a doki. Tünet nem volt, diétával és állandó méréssel kordában tartottam, nem maradtam diabos. Én a mamami fórumát olvastam, sokat segített. Többen vannak külföldön diabosak, kérdezhetsz tőlük.

szjudy77 jól írta, minden étkezés után 1 órával mérni,, 7 alatt kell maradnia, ha több kevesebb szénhidrátot bevinni, de azért van minimum is, mert ha kevés akkor acetonos lesz a vizelet és az sem jó sem neked sem pedig a babának.

Itt a mamamis cím, remélem neked is hasznos lesz!


[link]

22. cac78ceb03 (válaszként erre: 21. - Szjudy77)
2011. máj. 5. 10:25
Köszönöm!!
21. szjudy77 (válaszként erre: 20. - Cac78ceb03)
2011. máj. 5. 08:45

Tünetem semmi nem volt, de nekem nem is volt olyan nagyon magas cukrom (terheléses volt 8.4 körül max azt hiszem), úgyhogy nekem csak diéta volt és reggelente egy nagyon pici inzulin (ez is csak azért mert a reggeli tejeskávémról nem voltam képes lemondani, és az dobta meg..)


Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy ha nagyon nem akarják elvégezni, akkor szerezz be egy vércukormérőt és csináld meg magadnak... Nekem az először úgy mutatták ki, hogy megmérték éhgyomorra, majd meg kellett ennem 1db zsemlét + 2 deci tejet és utána egy órával mérték megint. Ha jól emlékeszem ekkor 7alatt kell lennie, ha felette van az már nem jó...

20. cac78ceb03 (válaszként erre: 19. - Erika84)
2011. máj. 4. 22:35

Köszi!

Még megpróbálunk egy orvost, aki korábban rendes volt velünk. (Akkor sem akartak elvégezni egy vizsgálatot, de ő segített, és igazam is lett, sajna, hogy nem vagyok jól,igaz, ez a mostani tök más eset, de megpróbálkozunk ismét, hátha.)

Aztán, ha ez sem jön be, akkor úgysem tehetek mást, mint elvégezni magamnak a vizsgálatot - remélem, most nem lesz igazam.

19. erika84 (válaszként erre: 14. - Cac78ceb03)
2011. máj. 4. 22:07
Szerintem vegyél vércukorszintmérő készüléket, elfogadható áron árulnak a patikákban. Mérd éhgyomorra és étkezések után másfél órával.
18. cac78ceb03 (válaszként erre: 17. - Bóbita2003)
2011. máj. 4. 22:03
komoly??? HŰ! Nincs, de akkor valamit tenni fogok mindenképp.
17. bóbita2003 (válaszként erre: 13. - Cac78ceb03)
2011. máj. 4. 22:00

Nekem hasonlóak a tüneteim.

Nincs az ismeretségi körödben vércukormérője valakinek? Ha olyan, amin egyszerű a tűcsere, ezt a vizsgálatot nem olyan macera elvégezni.

16. cac78ceb03 (válaszként erre: 15. - Bóbita2003)
2011. máj. 4. 22:00
köszönöm Neked is - minden válasz nagy segítség!
15. bóbita2003 (válaszként erre: 1. - Cac78ceb03)
2011. máj. 4. 21:57
Nekem csak a terheléses cukrom volt magas. Vizeletben nem volt cukor. Gyógyszert nem kellett szednem, csak diétáznom kellett. Nagyon érdekes, az első várandósságom utáni időszakra megmaradt, aztán a második alatt teljesen normalizálódott. De sajnos, a második szülés után újra magas lett a cukrom. Azóta is időnként kontroll és figyelnem kell a mozgásra és táplálkozásra.
14. cac78ceb03 (válaszként erre: 12. - F3b788b175)
2011. máj. 4. 21:52
Nem, nem mérem, nem vagyok ilyesmire felkészülve. Nekem is ez a harmadik gyerekem - és már az előzőnél sem mérték a cukromat, mert már akkor is itt voltam. Most meg kéne rendesen mérni, ha másért nem, hogy megnyugodjak, de itt nem akarják.
13. cac78ceb03 (válaszként erre: 11. - 6208ad5eaa)
2011. máj. 4. 21:49
Nekem ilyen az elején volt, de elmúlt. Én azt vettem észre, ha kicsit több édességet engedek mag magamnak, akkor ideges vagyok, remegek, és felmegy a pulzusom - és egészében rosszul vagyok. Ilyen volt valakinek?
12. f3b788b175 (válaszként erre: 7. - Cac78ceb03)
2011. máj. 4. 21:46

Szerintem ha ilyen jók az eredményeid , ne aggódj.Sok helyen nem kötelező, sok helyen csak egy teszt reggelis vérvétel van és kész.Ne aggodj szerintem, de ha megnyugtat, akkor csináltasd meg.Én nem csináltatnám.Nekem két gyerkőcöm van, két kórházban szültem őket,az egyikben kellett cukorterhelésre menni, a másikban nem.


Nekem tünetem nem volt semmi!Neked mik a tüneteid?Méred is otthon a cukrodat?

11. 6208ad5eaa (válaszként erre: 9. - F3b788b175)
2011. máj. 4. 21:45
nálam ugyan ez volt, a terhesség közepe felé vettem észre, hogy ha rámtört az éhség akkor hirtelen ennem kellett pár falatot, akár csokit vagy bármit mert különben remegtem meg ilyesmi, más tünetem nekem se volt
10. cac78ceb03 (válaszként erre: 9. - F3b788b175)
2011. máj. 4. 21:45
én egyelőre ott tartok, hogy tudnom kellene, hogy rendben vagyok-e. És ha nem, bármit vállalnék, csak a babónak ne essen baja.
2011. máj. 4. 21:43
A vizeletemben nem volt cukor...viszont kemény diéta...és két hetente szurkáltak a terhesség végéig
2011. máj. 4. 21:42
És más tüneteitek voltak? Rosszullét, ilyesmi?
2011. máj. 4. 21:41

Nagyon, köszönöm! Én Angliában élek, és itt nem csinálnak terhelést, de én nem érzem jól magam, és érzem, hogy ez valahogy a cukorral függ össze. Azzal érvelnek, hogy sem a vizeletemben, sem a véremben nem volt cukor éhgyomorra. És már kétszer kértem, de nem akarják megcsinálni. (Legjobb esetben is csak 6-8 hét múlva akarják elvégezni, ha nagyon kitartok.

Ezek szerint érdemes lenne mégis megcsinéltatni valahogy.

2011. máj. 4. 21:40
nekem az volt...10 es cukraim voltak....éhgyomri 8
5. terek (válaszként erre: 1. - Cac78ceb03)
2011. máj. 4. 21:40

nekem is csak a terhelésre volt rossz a cukrom, éhgyomori mindig jó volt.

nem tudok róla, hogy vizeletből kimutatták-e

2011. máj. 4. 21:37
bocsi: szúrtam
2011. máj. 4. 21:37

Szia,

Nem, nekem az éhgyomri vércukrom mindig normális volt, és a vizeletemben sem volt cukor. Csak a terheléses volt magas.

2. erika84 (válaszként erre: 1. - Cac78ceb03)
2011. máj. 4. 21:37

Szia! Nekem volt terhességi cukrom, ami sajnos nem is múlt el. Délután mentem az orvoshoz és azt mondta hogy 3 krémest kellett volna most megennem azonnal, hogy annyi cukor legyen a vizeletemben.

Azonnali kivizsgálás, a 20dik héttől szórtam magam. Addig húzhattam diétával. 11kgot fogytam.

2011. máj. 4. 21:27

Sziasztok! Akinek kimutatták cukorterheléssel a terhességi cukorbetegséget, azoknak a sima, nem terheléses vérvétel is magasabb értéket mutatott? És a vizeletükben kimutatható volt a cukor?


Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook