Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válás után ingatlan használat..Segítség kéne... fórum

Válás után ingatlan használat..Segítség kéne... (beszélgetős fórum)

2011. máj. 5. 11:25
Kérje akkor a lakáshasználati jog megváltoztatását a bíróságtól. A keresettel együtt kérje többlethasználati díj megállapítását (nem tudom most kap-e ilyet, nem derült ki abból, amit írtál).
16. e417245f24 (válaszként erre: 15. - Szuszuek)
2011. máj. 5. 09:37
Én ezt úgy tudtam,hogy a válás kimondását 15 napon belül lehet megtenni,fellebbezés útján.Talán egy ügyvédet célszerű lenne felkeresni.
2011. máj. 5. 08:49

állandó lakcíme ott van,de van tartózkodási címe is!

vissza kérheti a közös lakáshasználatot is!

14. e417245f24 (válaszként erre: 13. - Szuszuek)
2011. máj. 5. 07:17
Ahhoz már nincs köze,az exe mikor alszik a házban.Azért meg,hogy a csaj még mindig oda van állandóra bejelentve,le is fogják cseszni a lányt,mert váláskor ki kellett volna jelentkeznie onnan!
2011. máj. 4. 21:33

az exe is lelépett a lakásból,most üresen áll....

a csaj be van jelentve oda állandó lakcímen....

12. e417245f24 (válaszként erre: 10. - Szuszuek)
2011. máj. 4. 06:46
Nem akarlak elkeseríteni,de ha még közös gyerek sincs végképp megszűntek közös dolgaik.És igaza van az előttem szólónak:ha Ő ment ki a házból önként és dalolva meg a volt férj fizet mindent,a barátnőd nem tehet semmit!
11. sunshine24 (válaszként erre: 10. - Szuszuek)
2011. máj. 3. 23:41
Akkor önként hagyta el az ingatlant? Mert akkor nem jár.
10. szuszuek (válaszként erre: 8. - Sunshine24)
2011. máj. 3. 20:54
gyerek nincs,összeget sem kapott!a bíró így döntött...
9. e417245f24 (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2011. máj. 3. 18:09
Pároméknál egyébként a bírónő-látva a volt asszonykán,hogy agyilag zokni-mindent pontról pontra rögzített a válóperes papíron!Nem tudom a barátnődéknél miket rögzítettek a válás,vagyon megosztás során...
8. sunshine24 (válaszként erre: 4. - Szuszuek)
2011. máj. 3. 11:10
Általában közös tulajdonban lévő lakásnál a lakáshasználati jogot meg szokták osztani. Esetleg a kiskorú gyermek a férjnél lett elhelyezve? De ha kizárólagos lakáshasználat van, akkor a lakásból eltávozó megkapta a lakáshasználati jog ellenértékét. Innentől kezdve ő nem léphet oda be, nincs joga ellenőrizni szerintem a lakás állapotát. Kérje a közös tulajdon megszüntetését a bíróságtól.
7. e417245f24 (válaszként erre: 6. - Szuszuek)
2011. máj. 2. 21:43
Ha eladásra kerül az ingatlan,kell a beleegyezése.De még ahhoz is,ha pl. üzlethelyiséget alakít valaki ki benne vagy ilyen nagyobb átalakítások.Eladás után meg zsebre vágja annak a ház árának a felét,amit a másik kinyögött,karbantartott.S ezzel a joggal keresztbe is tud tenni,mert pl. aki benne maradt és el szeretné adni,az ex meg nem megy bele,meg tudja szívatni.Az már más kérdés,ha bíróság előtt bizonyítja aki benne maradt,hogy nem tudja fenntartani,szeretne kisebbet venni,vagy nem tud annyit költeni rá,hogy az állagát megóvja,akkor kötelezhetik rá az ingatlan elhagyóját is,hogy egyezzen bele az eladásba.
2011. máj. 2. 17:06

és akkor ha leéli leéli ha nem nem?

akkor mint tulajdonos mik a jogok?

5. de6dcdc43c (válaszként erre: 4. - Szuszuek)
2011. máj. 2. 17:01
Így már nincs joga bemenni.
4. szuszuek (válaszként erre: 3. - Sunshine24)
2011. máj. 2. 16:57
de a lakást ellenőrizheti sztem,mivel tulajdonos...és ha az illető nem engedi megnézni?
3. sunshine24 (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2011. máj. 2. 16:26
A férj kapta a kizárólagos lakáshasználatot. A volt feleségnek így semmi joga ott tartózkodni, sem kulcsot kérni. Nem lehet tenni szerintem semmit.
2011. máj. 2. 15:21
A páromék mikor elváltak,a volt feleség lemondott a használati jogról,de a fél házról nem.A bírónő mondta a páromnak,nyugodtan cserélje le a zárat,mert a volt feleségnek nincs joga a kapun belépni,ha a használati jogról lemondott.Viszont a párom fizeti az egész lakáshitelt és a még közösen felvett személyi hitelt.Azért nem mondott (még) le a volt feleség,mert a szocpolt felvették és még nem telt le a 10 év,így kemény pénzeket kéne visszafizetni az államkincstárnak.Ha a használati jogról lemondott a barátnőd,bejárása sincs az ingatlanba!!!!
2011. máj. 2. 14:43

Sziasztok!

Barátnőm nemrég elvált,a férje kapta meg a kizárólagos használatot,azzal,hogy a bnőm kiköltözött az ingatlanból,ami a kettőjük nevén van,sokáig nem is volt gond,mert mind a kettőnek volt kulcsa a lakáshoz,amíg az ex le nem cserélte a zárat,aki több hónapon keresztül nem jár haza,mert külföldön dolgozik,és már pár hete egyébként is elköltözött...tehát az ingatlan üresen áll...az exe fizeti a hitelt,hisz ő a használója,de ha meg akarja nézni a lakást a bnőm,elég nagy macera van előtte,nem nagyon hajlandó a másik fél!

Sajnos a bnőm a hitel felét nem tudja fizetni,de viszont azt se szeretné ha lelaknák az ingatlant,mert eladás alatt van(útépítésű,2 évet laktak benne).

szóval lehet valamit kezdeni ,hogy újra legyen kulcsa a bnőmnek? vagy csak akkor ha hitelt fizeti?szeretnék neki segíteni...de ezekhez a dolgokhoz nem értek...

köszönöm előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook