Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszér probléma. Melyik a legjobb kompressziós (terhes) harisnya? fórum

Visszér probléma. Melyik a legjobb kompressziós (terhes) harisnya? (beszélgetős fórum)


2016. dec. 12. 13:55

Sziasztok.


Benéz ide még valaki?


Nekem is terhesség alatt jött ki.... pontosan nem tudom hogy most ez már a visszér. A lényeg, ha reggel felkelek, lila folt jelenik meg a jobb lábamon, a térd belső oldalán. 10-15 perc baloldali fekvés után teljesen eltűnik, de amint felkelek 1-2 perc és megint csúnya. A felpolcolástól és bármilyen már pózban való fekvéstől sem múlik el.


Ha valaki olvassa a bejegyzésem és hozzá tud szólni, megköszönném.

23. Csillagpor0622 (válaszként erre: 20. - Titati)
2011. máj. 11. 08:05

Szia!

Megvan a harisnyám :)

Hát érdekes,azért annyira nem szorít,de persze nem is vlm kényelmes. De majd megszokom. Mire felhúztam....nem semmi!

Az a kérdésem,hogy ugye ez combfix-es és a fenék alá kell felhúzni. Viszont nekem,ahogy megyek a szilikonos része a fenék alatt néha visszahajlik és szerintem az nem jó,legalább is azt olvastam,hogy nem szabad visszahajtani,mert megkettőződik a nyomás vagy valami ilyesmi. De nekem néha magától hátrahajlik. Ha meg lejjebb húzom,akkor már nincs jó helyen szerintem.

Neked nem csinált ilyet?

22. fülöpke (válaszként erre: 21. - Db78bacc4f)
2011. máj. 10. 12:56

Szia!

Én úgy tudom, hogy nyáron nem végeznek műtétet. Az én barátnőmnek télen végezték el a műtétet. Sokáig hordott harisnyát, és nem lehetett neki emelni, és sokat kellett pihentetnie a lábát.

Nekem is viszeresek a lábaim - főleg a két terhesség kihozott még több hajszál viszért is,- szokott fájni is, de én nem hordok harisnyát. Nekem egyszer azt mondta egy természetgyógyász, hogy aki ilyen harisnyát hord hosszú távon az akár hasnyálmirigy gyulladást is kaphat.

Ha tudom pihentetem, vagy kenegetem, és akkor elmúlik.

2011. máj. 6. 11:30
Sziasztok! Én műtéten, vagy injekciókon (valamilyen megoldáson) gondolkodom. Nem tudtok ajánlani valakit Budapesten, aki jól dolgozik, megbízható? Muszáj most már kezdenem valamit a visszereimmel.
20. titati (válaszként erre: 19. - Csillagpor0622)
2011. máj. 6. 08:03

Valóban szoros a harisnya, de nem szorít. Illetve nem érzed, hogy szorít, mert az alapfájdalom megszűnik és könnyű lesz a lábad.

Mondjuk ha felírt volna mindkét lábadra nyáron szoknyával is tudtad volna hordani.

És megelőzésre is jó lett volna a másik lábadra.

Mindegy, a lényeg, hogy a rossz lábadra kaptál :-))))


Nekem is a vádlim felett van egy nagy lila folt, az a viszér "gócpontja" onnan indul az egész. És az valóban nem múlik el teljesen, csak halványul....de menzikor mindig erősebben fog látszani.

(nekem a viszerek megjelenése előtt is ott volt a lila folt, mindig azt hittem, hogy beütöttem valahova, és azért lila)

19. Csillagpor0622 (válaszként erre: 17. - Titati)
2011. máj. 5. 20:00

Na,elmentem,nem kellett beutaló :)

Jó fej volt a doki is. Az első lényeges szempont,hogy ne hízzak többet!!! Köszi :)))Amúgy sebészetileg nem kell vele semmit csinálni,csak csúnya :(

A harisnyára rákérdeztem,furcsa volt,nem volt a leglelkesebb,mármint nem azért,mert nem jó,hanem,mert az jött le a mondandójából,hogy felírja szívesen a Venosant,de annyira fog szorítani,hogy kellemetlen lesz és jön a nyár is...szóval,Ő nem nagyon van a harisnya mellett,de ha hatásos,akkor miért ne.

Szóval fura volt. Lényeg,h felírta,igaz csak egyet,mert a másik lábam az rendben van.

Aztán örüljek,ha szülés után elmúlik a visszér,de ami jobban idegesít,hogy a vádlim felett nagy lila folt van és arra is azt mondta,hogy nem biztos,hogy elmúlik,de örüljek,ha igen.

Meglátjuk...

18. Csillagpor0622 (válaszként erre: 17. - Titati)
2011. máj. 4. 16:53
Oké,holnap írok :)))
17. titati (válaszként erre: 15. - Csillagpor0622)
2011. máj. 4. 16:03
Ja és majd írd meg, hogy mi volt a sebészeten!
16. titati (válaszként erre: 15. - Csillagpor0622)
2011. máj. 4. 16:02

Menj oda, mondd meg hogy nagyon fájnak a viszereid, zsibbad a lábad, stb. és egy ismerősöd ajánlotta EZT a harisnyát, és szeretnéd felíratni. És azt is mondd (mégha nem is igaz :-))) hogy ahogy telnek a hetek rohamosan romlik és hiába kened.

Ha normális a doki, nem fog szórakozni és fel fogja írni.

Annyit még tudjál róla, hogy külön kell a jobb és külön a bal lábra is felírnia. Nem tudom miért, de megbonyolították.


Én nem kentem semmivel, mert olyan hirtelen jött ki a viszér, hogy már egyből harisnyáztam.


A lényeg, hogy reggel ébredés után mielőtt kiszállsz az ágyból már felveszed, és akkor nem tudnak kitágulni az erek, és semmi fájdalmad nem lesz utána.

15. Csillagpor0622 (válaszként erre: 12. - Titati)
2011. máj. 4. 15:57

Holnap akkor elmegyek sebészetre!

És mondjam,hogy szeretném ezt a Venosan-t felíratni?

Na mindegy,megpróbálom...nem vesztek semmit.

Valami krémet használtál amúgy pluszba?

14. sildu
2011. máj. 4. 15:50

Látom már azóta kaptál segítséget!Nem rossz amit a titati ajánlott,közben megnéztem én is:-)

Kipróbálom amit rendeltem!

Küldöm priviben a címet!

Én meg 23 hetes vagyok:-)

13. titati (válaszként erre: 11. - Csillagpor0622)
2011. máj. 4. 15:46
Én beutaló nélkül mentem! (XIII. ker.)
12. titati (válaszként erre: 10. - Csillagpor0622)
2011. máj. 4. 15:45
Igen az alapára nagyon drága, de receptre korrekt.
11. Csillagpor0622 (válaszként erre: 9. - Titati)
2011. máj. 4. 15:45

Rendben,megérdeklődöm. Sebészetre kell beutaló,nem tudod?

Vagy mehetek magamtól is?

10. Csillagpor0622 (válaszként erre: 8. - Sildu)
2011. máj. 4. 15:44

Igen,köszönöm jöhet azért!


27 hetes vagyok,még egy kis idő hátra.

Bár most utána néztem és jó drága ez a Venosan,ez nekem nagyon sok.

Ha valóban felírják,akkor oké,de 8-10 ezret nem tudok érte kiadni.

9. titati (válaszként erre: 6. - Csillagpor0622)
2011. máj. 4. 15:44

Próbálj beszélni a sebészettel.

Nekem mindkét terhességemnél felírták receptre.


Kitartás!!!

Meglátod, ha meglesz a harisnyád megváltozik a közérzeted!

Nagy szavaknak tűnnek, de tényleg csodákra képes a jó harisnya :-)))

2011. máj. 4. 15:40

Szia!

Nekem is ez a problémám sajnos,de nekem már előtte is visszeres volt a lábam,de most,hogy babát várok,ez jobban előjött!

Képzeld pont tegnap rendeltem többféle harisnyákat,meg térdfixet,nem kimondottan terheseknek hanem gyógyharisnyákat!Priviben elküldöm az internet címüket ha gondolod!

Kiváncsi vagyok milyen lesz,de én holnap fogom megmutatni a dokimnak!

Készüljünk fel,mert állítólag majd a nagy melegben még rosszabb lesz:-(

Te hány hetes vagy?

7. Csillagpor0622 (válaszként erre: 5. - Titati)
2011. máj. 4. 15:36
Köszönöm ♥
6. Csillagpor0622 (válaszként erre: 4. - Titati)
2011. máj. 4. 15:35

Igen,pont most néztem utána és örömömre látom,hogy Újpesten van a bolt :) Tőlem negyed óra.


Holnap el is megyek. Nekem azt mondták a boltokban,ahol eddig voltam,hogy nem lehet felíratni,a háziorvos is ezt mondta.


Na mindegy,tényleg az a lényeg,hogy helyre jöjjön a lábam.

2011. máj. 4. 15:33

Ja és a pontosság kedvéért:

Venosan AG II. kompressziós harisnya

4. titati (válaszként erre: 3. - Csillagpor0622)
2011. máj. 4. 15:31

Igazán nincs mit!


Sebészeten tudsz feliratni receptre, és most több is rajta a támogatás, olyan 3ezer ft körül van az egy pár. De NE az árát nézd, hanem, hogy ha valóban minőségi harisnyát hordasz, akkor nem romlik tovább a lábad, és szülés után teljesen helyreállhat a viszered is.

Fontos a megelőzés és szinten tartás!


Én harisnya nélkül már felállni se tudtam, de a harisnyában meg semmi gondom nem volt. szerettem is....kimondottan szexi is volt! :-)


Itt a naplómban a 42. bejegyzésnél látsz róla képet is:

[link]


Én újpesten vettem egy gyógyászati boltban....lemérték a combom, vádlim, bokám, lábszáram és az alapján kaptam méretre. És mindent pontosan elmondanak a használatról is.

3. Csillagpor0622 (válaszként erre: 2. - Titati)
2011. máj. 4. 15:27

Köszi!

Hol szerezted be?

És milyen áron?

2. titati (válaszként erre: 1. - Csillagpor0622)
2011. máj. 4. 15:25

Szia!


Én is terhesen voltam nagyon durván viszeres.

Nekem Venosan II. kompresszisó combfixem volt. Nagyon bevált! És ugye mivel combfix, nyugodtan és kényelmesen lehet terhesen is hordani!

2011. máj. 4. 15:12

A védőnőm tanácsolta,hogy vegyek ilyen harisnyát,de konkrétumot nem mondott,csak annyit,hogy min. 40 denes legyen. De hogy melyik fajta stb,azt nem tudta megmondani.

Pár napja jöttek ki a jobb hátsó combomon csúnya visszerek,plusz egy lilás folt is. Megmutattam háziorvosnak,Lioton gélt írt fel. Bár én vadgesztenyével kenegetem mióta észrevettem.

Már jártam 3 gyógyászati segédeszköz boltban,de terheseknek nem volt ilyen harisnya.

Hol tudom beszerezni és melyiket válasszam?

Köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook