Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alvajáró a gyermekem, kinek mi a tapasztalata, kinövi vagy ilyen marad? fórum

Alvajáró a gyermekem, kinek mi a tapasztalata, kinövi vagy ilyen marad? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 4. 13:01

Nekem a húgom volt alvajáró, és álmában beszélt is. Igaz, nagyon nehezen lehetett érteni mit mond.

Másnap reggelre semmire nem emlékezett.

De csinált furcsa dolgokat az tény!

Azóta már ő is egy kamasz fiú anyukája, az alvajárást kinőtte.

2011. máj. 3. 20:54

Most látom, hogy sokaknál a költözéskor lett rosszabb a helyzet.

Mi nem költöztünk, születése óta ugyanott lakunk.

15. Carmena (válaszként erre: 2. - 3c9687af29)
2011. máj. 3. 20:53
Az enyém is alvajárt, sőt még beszélgetni is lehetett vele és reggel semmire sem emlékezett. Volt hogy a hűtőből evett, volt hogy elindított egy dvd-t, vagy csak álldogált a fürdőszoba közepén. 14 évesen nőtte ki. Kitartás!!
14. d'moni (válaszként erre: 2. - 3c9687af29)
2011. máj. 3. 20:49
Én alvajáró voltam kb. 9 éves koromig. Este lefektettek a szüleim és hajnalban nyitott szemmel mentem a folyosón és bementem leültem az ágyuk szélére és sírtam. Megvígasztaltak, visszavezettek a szobámba, mondták, hogy aludjak és már aludtam is. Reggel semmire nem emlékeztem, azóta sem. Azóta eltelt 20 év. Véleményem szerint lappangó stressz okozhatja, félelem.
2011. máj. 3. 14:45
Volt amikor az ágyam mellett állt a sötétben és majd a frászt hozta rám,halkan mondogatta hogy jó éjszakák,jó éjszakát.......akár egy kísértet ház.
2011. máj. 3. 14:40
Hát igen talán a költözés, szerencsére ritkábbak az éjszakai járkálások, de én is megfigyeltem hogy ha stresszesebb a napja akkor vagy beszél vagy elindul,de inkább elindul én meg terelgetem vissza.
2011. máj. 3. 14:03
hát hogy miből maradtunk mi ki
10. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - 3c9687af29)
2011. máj. 3. 13:42
Öcsém kimászott az ablakon gyerekkorában... aztán állt az ajtóban, hogy jajj, a csapatom, nekem mennem kell... (semmiféle csapata nem volt) ... reggel ő se emlékezett semmire. Néhány hasonló esete volt, aztán elhagyta, és valóban, mi is költöztünk...
2011. máj. 3. 13:34
Én nálam felnőtt korban jött elő,igy utána olvastam és azt irták,ha gyerek korban alvajáró a gyerek azt ki fogja nőni,viszont a felnőtteké pszichés okok miatt jön elő..és tényleg igy volt,mert ahogy megváltoztak a körülmények és jóra fordultak a dolgok el is múlt nálam..ird be a google-ban vannak érdekes dolgok ezzel kapcsolatban
2011. máj. 3. 11:29
Én alvajáró voltam gyerekkoromban, nem egyszer az udvaron vagy a másik szobában találtak meg anyuék. Az orvos szerint nem kell nagy ügyet csinálni a dologból, azért volt, mert nagyon befelé forduló gyerek voltam, elmerültem a belső világomban. Éjjel pedig ezek az elfojtott dolgok előjöttek. Aztán szerencsére úgy 12-13 éves korom környékén kinőttem magamtól.
7. 6752c58fe3 (válaszként erre: 1. - 3c9687af29)
2011. máj. 3. 11:18

Nálunk nem volt költözés, de alvajárás igen, főleg nálam. A nővérem csak beszélt néha, az öcsém egy-kétszer kelt útra a lakásban meg beszélt. Én gyerekkoromban nagyon nyugtalanul aludtam. Teljesen mindennapos volt, hogy 180 fokkal "elforgulva" keltem fel, vagy a tesóm ágyába átvándoroltam. A két állapot között igazából senki sem tudja mit csináltam. Csikorgattam a fogam, amiért a nővérem mindig csesztetett. Mikor kiesett pl. a szemfogam, nem is emlékeztetett erre a fogra, úgy le volt kopva. Párszor biztos jöttem-mentem, mert "elcsíptek".

Aztán kinőttem. Tényleg nem kell nagy ügyet csinálni belőle.

6. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - 3c9687af29)
2011. máj. 3. 11:02
mindig azt gondolom nálunk szinte mindenre volt példa de ez kimaradt
5. Kata 1977 (válaszként erre: 4. - 3c9687af29)
2011. máj. 3. 10:15

Zsolti jár pszichológushoz más dolgok miatt,de látod ez eszembe se jutott,hogy megemlítsem a dokinak!

A következő találkozáskor mindenképp megfogom!

2011. máj. 3. 10:13
Más orvosnál nem voltunk de én is aggódom mert nem normális dolog szerintem se és még jó hogy meghallom ha mászkál így tudom figyelni és követni tudom hogy ne csináljon semmi / rosszat/.Majd a nyári szünetre gondoltam van egy gyerek pszichológus de megkérdezem a gyerek orvost is hova is vigyem.
3. Kata 1977 (válaszként erre: 1. - 3c9687af29)
2011. máj. 3. 10:06

Szia!

Nekem 14 éves a fiam és ugyan ez van,reggelre semmire nem emlékszik.

Volt hogy kiment pisilni és levetkőzött reggelre nem tudta hol a ruhája vagy kiment éjjel enni és még ő kereste azt a kaját amit eltett magának reggelre és éjjel megevett:-)

Meg még volt egy pár sztori.

DE valahol vicces de valahol aggasztó,mitől lehet ez.

Mi 5 év alatt 6x költöztünk:-(

Mi dokinál nem voltunk még ezzel.

Ti igen?

Mármint nem csak körzetinél hanem valami erre specializálódott dokinál?

2011. máj. 3. 10:04
Ha van valakinek ilyen gyermeke, vagy saját maga is ilyen volt gyermekként szívesen venném a tapasztalatokat.
2011. máj. 3. 10:01
15 hónapos volt gyermekem mikor először költöztünk aztán rá 6 hónapra a végleges helyen vagyunk,előtte semmi probléma nem volt vele de jöttek az éjszakai ágyba pisilések amiket úgy korrigáltam hogy hajnali 1 és 2 kor felkeltettem és kikísértem a vécére.Iskolás kórtól már önállóan kijárt de produkált dolgokat,végigment a szobákon és felkapcsolta a villanyokat,másik alkalommal az udvaron találtam sétált a hóban lent az udvar közepén zokniban pizsiben,volt hogy a fürdőszobában a kézi tussal mosta a kádat. Gyermek orvos azt mondta majd kinövi, most 13 éves kamasz és még néha ki ki jár mászkál és reggel semmire se emlékszik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook