Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Él még az a rendelet, hogy a gyerek 3 éves koráig nem lehet a munkahelyről elküldeni az anyát? fórum

Él még az a rendelet, hogy a gyerek 3 éves koráig nem lehet a munkahelyről elküldeni az anyát? (beszélgetős fórum)


8. Cipike75 (válaszként erre: 7. - Peppelínó)
2011. jún. 2. 11:20
Ohhhhh......Ezt is jó tudni már....Én mondjuk ne kaptamilyen levelet tőlük, de biztosan azért,mert márciusig szólt a gyesem.....
7. Peppelínó (válaszként erre: 7. - Cipike75)
2011. máj. 10. 16:22
Ez idén január 1-től megváltozott. Már nem lehet gyes mellett 8 órában dolgozni. Max. 4 vagy 6 órában. Kaptam is az államkincstártól levelet, amiben nyilatkozni kellett róla, hogy nem dolgozom 8 órában, különben ha azt a levelet nem küldtem volna vissza nekik, már nem is folyósítanák ezt a segélyt.
6. Peppelínó (válaszként erre: 4. - 4e51fafc75)
2011. máj. 5. 14:57

Szia!


Akkor, ha jól értem, 3 éves koráig nem küldhetnek el, még ha vissza is mondom a gyes-t, és ismét munkába állok a munkahelyemen?!

2011. máj. 5. 08:02
lemaradt időszak alatt (bocsi)
2011. máj. 5. 08:01

1992. évi XXII. törvény a Munka Törvénykönyvéről 90§ (1)90. § (1)"A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:

d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],

e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve - a fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermek hároméves koráig terjedő,"

2011. máj. 5. 07:52
ugy tudom igen
2011. máj. 4. 21:16
én úgy tudom, hogy ha GYES mellett dolgozol akkor addig nem küldhetnek el.
2011. máj. 4. 21:13
Csak kíváncsi vagyok, mert annyi mindenen változtatnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook