Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen magas láznál kell hívni az ügyeletet? Hogyan hűtsem a beteget, ha ágyban fekszik és nincs ereje felkelni? fórum

Milyen magas láznál kell hívni az ügyeletet? Hogyan hűtsem a beteget, ha ágyban fekszik és nincs ereje felkelni? (tudásbázis kérdés)


1 2
53. sajert
2011. máj. 4. 21:11
Hogy van a férjed egyébként?
52. sajert (válaszként erre: 51. - Sylvia81)
2011. máj. 4. 21:11

Nekem is így mondták.


De a Nurofen után három óra múlva Panadol, az nálunk nem ér semmit.

Először kúp, aztán alternatív módszerek (priznic stb...). Ha a kúp már leviszi 39-re, onnantól már jó, mert mégse negyven.


Meg egy érdekesség, amit a gyerekorvos mondott annó 1 évesen, a 40 fokos lázas gyerekem mellett: amíg hideg keze-lábfeje, addig megy fel a láza. Neki akkor még jéghideg volt. Végül 41 foknál állt meg annó. A dokival együtt vittük le a lázát 39-re akkor (sajnos már nyugdíjba ment).

51. Sylvia81 (válaszként erre: 50. - Piszikeamazon)
2011. máj. 4. 19:58

Igen, 6 óránként lehet ugyanazt adni. Az ügyeletes asszisztens mondta anno, én nem akartam elhinni, mert soknak és sűrűnek tűnt, főleg gyerek esetén. Ezért utána rákérdeztem a gyerekorvosunktól és az én háziorvosomtól is, mindkettő megerősítette.


Amúgy a 6óránként rajta is van a betegtájékoztatón, csak ugye azt nem írják rá, hogy félidőben lehet mást is bevenni - hülyék lennének a konkurenciát is gazdagítani!!!

2011. máj. 4. 15:29
ha 3 óránként váltjátok a különböző hatóanyagú lázcsillapítókat akkor ha két fajta van épp 6 óránként kapja majd azt:)
49. Sylvia81 (válaszként erre: 48. - Tündér74)
2011. máj. 4. 14:19
Nekem egész pontosan azt mondták anno az ügyeleten, hogy ugyanazt a gyógyszert 6óránként lehet adni. De nagyon makacs láznál lehet azt, hogy beadok egyet, aztán 3 óra múlva egy másik hatóanyagút. Lehet akár mindkettő szirup, de az nagyon megterheli a kicsik hasát, ezért inkább azt javasolják, hogy egyik három órában kúp, másikban valamilyen szirup.
48. tündér74 (válaszként erre: 39. - Bf91284513)
2011. máj. 4. 13:10

Szia! Mindvégig csak egyféle gyógyszerrel szabad kezelni a kisgyerekeket, mert a kétféle gyógyszer kombinációja veszélyes lehet.

Remélem nem haragszol meg, de nem szabad 3 féle lázcsillapítot beadni, ráadásul ilyen rövid időn belül. Általában 4-6 óránként szabad újra beadni a gyógyszert.

47. Sylvia81 (válaszként erre: 46. - Sylvia81)
2011. máj. 4. 12:26
Ööö, ezzel azt akartam jelezni, hogy ez is országhonként eltérő. ;)
46. Sylvia81 (válaszként erre: 45. - Naposcsibe)
2011. máj. 4. 12:26
Itt kapásból Mexalent mondanak, ami paracetamolos, mint otthon a Panadol.
45. Naposcsibe (válaszként erre: 16. - Arianne113)
2011. máj. 4. 11:26

Örülök,hogy neked bevált a rubophen,de a kórházakban,vagy ha kijön az ügyelet,nem véletlenül adnak lázcsillapításra algopyrint.Persze mindenki más,kinek ez,kinek az válik be.Én ezt így tanultam,és a családban eddig szerencsére működött is mindig.


Kedves fórumindító,hogy van a férjed?Segített valami végül?

2011. máj. 4. 10:52

Talán egyfajta és abból max 2 db.. Valóban 1 100 kg felnőttnek kellhet ennyi egy alkalommal. De szerintem nem szabad 4 - 5 órán belül ismételni.

Priznic és egyebek amit már leírtatok sokat segíthet..

43. töprengő (válaszként erre: 41. - Sylvia81)
2011. máj. 4. 10:48
Oké
42. Sylvia81 (válaszként erre: 39. - Bf91284513)
2011. máj. 4. 08:37

Atyám, ez rengeteg...

A panadol még el sem kezd hatni jóformán, mire beadod a kúpot, ami sokkal gyorsabban szívódik fel, így a két hatóanyag egyszerre kering a vérében, nem beszélve a nurofenről, ami egy harmadik hatóanyag, és még az is a vérében van.


Ahogy én megfigyeltem a nagyobbikomon, kb. 1 óra hossza, mire a szirupok hatni kezdenek.

41. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - Töprengő)
2011. máj. 4. 08:33

Gondoltam, hogy úgy érted, ahogy én, csak pontosítottam, mert ha valaki később visszaolvassa, és esetleg nem tudja ezt, nehogy félreértse. :)

És ugye a visszaolvasás itt bármikor lehetséges, még pár év múlva is. :)

40. töprengő (válaszként erre: 34. - 7717d911a9)
2011. máj. 4. 07:57

" Élni jó " előadást hallgattam / néztem a városi tv - nk adta le újból.

Len... is azt mondta a lelket kellene gyógyítani..

Vagyis bármi bajunk van az a lélek betegségén keresztül, testi tüneteket produkál?

2011. máj. 4. 07:54

nekünk minden lázas betegség 39.2-40.1 ig terjed, sajnos már megszoktam. A bevált sorrend, nurofen 5ml, 1,5 óra mulva 7ml panadil, majd rá 1 órára gyógyszertári kup. Minden gyogyszer beadás előtt hűtőfürdő 10 perc.


3 éves kislány anyukája

38. Mari20
2011. máj. 4. 07:50

én amikor a gyerekeim lázasak voltak

ecetes vizes borogatás tettem a csuklójukra és a bokájukra 5 percenként cseréltem, és a 4.et rajta hagytuk


általában segitett


a fiamnál a hütő fürdő vált be, és a séta éjjel, beszélgettünk nevetgéltünk és lejebb ment.



a láz önmagában nem betegség, hanem jelzés, hogy az imunrendszer behatolót észlelt és felvette a harcot a korokozó ellen.

37. töprengő (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2011. máj. 4. 07:42

Úgy értettem valami köze van hozzá, nem olyan nagy baj ha kicsit magas, nem 39, a láz.

Pusztít valamit. Immunrendszerünk segítí elő, annyira nem mélyedek bele.

2011. máj. 4. 06:54
egy lázas vizes lepedőbe csavart beteget soha se takarunk be vastagon és nem nyitunk rá ablakot...hisz ha betakarod olyan mintha megfőznéd..még jobban felmegy a hője..elég egy vékony lepedő..babáknál pelenka...a borogatás + 3 óránként váltott hatóanyagú lázcsillapító adása sok folyadék általában hatni szokott...de egyszerre két különböző hatóanyagú lázcsillapítót nem ajánlott bevenni..és figyelni kell a lázcsillapító mennyiségére is,mert egy 80 kgos betegnek egy szem paracetamol tartalmú gyógyszer nem fogja levinni a lázát..oda már mehet a kettő...
35. kozmami (válaszként erre: 16. - Arianne113)
2011. máj. 4. 00:00

Ez attól függ! Az exférjemnek a rubophen sz..t sem ért, egész délután nem mozdult a 39 fokos láza, pedig bevett párat. Hűtőfürdő, borogatás, amit akartok. Az ügyelet kijött, kapott egy algopirin injekciót és rohamosan jobban lett. Azóta se tudjuk mi lehetett. Ők akkor azt mondták, a rubophen nem túl jó gyógyszer, viszont gyomorfekéjt okoz. Jó, ez szerintem is erős túlzás, de én sem vagyok oda tőle.


Biztos van akinek az válik be, mint neked is, de egyikről sem lehet kijelenteni, hogy a legjobb vagy legrosszabb.


Részemről ha lehet nem is nyúlok gyógyszerhez, csak ha muszáj.

34. 7717d911a9 (válaszként erre: 30. - Sylvia81)
2011. máj. 3. 23:40

A gyulladásnak lelki szinten is van oka. Ez a pszichoszomatika. Amikor valaki túlzottan gátolva van valamiben, rengeteg elfojtással rendelkezik, amit nem vezet le. Ez tudat alatt agressziót szül. A tehetetlen düh lángra lobbantja a lelket. És ez testi szinten is megjelenik.


Ha mégis felismerjük ezt a lelki állapotot, fontos hogy tudatosan vezessük le dühünket, de ne másokon hanem például egy párnán, vagy sport által.


Ilyenkor kisebb az esély, hogy átíródik a tünet a testi szintre.

33. 7717d911a9 (válaszként erre: 30. - Sylvia81)
2011. máj. 3. 23:34
Minden gyulladásos betegségnek fő oka a méreganyagok, kórokozók elszaporodása. Ez az amitől begyullad a test valamely pontja. Ezért fontos mindennemű tisztító módszer (pl. víz, levegő) mert ezektől ürül ki a szervezetből a sok szemét. Folyadékpótlással, méregtelenítő légzéssel, magas víztartalmú ételek fogyasztásával csodákat lehet tenni. Tényleg ilyen egyszerű?? Nos, igen.
32. sajert (válaszként erre: 30. - Sylvia81)
2011. máj. 3. 23:29
Ne is mond... Mi volt, hogy négy órát vártuk az ügyeletet, úgy hogy a gyereknek 39,7 fok alá nem tudtuk vinni a lázát, a gyerekülésbe be se tudtuk volna kötni, olyan szarul volt, már ott voltunk, bevisszük kórházba (mondjuk ott se csináltak volna sok mindent). Inni iszik lázasan bőségesen, mindig ez volt a szerencse.
31. 7717d911a9 (válaszként erre: 29. - Sylvia81)
2011. máj. 3. 23:27
Isten patikájában minden megtermett. Aki ismeri a természetgyógyászat egyszerű praktikáit, az lassan de biztosan gyógyíthatja meg önmagát.
30. Sylvia81 (válaszként erre: 29. - Sylvia81)
2011. máj. 3. 23:24

Mire az ügyelet kiért, már 38 fok alá csökkent a hőm. (Főváros, marha sokat vártunk.)

A diagnózis meg: vírusos torokgyulladás.

(Saját diagnózis: a torkom is a kiszáradástól gyulladt be, mert másnapra már alig éreztem.)

29. Sylvia81 (válaszként erre: 26. - 7717d911a9)
2011. máj. 3. 23:21

Erről jutott eszembe:

Más tünete nincsen, csak a láz?

Mert akkor az lehet kiszáradás is!

Nyáron jártam úgy, hogy nem ittam eleget és 39 volt a lázam, szédültem, alig bírtam lábra állni. Félóránként megittam 1 pohár vizet, és utána negyed órával mindig lejjebb ment fél fokkal.

Mondjuk nem nagyon mertem bevenni semmit, mert szoptattam. Mire az

28. sajert
2011. máj. 3. 23:13

Én a fiamnak szoktam így csillapítani (3 éves):

40 fokos láznál szoktam hívni az ügyeletet, ha nem tudom csillapítani gyógyszerrel/alábbi módszerekkel:


Hűtőfürdő, kb 10-15 percig, fokozatosan hidegelő vizzel, max. 37-ig viszem le a víz fokát, de ekkor már remeg, de 40 fokos lázzal nem szabad viccelni


Hűtőfürdő után vizes törölköző, egész teste becsavarva, 5 percenkénti csere - ezt ügyeletes orvos mondta, mikor felhívtam, hogy hűtőfürdő után 39,7 fok a láza.


Lázcsillapító kúp (nem tudom felnőttnek van-e, a gyereknek megjegyezhetetlen Naturlandos vált be, Nurophen, Panadol sz... se érnek neki, ha 39 fok feletti a láza)


Január közepétől volt 5x magas láza (39-40fok), így már sajnos rutinom van benne, az ügyeletet mindig kihívtuk hozzá. Megvizsgálták minden alkalommal, mindig annyit mondtak, hogy vírus... Igazából semmit se használt a kijövetelük, mert úgyis mindenre vírus a válasz. Minden szombat estére 40 fokos láza volt, ami volt hogy 3 napig nem ment 38,5 fok alá, szörnyű volt.


Remélem sikerül levinni a lázat.


Egyébként én életemben 3x voltam lázas. Egyszer orvosi műhiba miatt, egyszer gyerekként, egyszer influenza miatt. Én már 38 foknál alig bírtam vánszorogni, abszolúte nem vagyok hozzászokva, 39 foknál lábra se tudtam állni, és más bajom nem volt, csak influenza (hagyományos, akkor még nem volt h1n1 :-)). Ismerősöm 40 foknál is dolgozik, mert abszolúte nem veri le a lábáról - gondolom - mivel ő minden csipp-csupp betegségnél egyből magas láza van.

2011. máj. 3. 23:13
remélem sikerült azóta lejjebb vinnia lázát. 8.5 fölött muszáj csillapítani..vizes lepedő, egész testre, 2 óránkét más hatóanyagú lázcsillapító, pl egyszer algopiryn, 2 óra múlva pedig valami paracetamoltartalmú. ha esetleg olyan tünetet észlelnél, mint szeme fannakad, vagy érthetetlen beszéf, illetve acetonszagú lehelet, ez felnőtteknél kiszáradás jelei is lehetnek, akkor kell mentőt hívni, hogy az elvesztett folyadékot akár infúzió formájában , de pótolják, Jobbulást!!!
26. 7717d911a9 (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2011. máj. 3. 23:08

39,5-ig lehet hagyni a lázat, eddig természetes úton tisztul a szervezet a kórokozóktól.


Szívbetegeknél viszont ez a hőmérséklet már veszélyes lehet.


Izzasztás (jól betakarózni), ablak legyen nyitva (oxigén), de ne legyen huzat. Ha sikerül kiizzadni az már fél siker.


Sült citrom leve (természetes antibiotikum - 15 perc sütés)


Fokhagymát is érdemes lenne enni (gyulladásgátló).


Forró tea - napi fél liter (hársfa, bodza vagy levendula)


Méregtelenítő légzés: Mély belégzés orron keresztül, és nagyon lassú elnyújtott kilégzés szájon keresztül. Ez a légzéstechnika csökkenti a savasodást, a méreganyagokat, a gyulladásokat. Regenerál, nyugtat, frissít, vitalizál.


Ha a beteg enni kíván, szigorúan csak nyers zöldségeket (káposzta, répa, stb...) még lábadozásnál is 1-3 napig. A zöldségeknek magas a folyadéktartalmuk és csökkentik a gyulladást.


Fontos a fokozott folyadékbevitel, de ne vigyük azért túlzásba sem.


Ezek a dolgok nagyon sokat segíthetnek.

2011. máj. 3. 22:31

Nálam is a hideg vizes tekercselés válik be mindig! Amikor már olyan magas a lázam... (39 fok vagy afölött) Ilyenkor anyum mindig betekeri a felsőtestem és a combjaimat (alám vagy 3 törölköző, hogy az ágy ne ázzon át) és a bokáimra, valamint a csuklóimra is szintén hideg vizes kendőket köt.

Közben pontosan 4 óránként veszem be a Nurofent, mert nekem ez válik be!

Én azért ki szoktam tudni menni a fürdőszobába, még ha anyumnak segítenie is kell és belefekszem kb. 10 percre hűvös vízbe, ez is segít!

Remélem, jobban lesz a férjed és nem kell az ügyelet!

2011. máj. 3. 22:22

És majd azért írd meg, hogy van a férjed.

Jobbulást neki!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook