Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az adóbevallás melyik sorába kell feltüntetni az anyasági támogatást? fórum

Az adóbevallás melyik sorába kell feltüntetni az anyasági támogatást? (tudásbázis kérdés)


10. lujzaa
2011. máj. 5. 19:17

Köszi, ez szuper!

Sávot nem emiatt ugrottam, mert több mint 10 milliós fizunál már ugrik az ember, de valszeg amiatt kell fizetnem, mert alapból csak az alsó kulcsot számolják rá :(

2011. máj. 5. 14:50

19-es sorba kell és sajnos az, adotoló.

Akár sávot is ugorhatsz miatta.

Ha meg ugrottál és fizetned kell, az azért van, mert alapból az anyaságira csak a legalsó kulcs szerinti adót számolják, tehát onnan a különbség ha sávot ugrasz.

2011. máj. 5. 14:06

Felhívtam az apeh-t, de ők se igazán tudtak segíteni. Állítólag sávot ugrottam az anyasági miatt, ami azért vicces, mert nagyon magas a jövedelmem...

Végül úgy döntöttem, hogy beadom így, befizettem az adótartozást, aztán meglátom mi lesz.

2011. máj. 4. 20:12
Én is úgy tudom, hogy adómentes, ezért nem értem, hogy ha feltüntetem, akkor miért hoz adótartozást :(
2011. máj. 4. 18:14
2011. máj. 4. 18:14
najó a "szerintem" kicsit túlzás, google szerint :D
2011. máj. 4. 18:13
szerintem
2011. máj. 4. 18:13
adóterhet nem viselő járandóság
2011. máj. 4. 17:19

szia!


Hát igazából nem nagyon tudok segíteni, nekem könyvelő csinálta!De az egyszeri anyaságit csak fel kell tüntetni mert az nem adó köteles, csak szerepelnie kell benne!

De jobban járnál ha megkérdeznél egy könyvelőt!

2011. máj. 4. 17:06

Sziasztok

Segítsetek légyszi. Az adóbevallás melyik sorába kell feltüntetni az anyasági támogatást?

Én szerintem a megfelelő rubrikába írtam és kiírja, hogy adótartozásom van. A munkáltatómtól kapott jövedelmem után 0Ft volt az egyenlegem, az anyasági miatt tizenxezer Ft.

Más is járt így? Vagy nem jó helyen szerepeltetem?

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook