Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitel-végrehajtás fórum

Hitel-végrehajtás (beszélgetős fórum)

2011. máj. 22. 19:13
Hallottam valamit tegnap, ami személyre szabott megoldás lehet a problémákra, még nagyon keveset tudok róla, egyik barátnőm fogja csinálni. A lényeg az, hogy biztosítóval kell kezdeni, nem bankkal, mert ha a bank becsődöl, akkor nem fizetnek ki, max kétmillió ft-ig, hiába van jóval több pénzed benn, azt bukod. Csak az emberek nem bíznak a biztosítókban, pedig sokkal jobb, mint a Bank. Érdekük, hogy megoldást találjanak a problémádra, nem pedig rábeszélnek valamire,mint a Bank, ami nem is biztos, hogy jó neked, de koponyák után kapják a lóvét, tehát nekik édes mindegy kit hogy basznak át. Arról nem is beszélve, hogy a biztosítók segítik, bevédik egymást.
24. de6dcdc43c (válaszként erre: 23. - Nyári szellő)
2011. máj. 10. 13:58
Lehet, de az emberélet a lényeg.
23. nyári szellő (válaszként erre: 22. - De6dcdc43c)
2011. máj. 10. 13:37

Igen,ebben igazad van...A tárgy az tárgy...

Meg egy fél vagy egy egész élet munkája....

22. de6dcdc43c (válaszként erre: 20. - Nyári szellő)
2011. máj. 10. 13:00
Kivéve akkor ha a tárgyakat tárgyaknak tekinti, és nem társadalmi "ranglétrának".
21. Bosziii (válaszként erre: 20. - Nyári szellő)
2011. máj. 10. 12:56
Ez sajnos így van.
20. nyári szellő (válaszként erre: 16. - Bosziii)
2011. máj. 9. 14:16

Rettenetes!!!

És az idegre meg rámegy az ember egészsége..:(

19. de6dcdc43c (válaszként erre: 18. - Maffincs)
2011. máj. 9. 13:21
A Biztosítóval egyeztess megküötés előtt.Hogy ha fizetniük kell azt 30 napon belül tegyék. Akkor nem lesz baj.
18. Maffincs (válaszként erre: 17. - Bosziii)
2011. máj. 9. 13:18

most akarjuk megkötni pénteken...akkor írjuk alá a hitelszerződést.

Most már ebben is nagyon elbizonytalanodtam...ez a munkanélkülis dolog elég labilis téma szerintem, de a haláleseti viszont egyértelmű.

17. Bosziii (válaszként erre: 9. - Maffincs)
2011. máj. 9. 10:41
Ja igen, megkérdeztem...ő is kötött! Közben munkanélkülivé is vált, de a biztosító NEM FIZET! Helyette különböző kifogásokkal él, mint pl. nem ismeri el a szerződés hitelességét, stb... szerintem időhúzás, hogy addig se kelljen fizetniük. Ha perelsz, meg plussz költség, amit nem is biztos, hogy megnyersz egy biztosítóval szemben, arról nem is beszélve, hogy megélhetésre sincs pénzed jóformán, nemhogy a perköltségre...
16. Bosziii (válaszként erre: 15. - Nyári szellő)
2011. máj. 9. 10:34
Igeeeen... :-( Ne is mondd! Ma volt itt egy muksó, rendes idősödő fater volt, de én mentem ki, mert nem volt itthon a párom, felhívta telefonon, ő meg ideges volt, gondolom szépen le akarta rázni... a bácsi a végén csak annyit mondott, hogy ő békés szándékkal jött, de majd lesz ezután aki nem azzal fog... pedig ez még a kisebbik tartozása, aprópénz a többihez képest... nagyon félek attól, hogy mi történhet... :-/ :-(
2011. máj. 8. 21:12
Sajnos,kis hazánkban jelenleg nagyon aktuális ez a téma..
14. de6dcdc43c (válaszként erre: 9. - Maffincs)
2011. máj. 5. 10:27
És azt tudjárok, hogy sokszor hónapok míg a Biztosító fizet a Banknak, és míg fizetésre vártok addig a Bank felmondhatja a szerződéseteket? erről felvilágosított benneteket valaki?
13. Maffincs (válaszként erre: 10. - Bosziii)
2011. máj. 5. 10:25
ez így van, sajnos..
12. Maffincs (válaszként erre: 11. - Alfoldi13)
2011. máj. 5. 10:24

én azért biztos, hogy figyelnék folyamatosan a ház állapotára, ha vmit nem rendeltetésszerűen használnak kiraknám őket!:)


Amúgy ez csak vészmegoldás lenne, nem szeretnénk kiköltözni...

11. alfoldi13 (válaszként erre: 6. - Alfoldi13)
2011. máj. 5. 06:49
én kiadtam az enyémet ez csak tapasztalat volt ..persze maga a ház megmarad de újra működtetéséhez bizony sok pénz kell
10. Bosziii (válaszként erre: 9. - Maffincs)
2011. máj. 4. 22:51
Ez nagyon jó lehet adott esetben!!!!! Sajnos nem mindig előrelátó az ember, vagy nem elég tájékozott.
9. Maffincs (válaszként erre: 8. - Anyuci91)
2011. máj. 4. 15:57

Mi kötöttünk hitelbiztosítást...

Mivel párom a fő kereső a családban, ha munkanélküli lesz, vagy lerokkan, vagy meghal a biztosító átvállalja a törlesztést....Előre kell gondolkodni...

2011. máj. 4. 15:54

Kedves fórumozók!

Mélységesen átérzem a helyzetet ez teljességgel felháborító, hogy kis országunk egyáltalán idejutott és félő, hogy ezeknek a száma csak egyre növekedni fog. A hozzászólásokból egyértelműen kiderül vezetőinknek ez a célja, hogy mindenki koldusbotra jusson. Azt kellene inkább megbüntetni, aki ezt az egész folyamatot elindította és ezen keresztül jó hasznot húzott belőle. Jól becsapták azokat, akik a hitelt felvették. Bocsánat, hogy megjegyzem a Vágó István, aki művelt ember ennek szükségszerűen nem kellene bekövetkezni, mert a kölcsön után is van élet ez teljességgel lehetetlen ilyenekkel butítják az embereket. Könyörgöm, ha valaki vesz fel a banktól pénzt és hirtelen nem lesz munkája, akkor hogyan oldja meg? Üdvözlettel Ágnes

7. Maffincs (válaszként erre: 6. - Alfoldi13)
2011. máj. 4. 15:34

nem hinném, hogy lepusztítaná!(kaució)

És, ha csinál is pár 100ezres kárt, attól még a 10 miliós házam megmarad...nem is tudom, hogy melyik a jobb lehetőség?!

6. alfoldi13 (válaszként erre: 5. - Maffincs)
2011. máj. 4. 13:13
és a lakó majd leéli lepusztítja...szóval ebből annyi a kár is mint a haszon lehet esetleg,
2011. máj. 4. 09:56

Szerintem, ha már idáig fajult a dolog, hogy végrehajtó megy ki, nem lehet semmit tenni....Nagy lelkierő kell és támogatás, hogy ne omoljon össze az ember...:(



Mi most vettünk házat és hitelt kellett felvennünk hozzá...Párom is és én is nagyon jól keresünk, de mindig az lebeg a szemem előtt, hogy bármi történhet és akkor mi lesz?

Vésztervünk csak annyi van, hogyha nem tudnánk fizetni a hitelt (remélem nem lesz ilyen), kiadjuk albérletbe a házat és átköltözünk anyuék házába a szomszéd utcába, amig talpra nem állunk...

De nem mindenki tudja sajnos megoldani....

2011. máj. 4. 09:42
ebbe azt hiszem bele lehet bolondulni de megoldani ,úg látom azokon kik benne vannak még nem tudják...
3. Bosziii (válaszként erre: 2. - Annácskaa)
2011. máj. 4. 09:26
Igen, nálam is aktuális a téma - igaz "csak" közvetve - én is érintett vagyok.
2011. máj. 4. 09:20

Ez egy nagyon érdekes fórum lesz,figyelemmel fogom követni!

Ez a téma engem is érdekel.

2011. máj. 4. 09:18
Sziasztok, azoknak az embereknek a véleményére vagyok kíváncsi, akik élték már át, (élték már meg) egy lakás, ház, vagy egyéb ingó- vagy ingatlan vagyonuk elvesztését. Van-e kiút, talált-e valaki valami megoldást a tartozása(i) rendezésére (azon kívül, hogy fizetni kell) ? Illetve ha már bekövetkezett a végrehajtás, ki hogy tette túl magát rajta, (pl. ha a házát veszti el, amiben benne van az "élete", és nemkevés ideje, és munkája) hogy kezdett "új életet", egyáltalán hogy zajlik mindez? Előre is köszönöm a hozzászólásaitokat.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook