Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a leghaszontalanabb tárgy a háztartásodban? Vagy mit nem vennél meg soha? fórum

Mi a leghaszontalanabb tárgy a háztartásodban? Vagy mit nem vennél meg soha? (beszélgetős fórum)

1 2 3
69. Peppi (válaszként erre: 61. - Globus)
2017. nov. 15. 20:33
:)
2012. jún. 6. 07:31
Kaptam egy kombinált reszelőt.nem tudok vele reszelni,nem lesz szép,elvágtam a kezem,mert jó éles,és rengeteg vizet elpazaroltam,mire el tudtam mostogatni,mert a kis résekbe beszorult a répaszilánk.
2012. jún. 6. 07:06

Gondolkodtam jó sokáig, de semmi nem jutott eszembe, amit megvettem és később kiderült volna, hogy tök feleslegesen. Annyi pénzem sosem volt... Ezért amit megvettem, arra szükségem is volt/van.

De nem vettem semmi olyat meg, amit a tv-ben istenítettek.

66. Guruljka (válaszként erre: 46. - Alidamolnar)
2012. jún. 6. 07:04

Ha belegondolsz a vízfogyasztásotokba, belátod, hogy nagyon gazdaságtalan így mosogatni.

Éb tizenkét éve vettem egy nagyon helyes kis konyhai vekkert. Tudjátok, amit oda kell tekerni a megfelelő itőpontra, és egy vekker csörgésével figyelemztet, ha lejárt pl. a sütési idő.

Akkor még régi és megbízhatatlan villany főzőlapom volt,sütő nélkül. Azóta vettem indukciós főzőlapott, és egy nagyobb asztali grillt, amiben a süti is megsül. Mindkettő időkapcsolós.

A kis vekkert csak kipróbáltam, de legalább szeretem. Még mindig olyan kis helyes. (Picike sárgaréz vízforralót utánoz.)

2012. márc. 25. 19:42
Elektromos paradicsompasszírozó. Még nem is passzíroztam vele, itthon már a bekapcsolásnál elromlott. Ki is cseréltem egy kávéfőzőre.
64. globus (válaszként erre: 20. - SzánI.)
2012. márc. 25. 10:32
Az a kis kézi varrógép, amivel a függönyt be lehet szegni helyére felakasztva, persze.
63. globus (válaszként erre: 30. - Simeoni)
2012. márc. 25. 10:30
Zoknis kapcsot lehet használni fűszeres zacskók lezárására :DD
62. globus (válaszként erre: 52. - Malacka0720)
2012. márc. 25. 10:26
Ezt visszacserélési garancia mellett próbáltam ki, szerencsére. Annyira gyenguska motor van benne, 20 deka akármi összekeverésénél felmelegedett. Boldogan cseréltem vissza.
61. globus
2012. márc. 25. 10:22

Ezt nem venném meg soha :)

[link]

60. b-zs
2011. máj. 5. 19:25
Nincs mosogatógépem, de szerettem volna, csakhogy kicsi a konyhám nem fér be.. DE szétszedtük a mosógépet, mert kitakarítottam (most hogy is jön ez ide? hasonló elven működik talán, mint a mosogató gép, a vizet adagolja és a mosószert) Nem csak a mosószer adagolót szedtem ki és tisztítottam ki, hanem a komplett dobozt, a csöveket leszedtem (hiába mosok ki vele ecetes vízzel 95 fokon, az adagoló és a csövek attól még nem lesznek tiszták). Döbbenet, hogy mi volt benne, pedig én folyékony mosószert használok, és azt is általában a dobban. Tiszta penész volt belülről a mosógép, hiába van nyitva az ajtó és az adagoló. Ha a mosogatógép is így néz ki belülről, akkor én inkább nem kérek belőle..
59. k_nm
2011. máj. 5. 18:40

A háztartásom leghaszontalanabb darabja a hajszárító. Évente jó, ha kétszer használom...Amit nem vennék: olajsütö...nem értem a lényegét :-/

A kenyérsütö olyan dolog...apukám isteni kenyeret tud vele sütni (mondjuk, miután Németországból hazalátogatunk, inkább a jó ropogós fehér kenyérnek örülünk jobban...). Nekem az se jött be...

Ja, az elektromos késröl se tudok, hogy használtam volna...ahogyan a pataki tálat sem...


Ellenben: az elektromos fogkefém, ami van, Braun, fejet bárhol lehet hozzá kapni, bármilyen kivitelben. Akkus, nem elemes, kb 4 naponta felahjítom az esti fogmosás után a töltöre, reggelig elvan magában. A mosogatógépet ki nem adnám a kezemböl (én is állandóan mosogattam, nagyon utálom a csetrest nézni...sok víz, sok mosogatószer...és akármennyire is asztbeszt-kezem van, a zsíros szutykos edényeknek a 70 fokos vizet sose küldöm meg...így meg? vígan...

Az elején valaki írta az indukciós fözölapot...imádom! Sokkal jobban szabályozható, mint a villany, nem olyan sokáig forró használat után, piszok gyorsan megfö rajta bármi...(és a nagyapám zománcos lábasával is müködik ;-D)


uppsz, szómenésem volt...bocsi

2011. máj. 5. 18:24

Kenyérsütőgép.(csak egy példa!)

Évekkel ezelőtt kaptam sütöttem is vele kenyeret egy darabig, de már egyáltalán nem használom.

57. f8db0709b8 (válaszként erre: 49. - 9cf0020815)
2011. máj. 5. 18:10
Vízforralóm van és néha elő is veszem,bár nem elég gyakran ahhoz,hogy valóban hasznos legyen.:D
56. Simeoni (válaszként erre: 53. - SzánI.)
2011. máj. 5. 16:33

Kinek a pap, kinek a dagasztótál...

Nem tudom.

Nekem egyszerűbb beledobálni, és készen kivenni, mint a kelesztéssel, gyúrással bajlódni.

Az én gépem nagyon nagy. 2kg-os kenyér süthető benne. Hármunknak bőven elég.



Apropó Zepter.


Nagyon jónak tartom az edényeket. A mixert, tároló dobozokat. Viszont a kenyértartó használhatatlan.

Megpenészedik benne minden viszonylag hamar.

55. 06718ca650 (válaszként erre: 7. - Bf91284513)
2011. máj. 4. 20:50
én is ezért szeretnék, szétmegy a kezem már a mosogatástól. :(
2011. máj. 4. 20:48
felesleges dolog nincsen, és nem is tudom mit nem vennék meg. :)
53. SzánI. (válaszként erre: 36. - Simeoni)
2011. máj. 4. 20:32
Nekem a kenyérsütőgép egyáltalán nem jön be, még dagasztásra sem. Ha pizzatésztát akarok, vagy bármilyen kalácsot dagasztani, inkább előveszek egy jó nagy tálat és abba készítem, mert nekem túlságosan kicsi. Két részletbe meg nem fogom fejenként egy órát dagasztani.
2011. máj. 4. 14:57

Sziasztok!


Zepter Mixsy-je van valakinek? Használjátok?

Én lassan 12 éve kaptam ajándékba,akkor kipróbáltuk pár dologra(hagymavágás,húsdarálás),egyik sem mûködött,így félreraktam.Kb.fél éve megláttam valakinél,nagyon áradozott róla,hogy milyen szuper,újra elôvettem,és tényleg...

Azóta ezzel készítem a porcukrot,(mennyi pénzt megspórolhattam volna 12 év alatt:DDD),zsemlemorzsát,diót darálok,habot verek,krémlevest készítek.

Kiváncsi vagyok,akinek van,mire használja még ezeken kívül?

2011. máj. 4. 14:50
A gyümölcscentrifugám évek óta meg van, de sose használom, fritőzt pedig nem vennék soha, mert tudom, hogy azt se használnám, mondjuk a kenyérsütőt se.
2011. máj. 4. 14:46

Nem fogjátok elhinni,ha leírom :)


A számítógép a "leghaszontalanabb" tárgy a háztartásomban,mégpedig azért,mert minden időmet elrabol. ):

Sajnos,nem bírom ki,hogy napjában többször ne üljek le elé.

Vagyis hasznos és haszontalan is egyszerre./De azt hiszem,inkább mégiscsak hasznos/

2011. máj. 4. 12:25
Vízforraló,kenyérszeletelő,kenyérsütő(sosem használtam),fólia ragasztó,tésztavágó,hirtelen ennyi...
2011. máj. 4. 11:42

Sziasztok!


Hát,ez a videó zseniális!!!:))

Nézzétek meg!


[link]

47. panini (válaszként erre: 41. - Cs.Anita)
2011. máj. 4. 11:09

egyetértek :)


a vízforraló az egyik, amit naponta többször is használok. pillanatok alatt felforr benne a víz, főzéshez is sokkal gyorsabb.


nem adnám semmi pénzért a mosogatógépet sem, meg az olajsütőt sem.

2011. máj. 4. 11:00

Nekem a leghaszontalabb (már meglévő) a gyümölcscentrifuga. És egy méregdrága kontakt grill, amit nagy lelkesedéssel vettem meg, de egyszer használtam csak.


Amit nem vennék: mosogatógép. Hárman vagyunk, és menet közbeni mosogatás van nálunk. Tehát gyerek iszik egy bögre teát, majd meleg folyóvízben elmossa maga után. Főzök, és ami már nem kell, szintén mosogatom is el.

(Konyhafelújítás előtt vagyok, de mondtam a bútorosnak, hogy még csak helyet se hagyjon ki neki, mert nem kell.)

45. 902929e538 (válaszként erre: 44. - Hajnalfény73)
2011. máj. 4. 10:56
és mindig találsz hozzá kompatibilis fejet ? cseréled 3havonta? esetleg kifőzöd? Bocsi, tényleg érdekel:) én is vennék, de ezek a dolgok aggasztanak:) tölthető elem megy bele? hamar merül?köszi-köszi
44. hajnalfény73 (válaszként erre: 40. - B-zs)
2011. máj. 4. 10:54
Nekünk van elektromos fogkefe és nagyon jó. Sokkal hatékonyabban lehet vele fogat mosni. Mi nagyon szeretjük.
2011. máj. 4. 10:50
az olajsütőmet azért nem szeretem, mert nem kivehető tartályú...a lábmasszírozó pezsgőfürdőm meg...lusta vagyok levenni a szekrény tetejéről, kivenni a dobozból, lustizni benne 20pecet, megvárni míg kiszárad, addig kerülgetni, visszatenni... aztán epilátor...télen mindig elhatározom, h megnövesztem a lábamon a szőrt,legalább egy centisre, h levigye...de nem bírom ki...:)
2011. máj. 4. 10:46
csajok:) jókat nevettem rajtatok :)))
2011. máj. 4. 10:40
Én amit nagyon imádok az a vízforralóm, régen "lenéztem" akinek volt, mondván minek az, fazékvan is felforr, de mióta megszületett a kisbabám azóta egy kincs. forralok kihül & ha még is kell langyos víz visszakapcsolom pár másodpercre & már kész is. Nem kell kínlódni át vmibe aztán cumisüveg... vagy hasznos a tésztafőzésnél, hamar felforr átöntöm a fazékba bele a tészta....
40. b-zs (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2011. máj. 4. 10:36

Amit sose vennék az az elektromos fogkefe és az elektromos borotva, no meg az elektromos bicikli. Amit a gyerekeimnek nem vennék meg az az elektromos, vagy aksis, vagy milyen autó (remélem nagykorúkban nem vetik a szememre:)).

Amit kaptam, de nem használok: olajsütő (nagy helyet foglal el a pulton, és rengeteg olajat kell bele önteni, én egy kis serpenyőben sütöm a rántotthusit és társait minimális olajjal), no meg a vízforraló, ami felesleges, ha a háztartásban van tűzhely. De egy irodában jól jöhet.

Más haszontalan kacatom nincs, mert ha veszek valamit én is mint sokan mások azért veszem, hogy használjam is:)

Mosogatógépem nincs, mert nem férne el a konyhámban, annyira pici:(


Jó a fórum, nekem nagyon tetszik!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook