Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Auto eladás külföldre, lehetséges vagy csalás? fórum

Auto eladás külföldre, lehetséges vagy csalás? (tudásbázis kérdés)

2012. márc. 16. 13:40

Nigériából lesnek fotós cuccainkra, ingyen akarják


Az Expresszen hirdettem. El akartam adni egy vakut. Az első jelentkező nem sokat váratott magára. Tracy Morgan azt állította magáról, hogy Angliában él és Nigériában élő fiának szeretné megvenni a vakut. Szerencsés lenne, ha rögtön Nigériába küldeném az árut. Azt írta előre fizet, banki úton. Válaszoltam neki, hogy így majdnem kétszáz font lenne a végösszeg, mert csomagot küldeni Afrikába nem olcsó mulatság ám! Azt írta, természetesen állja a szállítás költségeit és már utalja is a vételárral együtt, csak adjam meg a bankszámlám adatait, mert már nagyon szeretné intézni az utalást.


Jól hangzott, hogy előre fizet. Csak az volt kissé furcsa, hogy egy angol miért az Expressz magyar nyelvű hirdetései között keres használt fotós cuccot? Nehéz volt elhinni, hogy a brit e-bayen nem talált magának sokkal kedvezőbb ajánlatot, angolul...


Megadtam a számlaszámomat. Mrs Tracy Morgan gyorsan reagált:


From: Mrs Tracy Morgan

Date: 2010/4/8

Subject: I WILL GO FOR THE PAYMENT NOW


Thanks for the mail and your bank information that you give me for the transfer, I want to let you know that you will make the shipment of the item once you have got the confirmation mail from my bank and you will send the shipment number and the shipment receipt to my bank once they have confirm the shipment with the shipment service that you use for the shipment they will now transfer your money to your account between 24 to 72 hours.


The reason why my bank confirm the shipment before they send your money to your account is because once i have make the transfer and they have send you an confirmation mail with your bank details that the money has been approved is not possible for me to cancel the transfer or have my money back so to protect both the part that is why they confirm the shipment before they transfer your money to your account.So this is my address for the shipment after the payment as been approved.


Name... Halverson Tony

Address...No 8 Fakorede Street Ring Road Ibadan

City.....Ibadan

State..Oyo

Country..Nigeria

Zip code..23402


I hope to hear from you soonest ...

Regards



Szóval, köszöni a levelemet és az utaláshoz szükséges banki információkat. "Ha megkapta bankomtól a tranzakciót megerősítő levelet, és elküldi nekik a feladott csomag szállítási adatait, három napon belül számláján lesz a pénz."


Vártam hát a megerősítő e-mailt. Minek is sietném-el el a csomag feladását?


Megjött, íme:



Láthatjuk a számlaszámomat a bankom nevét és a pénzösszeget (200 Gbp) az igazoláson: de csak láthatjuk! Hogy hol van, igazából, sőt, hogy van-e egyáltalán azt senki nem tudja. Nem lehet ellenőrizni. Valószínű maga a bank (Citi-bank) sem létezik.


Azt gondolhatnánk, azért nem látszik a levélben a "Citi-bank" logója, mert a levelezőrendszer nem engedi megjeleníteni a képet. Nem így van. Igazából semmi közük a jól ismert Citibankhoz. Ráadásul elválasztva, kötőjellel írják a levél alján.


Közben megérkezett Tracy Morgan levele is, aki nyilván szintén nem létezik:


From: Mrs Tracy Morgan

Date: 2010/4/9

Subject: PAYMENT HAS BEEN MADE.......SHIP OUT NOW !!!!!!!!!!!


How are you?I hope you are alright,and I'm glad to inform you that i have made the payment of the item ,and I'm sure you must have receive the confirmation mail of the payment from my bank by now,because i have got the carbon Copy of the payment confirmation mail from my bank.So i want you to check you INBOX,BULK And JUNK E-mail for the payment confirmation.So i want you to proceed with the shipment,since the payment has been approved and you have got a confirmation mail.So i want you to go and make the shipment and send the shipment details to my bank immediately the shipment has been successfully done,so that they can able to activate your account quickly.


However this is the shipment address below...


Name...Halverson Tony

Address...No 15 Fakorede Street Ring Road Ibadan

City.....Ibadan

State..Oyo

Country..Nigeria

Zip code..23402

Tel...2348023875897


I urge you to kindly proceed with the shipment,because since the payment has been confirmed,it can never be refunded to me,so i promise you that your account will be activated as soon as you make the shipment and you send my bank the shipment details.


However i will be waiting for the shipment details soon

Thanks


"Kifizettem az árut, biztosan megkapta bankomtól az erről szóló megerősítő e-mailt. Adja fel a csomagot és hamar küldje el a szállítás adatait a bankomnak. Ha a csomag sikeresen megérkezett, a bank aktiválja a számláját."


Tehát azt ígérte, ha megérkezik hozzá a csomag, akkor hozzáférhetek a "számlán" már "látható" vételárhoz, csak küldjem el a csomagküldéshez kapott raktári számot.


Nem küldtem el, inkább utánanéztem a neten. Egész mondakör van már fent a nigériai csalásokról. A hírhedt Tracy Morgan nemcsak nálam próbálkozott.

2012. márc. 16. 13:37

Többen kerestetek már privátban, fontosnak gondoltam így, hogy ide is feltegyem.

Mi utánanéztünk a neten és nigériai csalás néven találtunk jópár hasonló történetet, bár nem autós, de nekünk elég volt ennyi. "sajnos" nem tudtuk meg hogy végződött volna a történet,de nemsok jót fűztünk hozzá.

Kicsit racionálisan átgondolva az angol autók lényegesen olcsóbbak mint itthon, ráadásul ott jobbkormányosak.

"Hello!


Én is az expressz.hu-n adtam fel hirdetést telókról és írt, hogy kéne neki 5 db. Írtam neki, hogy csak western unionon fizethet. Erre másnap kaptam egy hamis pay palos e-mailt, hogy instant pénzem érkezett, amit csak akkor vehetek át, ha elpostázom a cuccot. Szerencsére beírtam az adatait a keresőbe és kidobott egy csomó cikket ezekről a nigériai csalókról. Ja! Még küldött egy hamis PayPal-os FBI-os ismertető levelet, miszerint a PayPallal nyugodtan fizethetek, meg amúgy is ők figyelik az internetes bűnözést és hogy ez természetesen nem az. HIHETETLEN!!! Nagyon vigyázzatok!!! Köszi mindenkinek aki írt ezekről a ....ról!!!"

2011. máj. 3. 19:01
Ha utalja pénzt és a kezetekben van, akkor igen! De már rosszul kezdődik!
2011. máj. 3. 19:00
Áruljuk az autónkat. Egy külföldi érdeklődő jelentkezett ma érte , aki nem akarja megnézni csak utalna Paypalon és trailerst küldene. Nekem ez nagyon nem tetszik. Volt valakinek hasonló már?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook