Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Waldorf-iskolákról? fórum

Mi a véleményetek a Waldorf-iskolákról? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. máj. 30. 19:25

A kispesti iskoláról tudtok valamit?

Az is érdekelne mennyi a tandíj?

53. Deni plus (válaszként erre: 3. - Bared)
2012. márc. 13. 18:37
Én is csak jót hallottam róluk !
52. turkkati (válaszként erre: 35. - Globus)
2012. jan. 30. 21:23

1981-ben érettségiztem, 37-ünk közül 36-ot felvettek az áhított egyetemre, vagy főiskolára, 33-an el is végeztük.

Igaz Miskolc máig egyik legjobb gimijébe jártam, ahol a továbbtanulási arány 30 éve is és most is magas.

2012. jan. 30. 21:18

A középső lányom Waldorfban érettségizett, rendes állami érettségit tett, ugyanakkor és ugyanazt írta, amit az összes gimnázista azokon a napokon. Nem tanult egyetemen, de az nem a Waldorf iskola hibája, hanem a gyerek képességeinek függvénye.


Nem kell mindenkinek diplomásnak lennie. Ezt nem irigységből írom, nekem 2 van, a nagyobbik lányom szintén diplomás, remélem az első éves egyetemista fiam is az lesz.

Tanító vagyok, de azt gondolom, hogy a gyorsaság nem minden, és az elmélyült, időt hagyó gyerek egyéni üteméhez igazodó tanulás célravezető.

A szöveges értékelésről meg annyit, hogy az állami oktatásban is sok évig kötelező volt, csak szabvány szavakat húztunk alá. Második éve van lehetőség 2. osztály félévétől a jeggyel való értékelésnek.

50. IvettBeatrix (válaszként erre: 40. - Mariann63)
2012. jan. 29. 18:07
A nyíregyháziba
49. globus (válaszként erre: 38. - Mariann63)
2012. jan. 28. 16:46
Én szakközépiskolába jártam, ahol érettségit+ szakmát is kaptam. Ez szintén bizonyítja, hogy megfelelő alapokkal lehet megfelelő szakképzésre jelentkezni. Nálunk nem volt se német, se angol, akkoriban még orosz volt tantervben. Az egyetlen főiskolára jelentkezőnek meggyűlt a baja a kémiával, ugyanis ez nem volt érettségi tantárgy, ergo nem is erőltettük magunkat :) Sőt, nekem a matek sem volt. Fizika, történelem, magyar, szakmai - ezen belül aztán legalább 15 téma.
48. sajert (válaszként erre: 47. - Mariann63)
2012. jan. 28. 16:28
Az én fiam sima oviba jár, és tud egyedül játszani. Ezt a "képességet" itthonról vitte, nem háromévesen kell az ovitól várni a csodát. Ha egész nap Anyuka a gyerekén "lóg", persze, hogy nem tanul meg játszani egyedül (pl. keresztlányom, egy önálló gondolata sincs, mindig időre kellett csinálnia mindent - még inni is!). 6 évesen nem nagyon tud egyedül mit kezdeni magával. Az én 4 éves fiam meg feltalálja magát.
47. Mariann63 (válaszként erre: 46. - Megi04)
2012. jan. 28. 16:24
Teljesen egyetértek veled!Én azt figyeltem meg, amíg a Waltdorf oviba járt a fiam, hogy megtanult játszani!!Mert a sima oviban a gyerekek nem tudnak, látom a barátnőm kisfián, aki unatkozik és szórakoztatni kell.Ez egy nagyon jófajta keverék ovi.Általában a többiben nem esznek húst, nem játszanak műanyag játékokkal,csak 13-ig vannak nyitva.A mi tahitótfalusi ovink alkalmazkodott, reggel 6-tól este18-ig van nyitva,házi koszt van, lehetőleg bio vagy kiskertből beszerezve,esznek húst hetente pár alkalommal, naponta más gabonából készül az étel és vihettünk be itthonról játékokat.Tehát nem mereven alkalmazták a szabályokat.És ami nekem nagyon fontos volt, fegyelmet tartottak, nem hagytak rá a gyerekekre mindent, amit sajnos láttam, hallottam más Waltdorf oviban.
46. megi04 (válaszként erre: 45. - Sajert)
2012. jan. 28. 15:13

Hát....nekem is az a véleményem,hogy van ideje,ráér...Majd ha Ő eltudja dönteni "mi lesz belőle ha nagy lesz" akkor majd eldönti,és tanul..

Addig meg játszon,és TANULJA MEG MEGSZERETNI a tudást...tanulja meg,hogy JÓ tudni..És ahhoz,hogy TUDJON,ahhoz TANULNI kell...Elkeserítő,hogy nálunk az iskolában,a tanárok is arra panaszkodnak,hogy a gyerekek NEM TUDJÁK,hogyan kell tanulni..Persze...miért is szeretné a tanulást,amikor senki nem szeretteti meg velük...:( Ez persze,csak az én véleményem.Szerintem,akkora ökörség az oktatás ügytől,hogy 6-7 éves gyereknek olyanokat kell tanulnia,amit szinte fel sem fog..Azt hiszik,a jegyért kell tanulni,és nem a tudásért...Ez szerintem elkeserítő..:(

45. sajert (válaszként erre: 44. - Megi04)
2012. jan. 28. 15:02

Azt senki nem írta le, hogy SEMMIT nem tanulnak, de egy mai általánoshoz képest KEVESET tanulnak. A problémásabb gyerekeknek kitűnő, mégse kisegítő iskolának hívják. Több ismerősömnek a gyereke is oda jár, jó eredménnyel, de azért mert a szülők belátták, hogy egy sima iskolában elvéreztek volna a gyerekek. Azok a szülők, akiket ismerek, tisztában vannak azzal, hogy

1) a gyerekük nem üti meg az elvárt tudás-szintet

2) felnőttkorában a gyerek ha tud, meg akar, majd tanul - hátha addig behozza a lemaradást.


Az ovis fiam jelenleg fejlesztős, teperünk, hogy lekerüljön róla az SNI, tehát problémás gyereknek számít, mielőtt bárki leszedné rólam a keresztvizet. Neki pl. jó lenne a Waldorf, de nem szeretném majd oda íratni.

44. megi04 (válaszként erre: 43. - 4e1fcae85e)
2012. jan. 28. 14:23

Én is úgy gondolom..De sajnos Waldorf tapasztalatom nincs..Nincs a közelben ilyen iskola..:( De ha lenne,ott tanultak volna,az biztos!Egyszerűen nem tudom elhinni,hogy akik ott tanulnak,azok SEMMIT nem tudnak,amit tudniuk kell!

Vagy ha ez valóban így van(mert ugye nem tudhatom) akkor az oktatás ügyi minisztérium,hogyan engedélyezheti a Waldorf működését????

2012. jan. 28. 14:12

Úgy gondolom, a Waldorfban sokkal többet odafigyelést és szeretetet kapnak a gyerekek.

És életük különböző fejlődési szakaszaiban erre van a legnagyobb szükségük.

42. megi04
2012. jan. 28. 13:34
Nem azt akarom én,hogy a gyermekem hülye legyen,de túlzás,hogy látom a szomszédoknál is,az elsős gyerekeknek,már játszani sincs idejük,annyi a tanulni való!
41. megi04 (válaszként erre: 35. - Globus)
2012. jan. 28. 13:32
A mi osztályunkból 4 embernek lett egyetemi diplomája...(nem munka mellett!!(80as évek eleje!)Lehet,hogy többnek,de 4nek biztosan..Pedig 3.ban még környezetből nem az égés folyamatát tanultuk,az ezer százalék!Nézegettem a fiam 1-2-3-4-5es tankönyveit,és nem akartam hinni a szememnek!
40. Mariann63 (válaszként erre: 37. - IvettBeatrix)
2012. jan. 28. 09:51
Melyikbe jártál?
39. Mariann63 (válaszként erre: 36. - Globus)
2012. jan. 28. 09:51
Jól mondod, a mai napig kisért a DNS, stb.Azt tényleg tanulja egy orvosira készülő.
38. Mariann63 (válaszként erre: 35. - Globus)
2012. jan. 28. 09:49
Szerintem hasonló korúak lehetünk, az én gimnáziumi osztályomból a kétharmada továbbtanult.Én csak azért morgok a reáltárgyak miatt, mert azért mentem nyelvtagozatra, mert pontosan tisztában voltam vele, hogy a reál tárgyak terén semmi keresnivalóm.Németül ugyan megtanultam, de az akkor tanulható orosz órán magyarul olvastuk Makarenkót.A matekkel meg szétszekálták a többség zömének a lelkét.
2012. jan. 27. 22:55
Én waldorf suliba jártam 5 évig...utána a szüleim átirattak államiba,mert semmi esélyem nem lett volna tovább tanulni..volt osztálytársaim nagy részét nem is vették fel középsuliba!
36. globus (válaszként erre: 33. - Mariann63)
2012. jan. 27. 22:45
Ha számítástechnikára mentél volna, kellene a logaritmus, laboránsnak a kémia, orvosként biológia. Sőt, még kevésnek is számítana ugyanez a mennyiség, ha konkrét célról van szó :) Emlékszem, mikor bioszból valami baromi idegesítő, érthetetlen anyagot vettünk, mondta a tanár, hogy orvosira ennél SOKKAL több kell, nem akartuk elhinni :)
35. globus (válaszként erre: 32. - Megi04)
2012. jan. 27. 22:41
Mikor? A nyolcvanas évek elején még a főiskolai diploma is ritkaságnak számított. Osztályomból egyetlen ember kivételével mindenki munka mellett szerzett diplomát, jóval később.
34. globus (válaszként erre: 31. - Megi04)
2012. jan. 27. 22:39
Az a baj, hogy a nemzeti alaptantervet nem tudjuk megváltoztatni :) Sajna ezek a követelmények, és mindenütt így kellene lennie. Más kérdés, hogy nem értek vele egyet, túl sok a haszontalan információ, ezt úgy állítják össze, hogy minden szakirányba legyen alapképzettség. Valamelyik vonalon aztán elindul a gyerek, a többi tudás mehet a levesbe :)
2012. jan. 27. 19:45
Én se értettem soha,( most se)hogy miért kellett nekem logaritmust számolni, meg kémiából, biológiából olyanokat tanulni,amiből nem is emlékszem semmire.Soha életemben nem használtam, nem volt rá szükségem.
32. megi04 (válaszként erre: 30. - Mariann63)
2012. jan. 27. 19:36
De meg ám!!!!! Sőt! 3ikban se tanultuk a törteket,mégis volt,aki eljutott az egyetemre!
31. megi04 (válaszként erre: 29. - Globus)
2012. jan. 27. 19:34

Hát ami szerintem a legjobb lenne...na olyan ITT nem létezik!:))))

Mert én olyan iskoláról álmodozom,ahol olyan dolgokat tanulhatnának,ami a hasznukra válik később...Mert semmi bajom nekem a kémiával,biosszal,földrajzzal ha...teszem azt abban a közép suliban tanítanák,ahova a gyerek jelentkezik! De pl....teszem azt,egy autószerelőnek,mi a fenéért kell tudnia,hogy hol,mit bányásznak? Vagy egy varrónőnek,hogy mi a ...kénsav gyártás folyamata,vagy mi a neon vegyjele????

Mi szüksége lesz bárkinek arra,hogy ismeri Baradlai Eugén történetét????

Én imádok olvasni,de egy életre megutálnám,ha olyanokról kellene olvasnom,ami nem érdekel!!!!!

Márpedig olyan suli,ami MEGSZERETTETNÉ a gyerekekkel a tanulást,az olvasást,olyan nincs! Itt drága hazánkban legalábbis...

2012. jan. 27. 19:33

Én is azt hallottam az oda járó ismerőstől, hogy megtanultak rendesen olvasni, számolni,de picivel később, mint a normál iskolában.

Az is a gondom, hogy régebben (én se vagyok mai csirke,42 éveen szültem)nekünk nem kellett decemberre elsőben olvasni, írni is csak vastagironnal rajzolgattunk újságpapírt vizszintesen tartva a hasábok méretében.Mégis megtanultunk mindent.

29. globus (válaszként erre: 23. - Megi04)
2012. jan. 27. 19:10
Pont annyit szőttek és nemezeltek az általános iskolában, amivel el tudják dönteni, hogy mit NEM akarnak az életben csinálni. Gondolom, nem azért választjuk a szerintünk legjobb iskolát, hogy "majd csak lesz valami" :)
28. megi04
2012. jan. 27. 19:09
Hááát...akkor valószínű,hogy Waldorfból is van jó,és rossz is,gondolom..Én csak hallottam róla,de tény,hogy volt,aki szidta,és volt aki áradozott róla...Mint a "rendes" iskoláknál is...
27. c0c88e77c0 (válaszként erre: 25. - C0c88e77c0)
2012. jan. 27. 18:57

ja félreértettem.

én nem támogatom a waldorfot egyáltalán.

2012. jan. 27. 18:57

Személyes tapasztalatom csak Waltdorf ovival van, de abból kiindulva, hogy milyen szuper volt ez az ovi, ahova a kisfiam járt, és milyen dolgokat hallottam másik Waltdorf oviról azt gondolom, hogy iskolából is egyik szuper, a másik pedig lehet, hogy csapnivaló.Ezt támasztják alá a különböző véleményeitek is.Az óbudai iskola, ami ha jól tudom, 12 osztályos, pl. nagyon jó, nívós, és szinte az egész végzős osztályt felvették valamilyen felsőbb intézménybe.Egy kedves ismerősöm fiam oda jár, pár éve eltörte a lábát.Simán megtehette volna, hogy nem megy hetekig suliba,de ő annyira imád iskolába járni, hogy esze ágában se volt otthon maradni.Az osztálytársai cipelték az iskolában, ha szükséges volt.Ez akkor nagyon megmaradt a fejemben.egy kamasz gyerek, aki szerint jó iskolába járni?!Akkor ott valamit nagyon jól csinálhatnak.A másik, ami nagyon zavar, amikor olyanok véleményét hallottam a Waltdorfról, akiknek, mikor rákérdeztem, kiderült, hogy nem személyes tapasztalatot mondanak el, hanem a barátjuk barátjának a barátjától hallották az infokat.Mindenki tudja, mi derül ki, ha csak pár ember mesél valamit valakinek.A harmadik ember már teljesen másképp adja vissza az eredeti történetet.

Szóval szerintem Waltdorf iskolából is van nívós, jó tanárokkal tanító és csapnivaló is, mint más "normál " iskolából is.

Mellesleg azért kerültünk Waltdorf oviba, mert a kisfiam 3 és fél évesen még nem beszélt, és a "normál" ovodában naponta 2 órát engedték járni.Reggel 8-10 ig lehettünk ott, az udvarra se vitték ki játszani délelőttönként.Kezelhetelennek állították be, ehhez képest a Waltdorfban már aznap ott ebédelt és harmadnaptól délután is maradhatott.Pár hónap múlva meg is szólalt, igaz, rengeteg fejlesztésre is vittük közben.Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, de a Waltdorf védelmében el kellett mondanom ezt.

25. c0c88e77c0 (válaszként erre: 23. - Megi04)
2012. jan. 27. 18:57
pontosan! én sem támogatom!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook