Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a volt párom eladja a lakást, abból is jár a 20% a gyereknek? fórum

Ha a volt párom eladja a lakást, abból is jár a 20% a gyereknek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
62. Lia_ (válaszként erre: 61. - Temmp)
2012. okt. 30. 15:52

Én is látom, hogy tavalyi a történet, de létezik, hogy tényleg minden szóban történt??

Az igaz, hogy a szóbeli szerződés is szerződés, de tudtommal az ingatlan adásvételéről csak írásban lehet szerzőni, különben az semmis.

Gondolom ugyanez a helyzet akkor is - mert miért lenne más - ha nem az egész ingatlant adja el valaki, hanem csak a felét...

Ha pedig a szóban kötött ingatlan adásvétel érvénytelen, akkor nem az eredeti állapotot állítják vissza?

61. temmp (válaszként erre: 1. - Móse)
2012. okt. 30. 12:11
Látom, hogy tavalyi a történeet, de azért ideírom, hátha olvassa, hogy a szóbeli szerződés is szerződés!!! Csak jóval nehezebb bizonyítani, de nem lehetetlen. Ha valaki nem teljesíti a szerződésben vállaltakat, akkor a szerződés gyakorlatilag semmis, vagy kikényszeríthető bíróság által is. Bíróságon még ezt a buta szóbeli szerződést is meg lehet támadni. Keress ügyvédet, ha eddig még nem tetted.
2011. máj. 10. 20:10

A lakás egészben a tiéd volt ha jól érthető, ebből fél részt kifizette a másik félről lemondtál, ez nem semmi!(ez már elrendezett)

Amikor válik valaki, van írásos papírja csak akkor érvényesíthet bármit is később, per útján.

Ha a gyerektartás úgy van, a mindenkori, mindenre kiterjedő, a jövedelem szempontjából.

De tulajdon jogból a gyerek csak öröklés, (halálozás) útján juthat, mert csak lesz valami majd a nevén annak idején.

2011. máj. 10. 09:17
Igen a cég utal , de úgy hogy bírósági letiltást kellett kérnem, mert enélkül a gyerekek semmit sem kaptak az "apjuktól". A nevelőapjuktól minden segítséget megkapnak, ha kell pénzt, ha kell szakmait és nem utolsó sorban barátit is. Az "apuka" sajnos csak biológiailag létezik a gyerekek számára.
58. 6752c58fe3 (válaszként erre: 57. - JudyTim)
2011. máj. 5. 20:50

Apuka hamisít. Fogni kell a bankszámlakivonatot, és bemutatni. Bíróságot félrevezetni "nem szép" dolog. Az efféle íratokon pedig nincs elírás, hogy csak egy számjegy, meg mindig mindent ki kell írni betűvel is.

Amúgy nem értem. Cég utal?

2011. máj. 5. 16:07
kérdés: mi van abban az esetben, ha az apa perköltség mentesség reményében több kiadást írat a céggel, az én esetemben a bíróságra leadott papíron az áll, hogy havonta 5-6 ezerrel többet fizet mint amennyit a valóságban a cég számomra havonta utalt. így a gyerekeimnek évi 45 ezerrel kevesebbet ad a számításaim szerint.
56. f758a7200f (válaszként erre: 55. - Móse)
2011. máj. 4. 16:49

De ha csak szoban volt akkor kerheted meg a gyerektartast mert tiszta lappal indulsz, szoval nincs semmirol irasos megegyezes, te kerheted most is a gyerektartasrol!


Gondolom, hogy nekiadtad a hazad azt meg irasba adtad, ugye? :(


Attol fuggetlenul hogy mennyit vall be, azert valami gyerektartas csak megillet, nem? Helyedben mennek ugyvedhez

55. móse (válaszként erre: 52. - F758a7200f)
2011. máj. 4. 16:33

Köszönöm szépen a válaszokat!Egy próbát megért.

Azt hiszem úgysem tehetek semmit, mert minden csak szóban lett megigérve!Hülye voltam!


Innentől rábizom apuka lelkiismeretére!!!

Aztán meg van az a mondás, hogy AZT KAPSZ,AMIT ADSZ!!!!

54. móse (válaszként erre: 47. - F758a7200f)
2011. máj. 4. 16:25
Igen, úgy irtam, hogy új társ, mert nem akartam ennyire belefolyni és egyébként sem változtat a lényegen,( de a volt feleség is új társ.):)
2011. máj. 4. 11:44
Ja, és igen, bocs, nem válaszoltam rendesen a kérdésre, szóval ha több gyerek van, akkor természetesen egyformán oszlik el új feleség, vagy özvegy és gyerekek között.
52. f758a7200f (válaszként erre: 51. - 6752c58fe3)
2011. máj. 4. 11:43

Igen, erre pontosan nem emlékszem, de úgy rémlik, hogy ha ki lettek tagadva a gyerekek az örökségből, akkor olyan 10%-ért fellebbezhetnek. Viszont ha nem voltak "kitagadva" az örökségből, és nincs végrendelet, akkor 30%-ot is elérhet.


Most saját családomat nézve, 2 gyerekünk van, és válás esetén gyerekenként 30%járna, míg teszem azt, a férjem újraházasodik, akkor az új feleség MAX 30%-ra jogosult.


mondjuk nálunk nem áll fent ez a veszély, úgy értem, remélem nem lesz rá alkalom:), de teszem azt, engem kitagadhatna az örökségből a férjem, még házasság esetén is, és szintén csak 10%-ért fellebbezhetek. De nem ez a téma, csak szemléltetni akartam, hogy azért annyira nem könnyű utódot kizárni, viszont testvért, feleséget simább ügy.


Amúgy meg tök mindegy, ha valaki ki akarja játszani a törvényt, elég még életében ráiratni azokra, akikre szeretné hagyni, és akkor utód ide vagy oda, a nincsből nem tud örökölni. Szóval a törvény lehet, hogy nem mindig igazságos, de van kibúvó is:))))

51. 6752c58fe3 (válaszként erre: 50. - F758a7200f)
2011. máj. 4. 09:49

Kicsit gondolkodtam ezen. Nem mintha érintene a kérdés, de érdekes hogy minek a 30 %-ás számolják. Ha mondjuk egyik szülő nevén van egy ház, ő meghal és pl. négy gyerek van, akkor a gyerekek 1/8-ad részt örököl. Ha az egyiket kitagadják, akkor az utána az 1/8-as kb. 1/3-edáért, vagyis 1/24-adért perelhet?

Ha meg egy nemtörődöm fráter, aki az anyja/apja felé sem néz, akkor a nénike csak a ház 70%-ára köthet eltartási szerződést? Ez így nekem nagyon fura.

50. f758a7200f (válaszként erre: 49. - 6752c58fe3)
2011. máj. 4. 08:40
Könyvtárban olvastam, és tudom, hogy nem mindig lehet igazságos, de örüljetek neki, hogy a ti esetetekben már így lett eldöntve, 1 év után nem hiszem, hogy sok esélye van, hogy fellebbezzen.
49. 6752c58fe3 (válaszként erre: 48. - F758a7200f)
2011. máj. 3. 15:37

Talán egy éve volt a hagyatéki tárgyalás. Amúgy elég rossz kifejezés a "kisemmizni valakit". A nagybátyám gyereke nagy ívben tett az apjára. 10 évente megjelent, pénz kért, aztán mikor kapott, akkor eltűnt. El lehet képzelni, mennyit törődött vele. Aztán a rohadt keselyűnek volt pofája tartani a markát.

Ha ilyen hülyeséget bevezettek, akkor kapják be azok az idióták, akik kitalálták. Nem a szavad vonom kérdőre, csak hülyeségnek tartom. Hol olvasdat ezt? Nincs meg a link?

48. f758a7200f (válaszként erre: 41. - 6752c58fe3)
2011. máj. 3. 15:28
De ezt mikor tette? Mert a mostani eu-s torvenyek szerint csak oldalagon lehet kisemmizni valakit (pl testver) es ha valaki torvenyes gyermeke valakinek akkor (most) elvileg 30%-ra is igenyt tarthat. Megneztem par honappal ezelott es ezt talaltam (ismeros korben testver lett kisemmizve es idegenek oroklik a penzt, es az illetonek nincs gyereke, ugyhogy megy 100%-ban a "baratainak" akik persze alig varjak, hogy kipurcanjon szegeny).
47. f758a7200f (válaszként erre: 42. - Móse)
2011. máj. 3. 15:22
Nem ertem, a forum elejen ugy mondtad, hogy az "uj" tarsaval...
2011. máj. 3. 15:10

Szia móse!

beleolvastam az íráodba, hát elég kacifántos egy helyzetet teremtettél. A ház vagy lakás ami a szüleidé volt, soha nem lett volna közös, mindegy hány évig éltetek volna együtt, mivel az a Te külön vagyonod volt! Nem tudom, jól értelmeztem e, de akkor most az van, hogy a saját lakásodnak a felét eladtad neki amit valamikor egyösszegben ki is fizetett. A lakásod másik felével mi van? A tulajdoni lapon már ő van bejegyezve egyedüli tulajdonosként? És milyen módon lett átíratva rá a lakásod? A gyerektartás pedig nem képezheti alku tárgyát! Tehát, amit eddig fizetgetett, az kizárólag gyerektartás címén szerepelhet, aminek semmi köze bárminemű tartozás kiegyenlítéséhez!

45. móse (válaszként erre: 15. - Tandi25)
2011. máj. 3. 14:10
erre csak annyit mondok: vállalkozó!
44. móse (válaszként erre: 43. - Krozika)
2011. máj. 3. 14:05

Nem bántottál meg!:)

Köszönöm, teljesen igazad van, mára már felnőttem..., akkor voltam lúzer csak .

De az pont elég volt, sajnos.

43. krozika (válaszként erre: 33. - Móse)
2011. máj. 3. 14:00
Bocsi, remélem nem sértettelek meg, mert nem ez volt a szándékom! Emberileg nagyon együtt érzek veled, de kicsit harcolj jobban magadért! Ne add fel, mert a gyermekednek a felnevelése igenis pénzbe kerül!
42. móse (válaszként erre: 39. - Nikletty)
2011. máj. 3. 13:57

"Ha az ő nevén lesz, s nem pl az új párja nevén, ki tudja ők hogy gondolkoznak... "

Igen..., hát pont ettől tartok.És igy semmi nem marad az "örökségből"

Az élet furcsa dolgokat produkál, ugyanis Ő miattam elvált, de most hosszú idő után megint együtt él a volt feleséggel.ez még nem lenne baj, de a bosszú az nagy úr!


Utána fogok érdeklődni egy ügyvédnél.köszi.

41. 6752c58fe3 (válaszként erre: 24. - F758a7200f)
2011. máj. 3. 13:49
Az ember azt tagad ki az örökségéből, akit akar. A nagybátyám a gyerekét zárta ki (nyilván nem oktalanul). Annyi van, hogy a gyerek kitagadása ellenére az unoka örököl. A végrendelet meg arra van, hogy egy személy még életében rendelkezhet a vagyona sorsáról. Azon a jogon, hogy valaki XY gyereke nem támadhat meg egy végrendeletet. Vagyis neki ugorhat, csak valószínűleg megmondják, hogy így járt.
40. móse (válaszként erre: 36. - F758a7200f)
2011. máj. 3. 13:48
Az a baj , hogy fizet csak nem az akkor megigért 30e Ft-ot.Ami már az inflációt követve nem is tudom mennyi lenne.
2011. máj. 3. 13:45

huh, először én is neked akartam ugrani, aztán olvastam tovább... mivel én pont a másik oldalon lévő párja lennék... de párom válásánál a nő vitt el mindent, az utsó tv, ágyig, ő meg ment haza anyucihoz...


hát sajni tényleg nagyon megbíztál benne...

Jogilag a ház másik fele jelenleg is a Tied! Hisz ha jól élrtem a felét kifizette a másik feléért úgy mond a gyerektartás, amit amúgy is köteles így is úgy is fizetni! jó ügyvéddel ez szeritem bizonyítható, hisz a szüleidé volt a ház, te meg túl jóhiszeműen jártál el. Kérdés mekkore értékről van szó, mert ha tényleg eladja és új tulajdona lesz, abból valóban örököl a közös gyermeketek, de az új gyermek is, stb-stb... Ha az ő nevén lesz, s nem pl az új párja nevén, ki tudja ők hogy gondolkoznak...


Én jó ügyvédet javasolnék, bizonyítani, hogy fele jelenleg is a tied...

Hát vagy belemény a herce-hurcába és akár a tulajdont is visszaszerezheted, ha a felét visszavásárolod, és bizonyítod bíróság a te tulajdonjogodat, ami jogilag jár, hisz az a te örökséged része, ami nem feleződik tudtommal házasságban sem.

Vagy pedig nem vállalod fel a herce-hurcát, s lenyeled...

Nagyon nem vagyok jártas, de eddig ismereteim alapján tán így gondolám...


Sok sikert!

38. móse
2011. máj. 3. 13:44

akkor sajnos úgy voltam vele, hogy legyen ahogy akarja csak szabaduljak tőle!


Meg kérdezek erről egy ügyvédet.Köszönöm mindenkinek!

Ez a történet lehet valakinek segit majd, bár kétlem, hogy lenne még egy ilyen naiv lányka!

37. haiti* (válaszként erre: 34. - Móse)
2011. máj. 3. 13:42
Akkor meg pláne jól jön a bírósági papír, mert úgy tudom, hogy ha nem dolgozik (hivatalosan) a bíróság akkor is feltételezi a havi minimálbért egy egészséges embernél és bizony akkor is csengetnie kell a tartásdíjat.
36. f758a7200f (válaszként erre: 30. - Móse)
2011. máj. 3. 13:41

Ha kellene a pénze, nem hagytad volna el.


De mégis inkább odaadtad neki a lakást, pénzért cserébe. Nem lett volna jobb megtartani a lakást és tényleg hagyni, hogy a pénzével azt csináljon amit akar? Sőt mi több, kötelező tartásdíjat fizessen? Mert azért valamiből kiperkálta neked a ház felének az árát is, szóval nem tom, mennyi a bejelentett fizuja, de most előrébb lennél egy házzal és egy kisebb tartásdíjjal


Végülis mindegy, mert ha csak szóbeli megállapodás volt, hogy ő kifizeti a tartásdíjat a ház árán kívül, akkor neki sincs erről papírja, szóval irány az ügyvéd és verd le rajta az elmaradott tartásdíjat. Ha erre azt mondja, hogy "de a ház ára meg minden", akkor válasz: kérem szépen, van erről a megállapodásról papír? Nincs. Akkor tessék tartásdíjat fizetni:))))

35. móse (válaszként erre: 28. - Latyak1971)
2011. máj. 3. 13:33
Befolyásolható vagyok, ezt eddig is tudtam. De akkoriban társult hozzá egy jó adag depresszió, mert teljesen elzárt mindentől és mindenkitől, már akkor is megvezetett csak ezt akkor nem láttam át!
34. móse (válaszként erre: 25. - Haiti*)
2011. máj. 3. 13:30
Igen ettől meg most kezdem el tartani, mert még erre is képes lehet, hogy nem fizet, mondván most nem dolgozik.
33. móse (válaszként erre: 27. - Krozika)
2011. máj. 3. 13:28

igen, köszi !

És erre most kellett rájönnöm! (lúzer vagyok)

De ha nem tudja kizárni akkor egy kicsit megnyugodtam.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook